ACİL KAN GEREKİYOR 0Rh+ Ankara

umarım yardımcı olacak birileri bulunur .hem şehir dışındayım hem de kan grubum tutmuyor.allah acil şifalar versin.

merhaba arkadaslar..3 hafta once bennuyla okulda otururken bı arkadasımız gelıp kuzenının hasta olup acıl 0 rh+ kana ıhtıyacını oldugunu soledı.kan grubum tutuyodu.olur mu olmaz mı kalktık hastahaneye gıttık.Allah rızası ıcın gıtmıstım beyzaya kan vermeye ama Muhsın abının gozlerındekı ısıltı ıcın gıdıyorum son 2 haftadır..beyzayla tum dokularımız uyuyor,yarın da hucre alımı ıcın gıdecegım..sımdı oturup yazılanların hepsını okudum tek tek ve cok duygulandım..basta bennuya,kallısteye ve herkese cok tsk ederım..ESMA

Son düzenleme:
biz mesajı daha yeni okuduk hala kan aranıyorsa eşim ve ben verebiliriz eğer gerekirse ilik uyarsa onuda veririz .cevabınızı bekliyoruz

biz mesajı daha yeni okuduk hala kan aranıyorsa eşim ve ben verebiliriz eğer gerekirse ilik uyarsa onuda veririz .cevabınızı bekliyoruz

Üyemize profil mesajıylada ulaştım burayada kopyalıyorum.......
evet, kan sürekli gerekiyor ama önce gidip test yaptırmanız gerekli.. babayı arayabilirsiniz bilgi alabilmek için, en güncel bilgiyi ondan alabileceğinizi sanıyorum... yinede sormak istediğiniz konu olursa yazabilirsiniz ama benimde çok fazla bildim yok hem başka şehirdeyim hemde tanımıyorum sadece bizim bir çocuğumuz diye elimizden geleni yapmaya uğraşıyoruz....bennu arlkadaşımızdan son gelişmeleri alır size aktarabilirim teşekkür ediyorum ilginiz ve duyarlılığınız için..

kıslar ben yeni geldim hastaneden kan örenegi verdim yarın belli olcak kanımın uyuşup uyuşmayacagı ...... kanınız tutmyosa bile en azından dua edin babası dua istiyo arkadaşlar.....

ben tek ünite verebilecegim eger uyarsa çünki damarlrım uygun degilmiş benim ... 2 gündür kanama varmış yavruda kanamayı durdurunca tedaviye balıyacaklarmış .

şükürki abisinin iligi uyyormuş ... kan kaybettigi için sürekli kana ihtiyacı varmiş arkadaşlar . yani hala geç kalmış sayılmassınız lütfen babasına ulaşın ..

Merhaba arkadaşlar,

Söylediğim gibi, bu sabah Hacettepe'ye gittim. Bilgiyi paylaşayım:
1 - Öncelikle her iki koluma da lastik şeritler geçirilip damarları kontrol eden hemşire; damar yapımın uygun olmadığını söyledi. Bu bilgiye şaşırdım. Çünkü; hayatım boyunca sayısız kan verdim. Meğerse burada öncelikle lazım olan granulosit hücreleriymiş.
Granulosit, vücudumuzun bağışıklık sistemini yükselten beyaz kan hücrelerinin (lökosit/akyuvar) yapısında bulunuyor.
Kemoterapi sonrasında granulosit azalması olduğundan, dışarıdan alınan kanla vücuda destek verilmesi gerekiyor ki bağışıklık yükselsin.
Granulositin ömrü birkaç gün olduğu için "taze kan" a gerek duyuluyor.
Granulosit ihtiyacı için alınan kan da son derece yavaş alınıyor.. İşlemin ortalama 2.5 saat gereksinmesi nedeniyle de, gönüllü arkadaşlarımız zamanlarını ona göre programlayarak gitsinler.
Asıl önemli olan da şu: Kan verme işlemi uzun sürdüğünden, kan alımından önce damarlarınızın genel durumu kontrol ediliyor. Damar çeperlenizin bu 2.5 saatlik işleme dayanıklı olmaları gerekiyor.
Benim damarlarımı bu işlemi kaldıramayacak ölçüde ince buldukları için "granulosit" konusunda yardımcı olamadım.
Eğer damarlarım uygun olsaydı, bugün benden bir örnek alınacak ve kanımdaki granulosit oranının yeterli olup olmadığına bakılacak ve hasta sahibi Muhsin Bey de bana tahlil sonuçlarını telefonla iletecek ve ben de kan vermek üzere gidecektim.

2- İlk konudaki olumsuz gelişme sonrasında o zaman trombosit için değerlendirelim dediler. Trombosit de kan pıhtılarının oluşumunu sağlayan hücrelerden biri..
Bende dün hafif bir kırıklık vardı, ters bir etki olmasın diye ilaç kullanmamıştım. Bu sabah kalktığımda da hafif bir burun tıkanıklığı sezdim, gözlerim de yanıyordu. Bu durumumu önemli olabilir düşüncesiyle hemşireye açıkladım. Hem de çok önemli, dedi. Bu durum kanınıza mikrobun yerleştiğinin bir göstergesi. Allah korusun biz böyle bir kanı alıp hastaya verirsek, hastanın ölümüne bile yol açabiliriz.
Ne yapayım o halde? diye sordum. Siz önce tamamen iyileşin. İlaçlarınızı kullanın. Tamamen iyileştikten "3 gün sonra" kan vermeye gelin, dedi.

Yani… kanım damarlarımda çıktım hastaneden. Bu arada iyi haber o anda küçük kız Beyza için 3 kişi daha vardı kan vermekte olan. Üstelik bir tanesi granulosit için uygundu.
Muhsin Bey' le önümüzdeki hafta haberleşmek üzere anlaştık.
Allah onlara güç, bizlere de yardım edebilme fırsatı versin.

bu son sayfayı okuyarak yazdığım için, başta bennuu, aeben ve püsküüt olmak üzere tüm "insanlık gösteren" arkadaşlara bir kez de ben teşekkür etmek istiyorum.

ayrıca püsküütüm detaylı bilgiler için çok teşekkürler. trombositi biliyordum ama granülosit i şimdi duydum. çok önemli bir noktanın altını çizmişsin, her türlü hastalık belirtisi, insanın kendinde farklı gözlemlediği bir durum oradaki sağlık görevlilerine iletilmeli. biz arkadaşımızın annesi için yıllarca bu tür durumla karşılaştık. soruyorduk "hasta değilsin, değil mi?" diye "yok, hafif burnum tıkalı / yok önemli değil, iyiyim ben veririm,yeter ki yardımımız olsun!" diyenler kafamçokkarıştı e be kardeşim, sen dayanabilirsin de senin bulaştıracağın şeylere hayata zaten tutunma çabası içinde olan bu hastamız nasıl dayansın

lütfen ama lütfen, orada size zaten çok detaylı bir form doldurtacaklar, ama o formu doldururken, dikkatlice iyice düşünerek doldurun, insan bazen kronik hastalıklarını unutabiliyor söylemeyi, devamlı o rahatsızlıklarla yaşadığı için. a.s. :enbuyukkk:

geçmiş olsun acil şifalar diliyorum.msn deki tüm arkadaşlarıma mail gönderdim inşallah brirninkanı uyar .

baştan sona bütün hepsini gözlerim dolu dolu okudum.
kan bağışı kadar faydalı, basit ve vericiye de sağlık açısından faydalı başka hiçbir şey olamaz.

benim kanım tutuyor fakat ne yazık ki istanbul'dayım.
ankara'da eşimin akrabaları var, hepsini aradım maalesef içinden sadece 2'sinin kanı tutttu ama teki geçen hafta kan bağışında bulunmuş diğeri de sürekli ilaç kullandığından verici olamıyormuş.

yeni kan bağışında bulunmuş olana hastane ve telefon bilgilerini verdim. süre dolduğunda muhsin bey'i arayacak ve gerekli olduğu takdirde koşa koşa gidecek.

Allah şifa versin, yardımcı olan ve olmak için çabalayan herkesten razı olsun.

arkadaşlar küçük yavrumunuz hakkında aldığınız son haberleri bizlerede bildirin lütfen .Allah acil şifalar versin inşallah........

ben bu türk insanına kurban olurum ya..ne kadar duyarlı ne kadar yardımsever bir halkız biz...diyecek söz bulamıyorum...bu yardımlarınız destekleriniz,motive yöntemleriniz,dualarınz...hangisi için kaç kere tşk etsem az gelir...çok duygulandım gerçekten...bu kadarını beklemiyordum yemin ederimki...Allah hepinizin herşeyi gönlüne göre versin,Allah görsün yaptıklarınızı,emin olun bu dünyada olmasa bile öteki dünyada mükafatlandırılacaksınız bu yaptıklarınızdan dolayı....
çok ama çok tşk ederim...

iyi haberimiz yok çünkü bu seferde beyzanın karaciğeri mikrop kaptı...ciğerleriyle uğraşıyorlar...onun için esmadan hücre alınacaktı normalde bugün yada yarın ama şuanda alınamayacak perşembeye kadar duruma bakacağım dedi muhsin abi...
buna canım sıkıldı bugün...öğlen aldım haberi ama nete akşamları girebildiğim için haberde veremedim sizlere

hanımlar dua ......RABBIMIN .. ol deyince olmayacak şey yok ... :Saruboceq:

Ankara grubu hadi !!! Farkındayım elinizden ne geliyorsa yapıyorsunuz ama

başlığı en azından aktif tutun ki görmeyenler görsün...

Ben arkadaşlara duyurdum,bir arkadaşımla birlikte gideceğiz.Ayrıca yurtlara okullara haber verilse çok iyi olur.Dilerim yavru en kısa zamanda sağlığına kavuşur.

bu saatte oğlum yatmıştır yatmamış olsada gelemez yurt 11 de kapanıyor ama şayet hala kana ihtiyaç varsa yarın bilgilendiririm onu
ankara üniversitesinde okuyor
hazırlık gölbaşında
yarın tüm gün okulu
irtibat kuramam ama yarın akşama konuşurum sınıfına çarşanba sabahı duyurur
ne dersiniz
cevap bekliyorum :sm_confused:

kana herzaman için ihtiyacımız var lillyum...haber verseniz elbette iyi olur...kan verecekler muhsin abiyle telefonla görüşsünler ama gitmeden...tşk ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…