Gebeliğe Hazırlık Adet Tarihine 8 Gün Kala Gebelik Testi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Umut verende vermeyende hepsinin canı sağolsun, benim için bu bir sorun değil, o testten sonra kimse bişey demeseydi bile ben yine ümitlenecektim 😒 Ben alıştım yıllardır gebeliğin oluşmadığına canım. Tabiki çook üzüldüm ama artık o kadar derin acıtmıyor.
Mesala daha ağlamadım 😍🌹
Benim sonum tüp bebek sanırım son çare.
Daha çok günün var adetine canım sabretmek lazım ama sabredemiyor insan seni çok iyi anlıyorum. Ama yine umudunu kaybetme olma ihtimali var erken çünkü.
Kuruma çizgisi çıkıyor evet ama bende nedense hiç kuruma çizgisi bile çıkmıyor o takılıyor aklıma. Umarım yakın zamanda kavuşursun bebeğine.

Yok canım onu daha bu ay yazdım, antibyotik fln kullanmadım😊 arkadaş yıllardır hamile kalamıyordu, geçen ay dişinden problem yaşadı ve antibyotik hap ve 5 gün antibyotik iğne kullandı, ve yumurtlama gününden 1 gün önce tek ilişkiyle hamile kaldı. Asla ihtimal vermiyordu çünkü sadece 1 kere ilişki yaşamıştı. Sonrasında da ilişki olmamıştı.
Oda kocasına herhalde antibyotik kullandım içeride iltihap v.s varsa temizlendi demiş bende ona istinaden
Bende "Evet bu doğru olabilir, çünkü antibyotik kullanırken hamile kalan çok var bendemi kullansam acaba" dedim🤭
😊 Anladım canım mantıklı aslında. Ben bu ay adetin 3. Günü doktora gittim ilk kez vajinal muayene oldum dr aşırı enfeksiyon var dedi antibiyotik ve fitil krem verdi. Bunlari kullan adet bitince gel hsg cekelim dedi daha hic yumurta takibi vs yapmadı ben klomen verir saniyodum hsg icin hazir değilim istemiyorum henüz. Ve yumurta tembelligi pko vs yok yumurtaliklar gayet iyi durumda dedi. Okuduklarima göre yogun ve kronikleşmiş enfeksiyon sperm geçişini yavaslatabilirmis. İnsallah senin tezine dayanarak ben de bu tedaviden sonra hamile kalabilirim belki diye umutlandim hsg icin gitmemeye karar verdim. En azından keske bu enfeksiyon geçtikten sonra da 1-2 ay dene sonra yine gel hsg cekelim diyebilirdi dimi

Kuzum ne yaptın testi tekrarladın mı 🥰

yaa şimdi gördüm ne kadar üzüldüm 😔 çok da özür dilerim ayrıca çok heveslendirdim seni ama lütfen sıkma canını Allah büyüktür içini ferah tut olur mu 🙏🏻
Aaa hayır ne özrü canım, bak böyle yazarsan üzülürüm,çünkü testte çizgi vardı, bende başkasının konusunda görsem büyük ihtimal gebelik diye düşünürdüm. Sen heveslendirmesende ben heveslenirdim zaten🤭😘 heveslendim ama zaten inanmamıştım.

😊 Anladım canım mantıklı aslında. Ben bu ay adetin 3. Günü doktora gittim ilk kez vajinal muayene oldum dr aşırı enfeksiyon var dedi antibiyotik ve fitil krem verdi. Bunlari kullan adet bitince gel hsg cekelim dedi daha hic yumurta takibi vs yapmadı ben klomen verir saniyodum hsg icin hazir değilim istemiyorum henüz. Ve yumurta tembelligi pko vs yok yumurtaliklar gayet iyi durumda dedi. Okuduklarima göre yogun ve kronikleşmiş enfeksiyon sperm geçişini yavaslatabilirmis. İnsallah senin tezine dayanarak ben de bu tedaviden sonra hamile kalabilirim belki diye umutlandim hsg icin gitmemeye karar verdim. En azından keske bu enfeksiyon geçtikten sonra da 1-2 ay dene sonra yine gel hsg cekelim diyebilirdi dimi
2-3 aynöncede sende enfeksiyon vardı, hatta soğan suyu kürü yapacaktın. Öyle hatırlıyorum.
Doktorun verdiği antibiyotiği saati saatine iç kullan canım, inşallah faydası olacak ben inanıyorum. Olmazsa 3-4 ay sonra rahim filmi çektir, çünkü enfeksiyondan tüplere giden kanal tıkanabiliyor, hafif yapışık olabiliyor. Ama rahim filmiyle bu durum çoğu zaman açılıyor.
Allahım gönlündekini çok geçirmeden versin inşallah 😘

:KK68: :KK68::KK200: birgün bizde hamile olacaz minseo minseo

2-3 aynöncede sende enfeksiyon vardı, hatta soğan suyu kürü yapacaktın. Öyle hatırlıyorum.
Doktorun verdiği antibiyotiği saati saatine iç kullan canım, inşallah faydası olacak ben inanıyorum. Olmazsa 3-4 ay sonra rahim filmi çektir, çünkü enfeksiyondan tüplere giden kanal tıkanabiliyor, hafif yapışık olabiliyor. Ama rahim filmiyle bu durum çoğu zaman açılıyor.
Allahım gönlündekini çok geçirmeden versin inşallah 😘
Aynen canım 2-3 ay degil gecen ay farketmistim enfeksiyonu, sogan suyunu da 1 hafta yaptım o ara faydali gibi oldu sonra tekrarladi. İnsallah tamamen temizlenir bunlarla. Dogru diyosun tüplerde tıkanıklık da yapabiliyomus ama ben cok tedirgin oldum hemen istemesine. Hayırlısı insallah gerek kalmaz da..

Bende erkenden başlıyorum test yapamaya hemsireyim yogun bakımda çalışıyorum yatan hastalara akciğer filmi çekiliyor radyasyon alıyoruz onlem amaçlı yapıyorum hergun kan veremem sistem bhcg girişi ile dolar 😄😄

Aynen canım senin yerinde olsam ben de kan vermem önce birkaç gün koyulaşmasini takip ederim. Evet sevindik havalara uçtuk ama burda çok fazla yanlış sonuç alınmış testler de gördük canını sıkmak için değil de bu ihtimali de aklında bulundur diye söylüyorum. O kadar cok istiyoruz ki yaşanan hayal kırıklığı da o ölçüde büyük oluyor. Adete 3-4 gün kalana kadar idrar testine devam bence 👍
Merhabalar, testte silik bir çizgi gözüküyor inşallah hayırlı haberleri alırsın. Benim de adetime daha 8 gün var ( adetim düzensiz aslında 35 40 gün arası değişiyor, ama döngüyü 30 gün alırsam gecikmiş oluyor) kendimi hamile gibi hissediyorum, uyku hali, durduğum yerde sızma gibi. İdrara sıkışık hissediyorum kendimi afedersiniz wcye gidiyorum bunun için miydi bu sıkışıklık diyorum :) test yapmaya korkuyorum bende 😟

Umut verende vermeyende hepsinin canı sağolsun, benim için bu bir sorun değil, o testten sonra kimse bişey demeseydi bile ben yine ümitlenecektim 😒 Ben alıştım yıllardır gebeliğin oluşmadığına canım. Tabiki çook üzüldüm ama artık o kadar derin acıtmıyor.
Mesala daha ağlamadım 😍🌹
Benim sonum tüp bebek sanırım son çare.
Canım şimdi bakabildim sayfaya. Sonucuna üzüldüm ama adetine 1hafta var, ne ümitlenmek ne de ümitlenmemek gerek gününü bekle ve umutsuzluğa kapılma. Sonunda her şey olacağına varıyor malum.

Aaa hayır ne özrü canım, bak böyle yazarsan üzülürüm,çünkü testte çizgi vardı, bende başkasının konusunda görsem büyük ihtimal gebelik diye düşünürdüm. Sen heveslendirmesende ben heveslenirdim zaten🤭😘 heveslendim ama zaten inanmamıştım.
Ah kuzum benim inşallah en kısa zamanda mutlu gerçekleri yaşarsın 🙏🏻❤️

X