ACİL KAN GEREKİYOR 0Rh+ Ankara

Trombosit bağışında bulunanlar lütfen bana ;

İsim Soyisim

Telefon

ve kargo adresi verebilir mi ?

bu ilaç konusu kafamı karıştırdı antibiyotik kullanıyorum sanırım oda zararlı buda demek oluyor ki benim kan verme işim perşembeden sonraya kaldı

Kızlar az önce Muhsin bey'le görüştüm. Yanlış bir anlaşılma var hemen düzelteyim.

Trombosit verme işlemi akşam saatlerinde ve hafta sonu yapılamıyormuş.
Saat 22:30'a kadar sadece kan hücresi alınıyormuş.
Dolayısıyla trombosit için akşam gitmenin bir manası yok.
Bilginize.

bu ilaç konusu kafamı karıştırdı antibiyotik kullanıyorum sanırım oda zararlı buda demek oluyor ki benim kan verme işim perşembeden sonraya kaldı

Evet canım, işlemden önceki 3 gün hiç ilaç almamış olman gerekiyor.
Olsun, sen git de, var Perşembe git.

Kızlar az önce Muhsin bey'le görüştüm. Yanlış bir anlaşılma var hemen düzelteyim.

Trombosit verme işlemi akşam saatlerinde ve hafta sonu yapılamıyormuş.
Saat 22:30'a kadar sadece kan hücresi alınıyormuş.
Dolayısıyla trombosit için akşam gitmenin bir manası yok.
Bilginize.

durdum durdum, yanlış anlamışımdır önceki mesajlarda dedim ama yok yazmadan edemeyeceğim!
benim ülkemin sağlığa verdiği değere...:eek:klava:

bu nasıl bir mantıktır ki böyle hayati bir konuda, trombosit alımı için hafta sonu tatil ediliyor, ki bunda sebep herhalde, 2 gün daha çalışanlara para vermemek, mesai ücreti ödememektir, başka bir neden gelmiyor aklıma...

iş verenlerinin gözünün döndüğü, kendimiz hasta olduğumuzda bile yıkılacak duruma gelmedikçe, izin alamadığımız, insana değer verilmeyen bir ortamda; bağışta bulunacaklar için en uygun zaman olan hafta sonu bu işlem yapılamıyor, nasıl, nasıl, nasıl???

biz arkadaşımızın annesi için yıllar önce Cerrrahpaşa'ya hafta sonları abone olmuştuk, iş verenimizle de sorunumuz olmuyordu, içimiz de çok rahat oluyordu, hiçbir şey düşünmeden gidebiliyorduk. orada yapılabiliyorsa, ödenek olsa eminim bu hastanede de olurdu. ama... neyse şimdi banlanıp da uzak kalmayayım konudan :kızgın:

Bilgilendirme ;
Bu işlem tam olarak kan verme gibi değildir, sadece kanınızdaki trombosit alınmakta ve kanınız vücudunuza aynı anda geri verilmektedir. Bu işlem için kan grubunuzun ne olduğu önem arz etmemektedir.

Donörden alınan örnek teste gönderilir ve 1 saat sonra test sonuçları alınır. Uygun görüldüğü takdirde trombosit alma işlemi yaklaşık 1 saattir.

Trombosit vermek isteyen donörlerin öncelikle;

· Son 3 gün içinde herhangi bir ilaç içmemiş olması

· Herhangi bir hastalığı olmaması,

· 1 yıl içinde genel anestezi almamış olması gerekmektedir.

Kimler Kan bağışı yapabilir?

TROMBOSİT SÜSPANSİYONU: trombositler kanama durumlarında kanamanın durdurulmasında görev yapan çok küçük kan hücreleridir. Kırmızı kemik iliğinde üretilirler, ömürleri 3-4 gündür. Kanama durumunda, doku zedelenmesinin olduğu bölgede birbirlerine ve çevrelerindeki yapılara yapışarak adeta kanama odağının önüne bir tıkaç oluştururlar. Trombositlerin azalması veya fonksiyonlarının bozulması durumlarında (kanamalı hastalıklar, ağır kan kayıpları, kan kanseri gibi bir çok hastalıkta) trombosit süspansiyonuna ihtiyaç olmaktadır.

Trombosit süspansiyonları 20-24 C'de özel trombosit saklama dolaplarında 5 gün muhafaza edilebilirler.

Genellikle trombosit ihtiyacı olan hastaların bu açığını kapatmak için bol miktarda süspansiyon verilmesi gerekmektedir. Tromboferez denilen özel bir yöntemle kan bağışçısından sadece trombositler alınmakta alınan kanın geri kalan kısmı bağışçıya geri verilmektedir. Bu işlem için yapılmış özel bir cihaz kullanılmaktadır. Böylece random bağış yöntemine göre çok daha fazla hücre elde edilebilmektedir.

ozaman ben bugun yarın ve pztrsi demir hapımı icmiyorum... salı gidince sorun olmasın....

monapisacım bak duyunca şaşırdım iyikide yazmışsın..yoksa bizde akşamdan boşu boşuna giidecektin..neyse pazartesi sabahtan halledelim bizde..umarım iyi haberlerle gelirim..

böyle konularla ilgilenmeniz çok güzel ben gidip kan verdim umarım kardeşim en yakın zamanda iyileşir.

monapisacım kan verilmeyecek bunu biliyoruz ama insanlar kan deilde trombosit alınacak diyince şöle durup bi düşünüyorlar..ben nasıl alındığını netten ve sizlerden takip ettim çevremde gönüllü olanlara anlattım ama insanların beyninde geçenleri deiştiremiyorum...
canım inanın kan varmakten dahada kolay kanınız eksilmiyo . sadece 1 saat yattıgınız için uykunuz geliyo masada okadar ben verdikten sonra kızılayda 2 saat magza magza dolaştım ya .:eek: hiç bir puromlem yokkkkk....

canım inanın kan varmakten dahada kolay kanınız eksilmiyo . sadece 1 saat yattıgınız için uykunuz geliyo masada okadar ben verdikten sonra kızılayda 2 saat magza magza dolaştım ya .:eek: hiç bir puromlem yokkkkk....

ablacım çok tşk ederiz...sağolasın...

durdum durdum, yanlış anlamışımdır önceki mesajlarda dedim ama yok yazmadan edemeyeceğim!
benim ülkemin sağlığa verdiği değere...:eek:klava:

bu nasıl bir mantıktır ki böyle hayati bir konuda, trombosit alımı için hafta sonu tatil ediliyor, ki bunda sebep herhalde, 2 gün daha çalışanlara para vermemek, mesai ücreti ödememektir, başka bir neden gelmiyor aklıma...

iş verenlerinin gözünün döndüğü, kendimiz hasta olduğumuzda bile yıkılacak duruma gelmedikçe, izin alamadığımız, insana değer verilmeyen bir ortamda; bağışta bulunacaklar için en uygun zaman olan hafta sonu bu işlem yapılamıyor, nasıl, nasıl, nasıl???

biz arkadaşımızın annesi için yıllar önce Cerrrahpaşa'ya hafta sonları abone olmuştuk, iş verenimizle de sorunumuz olmuyordu, içimiz de çok rahat oluyordu, hiçbir şey düşünmeden gidebiliyorduk. orada yapılabiliyorsa, ödenek olsa eminim bu hastanede de olurdu. ama... neyse şimdi banlanıp da uzak kalmayayım konudan :kızgın:

yerden göğe kadar haklısın ama işte elden ne gelirki böyle bir durumda...zaten hep bi şekilde elimiz kolumuz bağlı...

ozaman ben bugun yarın ve pztrsi demir hapımı icmiyorum... salı gidince sorun olmasın....

fiyuce konuyla sürekli ilgilenen arkadaşlarımdan biride sensin ve sana gerçekten çok tşk ederim...Allah razı olsun bu iyi niyetinden...

monapisacım bak duyunca şaşırdım iyikide yazmışsın..yoksa bizde akşamdan boşu boşuna giidecektin..neyse pazartesi sabahtan halledelim bizde..umarım iyi haberlerle gelirim..

umarız mevcan tşk ederim sanada...sağol çok sağol...Rabbim hepinizin gönlüne göre versin...

fiyuce konuyla sürekli ilgilenen arkadaşlarımdan biride sensin ve sana gerçekten çok tşk ederim...Allah razı olsun bu iyi niyetinden...

cnm keşke iyi niyet yetse:KK43:

telefonum bozuldu tum numaralarımı kaybettim..biton kisi vardı:KK43: simdi kimseye tekrar söyleyemiyorum..
dayımı aradım tekrar az once ulasamadım..birdaha bildiricem askeriyeden daha cok yardım cıkar belki..
avantajım ankarada tanıdık cok ama kaile alan olmadıktan sonra:KK43:
ya bugun basıma geldii...facebooktan yazı yolladım herkese...kızın biri tanımıyorum gruba uye msj atmıs...zaten gruptayım dk bası msj yollama lütfen! diye...
şok oldum...adımız var ya orda görünüyoruz nasıl olsa dusuncesine sahip kuru kalabalıktanmış...
babama da sordum...gumruge fax gectik dedi..ulustaki gumruk basmudurlugunde heryerde asıldı duyuru dedi... ayrıca bikac kisiye daha haber vermis...ama geri dönen yok ki :KK43: napalım böyle duyuruyu...
bi kişi kaile almazmı yaaa....

cnm keşke iyi niyet yetse:KK43:

telefonum bozuldu tum numaralarımı kaybettim..biton kisi vardı:KK43: simdi kimseye tekrar söyleyemiyorum..
dayımı aradım tekrar az once ulasamadım..birdaha bildiricem askeriyeden daha cok yardım cıkar belki..
avantajım ankarada tanıdık cok ama kaile alan olmadıktan sonra:KK43:
ya bugun basıma geldii...facebooktan yazı yolladım herkese...kızın biri tanımıyorum gruba uye msj atmıs...zaten gruptayım dk bası msj yollama lütfen! diye...
şok oldum...adımız var ya orda görünüyoruz nasıl olsa dusuncesine sahip kuru kalabalıktanmış...
babama da sordum...gumruge fax gectik dedi..ulustaki gumruk basmudurlugunde heryerde asıldı duyuru dedi... ayrıca bikac kisiye daha haber vermis...ama geri dönen yok ki :KK43: napalım böyle duyuruyu...
bi kişi kaile almazmı yaaa....

fiyuce bak böyle üzülmek yok....böyle kahrolmak üzülmek...takıldığımız yerde,düştüğümüz yerde kalkıp yola devam edicez...elinden geleninde fazlasını yaptığını biliyoruz...sakın üzme tatlı canını...benimde ilk başlarda böyle üzülüp kahrolduğum zamanlar olmuştu ama Allah öyle bir kapı açtıki bu melek ablam kallis sayesinde sizler ulaştınız ve herşey düzene girmeye başladı...bu aile mükemmel insanlar ve sizlerde öyle darda kalacağımızı ben hiç düşünmüyorum...

X