Acil kız bebek ismi ilanı

Arkadaşlar 4 gün önce kız bebeğim oldu.
Ama hala isme karar veremedik.
Artık soruna dönüştü
Eşimde bende çok kararsıziz.
Başkalarının önerdiği isimlerde bı türlu içimize sinmiyor..
Çocuk isimsiz kaldı resmen.
Biri böyle güzel bi isim patlatsa kabul edeceğiz ama hiç patlamıyo gibi.
Hep çok konulan isimler gibi.

Sizlerden böyle güzel duyduğunuz aklınızda olan kızım olsa şu ismi koyardım dediğiniz Bir isim önerisi bekliyorum.sonucta birbirimizi tanımıyoruz önerebilirsiniz diye düşünüyorum 🥰 lütfen bekliyorum.
Bak isim geldi aklıma gece gece:)

Ayna nasıl olur? :)
Ya da Mavi Çiçek iki isim birleşince güzel durdu :))

Ekleme yapmak istedim. Umay isimler sözlüklerinde cennette kadınları ve çocukları koruyan melek diye geçiyor ama asıl anlamı göktürklerde kadınlrı ve çocukları koruduğuna inanılan tanrıça.

Sözlüklere de güven yok. Her kavramı melek olarak isimlendirip yanlış yönlendirme yapıyorlar. Azra çıkarılmamış inci tanesidir mesela ama hz meryemin sıfatı olarak yazan mal sözlükler mevcut
Azra delinmemiş inci basılmamış toprak bakire anlamına gelir Medine nin diğer ismi hz Meryem in lakabıdır .. ben kız çocuğu için bakire anlamı taşıyan ya da Sahra gibi kurak çöl vs gibi anlam sevmiyorum

Artık soruna dönüştü

Sizlerden böyle güzel duyduğunuz aklınızda olan kızım olsa şu ismi koyardım dediğiniz Bir isim önerisi bekliyorum.sonucta birbirimizi tanımıyoruz önerebilirsiniz diye düşünüyorum 🥰 lütfen bekliyorum.
Ne koydunuz merak ettim 😍adıyla büyüsün

Artık soruna dönüştü

Ben de temmuz ayında kız bebek annesi oldum. Mira arven koyduk kızımızin ismini. Onun dışında Levin arya gibi isimlere de bakmistik.

Ben de Arven koymak isterdim ama kuzeninin adı Arden çok karışır beraberken diye vazgeçtim Mila yada Meyra koymak istiyorum ama eşim sıcak bakar mı bilemiyorum vefat eden bebeğimin adı Alin di bir yanım onu da koymak istiyor kararsızım

X