Acil yardım

Ü

üvercinka1981

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi üvercinka1981
Kızlar arkadasım beş aylık hamile yapılan testlerde down sendromlu olabilir denmiş aslında doktor sınırın ortasındasın bence yoktur bi şey ama yine de aminoasit yapalım demiş yani anne karnında bebekten bi parça alacaklar sanırım ve arkadasım çok korkuyor yaptırsın mı? bilen yaptıran v:1no2:ar mı ?lütfen cevap yazın...

canım benım arkadasım var onada aynı seyı dedıler bebk dogdu hıçbısı yok ben hamıle kalsam oyle test yaptırmıyacagım.insanın psikolojısı bozuluyor

sağol canım arkadasım bu tst bebge zarar verir diye korkuyor bence de insanın psikolojisini bozuyorlar boşyere anne baba zki ayrıca arkadasım yaşlı da değil umarım bi şe yoktur.

Merhaba arkadaşlar, benim de 2buçuk aylık bir oğlum var. Hamileliğimin başlarında benim de doktorum ikili testin sonucuna ve ultrason görüntülerine bakarak ense kalınlığı var dedi amniyosentez önerdi.Çok kararsız kaldım ama sonunda gri kalan ayları şüphe içinde geçirmeyi göze alamadım ve aöniyosentez oldum. Amniyosentezde bebekten parça alınmıyor, karnından incecik bir iğneyle bebeğin sıvısından biraz alıyorlar. Çok zahmetli bişey değil. Hataa bende bir girişte değil tam 4. kezde su alabilmişlerdi. Sonra bikaç saat dinlendikten sonra sorun kalmıyo. Amniyosentezin de işlem sırasında iğnenin bebeğe denk gelmesi vs. sonucu düşük riski var ama 100de 2 imiş o risk. Zaten işlem sırasında devamlı ultrasonla bebeği ve iğneyi izliyorlar. Yani aslında çok korkunç değil ama tabi insan tedirgin oluyor. Ben de arkadaş gibi yaş konusunda gençtim ama yine de yaptırdım. Bence aylarca "acaba" düşüncesiyle yaşamaktansa 15 dakika dişini sıksın. Tabi ki kendi bilir. Sadece bilgilendirmek istedim. Bu arada çok şükür bebeğimde sorun çıkmadı :)

eğer dr gerek gördüyse tabikide yaptırsın derim.niye bile bile riske atıyorki.dr gerçekten gerek görmeseydi zaten istemezdi.ama iyi güvenilir bir hastanede ve varsa üniversite hastaneleri bu konuda gerçekten çok başarılı orda yaptırmasını tavsiye ederim.çok nadirde olsa malesef down sendromlu çocuklar olabiliyor.bunu riseke atmaktansa yaptırsın.

yorumlar için sağolun yarın yaptıracak...

X