ACİL KAN GEREKİYOR 0Rh+ Ankara

Haberler çok sevindirici.Kan gurubunun uyması gerekmiyorsa,o zaman haftaya ben ordayım inşallah.a.s.

Arkadslar merhaba...
bugun bende muhsin beyi aradım kendi tahlil sonucumu aldıktan sonra... bana da söyledi bu haftalık kan bulunmus ama pazartesi salı gelebilrse gelcek olanlar cok iyi olur dedi...
acaip mutlu oldum okulumdan baya kişi aramış...demekki hala duyarlı insanlar var...
ayrıca druma sordum kan verebilir miyim diye.. kanımın hastaya yarayacagını söyledi degerlerim biraz olsun düzelmiş...ama normal kan veren birine göre beni daha fazla etkilermiş...
senn kan vermeni önermiyorum ama kimse kalmaz darda kalırlarsa ver tabi biraz agır gecer sennki sadece dedi...
bide siz trombosit bizden alındı dediniz ona şaşırdım druma sordum ki hematoloji dru.. bayanlardan trombosit alınmaz dedi.. bilmiyorum niye...
yinede muhsin bey de dedi pztrsi salı gibi arıcam olmadı ben de yardım edebilicem...
ayrıca bi arkdsım msj attı yarın herzaman gittigi kuaforu kan vericekmiş tahlilleri falan yapılmış...saolsunlar...
farklı kan gruplarının da verebilmesi iyi oldu...oturdugum siteden bi arkds pazar sehir dısına gidecekmis erkenden ugrarım ddi...ayrıca bi tanıdık da hacettepe onkolojidede cok tanıdık var ben ulaşayım hepsine dedi... okuldan arkdslarım da kan degisimi icin gideriz mutlaka dedi... acaip mutlu oldum anlatamam.....
umarım en kısa zamanda iyilestigini de duyup mutlu olabilirz......

fiyuce,
bayanlar da trombosit verebiliyor. yıllar önce bir arkadaşımızın annesi için, ben ve benim tanıdıklarımdan 3-4 bayan arkadaş trombosit vermiştik. sanırım trombosit pıhtılaşmayı sağlayan şey kanda, bu yüzden regl döneminde, zaten uzun da süren bir durum olduğu için vermemeye dikkat etmiştik. sırayla o zaman başka arkadaşlar vermişti. belki bu yüzden doktorun öyle demiş olabilir.

Trombosit verecek ve sonrasında otomobil kullanma ihtimali olanların dikkatine.

Trombosit alındıktan sonra hafif bir uyku hali oluyor bu açıdan işlem bittikten sonra lütfen biraz dinlenin ve araba kullanacaksanız lütfen dikkatli olun.

Birileride artık ufaklık hakkında güzel haberler verse ne güzle olacak ?

kızlar az önce aradım babayı tekrar sizinde dediğiniz gibi bu hafta kan veren olmuş..pazartesi itibari ile gelirseniz çok sevinirim dedi..emzirmemim bi sakıncası yokmuş...çok sevindim..

kızlar bu arada çalışan arkadaşlarada söyleyeyim izin problem oluyorsa hafta içi akşama 22,30 a kadar kan merkezine kan verebiliyoruz..grup farketmez beyzanur adına herkes kan verebilirmiş..sadece benim grubum tutuyor ama biz 3 kişi gidip kan vericez..

çok isterdim beyza ile ilgili güzel haberler vermek ama bugün tekrar babaya sordum iç kanaması devam ettiği için kemoterapi alamıyormuş bu yüzden biraz sıkıntılıymış..ama babamız çok umutlu eminim herşey düzelicek sizlerin olduğunu bilmek beni daha çok umutlandıryor dedi..

off kan yeterli geliyor ama kızımızın sağlığında ilerleme olmuyor bu durum çok üzücü, allahım ona güç kuvvet versin anne babasınada sabır inşallah aşacaklar tüm bu aksilikleri....

Allah yardımcısı olsun.Ben kan veremem ama biliyorumki KK'lı arkadaşlarımın çoğu kan vermeye gidecektir.
Benim gibi kan veremeyenlerde dualarıyla yardım edecektir..
:Saruboceq:

merhabalar geç girebildiğim için geç bilgi verebiliyorum arkadaşlar...bi arkadaşımızın da dediği gibi kan problemini atlattık çok şükür ama iç kanama durmuyor...kemoterapiye başlamış olması gerekiyordu bu noktada sıkıntı var...ama muhsin abi umutlu gerçekten...umarım herşey yavaş yavaş yoluna girecek...dualarınızı eksik etmeyin lütfen...en önemlisi bu noktada dualarımız...

Bak bu çok güzel bir haber işte.
Zira dakikaların hesabını yaptıkları bir şirkette çalışıyorum.
İzin almak o kadar zor oluyor ki.
Ama bu durumda akşam da alınıyorsa haftada bir gidip verebilirim trombosit.
Hiç problem değil, tek ki minik kuşumuz iyileşsin.

bu çok güzel bi haber herkesin gidip kan verebilmesi pazartesi yada salı günü gidip bende kan vereceğim ayrıca bende üye olduğum diğer forumlarda paylaştım duyuruyu umarım gerekekn yardım yapılır

Son düzenleme:

bu çok güzel bi haber herkesin gidip kan verebilmesi pazartesi yada salı günü gidip bende kan vereceğim ayrıca bende üye olduğum diğer forumlarda paylaştım duyuruyu umarım gerekekn yardım yapılır

Teşekkürler arkadaşlar pazartesi ve salıya hatırlatma yapmama gerek yok ama ben yinede profilden dürteyim sizleria.s.

arkadaşlar merhaba taze haberlerle geldim...bugün hastanedeydim...ziyaret için aynı zamanda esma yine beyaz kan verdi sabahtan...beyzanın yanına çıktım iç kanama durmuş gibi ama tamda kesilip kesilmediği belli değil...muhsina abiye göre beyzanın en kötü günleri...bazen çok umutsuzluğa kapılıyorum dedi...ama sonra toparlanmak zorunda olduğumu hissediyor toparlanıyorum dedi,belinde problem var muhsin abinin baya aksıyor yürürken ama yılmadan koşturuyor yavrusu için...bi ton ağladım yine...
siteden 4 kişi kan vermiş henüz...lütfen arkadaşlar yardıma en muhtaç olduğumuz zaman,beyzanın elinden tutun,bugün çok acı çekiyordu,heryerim ağrıyor diye ızdırap çekiyordu ama ben giderken yinede beni el sallayarak gözlerinin içi gülerek uğurladı...çok üzüldüm...acilen kemoterapiye girmesi lazım ama bunun içinde kanamanın tamamen kesilmesi ve şişliğinin inmesi,bu demektirki daha çok kan vermeliyiz...

kan sıkıntısından dolayı doktorlar her kan grubunu kabul etmeye razı olmuşlar gerektiği zaman kan değişimi yapmayı kabul etmişler...

beyza okadar güzelkiii...bakmaya doyamazsınız,orda bi çok resim yapmış,beyza için lösev sergi açıcak,mersin forum alışveriş merkezi ve birçok yer buna destek vermiş...orda o kadar acısının içinde o kadar muhteşem resimler yapmışki tam düzgün oturup defterini kucağına alamamasına rağmen,ve bi şey dikkatmi çekti,resimleri hep pozitif ve umut doluydu....

diyorki ben bu miktobu yenicem...atıcam bu mikrobu içimden o sonradan geldi iyileşicem kovucam onu.....yani umut dolu....

lütfen arkadaşlar lütfen daha çok yardım daha çok yardımmmm

Off gözyaşlarımı tutamıyorum henüz 4 kişi olmuş bu çok ama çok acı zaten ikisi aeben ve monapisa arkadaşlarımızdı yani bu kadarcıkmı olabildi.... o kadar yalvarıştan ve duyurudan sonra sadece 4 kişimi çıkabildi? inanamıyorum... kimseye tepki göstermeye kınamaya hakkım yok bunu yapmıyorumda zaten ama yakın çevrede olup hiç çocuğu olan bu benimde başıma gelebilir bende zor bir durumda kalabilirim allahın kime ne göstereceği belli olmaz diyerek şu çocuğumuza acıyan kimsecik yokmu yani.......

Canım umarım en kısa zamanda hastalığı yener,önemli olan kendisinin buna inanması bu çok önemli.en ilaö kullandığım için kan veremiyorum.ama ilaç kullanmayı bırakınca verilebiliyor mu?Ben tüm arkadaşlara duyurdum.Öğrenci yurtlarına duyuru yaptırmak mümkün mü?iyi haberler bekliyoruz

Arkadaşlar.. inanın bana zor bir şey değil.
Sadece 1.5 saat kadar bir makineye bağlı kalıyorsunuz o kadar.
Hiçbir zorluğu ya da sağlığa etkisi yok bu işlemin.
Bünye verilen trombositi 24 saat içinde yeniden üretiyor zaten.

9 yaşında dünyalar güzeli bir can, bir umut için değmez mi?

Ne olur biraz daha gayret gösterelim elbirliğiyle kurtaralım Beyzamızı bu illetten.

Teşekkürler arkadaşlar pazartesi ve salıya hatırlatma yapmama gerek yok ama ben yinede profilden dürteyim sizleria.s.

Canım önümüzdeki hafta çok yoğun geçecek benim.
Gündüz izin almam mucize gibi görünüyor.
Ama Muhsin beyle görüşüp Pazartesi ya da Salı akşamı işçıkışı gideceğim tekrar.

Off Kalliste sen böyle konuşunca içim cız ediyor benim.
Hayattaki tek varlığım kızım benim, onun eline iğne batsa benim canım yanıyor.
Hepimiz öyle değil miyiz zaten?
Beyzayı tanımıyorum, fotoğrafını bile görmedim ama kızımdan farkı yok benim gözümde.
Babasının gözünde gördüğüm o umut kızına o sevgisi bile yetti bana.
Teşekkür ederkenki o mahcubiyeti ve minnettarlığı bile perişan etti beni.
Minnettar olmasın istedim bana ya da yardım eden diğer arkadaşlarımıza.

Çünkü bu bizim insanlık görevimiz zaten... bir lütfumuz değil... olmamalı.

offf düşündükçe çıldırıyorum,deliriyorum size anlatamam gözlerimin önünden gitmiyor...önceki hali ve şimdiki hali...Allah'ım yardım et...bi bez bağlamışlar yavrum çırılçıplak...zayıflamışşş,heryerinde makinalar bağlı...nefes alamıyorum diye ağlıyor...boynum ağrıyor diyor annesi başında durmadan yastık koy,yastık kaldır,yatak indir,yatak düzelt...o makinanın dıt dıt uyarı sesleri...çocuğun inleyişleri...annesine annesini üzmek istemeden o halde bile nazik yakarışları...anneeee nefes alamıyorum...karnımmmm...anne masaj yapıyor...vücudu ateşli klima açılıyor,sonra üşüdüm diyor klima kapanıyor...9 aydır hastanede verilen bir yaşam mücadelesi...anne baba perperişan uykusuzluk,iyiye gitmeme....

nolursunuz nolurrr....yardımmm edin...kanın tek sahibi insan...bunun tek kaynağı insan...birgün belki de Allah evlerimizden uzak tutsun bizlerinde başına gelebilir...ya oturup oturup ağlıyorum tüm sinirlerim bozuldu...hastanede duygularını içine bastır eve gel çıldır,ağla...

vehbi koç un bi yazısı vardı
eğer bir işiniz varsa bi sıfır yazın
eğer bir eviniz varsa bir sıfır daha yazın
eğer paranız varsa bir sıfır daha
sıfırlar gittikçe sahip olduğunuz şeylere göre çoğalabilir...
ama eğer sağlıklıysanız onların başına 1 ekleyin...

hayatta en önemli şey sağlık çünkü...herşey hallolur ama sağlık çok önemli...sağlıklı olmak kan verebilmekte bence çok büyük mutluluk ve şükredilmesi gereken birşey...biliyormusunuz insanlar gerçekten zaman zaman kan vermeli kendi sağlıkları açısındanda...ve verdiğiniz kan 3 saat içinde yerine geliyor ve 3 günde bir kan verilebiliyor...

arkadaşlar haklısınız ailenin mahcubiyeti minnettarlığı hiçbiri önemli değil,bu kan verdim diye övünülecek birşeyde değil sizin söylediğiniz gibi,bu bizim görevimiz...

insan yalnız olamaz,insanın insana her zaman ihtiyacı var...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…