Adetim gelmiyor..

SuLtan42

Uykucuuu
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2007
4.493
6
36
Arkadaslar dogru yeremi yaziyorum bilmiyorum ama, Nisandan beri adetim gelmiyor. ve su aralar asiri derecede bel agrisi cekiyorum, ve karnimda sanciyor:1no2:. ama adetim bi türlü gelmiyor. Sirf kahverengi akintilar geliyo arada bi 1-2 damla , hepsi bu. Adetim zaten genelde baya düzensiz ama busefer niye böyle oldu anlamadim :sm_confused: :a015:

Canım sana önerebileceğim tek şey hemen bir jinekoloğa görünmen olucaktır..Sonuçta bekarsın ve bu tarz rahatsızlıkları yaşıyor olman hiçte normal değil..En kısa zamanda doktora görün derim.Geçmiş olsun a.s..

Canım sana önerebileceğim tek şey hemen bir jinekoloğa görünmen olucaktır..Sonuçta bekarsın ve bu tarz rahatsızlıkları yaşıyor olman hiçte normal değil..En kısa zamanda doktora görün derim.Geçmiş olsun a.s..

canim saol, zaten yarin icin hemen termin aldim, kadin doktorundan ,ama korkuyom ya orani burani ac derse , ellemeye falan kaLkarsa :1shok: :eek: Size belki sacma gelir bu korkum ama , ben bekarim yani hic böle cinsellikle alakam olmadi, yani ultraschal ile bakamazmi acaba. ay nebilim ya napicagimi sasirdim. acaba niye böyle oldu ?? :çok üzgünüm:

bende de oldu bu ay, haziran ayını atladı adetim, kahverengi akıntılarla geçti adet olmam gereken günler.. arada olabilir heralde ama ya o kdr da anormal olduunu sanmıorum (yani işalla diildir)

Canım seninde dediğin gibi adet düzensizliğin varmış...Biran önce doktora gitsen çok iyi olur hem evlenmeden önce bunları halletmiş olursun...Okuduğuma göre bakiresin ve korkma seni alttan muayene etmez ultrasyona falan alır ...Geçmiş olsun....

Arkadaslar dogru yeremi yaziyorum bilmiyorum ama, Nisandan beri adetim gelmiyor. ve su aralar asiri derecede bel agrisi cekiyorum, ve karnimda sanciyor:1no2:. ama adetim bi türlü gelmiyor. Sirf kahverengi akintilar geliyo arada bi 1-2 damla , hepsi bu. Adetim zaten genelde baya düzensiz ama busefer niye böyle oldu anlamadim :sm_confused: :a015:

korkmana gerek yok alttam muayene etmicek çünkü bakiresin dogum kontrol hapi verir büyük ihtimalle düzene girsin diyee geçmiş olsun

yaz aylarında olur böyle ya .bende nisan 10 da oldum halen daha olmadım içim rahat edemedim gittim dr.hiç bişiyin yok dedi.hormonlarda sorunumda yokmuş.eğerki adetlerin sürekli düznsizse senin adet şeklin böyle dedi.buda benim düzenim yani:) stres yapma bence gelir :) içinin rahat etmesini istiyosan dr git tabi.

canım bencede hemen doktora görün hormon bozukluğun olabilir.Almanyada doktor alttan bakma isteyebilir sen ona jungfrau olduğunu söylersen karından bakar canım.Birde bence hormon testlerinide yaptır bunlarda adetin 3. günü yapılıyor.geçmiş olsun.

bence hemen dr gorunmelısın
bekar ve bakıre oldugun ıcın kesınlıkle vajınal muayne yapamaz
GEÇMİŞ OLSUN

kizlar cok saolun , zaten yarin icin kadin doktorundan termin aldim, gidip bakicam. ay allahim okadar sancim varki suanda karnimin altinda:1no2:. ama gelmiyo bi türlü gelmiyor adetim Kötü Kazen. insallah yarin hersey normal gider, bencede bende hormon bozuklugu var:çok üzgünüm:. bide duyduguma göre hormon bozuklulugu olan kisilerde evlenince, cocuk olmayabiliyormus galiba.:1shok: (allah korusun). en iyisi baktirmak. yarin pille yazdiricam. yani dogum kontrol hapi gibi. ama iste adetim düzenli olsun diye . bakcaz artik:çok üzgünüm: :a015:

alman doktorlari bakire falan dinlemiyor, bakmak istiyo. ama ben dicem zaten kesinlikle bakma diye. Baktirmiyim dimi ? Nolur nolmaz ????

benimde adet düzensizliği sorunum var hem de kaç yıldır.. Genelde bir bucuk ayda olurum ve ben artık bunu normal sayıyorum. En son bende nısan basında olmustum hala tık yok. Bu ay meraklandım yine.. Ama sunu söyleyim.. 2 yıl önce 4 ay gecıken adetım için gitmıstım doktora. O zaman doktor okuyorsan stresten olur falan demıstı.. Alttan muayene bekarlara yapılmıyor. Dogum kontrol hapları vermıstı.. Uzun bir süre düzene girmıstı.. Su sıralar yine bozuldu işte.. Yine strestendır diye düşünüyorum ve beklemedeyim. Bu arada o tur haplar kılo aldırıyor diye biliyorum, haberınız olsun..

benimde adet düzensizliği sorunum var hem de kaç yıldır.. Genelde bir bucuk ayda olurum ve ben artık bunu normal sayıyorum. En son bende nısan basında olmustum hala tık yok. Bu ay meraklandım yine.. Ama sunu söyleyim.. 2 yıl önce 4 ay gecıken adetım için gitmıstım doktora. O zaman doktor okuyorsan stresten olur falan demıstı.. Alttan muayene bekarlara yapılmıyor. Dogum kontrol hapları vermıstı.. Uzun bir süre düzene girmıstı.. Su sıralar yine bozuldu işte.. Yine strestendır diye düşünüyorum ve beklemedeyim. Bu arada o tur haplar kılo aldırıyor diye biliyorum, haberınız olsun..

of ya bide kiloyla mi ugrascam, zaten kilo sorunum var :çok üzgünüm: ama benim bildigim bu dogum kontrol haplarinin milyonlarca cesidi varmis, ve kilo aldiriyosa veya baska bi yan etkisi oluyosa, degistirmen gerekiyomus. yani sürekli degistircen, kendine uygun olan hapi bulana kadar... :1shok:

canım doktora başvurdunmu bilmiyorum ama bu tip şeyler ihmale gelmez ben laborantım.sende ya çok iltihap vardır yada adet damarların gelişmemiştir. evliysen tabi başka ddurumlarda söz konusu olabilir sen anladın onu ama bence doktara git hormon bozukluğundan sıkıntın olabilir. daha çok bilgi vermek isterdim ama hakkında net bir şey bilmiyorumCADIARZU

Canım alman doktorlar alttan bakmak istiyo diyosun ya,almanyada hiçmi türk kadın dogum uzmanı yok bi araştır istersen,alttan bakarlarsa kızlık zarın bozulur,aman ha sakın baktırma...Tekrar geçmiş olsun canım...

canım doktora başvurdunmu bilmiyorum ama bu tip şeyler ihmale gelmez ben laborantım.sende ya çok iltihap vardır yada adet damarların gelişmemiştir. evliysen tabi başka ddurumlarda söz konusu olabilir sen anladın onu ama bence doktara git hormon bozukluğundan sıkıntın olabilir. daha çok bilgi vermek isterdim ama hakkında net bir şey bilmiyorumCADIARZU

canim ben evli degilim, ve bakireyim. adetim gelir aslinda ama cok düzensiz. en son nisanin ortasinda gelmisti. hormon bozuklugu olabilir dediginiz gibi., cünkü benim kizkardesimde de hormon bozuklugu var, ve o hap kullaniyor. ama ben daha gitmemistim hic kadin doktoruna. yarin icin termin aldim ve gidicem

peki bana ne demeli???
yilda en fazla 3 kez adet oluyorum...ama dr hic gitmedim.):
cok cahilce yaptigim ama ilk adet oldugum gunden beri duzensiz boyle....):

peki bana ne demeli???
yilda en fazla 3 kez adet oluyorum...ama dr hic gitmedim.):
cok cahilce yaptigim ama ilk adet oldugum gunden beri duzensiz boyle....):

canim sende bi git istersen, hic olmassa bi kontrol ol. yani nolur nolmaz. hem cok anormal bu. yilda 3 kez :1shok:

evet hic abartim yok!21 yasindaym ve 13 yasimdayken ilk adet olmustum(cok sikintili bi donemdi).ve bu 8 yil icinde bi yil sadece 4 kez oldum hepsi ya yilda 2 yada 3...
biliyrum gitmedigim icin cok yanlis yapiyorum ama iste jinekolog falan ...fobi gibi bisey

):

evet hic abartim yok!21 yasindaym ve 13 yasimdayken ilk adet olmustum(cok sikintili bi donemdi).ve bu 8 yil icinde bi yil sadece 4 kez oldum hepsi ya yilda 2 yada 3...
biliyrum gitmedigim icin cok yanlis yapiyorum ama iste jinekolog falan ...fobi gibi bisey

):

sen bide bana sor o fobiyi. doktorlardan nasil korktugumu bi ben bilirim bide allah. Ay okadar heycan basiyo, okadar bi korku kapliyoki beni. yanliz asla gidemem. yanimda bi arkadas götürücem.

adet düzünesizliği hormonlarla alaklıda olabiliyor bie doktora görünmekte yarar var haplarla düzene giriyor bildiğim benimkide hiç sekmez hatta bikaçgün önceden gelir hep!

X