Aciliyeti olan bir mevzu, kızlar, toplanın!

Eykan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2016
30
16
26
Ablalarım ve arkadaşlarım, aranıza yeni katıldım ve katılma sebebim de evet, bu diyet mevzuları. Lütfen sıkılmadan okuyun bu yazacaklarımı.
Kendimi bildim bileli kiloluyum, neler yaşadığımı Allah bilir ya. Ne acılar çektim, ne gözyaşları döktüm... Tam neyse ya dedim, bir sevgilim oldu... Klasik sanal aşklardan değildi bu. Bambaşka birisi kendisi. Dünyanın dönme sebebi sanki. Bu ayın 21'inde 9. Ayımız dolacak. Ve benim doğum günümde, 26 Eylül'de, buluşacağız.
O beni olduğum gibi seviyor, biliyorum. Dün hıçkıra hıçkıra ağlayarak anlattım buluşma tarihini neden erteleyip durduğumu. Ben ağlarken o da ağladı, sokakta oynayan çocuklara balkondan bakıp imrenirken içeri geçip diyet listesi araştırmak zorunda olmamı, kusmak üzere de olsam o zayıflatacağına inandığım yoğurdu yediğimi dinlerken masayı yumrukladı. Böyle biri hak edebileceğimden çok daha fazlası. Rabbim onu ve bizi daima korur umarım. Onsuz ne hale gelirim bilemiyorum...
Aslında 21 Kasım demiştik. Dün bu hikayeyi dinledikten sonra ön tarihe çekti. Zayıflamanı istemiyorum, seni her halinle seviyorum dedi. Ancak en azından belli bir kiloya inmek istiyorum.

17 yaşındayım. 1.70 boyunda, 102 kiloyum. 26 Eylül'e kadar verebileceğim en yüksek rakamı vermek istiyorum. 15-20-25-30-35... Ne kadar olursa. Endokrinolojiye gittim, herhangi bir sağlık sorunum bulunmuyor. Her şeyi yapmaya hazırım. Ameliyatı bile düşündüm ancak biliyorum ki kahrolur. Her türlü spor ve yiyecek imkanım var. Denediğiniz, yüksek kilo verdirecek ancak sağlığı çok zorlamayacak diyet önerilerinizi istiyorum sizden. Hatta mümkünse bu yolda yanımda olabilecek bir yoldaş.
Kızlar, sahiden son çarem sizsiniz. Lütfen yardım edin.

Üzüldüm anlattıklarına :oops:
Bu yaşta ameliyat düşünme,bak sağlık sorunun da yokmuş.Madem imkanın var bi spor salonuna git mutlaka kendi başına spor yapma,hem diyetini spora desteklersen sarkman olmaz hem teşvik edici olur. Evde üç gün beş gün yapıp bırakıyo insan. Orda doğru hareketleri doğru aralıklarla yaptırır hocalar.

Salataya ağırlık ver,hamur tatlı kızartma tüketmemeye çalış,klasik şeyler zaten. Bitki çayları tüketebilirsin günde bir bardak mesela,ödem attırır ama çok alışma bağırsak tembelliği yapıyo sonra.

Tak kulaklığı çık dışarı yürüyebildiğin kadar yürü mesela.
Başaramayacak hiçbir şey yok,kendini üzme bu kadar. Sadece iradeli ol ve iste yeter. Sevgiler.

Canim her vücud her diyeti kaldirmaz, diyet demek saglikli yasam saten. Burayi kendine günlük olarak tut. Yedigin herseyi, yaptigin sporu süreleriyle buraya yaz. Yazdikca kendinde farkedersin neyi fazla yemissin veya neyi eksik yapmissin diye. En güzel diyet herseyi yemek ama ne yedigini bilerek ve azar azar. Spor olarak basta yürüyüs ile basla, sabah aksam 1 saat tempolu yürüyüs yap. Birde en fazla tavsiye edebilecegim eger istahliysan belkide biraz istahini kesmesi icin 3 gün detoks yap. Vucudundan fazla suyu atarsin böylelikle biraz rahatlamis olursun, 3. günden sonra dedigim gibi ne istiyorsan ye ama azar azar, aksam 6 son ögünün olsun, bol su ic ve gününü yürüyüsle tamamla. Sonrada yat uyu. Kendini enerjisiz halsiz hissedersen, öglenleri 1 fincan türk kahvesi ic, hem bas agrisina falanda engel. Kararli gördüm seni, basaracagina inaniyorum. Neler yaptigi yaz buraya.

birebir uyacaksan isveç diyeti başlangıcın olsun.... onunla baya iyi kilo verince o motivasyonla devam edersin.. bide en 1 tempolu yürüyüş saat öneririm bende 91 ile başladım oda çok zaman diyete uymayarak 82 oldum.. 90 ya da 100 fark etmez. hatta kilon fazla olduğu için ilk etapta daha hızlı verirsn canım.. zorlu bi süreç ama hayıflansakta geri dönüş yok bişey yap... senin içinde o gün bugündür... hadi bakalım kolaylıklar:KK5::KK50:

Ablalarım ve arkadaşlarım, aranıza yeni katıldım ve katılma sebebim de evet, bu diyet mevzuları. Lütfen sıkılmadan okuyun bu yazacaklarımı.
Kendimi bildim bileli kiloluyum, neler yaşadığımı Allah bilir ya. Ne acılar çektim, ne gözyaşları döktüm... Tam neyse ya dedim, bir sevgilim oldu... Klasik sanal aşklardan değildi bu. Bambaşka birisi kendisi. Dünyanın dönme sebebi sanki. Bu ayın 21'inde 9. Ayımız dolacak. Ve benim doğum günümde, 26 Eylül'de, buluşacağız.
O beni olduğum gibi seviyor, biliyorum. Dün hıçkıra hıçkıra ağlayarak anlattım buluşma tarihini neden erteleyip durduğumu. Ben ağlarken o da ağladı, sokakta oynayan çocuklara balkondan bakıp imrenirken içeri geçip diyet listesi araştırmak zorunda olmamı, kusmak üzere de olsam o zayıflatacağına inandığım yoğurdu yediğimi dinlerken masayı yumrukladı. Böyle biri hak edebileceğimden çok daha fazlası. Rabbim onu ve bizi daima korur umarım. Onsuz ne hale gelirim bilemiyorum...
Aslında 21 Kasım demiştik. Dün bu hikayeyi dinledikten sonra ön tarihe çekti. Zayıflamanı istemiyorum, seni her halinle seviyorum dedi. Ancak en azından belli bir kiloya inmek istiyorum.

17 yaşındayım. 1.70 boyunda, 102 kiloyum. 26 Eylül'e kadar verebileceğim en yüksek rakamı vermek istiyorum. 15-20-25-30-35... Ne kadar olursa. Endokrinolojiye gittim, herhangi bir sağlık sorunum bulunmuyor. Her şeyi yapmaya hazırım. Ameliyatı bile düşündüm ancak biliyorum ki kahrolur. Her türlü spor ve yiyecek imkanım var. Denediğiniz, yüksek kilo verdirecek ancak sağlığı çok zorlamayacak diyet önerilerinizi istiyorum sizden. Hatta mümkünse bu yolda yanımda olabilecek bir yoldaş.

Seni şu an benden başka kimse anlayamaz aynı şeyleri bende yaşadım yaklaşık 6 ay telefonda görüştük sadece profil selfie tarzında resimlerle gördük birbirimizi günlerce aç bıraktım kendimi elma diyeti lahana diyeti aklına gelebilecek herşeyi yaptım açlıktan uyuyamadığım günler oldu sürekli tarihi erteletmeye çalıştım her an yanımdaydı hep beni dinliyordu seni her halinle seviyorum kilo veremeyecek insan yok bunun için benden kaçma dedi. sonunda ne mi oldu biz buluştuk ben onun için 113 kgdan 80 kiloya kadar düşmüştüm sırf onsuz yaşayamam benden bu yüzden ayrılmasın diye hatta nefes alamam onsuz diyodum kendime . uğruna her türlü fedakarlığı yapabileceğim adam son dönemlerde çok tartışıyoruz biraz ara verelim dedi bana :KK43: ve ben ondan ayrıldım .. yaşın çok küçük kardeşim yaşındasın sakın kendine eziyet etme lütfen bir abla olarak dinle beni . sadece kendin istediğin için sağlıklı bir şekilde yap ve lütfen hızal kilo vermeye çalışma çünkü hızla verdiğin gerçekten kilo değil bıraktığın anda geri alacağını unutma bu halinle görüşmek istemezsen bile zaman iste ve lütfen kendini kasma acele etme çünkü kilo denen şeyi ne kadar kafana takarsan sorunu kafanda o kadar büyütürsün...

merhaba canım rukgus un söylediklerine aynen katılıyorum kendin için ver kiloyu kilo hiçbir zaman iyi birşey değildir. bence imkanında varsa akapunktura git gerçekten faydasını göreceksin ve doktorun verdiği diyeti birebir uygula. inşallah başarılı olursun gelişmelerdende bizleri haberdar edersen seviniriz. :KK66:

Sevgilieykancım bende kilolarımla derteyim diyet ve düzenliyürüyüsle 114 kilodan 86 ya düstüm dikkat etmedigim icin şuan 92 oldum bunun icin üzgnm ama sana diyicegım sabahları haslanmıs yımurta taze biber yesilik 1 dilim tam bugday ekmek yiyebildigin kafar peynir seketsiz cay ara sıra cay k bal sonra yürüyüse sonra dus dinlenme çünkü vücut dinlenirken ama efor sarf ettikten sonra inceliyor olabildigince damak zevkinden uzak dur acı tatlı eksi bunlardan uzaklas aksam 5 ten snra yeme görüceksin zamanla yemekyemeyi unutucaksın kolay helsin birde 1 dılim ekmeyini 20 kücük parçaya böl önce gözdoymalı ve yavaş çigne

Canım ben bu diyeti önerebilirim sana ancak. Umarım faydalı olur.
Sabah 9.00 ; peynir 5 zeytin domates salatalık biber iki dilim buğday ekmeği şekersiz çay.
Ara öğün 11.00 ; bir meyve
Öğlen 13.00 ; salata, elinin büyüklüğünde bir parça et tavuk veya normal et olabilir, et suyuna çorba, bi kase yoğurt.
Ara 16.00 ; bir meyve veya iki top sade dondurma veya bir kase nesfit veya 2 kare bitter çikolata ve sade süt.
Akşam 19.00 ; sebze yemeği, bi kase yoğurt bir dilim buğday ekmeği.
Ara 21.00 ; bir meyve veya avcun kadar kuruyemiş veya bi tane aktivya
İstediğin kadar şekersiz içecek içebilirsin. Bi süre sonra haftada bir kere olmak üzere öğlen yemeğinde salata yerine iki kaşık makarna da yiyebilirsin istediğin zamanlar.

X