Açık parfümler hakkındaki düşünceleriniz neler ?

alkol kokusu en hafif olan markalar ne arkadaşlar??ben dp aldım çok fazla alkol kokusu var gibime geldi bana bikaç tane alkol kokusu az olan marka sayabilirmisiniz bikaç tane diyorum çünkü merkeze indiğimde birini bulamazsam diğerine bakarım:)

acık parfum aldım bugun 2tane erkek 2 kadın... 16tl ye 50cc lik.................. erkek lacosto essentıal ve ysl ixerius...ısyerınde bı arkadasa aldım bayıldı kokulara ........
kendımede gıvenchy absouletly irresıstbl ... ve valentıno rock n rose aldım
absouletly tatlı bı koku..... rock n rose ferah cıcek gul kokusu... rock n rose u daha cok begendım........
orjınal parfumlerım var 6... 7 tane..... bunları denemelık alıorm arada ve sadece kıyafete sıkıyorm.... sahtelerı sakın sakın cıldınıze sıkmayın cok zararlı .. ıc organlara kadar zarar verıor ona gore dıkkat edın

sansiro atena cem mystical bunlar dp ye bakarak daha az alkol kokuyor bayanssulusmile bayanssulusmile bayanssulusmile

Orjinallere yüzlerce lira veremem ne yazık ki. Hem maddi açıdan hem de gerek yok parfüme o kadar para dökmeye. Ona gelene kadar daha önemli şeyler için harcarım. Açık parfüm almak bana göre en mantıklısı. Hem pek bir farkı yok hem de fiyatı uygun oluyor. zemuszemus

Açık parfümde de fark var.Bazıları daha kalıcı oluyor.

Givenchy-Very irresistible. Bunu bilen var mı kızlar? Nasıl acaba kokusu? :uhm:

Kızlar benim ilgi alanım olan bir topik olduğu için, bayağıdır aktif olmayan bu topige yanıt vermek istedim. Mesleğim grafik web tasarım. Bu yüzden açık parfüm üreten bir çok firmanın sitesini etiketini vs. yaptım. Müşterilerim hediye olarak ürünlerinden veriyorlar kullanmam için. Birde bu kadar site yapa yapa artık açık parfümler neden kalıcı olur olmaz daha çok bilgi sahibi oldum. Aslında hep yine üretim maliyeti ile ilgili. Benim tavsiye edeceğim piyasada daha 2-3 yıllık geçmişi olan bir firma. "B&B Parfumes" bu firma %35 parfum esansı kullanıyor ürünlerinde. Taklidini birebir yapamadığı ürünleride üretmiyor. bu firmanın ürünlerini kullandığımda. 1 kere üzerime sıkıp o gün giydiğim bodyi tekrar katlayıp dolaba koyduğumda dolabım bile parfüm kokuyor.Yani cildde 24 saat etkisi var , tekstilde ise artık saatini bilemicem aklinialirimsmile . Bunun yanısıra aşk iksirini tavsiye etmiyorum. D&P müşterim değil o yüzden onun ürünleri hakkındada yorum yapamayacağım. Sormak istediğiniz bir şey olursa yanıtlarım. herkese iyi forumlar.

arkadaşlar bu d&p dediğiniz yer istanbuldamı sadece? ben ordan alamazmıyım ıspartada oturuyorum:S

Herşeyden önce bu da bir korsancılık ve de hiç sağlıklı değil...

Çok uygun fiyatlara gerçek ve güzel olan parfümlerde var..

Evet katılıyorum estee lauder in beateful isimli kokusu var.Bayılıyorum! Açık parfüme baktım kokusuyla alakası yok.Bende ortalama fiyatlarda parfümler kullanıyorum.Ne orjinal ne çakma yani.

Bence sağlık durumu söz konusu değil bu tarz ürünlerde. Öncelikle parfüm bir kere gıda değil. Sağlık bakanlığı onayı olmayan ürünlerde bile ciddi bir zarar vereceğini sanmıyorum. Birde Bu tarz açık parfüm üreten firmaların, hepsi olmasada, kaliteli ve kalıcı diye bahsettiğimiz firmaların "Sağlık Bakanlığı Onaylı Ruhsat" sahibi oluyor. O yüzden abartmayın bence bu kadar.

güzel bir site olmuş öncelikle opuyorumnanaktan parfümle alakalı çok fazla seçenek var çok güzel jeli yağı falan.. ben hiç açık parfüm kullanamıyorum aleji yapıyor.. orjinallerde aynı şekilde hassas bi cilt yapım var :kedi: genelde elbiseme sıkıyorum zaten.. ama açık parfümlerde de çok fazla alkol oluyor ve yağlı bir his bırakıyor :1no2:

Nasıl fazla zararı olmuo??cilt onu emio bi kere vücuda sadece yediğimiz şeyler zarar wermio,sürdüğümüz makyaj ürünleri kremler we parfümlerde zarar werio,direk organlara etkisi oluo bu kimyasal ürünlerin.parfümün en azından hiç bişe yapmasa cilt kanseri yapma riski war.bence insanları yanlış aydınlatma bu fikirlerinle arkadaşım,sağlık herseyden önce gelir.doldurma hiçbir parfümün cilde sıkılması taraftarı değilim,elbiselerinize sıkın bence..
lmaz:

Bir arkadaş paylaşmıştı bir topikte,ben de size oradan kopyalayıp yapıştırdm...
ŞAMPUAN
ıçerdiği kimyasal madde sayısı: 15
En tehlikelileri: Sodyum lauril sülfat, tetrasodyum, propilen glikol
Yan etkileri: Tahriş, kaşıntı, göz hasarı.

FAR
ıçerdiği kimyasal madde sayısı: 26
En tehlikelileri: Polietilen tereftalat
Olası yan etkileri: Kanser, kısırlık, hormonal bozukluk, organlarda tahribat.

RUJ
ıçerdiği kimyasal madde sayısı: 33
En tehlikelisi: Polimetilmetakrilat
Olası yan etkileri: Alerji, kanser.

OJE
ıçerdiği kimyasal madde sayısı: 31
En tehlikelileri: Ftalat
Olası yan etkileri: Doğuranlığı azaltabilir, hamilelikte bebek gelişimini etkileyebilir.

PARFÜM
ıçerdiği kimyasal madde sayısı: 250
En tehlikelileri: Benzaldehit
Olası yan etkileri: Ağız, boğaz ve gözlerde tahriş, mide bulantısı, böbrek sorunları.

BRONZLAŞTIRICI KREM
ıçerdiği kimyasal madde sayısı: 22
En tehlikelileri: Etil-metil paraben, propil paraben
Olası yan etkileri: Kurdeşen, tahriş, hormonal bozukluk.

SAÇ SPREYı
ıçerdiği kimyasal madde sayısı: 11
En tehlikelileri: Oktinoksat, isophthalate
Olası yan etkileri: Alerji, gözler, burunda tahriş, hücre yapısında bozulma.

ALLIK
ıçerdiği kimyasal madde sayısı: 16
En tehlikelileri: Etil paraben, metil paraben, propil paraben
Olası yan etkileri: Kurdeşen, tahriş, hormonal bozukluk.

FONDÖTEN
ıçerdiği kimyasal madde sayısı: 24
En tehlikelileri: Polimetil metakrilat
Olası yan etkileri: Alerji, kanser.

DEODORANT
ıçerdiği kimyasal madde sayısı: 15
En tehlikelileri: ızopropil, myristat,
Olası yan etkileri: Ciltte ve akciğerlerde tahriş, baş ağrısı, solunum problemleri.

VÜCUT LOSYONU
ıçerdiği kimyasal madde sayısı: 32
En tehlikelileri: Etil paraben, metil paraben, propil paraben, polietilen glikol.
Olası yan etkileri: Kurdeşen, tahriş, hormonal bozukluk. (Hürriyet)

Ben karışık kullanıyorum açık parfümde alıyorum orjinal de kullanıyorum birçok açık parfümde orjinali kadar kalıcı ve aynı kokuya sahip en azından benim kullandıklarım böyle

bnde bazen arar ara kullanıyorum açık parfüm gayette güzel kokuyor tabi güzel seçersen :) :) hep pahalı pahalı bütçe yetermi yaw

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…