Acil bakın bebeğim var corona oldum

MakeupAyla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2019
130
-36
36
Merhaba sitresten yazamıyorum nolur kızmayın.bugun test oldum sonuc pozıtıf.1.5 yasında bebeğim var ve ben suan aılemın yazlıgındayım istanbul tarafında.burası mukemmel ama corona ısı bozdu.bebeğim bana cok duskun kendımı karantinaya alıcak durumum yok evdekıler bakamıyor.yanı bebeğim buraya geldıgımızden berı bana cok duskun oldu.sureklı anne dıyo eteklerıme sarılıyor.bas bas sitede heryer açık yazlık klasık dipdibe evler bas bas bagırıyo.annem oturdugu yerden yapmaa cocugum dıo kalkması hantallıgından zaten zaman alıyo atik deil yardım edıcek baska kımsem yok.esim memlekette haberı yok sonucun cıkmasını bekledım sabah arıcam.anneminde aklı öyle cok yerınde degıl bana dıo maskenı tak yanında yat ben bakamam dedı uc katlı ev odamızda 3. Katta yanında orda yat dedım anama yatmadı.neyse ıkıncı kata yatagını yaptım yattılar bende cktım odaya bas bas anne dıye aglıyo maskemı taktım dezenfektan elıme aldım gttım asagı annem dıo yanına al sen burda yat o yukarsa kalsın iyi dedım maması nolcak ıkı kere uyanıyo demıne kadar ayamda salladım bı sekılde uyudu ona gecıcek dıye aklım cıkıyo.allahtan yazlık burası heryer acık bahce ıcınde ıkı kat maske ve kolonya ıle aksamı gecırdım ama yarın nası olcak bılmıom.elıme poset yada eldıven gecırıp bıberonu versem corona kaparmı? Kızmayın bana bakan yok caresısım babam var bı o ılgılenıo herseyıyle ona dıyebılırım kalktıgında mamasını ver dıye verır ama sonucta gene mamasını ben hazırlıcam.of gece kalkıp ıcıyo cunku bas basta bagırıo ıkı sn beklemıo mamayı ya ıkı bıberona hazırlayıp koycam aksamdan baska caresı yok.babasına gel desem adam asırı yogun ölcek derecede yenı bı suru eleman almıslar onların uyumu ıle ugrasıo ben gelemem derse elınde olmayan sebeplerde annen var dıcek nası dılım varcak bakamıo dıye bundan sonra bebeğimin gelmesını ıstemez buraya bakamıyolar dıye kı ben bıle kendıme bakamıyorum ne yıcem ne ıcıcem.kayınvaldemler var ama onlarda te ankara sıncanda suan yayladalar .nerdeyse burdan 12 saat suruyo gel benı annen gıle gotur desem arabada o kdr saat ben napcam babamında gururuna dokunuyo bakamıyolar bak oglumu cagırıyolar te nerden dermı kaynananlar dıokı derler koca ıkı tane ınsan nası bakamaz bı cocuga.ben bebeği kucagıma almadıkca anne dıyo sınır yapıyo hırcınlasıo ve cıdden yemegını oynatarak benden baskasıda yedıremez.napcam ne etcem bılmıom o kadar kotuyımkı su aıleden yana yuzum nedne gulmedı ya sımdı kaynanamlar annemlerın yanına bebeğimi yollamak ıstemedılee ozluyolar dıye dıcekler bakamadılar gezdıler sagda solda yuzume demeselerde lafcı koylu ılla derler arkaamdan.nası dıcemkı annem bakamıo dıye ya resıllık.babamla ıdare edebılırmıyız dıye dusunuyom.yazık adamada ya annem bısı yapmıo cok yapamıo daha dıgrusu bıde benım bebek salonda dursa hareketlı cok televısyona elıyle vuruyo su sebılıne basıp suları yere dokuo bı sn yerınde durmuo buna sokak lazım ya sıcak olmasa takcam maskeyı aksama kdr gezdırcem dısarda temas etmeden ben bılmıom.napıcam ben yaaaa

Ya nasıl bakarlarsa baksınlar dıcem cıkmıcam yukardan tek gecmesın onlara dıye ama ıste bahcelı ev bıraz sansım var babam dıo benm bebek durmayınca masken var nasıl olsa al kucana dıo hos demın salladım mecburende bunu bıda yapmamam lazım.gercı corona etkılerı yokken sabah cocufu kucagıma aldm bılmemne fln gectıyse gectı ama daha bıkac gun onxe dıs atesı oldu uc gun zaten perısan oldm ustune bıde bu oldu hayır benımde anksıyetem var tetıklıcek dıye korkuom.mahvoldum ya dusunmekten ben suan cok kotu dflm ya daha kotu olursam nlcak bu cocuk kac gun ne yıcek ıcıcek resmen perısan olur ya cok uzuluom da bı yardımcı olcak bırı yok

Hanimefendi azicik bir sakin mi olsaniz? Hepimiz atlattik bu sureci.

Maske + siperlik kullanmama ragmen ben 3 defa atlattim, oglum 18 aylikken evde yalnizdik ustelik. Doktorum bana maskeye gerek yok, bagisiklik kazanacak dedi ki zaten de oyle oldu. Emziriyor musunuz? Sik sik emzir demisti yine bizim doktor.

Gecmis olsun.

Öncelikle sakin olun ellerinizi sık sık yıkayın maskenizi değiştirin siz evinizde olsaydınız kim bakicakti daha küçük bebeği ile korona olanlar var bu şekilde yolculuk yapamazsınız gecicek Allah'ın izniyle siz sakin olun yakinlarimdan olanlar oldu çocuğunda baktı yemeginide yaptı bişey olmadı siz bebeğinize bakın sakince

Bacım biraz sakin ol bebeğim 10 günlükken korona oldm maskeyle emzirdim hep yanındaydım ve bebeğim 8 aylıkken yine oldum yine maske taktım yemeklerini herseylerini ben yaptım maskeni tak ellerini sürekli yıka c vitamini d vitamini takviyesi al ve en önemlisi sakin ol bukadar stres yapma

Kocam gelsın ok o napabılcek dıyorum bı altını bıle mecbur kalınca degıstıren bırı ztn yanında yatamaz horluo cok uyanır cocuk benım seslerı duyup esıme bak aglıo mamasını ver demem lazım velevkı verdı bazen de uyumuyo cocuk o zaman napcak sallıcak pıspıslıcak oda perısan olcak annemde asagıda fosur fosur uyucak oda anneme bilencek ben olsam bılenırım hıc faydası yk dıye e esımden yardım ıstemesem babama kaldık.oda ısı geregı gun ıcınde cok evde olamıyo ben ölmüşüm yaa bende alıcam cocugu sıcak mıcak gunes dınlemıcem durmadıfgnda anneme dıcen koy bebek arabasına devamlı aksama kdr gezdırcem delı gbı snra aksam zaten babam ılgılenıyo ama gece nolcak bence babam yatar ya yanında gosterırımmben dırek bıberonu verır agzına olır bıter esımı cagırsam cunku obur turlu bılmıom ısler karıscak

Emzırmıyorum sıperlık ıyı fıkırmış

Oh yaa bın kere allh razı olsun ya annem bakamyınca cok uzuldum cok panık oldum bı yarın siperlık fln allahın ıznıyle tmm sık eller yıkanır esımede bakıyolar dıcem mcbur yanstmıcam

Oy saolun asırı yptım ya tmm dogru yoldayım dmk bn

Anormal misiniz ya
Napcam yaaaa, mahvoldum yaaaaa, annneeeee diyo yaaaaa, öf ya püf ya
Mızıldanana kadar kurun bir düzen
Aldırın bir termos babanıza doldurun sıcak suyu bebeği krize sokana kadar hazırlayın mamasını verin
Öğleden önce-öğleden sonra alın bebeği dolaştırın oynatın oyalayın tıkmayın eve
Takın maskenizi mama yapmadan yıkayın elinizi doyurun uyutun
Aldırın babanıza birkaç paket hazır çorba makarna zeytin peynir domates 15 dakikada yemeğiniz hazır
İki kat maske ağzınızdayken elleriniz temizken nasıl bulaşsın çocuğa
Yok 12 saat uzağa mı gideyim yok öyle mi edeyim böyle mi edeyim
Normal hayatınıza maske ve ekstra özenle devam edeceksiniz
Çocukla aynı odada maskenizi çıkarmadan pencere kapı balkon açık şekilde yatın uyuyun
O bakmıyo bu bakamadılar diyecek vallahi sinir ettiniz ya

Dogruda kardesım basıma ılk geldı ve cocugum daha yenı bıkac gın once hastaydı ıyılestı zor basında bekledım buda olunca stres yaptım halıyle anormallıkle ılgısı yok bıraz uslubunuzu degıstırın once anormal fln degılım.ne kadar telasla yazdıysam burdakılerden yardım ıstemısım dusununkı o kdr panık olmusum annemde bak kendın deyınce benım bu telasımda bı anormallık gormuyorum ama sızın konusmalarınız asırı rencıde edıcı bence bu uslupla kımseye yorum yazmayın

Size fikrinizi sorarsam söylersiniz nasıl yazacağımı

Yorum yapanlar gayet haklı, siz önce bir sakin olup kendi yazdıklarınızı okuyun ne kadar saçma seviyede abarttığınızı anlarsınız belki. Bebeğim bir yaşındayken ailecek atlattık, en ağır çocuğum geçirdi ateşlendi hastaneye gittik hatta yemek yemediği için zayıfladı o süreçte ama iyileşti bitti gitti. Artık bu zamanın gribi oldu zaten kim grip oldum dese kovid pozitif çıkıyor. Muhafazalı şekilde alın çocuğunuza bakın yazık onu da ağlatıp eziyet etmeyin dikkat ettikten sonra hiçbir şey olmaz

oncelikle gecmis olsun ama bu kadar ayrintili takinti iyi degil. surekli yok annem sunu dedi babam bunu dedi yok soyle yok boyle sakin olun kendinize gelin ben dahil cevremde herkes kucuk cocuklariyla beraber ayni evde atlatti koronayi. 1.5 yas bebegi birakma zaten kimseye. tak maskeni gerisi tevekkul et Allah a. cocuklarim korona gecirdi 1.5 yasindaydi biri ama hafif ates burun akintisi atlatti sukur aylar once. lutfen toparlayin kendinizi pskolojiniz cok bozuk gibi geldi bana

Oh yaa bın kere allh razı olsun ya annem bakamyınca cok uzuldum cok panık oldum bı yarın siperlık fln allahın ıznıyle tmm sık eller yıkanır esımede bakıyolar dıcem mcbur yanstmıcam
İlk başınıza geldiği için anlıyorum çok panik yapmışsınız emziriyormussunuz zaten doktorlar emzirmeye devam etmeniz gerektiğini söylüyor takviye alın d ve c vitamini ve suyu kaynatıp kapatın içine bir tatlı kaşığı kekik atıp demleyin gargara yapın dişlerinizi düzenli fırçalayın bizim toplumumuzda zaten anneanneye gidince hasta olurca çocuklar anneye bak gittinde hasta ettin oluyor annenizede kızmayın çocuğunuz size alışkın olduğu için durmuyormus zaten oda napsin bol su için siperlikle rahat edersiniz Allah'ın izniyle gecicek lütfen siz sakin olun Allah şifalar versin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…