adet olmayı özledim

Cazu

Dejavu
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2009
1.730
1.728
kızlar hepinize selamlar.. bazılarınız belki beni hatırlayacaktır.jinekolojide endometriosizle ilgili derdimi sizlerle paylaşmıştım.
neyse şuanki sorunuma Gelince,yaklaşık 7 ay önce çikolata kisti ameliyatı oldum. ve sonrasında 6 aylık bir menepoz tedavisi.
lucrin depot kullandım şuanda menepozu sonlandırdık 1 ay geçti neredeyse,kontrolümüde yaptırdım allahıma çok şükür herşeyim normale dönmüş.
doktorum söktürücü iğnenin bir etki etmediğini, ve çokda gerekli olmadığını söyledi kendiliğinden bekleyip geliceğini söyledi.
herhangi bir ilaçta almadım.ama gel görelim esas sorunda benim için bu noktada başlıyor.
ameliyattan bu yana tam 9 kilo aldım. heryerim şişti 5 aylık hamile gibi görünüyorum menepoz sıkıntısı ateş basmalarını saymıyorum bile.
bir an önce adet olmayı istiyorum ilaçlarla olamıyorum doğal yollarla denemeyi düşündüm.ve hiçbir kıpırtı yok deliricem.
benim gibi bu tecrübeyi geçirmiş arkadaşlarım sizlerden yardım istiyorum nasıl aştınız bu dönemi? sizinki nasıl oldu?
lütfen bana bu konuda yardım edin fikirlerinizi bekliyorum..

allah aşkına bana yardım edicek hiç kimse yokmu??

kızlar hepinize selamlar.. bazılarınız belki beni hatırlayacaktır.jinekolojide endometriosizle ilgili derdimi sizlerle paylaşmıştım.
neyse şuanki sorunuma Gelince,yaklaşık 7 ay önce çikolata kisti ameliyatı oldum. ve sonrasında 6 aylık bir menepoz tedavisi.
lucrin depot kullandım şuanda menepozu sonlandırdık 1 ay geçti neredeyse,kontrolümüde yaptırdım allahıma çok şükür herşeyim normale dönmüş.
doktorum söktürücü iğnenin bir etki etmediğini, ve çokda gerekli olmadığını söyledi kendiliğinden bekleyip geliceğini söyledi.
herhangi bir ilaçta almadım.ama gel görelim esas sorunda benim için bu noktada başlıyor.
ameliyattan bu yana tam 9 kilo aldım. heryerim şişti 5 aylık hamile gibi görünüyorum menepoz sıkıntısı ateş basmalarını saymıyorum bile.
bir an önce adet olmayı istiyorum ilaçlarla olamıyorum doğal yollarla denemeyi düşündüm.ve hiçbir kıpırtı yok deliricem.
benim gibi bu tecrübeyi geçirmiş arkadaşlarım sizlerden yardım istiyorum nasıl aştınız bu dönemi? sizinki nasıl oldu?
lütfen bana bu konuda yardım edin fikirlerinizi bekliyorum..

Depot dedıgın ılac zaten adetı gecıktırmek ıcın vurulan bır ılac bende kucukken oldum 8 yasımdan 12. 13 yasıma kadar boyum uzasın gec adet oluyum dıye her ay!!!!!

Sonra adetım duzensızlestı yasmıne basladım yaklasık bır 3 sene kullandım
Ara ara farlutal soktrucu sımdı tarlutal oldu ısmı
Gecenlerde bır ıkı yılmonce. Mı ne cıvan percemı macunu yedımmm
Ilk adet olana kadar sabah aksam bır seker yasıgı yıyorsun aradan 20 gun gecıyor bu 20 gunde yemıceksın 20 gunden ıtıbaren adet olana kadar yıceksın.

Cıvan percemı cok sıfalı bırnbıtkı dır myhakkak onerıyorum

Depot dedıgın ılac zaten adetı gecıktırmek ıcın vurulan bır ılac bende kucukken oldum 8 yasımdan 12. 13 yasıma kadar boyum uzasın gec adet oluyum dıye her ay!!!!!

Sonra adetım duzensızlestı yasmıne basladım yaklasık bır 3 sene kullandım
Ara ara farlutal soktrucu sımdı tarlutal oldu ısmı
Gecenlerde bır ıkı yılmonce. Mı ne cıvan percemı macunu yedımmm
Ilk adet olana kadar sabah aksam bır seker yasıgı yıyorsun aradan 20 gun gecıyor bu 20 gunde yemıceksın 20 gunden ıtıbaren adet olana kadar yıceksın.

Cıvan percemı cok sıfalı bırnbıtkı dır myhakkak onerıyorum

canım çok teşekkür ederim cvpladığın için.
doktorum bana ilaç almayı önermedi yumurtalıkların çalışma sürecini takip edicek sanırım 3 ay içinde olmazsan tekrar gel dedi.
zaten 3 ay içinde de olucağım konusunda ümitsizim açıkçası.
cvan perçemini 2 gün 1 fincan içtim tadına dayanamıyorum mide bulantısı yapıyor ama farkındayım tekrarlamam gerekicek yapıcam yine ilk fırsatta..bu civan perçemli macundanda annem almış bana daha önce henüz başlamadım ama sanırım aynı macundan bahsediyoruz,içerisinde çörek otu falan var arı sütlü ballı macun diye yazıyor üzerinde.inş.tüm bunların faydasını görürüm.
ateş basmaları ve kalp atışlarım bazen çok sıkıntı yaratıyor.
bu genç yaşta menepoz yaşamakta ayrı bi duyguymuş:)
birde kilolar 50 kiloluk bi hatunken şimdi 60 kilo aldım umarım düzene girerim. adet olmayı istiyorum bir anönce:KK14:

Mrb canm , benimde 2 ay 3 ay adet olmadıgım oluyor. 1 2 doktora gttm herseyım normal.Ultrasonla baktılar kist vs yok. Hormon testi yapıldı hersey normal. Ama adet olamıyorum nedense:S En son 12 kasımda olmustum ve cok sukur dun olabildim adet. İncir kürünü uygulamaya calıstım ama çok sekerli oldugundan içemedm. Aktardan hayıt suyu aldm 1 haftadır onu içiyordum .Adet olmamda mutlaka etkısı olmustur diye dusunuyorum. cvanpercemıde ıcıyorum arada. tadı acı geliyorsa içine bal katabılırsın ama seker katma . Geçmiş olsun en kısa zamanda adet olursun inş.

ALLAH yar ve yardımcın olsun canım AMİN ,geçmiş olsun
bende bir ara adet olmadım 5 ay sökülemiyordu adetim bir türlü o sıcak basmaları o sinir ayyy sormayın gitsin çok fena oluyor ya
ALLAH kimseye vermesin bir daha da göstermesin herkese ve bana da AMİN

Mrb canm , benimde 2 ay 3 ay adet olmadıgım oluyor. 1 2 doktora gttm herseyım normal.Ultrasonla baktılar kist vs yok. Hormon testi yapıldı hersey normal. Ama adet olamıyorum nedense:S En son 12 kasımda olmustum ve cok sukur dun olabildim adet. İncir kürünü uygulamaya calıstım ama çok sekerli oldugundan içemedm. Aktardan hayıt suyu aldm 1 haftadır onu içiyordum .Adet olmamda mutlaka etkısı olmustur diye dusunuyorum. cvanpercemıde ıcıyorum arada. tadı acı geliyorsa içine bal katabılırsın ama seker katma . Geçmiş olsun en kısa zamanda adet olursun inş.

aminn canım çok teşekkür ederim allah hepimize şifa versin ..
benim bu tedavi dışında adet düzensizliğim hiç olmazdı. endometriosizim olmasına rağmen, düzenli görürdüm öyle 2 3 gün sektiği olurdu okadar.
bazen sökülemediğ durumlarda aspirin içerdim hemen gelirdi gelmeden bikaç gün önce aspirin iç 1.2 gün bakalım fayda edicekmii aklıma geldi sanada öneride bulunmak istedim:)civan perçemini dediğin gibi balla denemem gerekiyor şekerin zararı çok :44:

ALLAH yar ve yardımcın olsun canım AMİN ,geçmiş olsun
bende bir ara adet olmadım 5 ay sökülemiyordu adetim bir türlü o sıcak basmaları o sinir ayyy sormayın gitsin çok fena oluyor ya
ALLAH kimseye vermesin bir daha da göstermesin herkese ve bana da AMİN[/Q

derdime çok güzel tercüman olmuşsunuz.:)çok teşekkür ediyorum. iyi dilekleriniz için allah razı olsun amin cümlemizin.
ateş basmaları fena bişey şimdi annelerimizi çok iyi anlıyorum..
senin o 5 aylık süreç sonunda kendiliğinden mi gelmişti herhangi bir ilaç falan almışmıydın.??

aminn canım çok teşekkür ederim allah hepimize şifa versin ..
benim bu tedavi dışında adet düzensizliğim hiç olmazdı. endometriosizim olmasına rağmen, düzenli görürdüm öyle 2 3 gün sektiği olurdu okadar.
bazen sökülemediğ durumlarda aspirin içerdim hemen gelirdi gelmeden bikaç gün önce aspirin iç 1.2 gün bakalım fayda edicekmii aklıma geldi sanada öneride bulunmak istedim:)civan perçemini dediğin gibi balla denemem gerekiyor şekerin zararı çok :44:

Çok tesekkurler canm aspirini denicem.. Adet oldum ama 2 gün anca sürdü nese bunada şükür:)

ben de endometriyozis ameliyatı oldum geçen ekim ayında. tamı tamına 76 gündür adet olmuyorum. ateş basmaları yaz boyunca uykularımı mahvetti şimdi de havalar soğudu bir üşüyüp bir yanıyorum. ne zaman bitecek bu işkence ? bilgisi olan arkadaşlar aydınlatsın lütfen. üç doz lucrin 3.75 kullandım son iğnemi 4 eylülde yaptım. ilacın etkisi ne kadar sürüyor. ilacı bıraktıktan sonra ne kadar süre de adet oldunuz?:mad:

X