ACİL KAN GEREKİYOR 0Rh+ Ankara

benim kanım tutmuyor maalesef mevlam acil şifalar versin küçük yavruya
tüm tanıdıklarımı bilgilendirdim umarım duyarlı davranırlar pek çogunun kan grubu 0+ çünki eşim burada olsaydı onuda mutlaka gönderirdim bu gün o yavrunun başına gelen Mevlam saklasın ama belki bizim evlatlarımızada olabilir

Kızlar, az önce Muhsin bey aradı beni.
Kanım uygun çıkmış çok şükür.
Bugün 13:30da kan vermeye gidiyorum hastaneye.
Yalnız trombosit vermeden önce yoğurt mu yenilirmiş ne daha iyi alınması için, öyle bir şeyler duydum ama bilgisi olanlar var mı?

Ayranmış kızlar, sizin de aklınızda olsun.
Bol bol ayran içmek gerekiyormuş, aksi takdirde tansiyon çok düşebilirmiş işlem esnasında.
Bir de tıka basa tok gitmek gerekiyormuş.

mona pisa bende yeni tel aldım bende o satte verecegim benimde turonbosit alınacak digeri için damarlarım uymuyomuş .....

tamam yemek yiyip gidecegim bide ayran içeyim ....... bildirim için saggol bende haber gelmeyince üzülmüştüm uymadı diye ...... bende o saatte verecegim ....

mona pisa bende yeni tel aldım bende o satte verecegim benimde turonbosit alınacak digeri için damarlarım uymuyomuş .....

tamam yemek yiyip gidecegim bide ayran içeyim ....... bildirim için saggol bende haber gelmeyince üzülmüştüm uymadı diye ...... bende o saatte verecegim ....

Aa çok güzel, beraber vereceğiz yani. Çok sevindim.
En az 2-3 bardak ayran için diyor herkes.
Hem trombositi daha kolay alıyorlarmış hem de tansiyonumuzun düşmesini engellemek için.
Çünkü tansiyon düşünce işlemi yarıda kesmek gerekiyormuş o da hiçbir işe yaramıyormuş. Boşa gitmesin sonra.

Hem trombositi daha kolay alıyorlarmış hem de tansiyonumuzun düşmesini engellemek için.
Çünkü tansiyon düşünce işlemi yarıda kesmek gerekiyormuş o da hiçbir işe yaramıyormuş. Boşa gitmesin sonra.
tamam canım küçük şişe ayran alıp gidiyorum yanima....

Arkadaşlar hafta sonu haberimiz olduğunda hafta arası gidebilecek bir çok arkadaşımız çıkmıştı ama 3 kişi gittim diye buraya yazdı, kimseyi zorlayamayız tabiki ama lütfen bu çocuğumuzu bu can'ı kurtaralım sonradan ahh çok üzüldüm demek işe yaramayacak keşke gitseydim demekte çare olmayacak..

Hiç giden yokmu arkadaşlar ne olur haberdar edin bizi...

Metroda kan anonsu yaptırmak için tanıdığa gerek yok.

Hasta yakını, doktorundan imzalı ve kaşeli kağıt alarak metroya gidip anonsunu yaptırabilir.

Bilgi şöyle:

KAN ANONSLARI :
Özellikle Ankara dışından gelen vatandaşların en çok rağbet ettiği hizmetlerden biri de Kan Anonsu yaptırılmasıdır.
Bu hizmetten yararlanmak için;Hastaneden verilmiş,Doktor imza ve kaşesi bulunan Kan İstem Formu gereklidir.

Kaynak:
EGO Genel Müdürlüğü

bu iki mesajın gözden kaçmaması için... :1rolleyes:

bu ayran içme olayını bilmiyordum. acil gitmiştik trombosit vermeye yıllar önce, ondan belki de uyaramamışlardı.
evet arkadaşlar, tansiyon ve şeker düşmesi sorun olabiliyor, uzun süreli bir işlem çünkü... ama rahatsız olacak şekilde de yemeyin derim ben. :eek:

Ay yok ben çok yiyemedim zaten zorladım kendimi ama doydum napim.
Bol bol ayran içiyorum. Trombositi çoğaltıyormuş.
Çoğalın huleynnn... lazımsınız siz bize... :)
Allah büyük kızlar... iyileşecek minik kuşumuz...

Ay yok ben çok yiyemedim zaten zorladım kendimi ama doydum napim.
Bol bol ayran içiyorum. Trombositi çoğaltıyormuş.
Çoğalın huleynnn... lazımsınız siz bize... :)
Allah büyük kızlar... iyileşecek minik kuşumuz...

afiyet- şeker olsun! trombositiniz bol olsun monapisa ve aeben cokacimcoook

:Saruboceq: bunun bir insanlık görevi olduğunun bilincindeki melekler sayesinde dilerim sağlığına kavuşur beyzacık :Saruboceq:

Kızlar, az önce Muhsin bey aradı beni.
Kanım uygun çıkmış çok şükür.
Bugün 13:30da kan vermeye gidiyorum hastaneye.
Yalnız trombosit vermeden önce yoğurt mu yenilirmiş ne daha iyi alınması için, öyle bir şeyler duydum ama bilgisi olanlar var mı?

Offff ne sulugözlü oldum ben bu başlık altına gelince senağlamaçeşmeler açılıyor, canlarım ya meleklerim benim ne kadar sevindim bilseniz, inşallah damar yapısıda uyan arkadaşlarımız çıkar, erken haberim olsaydı ayran yollardım kargoyla Şeniz çok mutlu oldum...

[ı][sıze="2"]bende telefonu kızıma verdim oda okuldaki arkadaşlarına duyuracak umarım faydası olur, acil şifalar diliyorum...[/sıze][/ı]

Dağıtabildiim her yere dağıttım.a.s.Hele MSN in önemine çok inanıyorum.Attıklarıma rahatta vermiyorum,dağıttınız mı diyede soruyorum.İnşallah,en kısa zamanda istenildiği ölçüde dönüş olur.:Saruboceq:Keşke benimki tutsaydı,4 ayı geçmişti ben vereli,tam zamanıydı.:çok üzgünüm:

inşALLAH sağlığına kavuşur ve bu günleri çocuklarına bir anı olarak anlatır.bu aarada yapılan dayanışmadan dolayı herkese çok teşekkürler benim kanım da o + aradım ama bana tekrar dönmediler eğer lazımsa seve seve veririm.

kızlar ben kallisteyede yazdım az önce baba ile görüştüm her hangi bi kan grubuda kan verebilirmiş.bağış karşılığında hastane beyzaya gereken kanı verecekmiş..

yani kızlar 0rh+ kan grubu şart deil artık..yeterki bağışlanacak bi kan olsun..baba inanın o kadar mutluki biz ona ulaştıkça..ben 1 - 2 gün içersinde gidip kan vericem..emzirdiğim için alınmazsa bile eşimin grubu uymuyor ama bağış için o kan verecek.

Kızlar şimdi geldim hastaneden. Aeben de ordaydı, beraber verdik kanı.
Çok zor bir işlem değil, hatta hissettmedim diyebilirim.Gayet iyiyim. Aeben de gayet iyi.
İşlem en az 1-1.5 saat süre alıyor yalnız, işlerinden izin alıp gideceklerin aklında olsun.

Muhsin bey de herkese teşekkür etti, söylemesine göre bu haftalık kan sorunu yokmuş, haftaya yeniden görüşeceğiz.
Ayrıca 1-2 gündür Beyza'nın durumunun iyiye gittiğini söyledi. Çok mutlu oldum. O da bizi çok merak ediyormuş, hepiniz adına selamlarımızı ilettim, iyileşsin parti yapacağımızı söyledim.

Şimdilik son durum bu.

merhaba... öncelikle bu insanlık görevi yerine getirdigim içim çok mutluyum beyzada iyileşnce dahada mutlu olacagım inşallah ...

burdan kazen beyede teşekkür ediyorum muhsin bey her seferinde adını anıyor ...hepinize çok teşekkürleri var......

Şunuda belirteyim kızlar biz kan vermedik kanımız bir makinayla alındı içindeki tronbositler ayrıldı ve kan geri verildi ......kırmızı kanın içinden sapsarı renkte tronbositler ayrıldı sadece ...bu işlem 1 saatten fazla sürüyor mona sera nın dedigi gibi ...

ve bu işlem 3 gün sonra yeniden yapılabilirmiş yani bizim işimiz bitmedi .beyzanın karacigerinde hala kanama varmış ...hala geç kalmış sayılmassınız ...

Son düzenleme:
Arkadaşlar önce Beyza için artık her gruptan kan verilebilecek olması çok güzel daha fazla ulaşabileceğimize işarettir bu, haftaya kadar sıkıntı olmamasıda iyi ve arkadaşlarım canlarım , gidip ilgilendiğiniz için size minnettarım, allah giden ilgilenen arkadaşlarımızdan razı olsun, şimdi düşündümde grup sıkıntısı olmaması halinde sıkıntı çekildiği anda bende giderim Eskişehir Ankara ne varki 2,5 saat ancak sürer gerçi hiç gitmedim :)

Beyza'mız çarçabuk iyileşsin artık iyi haberlerini duyalım...

X