Adete bir hafta kala ovulasyon testi pik çıkıyor

Saanna

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2022
75
24
28
Nerden başlıyım anlatmaya hiç bilmiyorum ama kısa keseceğim. 4 ay önce bi adet gecikmesi olmuştu 10 gün kadar, nasıl bi strese girdim anlatamam (çocuk da istiyoruz ama). Aslinda pek aksama olmuyordu adette. Daha sonra turkuyeye gittim bi ultrasonla bana pcos teşhisi koydular. 3 ay diane35 kullandım son ayı berbat geçti. 3 ay sonra özele gittim alttan muayene etti, dianeyi kullanma artık dedi(çocuk olsun istediğimiz için) glifor ve folik asit verdi, yakında 1 ay olacak ilaçlara başlayalı. Ovulasyon testi kullanmaya başladım bu ayın 5 inde bi pik gördüm bence pikti yani :/ Daha sonra dün ve bugün de pik çıkıyor ovulasyon testi. Buraya hepsini eklicem bi bakar mısınız, yurt dışında yaşıyorum öyle kan vermesi de zor yani derdini anlatana kadar. 1.si ayın 5 inden, diğer ikilisi de dün ile bugünden(üstteki silikleşmiş ustunden 24 saat gectigi icin). Daha 1 hafta var adet gününe

Eklentiler

• 20221012_084249.jpg
    20221012_084249.jpg
    55,3 KB · Görüntüleme: 259
  • 20221011_073715.jpg
    20221011_073715.jpg
    27,5 KB · Görüntüleme: 231
Nerden başlıyım anlatmaya hiç bilmiyorum ama kısa keseceğim. 4 ay önce bi adet gecikmesi olmuştu 10 gün kadar, nasıl bi strese girdim anlatamam (çocuk da istiyoruz ama). Aslinda pek aksama olmuyordu adette. Daha sonra turkuyeye gittim bi ultrasonla bana pcos teşhisi koydular. 3 ay diane35 kullandım son ayı berbat geçti. 3 ay sonra özele gittim alttan muayene etti, dianeyi kullanma artık dedi(çocuk olsun istediğimiz için) glifor ve folik asit verdi, yakında 1 ay olacak ilaçlara başlayalı. Ovulasyon testi kullanmaya başladım bu ayın 5 inde bi pik gördüm bence pikti yani :/ Daha sonra dün ve bugün de pik çıkıyor ovulasyon testi. Buraya hepsini eklicem bi bakar mısınız, yurt dışında yaşıyorum öyle kan vermesi de zor yani derdini anlatana kadar. 1.si ayın 5 inden, diğer ikilisi de dün ile bugünden(üstteki silikleşmiş ustunden 24 saat gectigi icin). Daha 1 hafta var adet gününe
Merhaba güzel haberler var mı?

Merhaba güzel haberler var mı?
Merhaba, 2 gün önce adet olmam gerekiyordu henüz gelmedi. Göğüste şişkinlik ve karıncalanma var 10 gundur acıyorlar dokunamıyorum. Ne zaman test yapmam gerektiğini bilmiyorum. Internette evde testi 10 gün gecikince yapın falan diyor🤷🏻‍♀️ erken yaparsam neg çıkar üzülürüm en uygun zamanı ne zaman biliyor musunuz?

Merhaba, 2 gün önce adet olmam gerekiyordu henüz gelmedi. Göğüste şişkinlik ve karıncalanma var 10 gundur acıyorlar dokunamıyorum. Ne zaman test yapmam gerektiğini bilmiyorum. Internette evde testi 10 gün gecikince yapın falan diyor🤷🏻‍♀️ erken yaparsam neg çıkar üzülürüm en uygun zamanı ne zaman biliyor musunuz?
Yumurtlama tarihinizi net biliyor musun? Yumurtlamadan 16 gün sonra yaptığın net çıkar bence. Genelde adetten 2-3 gün sonra yapılanlar çıkıyor.

Yumurtlama tarihinizi net biliyor musun? Yumurtlamadan 16 gün sonra yaptığın net çıkar bence. Genelde adetten 2-3 gün sonra yapılanlar çıkıyor.
2 kez pik oldu, ilki bu ayın 5 inde, 2.si 11-12 sinde 2 gün boyunca pik oldu. Son pik tarihinden hesaplarsam 11.gün bugün. Yinede yarın sabah bi test yapayım😊

Merhaba. Ovulasyon testim bu şekilde sizce pik yapmış mı yoksa yarın mı pik olur? Sanki tam kıp kırmızı değil gibi geldi bana. Bugünü mü değerlendirmeliyim yarını mı? Yardımcı olabilir misiniz?
BEFC620C-5F42-4127-A9F7-BCC3FBFCEB7E.jpeg

Merhaba. Ovulasyon testim bu şekilde sizce pik yapmış mı yoksa yarın mı pik olur? Sanki tam kıp kırmızı değil gibi geldi bana. Bugünü mü değerlendirmeliyim yarını mı? Yardımcı olabilir misiniz?Eki Görüntüle 3152096
Valla baya kırmızı olmuş, dün olmadıysa bugün olsun bence, yarın tekrar yap ona göre yarında olsun

Sağlık ocağı gibi biyere gittim sabah, dediki hamilesin. 2.cizgi soluk tam emin olamıyorum ama burda kan testi yapmiyolarmis o durumda, tebrik ederim hamilesin dedi, rahme yapısana kadar gebelik baslangicinda ikinci cizgi silik olabiliyomus. Bikac gün sonra tekrar test yapıp doğum klinigine yer ayır dedi. Yurt dışındayım, bu ülkede hamile olduğunu anladığın andan itibaren seninle hastane değil onlar ilgileniyor, enteresan. Hala inanamıyorum ama bikac gün sonra tekrar test yapacağım nolur nolmaz

Sağlık ocağı gibi biyere gittim sabah, dediki hamilesin. 2.cizgi soluk tam emin olamıyorum ama burda kan testi yapmiyolarmis o durumda, tebrik ederim hamilesin dedi, rahme yapısana kadar gebelik baslangicinda ikinci cizgi silik olabiliyomus. Bikac gün sonra tekrar test yapıp doğum klinigine yer ayır dedi. Yurt dışındayım, bu ülkede hamile olduğunu anladığın andan itibaren seninle hastane değil onlar ilgileniyor, enteresan. Hala inanamıyorum ama bikac gün sonra tekrar test yapacağım nolur nolmaz
Aa çok sevindim, hayırlı olsun:) testi paylaşmadın heralde. Bugün mü yapmıştın

Aa çok sevindim, hayırlı olsun:) testi paylaşmadın heralde. Bugün mü yapmıştın
Bu dünkü sonuç, birkaç güne tekrar yapacağım ama pozitif görünüyor dedi kadın. Sevinç çığlıkları için beklemedeyim. Allah isteyen herkese de banada nasip eder inşallah 🤲

Eklentiler

• 20221026_063243.jpg
    20221026_063243.jpg
    24,9 KB · Görüntüleme: 191
Peki kaç dakikada çıktı? Bide ovulasyonun kaçıncı gününde yaptın?
Burdakiler 5 dakikada sonuc veriyor. Ben sürekli takip ettim adet döngüne göre değişir 28 gün mü 35 güne kadar uzuyormu degisiyormus herkeste. Adet baslangicindan itibaren 10.gün hergun ovulasyon testi yaptım 2 defa pik oldu hepsini değerlendirdim. Yeşil çubuklar ovulasyon testleri. Kırmızı ise gebelik testi.

10-12 gün falan geçmişti ama adetim de gecikmisti 4 gün
Onu öyle sayma canım, geçen ayki adetine göre değerlendirme. Geç yumurtlamışsın birkaç gün ondan.:) Son pit üzerinden 14 gün geçmesi lazım. Erken bule yapmışsın yani o yüzden silik olması çok normal.:) Bide iki gün sonra yap, daha kırmızı olur. Hatta pazartesi falan bir daha yaparsın o zaman tam net çıkar inşallah. Valla çok sevindim darısı başıma 😀🌸

Baktım tekrar attığın tarihe, 13 ünde çatlamış sayarsak bugün tam adet olacağın gündü, sen bugünden sonra say adet gecikmesini :)

En son 23 ekimde adet oldum bi sonraki bu ayın 21 ine denk geliyor olması lazım mantıken. Ilki 5 ekim ikincisi 12 ekim pik oldu Nasıl bugün tam adet olacagim gün olabilir? anlayamadım. Bat pit hiç bilmediğim terimler malesef, sadece kendi arastirmalarima dayanarak ovulasyon testi kullandım bende inanamıyorum sonuca. Pkosluyum 5 ay önce teshis konmuştu

En son 23 ekimde adet oldum bi sonraki bu ayın 21 ine denk geliyor olması lazım mantıken. Ilki 5 ekim ikincisi 12 ekim pik oldu Nasıl bugün tam adet olacagim gün olabilir? anlayamadım. Bat pit hiç bilmediğim terimler malesef, sadece kendi arastirmalarima dayanarak ovulasyon testi kullandım bende inanamıyorum sonuca. Pkosluyum 5 ay önce teshis konmuştu
Her ay aynı tarihlerde yumutlamayabiliriz, yumurtlama olduktan 14 gün sonra adet görüyoruz canım. Ovilasyon testi yapmadığımızda 1,2 gün öncesi ve sonrasında adet olduğumuzda farketmiyoruz. Ovilasyon testinde tam tarihi bildiğimiz için çatlamanın üstünden 14 gün koyunca adet olacağın net tarih çıkıyor. Ben çok yaptım ve hep böyle oldu

X