Adetim gelmiyor..

ufff yaaa ...nasil yensem ki bu korkumu.zaten sonralari problem olmasin diye simdi dr gitmek istiyorum amma iste yenemiyorum korkumu ):

smiley bence sende git, korku falan olabilir, bendede var. ama yinede bu tür seyler cok önemli. sagligin sakasi yok. Ya bide kizlar. karnina falan sicak su koymanin bi zarari olurmu?

gecmis olsun canim belkide kist vardir ihmale gelmezkontrollerini yaptir evlendigin zaman daha buyuk problemlerin olmamasi icin tekrar gecmis olsun baktirma bencede ultrasona gir

ya gidin nolcak benim de akıntı problemim vardı. "açtım" akıntımdan kültür de aldı doktor, hatta bi alet var açmak için ondan da taktı nolcakki. ben de bakireyim. ama korkunun ecele faydası yok. bu kadar korkmayın. hani kızlığıma zarar verir derseniz ben o densizliği yaptım doktore dedim zarar vermezsiniz dimi diye. bak dedi yanımda hemşire var dedi, böyle bir suçlamaya maruz kalmamak için yanımda onu şahit tutuyorum ki benim zarar vermediğimi görsün diye dedi. kızlık zarı o kadar kolay hasar görmez fln dedi hafif fırçaladı beni.

korkulacak bişi yok, "açmak" ayıp değil günah değil. doktor sonuçta. bayan olursa tabii daha rahat edersiniz ben de erkeğe gidemem herhalde. bi de şu var bayanlar, gideceğinizde bölgedeki tüy o kadar önemli değil de temizlik önemli bir de ayak kokusundan çok rahatsz oluyorlarmış o şeye kaldırıyosunuz ya ayakları. valla korkmayın çekinmeyin vücuda eziyet etmek çok günah.

Canım alman doktorlar alttan bakmak istiyo diyosun ya,almanyada hiçmi türk kadın dogum uzmanı yok bi araştır istersen,alttan bakarlarsa kızlık zarın bozulur,aman ha sakın baktırma...Tekrar geçmiş olsun canım...

çok yanlış bir düşünce. bir üstteki yorumumu okursnaız anlarsınız. hem bu tür şeyler ihmale gelmez, evlenene kadar kaç sene geççek belki. kızlık o kadar kolay bozulacak birşey değil doktorlar sizden iyi biliyor. aman kızlık bozulcak korkusuyla geç kalırsanız çok daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

ya gidin nolcak benim de akıntı problemim vardı. "açtım" akıntımdan kültür de aldı doktor, hatta bi alet var açmak için ondan da taktı nolcakki. ben de bakireyim. ama korkunun ecele faydası yok. bu kadar korkmayın. hani kızlığıma zarar verir derseniz ben o densizliği yaptım doktore dedim zarar vermezsiniz dimi diye. bak dedi yanımda hemşire var dedi, böyle bir suçlamaya maruz kalmamak için yanımda onu şahit tutuyorum ki benim zarar vermediğimi görsün diye dedi. kızlık zarı o kadar kolay hasar görmez fln dedi hafif fırçaladı beni.

korkulacak bişi yok, "açmak" ayıp değil günah değil. doktor sonuçta. bayan olursa tabii daha rahat edersiniz ben de erkeğe gidemem herhalde. bi de şu var bayanlar, gideceğinizde bölgedeki tüy o kadar önemli değil de temizlik önemli bir de ayak kokusundan çok rahatsz oluyorlarmış o şeye kaldırıyosunuz ya ayakları. valla korkmayın çekinmeyin vücuda eziyet etmek çok günah.

allah allah ilginc. hic aklima gelmemisti ayak kokusundan rahatsiz olabilcekleri ama mantikli aslinda. Bende hep tuylere ozen gosteririm. bundan sonra ayaklara da bi kese atayim bari gitmeden a.s

bazilariniz doktora gidin kizliga zarar vermez falan dmeis....yaa bakin biz almanyada yasiyoruz ynai almanlar icin kizlik zari o kadar önemli degilki...dikkatli olmayabilri bazilari..odnankorkuyoz biz..bu arada bende arkadasimla gidicim bugün sultan of konyayla.-)))onun yaninda güc vermem lazim ona dgeil mi canimmmmmmmmmmmmmmmmmm

bazilariniz doktora gidin kizliga zarar vermez falan dmeis....yaa bakin biz almanyada yasiyoruz ynai almanlar icin kizlik zari o kadar önemli degilki...dikkatli olmayabilri bazilari..odnankorkuyoz biz..bu arada bende arkadasimla gidicim bugün sultan of konyayla.-)))onun yaninda güc vermem lazim ona dgeil mi canimmmmmmmmmmmmmmmmmm

evet canim zaten ben kendim gitmekten korkarim. beraber gitcez tmm mi yakamozum :çok üzgünüm: tatlicadiarzus bide senin kinana elbise bakariz bana, mauahay :icecream: :asigim:

canım herkesin dediği gibi bence de mutlaka doktora git.

bahsettiğin kahverengi akıntılar yumurtalıkta oluşan bir kistten de kaynaklanıyor olabili ve ne kadar kısa zamanda doktora başvurursan o kadar iyi .

kist dediğim için korku sarmasın içini:teselli:
adet düzensizlikleri ise kesinlikle ihmal edilmemeli altında hormonal bir sebep olabilir.ve kronik bir şekilde bu sorunu yaşadığını yazmışsın sakın gecikme daha fazla.çünkü adet olmuo olman ve kahverengi akıntı kirli kanın içerde kalarak biriktiğinin göstergesi olabilir.
öncelikle kan alarak hormon testi isteyebilir doktor senden.ultrasonla bakar alttan muayene yapmaz .kan testi yapılacağı için adet döneminin 3. günü gelmeni isteyebilir yüksek olasılıkla kistten şüphelenirse eğer androjen hormonlarına baktıracaktır.

ultrasona gireceğin için bol su için ve tuvaletini yapma mesaneni su ile doldur ki eğer kist varsa görülsün.

hiç bilmemektense gidip öğrenip bir sorun varsa çözüm bulman çok daha sağlıklı.belki de hiçbirşeyin yok da diyebilir.

şimdiden geçmiş olsunyerimseniben

canım herkesin dediği gibi bence de mutlaka doktora git.

bahsettiğin kahverengi akıntılar yumurtalıkta oluşan bir kistten de kaynaklanıyor olabili ve ne kadar kısa zamanda doktora başvurursan o kadar iyi .

kist dediğim için korku sarmasın içini:teselli:
adet düzensizlikleri ise kesinlikle ihmal edilmemeli altında hormonal bir sebep olabilir.ve kronik bir şekilde bu sorunu yaşadığını yazmışsın sakın gecikme daha fazla.çünkü adet olmuo olman ve kahverengi akıntı kirli kanın içerde kalarak biriktiğinin göstergesi olabilir.
öncelikle kan alarak hormon testi isteyebilir doktor senden.ultrasonla bakar alttan muayene yapmaz .kan testi yapılacağı için adet döneminin 3. günü gelmeni isteyebilir yüksek olasılıkla kistten şüphelenirse eğer androjen hormonlarına baktıracaktır.

ultrasona gireceğin için bol su için ve tuvaletini yapma mesaneni su ile doldur ki eğer kist varsa görülsün.

hiç bilmemektense gidip öğrenip bir sorun varsa çözüm bulman çok daha sağlıklı.belki de hiçbirşeyin yok da diyebilir.

şimdiden geçmiş olsunyerimseniben

off cok korktum ya . ne kisti , ne kan almasi. ben daha hic kan aldirmadimki, aciyor demi o benneyaptımki

ama bencede kirli kan icerde birikti, cünkü karnim cok şiş, ve agirlik hissi var, sanciyo iste. :bbo:

neden korkusun kanını sondaj makinasıyla çekmicek ufacık bi iğne .türkiye de aşı olan çocuklara acıdı mı diye sorunca sinek ısırığı gibi diolar.bu kadar narin olmamalısın en azından sağlıkla ilgili şeylerde.

kist mevzuuna gelince,
adet olduğun zamanlarda,bel ve bacak ağrısı,dışkılarken makatında ağrı ya da hissediyor musun?
bunlar önemli belirtiler.ve hepsini tek bi ilaçla düzene sokabiliyorlar.(diane25 türkiyede)

çeşit çeşit kist var foliküler,corpus luteum( bunlar sürekli adet düzensizliği yaşatmaz diyelim ki herşey çok normal ve 1 ay geç adet oldun o zaman bu kistlerden şüphelenebilirsin.tabi her adet gecikmesi kist habercisi değildir.ve bu kistler 2-3 adet döngüsü sonrasında kendiliğinden parçalanır)

poliskistik over (pko) daha çok kronik adet düzensizlikleri ile oluşur ve altında hormonel etkenler (testestoron,östrojen,lh,prolaktin,progesteronvs.)vardır.sürekli kullanılan doğum kontrol hapı adet düzeni sağlayacağından tekrarlaması için uygun ortam olmaz.

çikolata kisti: çok sık rastlanır dikkat edilmesi gerekir pko gibi aynı şekilde adet düzeni ve kanamalar sağlanarak ilerlemesi durdurulabilir.erken teşhis çok önemli.

ve bunların hiçbiri ölümcül değil.hayat memat meselesi de değil.sadece çikolata kistinde gebe kalınmak istenirse eğer doktor kontrolünde olunmalı.

ya merak etme zaten ilk önce ultrsona fln yolluyolar regl ile ilgili bi durumsa hemşo (ben de konyalıyım)
alman da olsa öle kızlık bozma gibi bi sorumluluk almaz bence, keşke türk doktor bulabilseydiniz madem. oturup konuşursunuz bi problem çıkmaz bence.

benimde adet düzensizliğim vardı ve sizin gibi kahverengi lekelenmeler oluyordu.doktor polikistik over teşhisi koymuştu.bence ihmal etmeden biran önce doktora gidin.bebek oluşumunuda etkiliyor...

Kizlar sormayin basima neler geldi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bugun arkadasim "yakamoz_1987" ile kadin doktoruna gittik. Orda reception da duran kadin zaten bi acayipti ! Ay allahim bi emretmeler, bi suratsizlik.Kötü Kazen ay fenalik basicakti bizi. Sonrada kontrol icin giricektim, tabi arkadasimla, cünkü kendim gitmem korkuyorum, nede olsa ilk kadin doktoruna gidisim. Ne o, diyo el ele mi tutuscaksiniz ? Yani demek istiyoki, kendin girmekten korkuyonda, arkadasin senin elinimi tutcak ? Dalga geciyo pislikKötü Kazen. ay nasil sinirlendikkkkkkkkkk. sasirdik resmen. Sonra bide tansiyonumu ölctü (kadin doktorunda ne alakaysa). 130 olmasi gerek normalde. ama benimki azcik yüksek cikti 150 yani. 1 ay sonra ölecekmisim gibi bana konusuyo:1shok:, hemen interniste gitmelisin, doktora görünmelisin, kontrol ettirmelisin. e birazda siskosun ondan olabilir diyo küstahh:1shok:: allahim gelde cildirma. e öyle bi konustuki sanki 1 ay sonra ölcekmisim gibi. bende korktum lafin gelisi "ÖYLEMI ?" dedim. Bu isin sakasi olurmu diyo, nerdeyse dövecek. hahahahahaahhasırnaşık şey ay sonrada doktora göründüm iste anlattim böle böle diye . HAMILEMISIN? dedi. bende hayir böyle bisey mümkün degil cünkü hic cinsel iliskim olmadi dedim. AY kadin bi shoka girdiiiiiii. Kadin gözlerime baka kaldi, resmen saniyelerce durdu ve hic bisy demedi. Arkadasimla ben birbirimize bakiyoz, Noluyor dedim kendi kendime hahaha :roflol:
Ne acayip insanlara cattim dedim. Sonrada kadin alel acele bikac tuslara falan basti. noluyo polis falanmi cagiriyor, bakire olmak sucmu yoksa dedik . ama nasil acayip ya görmeliydiniz :roflol: Töbe töbe herneyse sonrada kontrol icin yan odaya gec dedi. Ne kontrolu dedim? E iste ultrason dedi. rahatladim tamam dedim. göbegimin hafif asagisini actim. kadin o elindeki aleti bi bastiriyor, amanin bi bastiriyor. arada bi AH UH ediyom anlasin diye, anlamiyo mübarek elinin kuvvetliyle bastiriyo hahahah sırnaşık şey Ay ordan ciktiktan sonra YARABBI SÜKÜR dedik arkadasla, ne bicim insanlardi. Cikarken öyle güldükki, bakireyim diyince kadinin o surat ifadesini konustuk bütün aksam. Böylelikle ilk "Kadin doktoru" maceram sona ermis oldu tatlicadiarzu Cok ilgincti hakkatten

Bu arada : Alt tarafimda yani rahimde filan bisey yokmus dedi, ama kan testi yapicakti, hormonlarimmi bozuk acaba diye, onun icin randevu verdi, ama asla ona gitmicem baskasina gitcem banane :dilcikar:

Son düzenleme:
güzelim bazıları yabancılara böyle yaklaşabiliyor sen dediğin gibi başka bir doktor bul ve testlerini hemen yaptır buarada kandiliniz mübarek olsun

geçmiş olsun arkadaşım...ultrason sonucu ne çıktı merak ettim.???bu arada yurt dışındasınız herhalde..biliyorsunuz oralarda 18 yaşından sonra gençler her konuda serbest onun için şaşırmıştır...
sevgiler...

Ah canim arkadasim ahhh..neydi o basimiza gelenler!!:1ninca:neyi o kadinin yüz ifadesi öyle bakireyim deyince, sanki bakire olmak suc mus gibi!!kadin böyle bakti sultan Of konyama:1shok:hic cinsel ilsikim olmadi deyince.....görüyosunuz demi hanimalr..almanyada vede avrupada ne kadar tuhaf karsiliyolar 20 yasinda bi kizin hala bakire olmasini!!!kadin resmen inanamadiiii:bbo:ayyy yokkkk bi daha o doktora gidenin....:enbuyukkk:

hmmm demek ki alamanlarda bekaret pek revaçta değil. canım mümkünse bi Türk doktor bulmaya çalış sen illaki vardır kaç milyon Türk yaşıyor orada.

Türk doktorlari olmaz olurmu, elbette cok var. ama ben henüz hic bi türk kadin doktoruna raslamadim :sm_confused: . ultrasyonda bisey cikmadi. yani doktor dediki. ben dikkat cekici bisey görmedim dedi. yani bisey yokmus. Hormon testi yapicakti, ama onu sabah yapmak gerekiyomus, o yüzden randevu verdi baska gün icin. ama ben gitmicem tabi. ay aman banane baskasina gidicem vallahi . kadni delimidir nedir :dilcikar: tatlicadiarzu

Arkadaslar bunun icin birgün bukadar sevinecegimi hic ummazdim ama. allaha sükür bugun adetim gelmis kafamçokkarıştı :teytey: Hepimize gecmis olsun sırnaşık şey sırnaşık şey :roflol:

X