Acil yardım diaformin

Birprensess

BK:100.7kg GK: 97.7 - 1hedef89 - 2hedef79 🧿2203 •
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2018
1.910
3.157
Kızlar hayırlı akşamlar derdim dert gerçekten araştırmaktan yoruldum hemen konuya geçiyorum.
Şimdi kızlar ben geceleri uyurken burun kanamasıyla uyandım 2 gün. Acile hastaneye gittik ilk gün tansiyonum yükselmiş düşürdüler, 1 gece sonra yine aynısı oldu tekrar gittim Kardioloji bölümüne kadın beni görür görmez kilodan olduğunu söyleyip kalbime falan baktı diyetisyene yolladı yardımcı ilaç yazacağını söyledi ve bana Diaformin,Desal ve dil altı yazdı. Neyse sorunum diaformin gece uykudan kaldıracak şekilde karın ağrıtıyor tuvalete çıkartıyor (afedersiniz) birde hiç geçmeyen bir kasık agrım var çekiliyor sanki oturup kalkarken zorlaniyorum bazen sabahtan beri 1 saniye geçmedi hep var bu sorun. Tamam ilacın tok tutması falan çok güzel ama ben bunları yaşayınca korktum daha önce kullanan var mı herkeste aynı mi oluyor. Ilk defa kullandım diye mi böyle oldu bir kaç gün geçince hafifler mi normale döner mi acaba kullanan arkadaşlar yazarsa çok sevinirim.
(7 kasımda aynı doktora randevum var gidince soracağım ama şimdi kullanmayı bırakmalı miyim yoksa normal mi onu ogrenmek istedim)

Diaformin kac mg basladi? Normalde 1000 mg sa mesela bir hafta yarım sonra tam doz seklinde basliyorlar vucut alışıyor.
Mutlaka tok karniniza icin. Hatta yemek arasinda alirsanız yan etkileri biraz daha azaltabilirsiniz. Başlarda o tip yan etkileri oluyor o ilacın.

Prospektüsünde ağır yan etkilerde ne yazıyor?Bu ilacın muadilini kullandım bir dönem hipoglisemi için ama ben de de kansızlık yaptı.Bıraktım.Midenizde sorun var mı?

1000 mg evet. Dün akşam 1 tane içtim gece çok rahatsız oldum. Sabah yarim içtim akşam da yarim içtim inşallah alışır bunyem hem içmek istiyorum hem korkuyorum. Teşekkür ederim

Prospektüsünde ağır yan etkilerde ne yazıyor?Bu ilacın muadilini kullandım bir dönem hipoglisemi için ama ben de de kansızlık yaptı.Bıraktım.Midenizde sorun var mı?
Kas agrisi yazıyor ben de diyorum ki acaba kasığımdaki ağrı o mu anlayamıyorum ki birde regl dönemindeyim böyle bi sersemledim anlayamıyorum hangisinin yüzünden ağrıyor kasığım ama hiç durmuyor bazen şiddetleniyor bazen hafif oluyor. Midemde şimdilik bir sorun yok. Bazı dönemlerde mide bulantısı yaşıyordum sadece

O türden ilaçları polikistik over için de veriyorlar sanırım.Regl döneminde o da tetiklemiş olabilir.Eğer ağrı çok şiddetliyse kullanmasanız daha iyi olur gibi.Mutlaka doktora danışın.

O türden ilaçları polikistik over için de veriyorlar sanırım.Regl döneminde o da tetiklemiş olabilir.Eğer ağrı çok şiddetliyse kullanmasanız daha iyi olur gibi.Mutlaka doktora danışın.
Kilolu olan herkese veriyorlarmış benim anladığım kadarıyla internette yazılanlar bu yönde. Anladım teşekkür ederim

Kilolu olan herkese veriyorlarmış benim anladığım kadarıyla internette yazılanlar bu yönde. Anladım teşekkür ederim
Şeker ilacı değil mi bu hap şeker düzeyinize bakıldı mı peki.Tansiyonunuz takibe alındı mı ?

Şeker ilacı değil mi bu hap şeker düzeyinize bakıldı mı peki.Tansiyonunuz takibe alındı mı ?
Şeker ilacı evet. Tansiyonum takibe alındı ama şeker düzeyime bakılmadı yani en son 5nci ayda yaptırdığım değerlerim vardı onlara baktılar ama bir sorun yoktu onlarda zaten tamamen kilo vermeye yardımcı bir ilaç olduğu için verildi genel kullanımda herkese o şekilde verilmiş internetten okuduğum kadarıyla

Reçetesiz satıldığı için bu ilaci kilo vermek amaçlı kullanan çok kişi var ama çok yanlış bu şeker ilacı .

Şeker ve insülin direncine bakılmadan kullanılmaması gerekiyor .Bunlara bakıldı mi ?

O konuyu hiç bilmiyorum bana doktor verdiği için kullanıyorum.

Dediğim gibi en son tahlillerim 5nci ayda olmuştu onlarda sorun yoktu, tamamen kilo vermeye yardımcı olarak yazıldı diye düşünüyorum. Zararlı bir ilaç olsa yazmazdı heralde. Ben yinede başka bir doktora daha gitmeyi düşünüyorum

Siz başka doktora daha gidip şeker ve insülin direncinize,tiroid tahlillerine baktirin .Kilo vermekte zorlanıyorsanız altında yatan nedeni bulup ona göre tedavi planlamak gerek

Siz başka doktora daha gidip şeker ve insülin direncinize,tiroid tahlillerine baktirin .Kilo vermekte zorlanıyorsanız altında yatan nedeni bulup ona göre tedavi planlamak gerek
Onlarin hepsini yaptırmıştım bu sene içinde bir sorun yok cok sukur Aslında diyet yaptığım zaman kilo veriyorum onunla ilgili bir sıkıntı yok doktor hanım bana sormadı hiç direk iştah kesici ilaç yazacağım vs iste anlatti sonra diyetisyene yonlendirdi. Benim asıl sorunum tansiyon du oda kilodan dolayıymış neyse artık başka doktorada sormak en iyisi teşekkür ederim

Su anda asiri mide bulantisi yapiyor bana da.850 lik almama ragmen.Kolum kalkmiyor resmen bulantidan.Alisiliyor ama biraz zaman gecmesi gerekiyor.

Bence kullanmayın derim şeker ilacı sonuçta Allah korusun komaya bile girebilirsiniz .Belkide şekeriniz düşmüş olabilir o yüzden rahatsız olmuş olabilirsiniz.

Su anda asiri mide bulantisi yapiyor bana da.850 lik almama ragmen.Kolum kalkmiyor resmen bulantidan.Alisiliyor ama biraz zaman gecmesi gerekiyor.
Ne zaman başladınız acaba ilaca yeni mi birde doktor yazdi dimi sizede

Bence kullanmayın derim şeker ilacı sonuçta Allah korusun komaya bile girebilirsiniz .Belkide şekeriniz düşmüş olabilir o yüzden rahatsız olmuş olabilirsiniz.
Bu aksam ictim artik yarim ictim zaten eger yine kötü olursam yarın içmeyeceğim artık teşekkür ederim

İlk 1 hafta bu şekilde yan etkileri oluyor benim 3 gün oldu ama hemen bitti bu şikayetler ... Sabret bir kaç gün geçecek ..