Aciiil yardım!

nilsumnill

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2017
240
177
Arkadaşlar iyi geceler. Hemen konuya giricem büyük bir salaklık yaptım yüzümde birkaç yerde sivilce vardı bende internetten okuduğum şeyi yapmak için atladım hemen ve sarımsakla sirkeyi karıştırıp sürdüm ve sabah bi baktım ki yüzüm yanmış resmen kıpkırmızı olmuş sürdüğüm yerler ne yapıcam nasıl geçer ya da geçer mi başına gelen var mı lütfen bir akıl verin deliricem

Bir cilt doktoruna gitmeyi düşünmez misin buradan vereceğimiz tavsiye ile cildinin durumu daha vahim hale gelebilir. Sonucta bu hale gelmenin nedeni internette okuduklarını uygulaman .Bence bu sefer doktora git.
Gidicem evet doktor da beni haşlayacak kesin bir güzel

Gidicem evet doktor da beni haşlayacak kesin bir güzel
Iyıleste haslarsa haslasın.
Ben burda bırkere Yuzune ceviz yaprağı suren ve o rengin yuzunden cıkmadıgını söyleyen birinin konusunu okumustum. Cok uzucuydu.
İnternette yazan seyleri derinize veya sacınıza uygulamayın kesınlıkle.

Kalıcı bisey oldugunu dusunmuyorum ama bekleyerek gecmez, mutlaka doktora gidin

Mesela benim gibi saç uzatıyor diye kafanıza sarımsak sürmeyin. Dışarı çıkıp yağmura yakalandığınızda koca bir sarımsak demeti gibi kokabilirsiniz

Mesela benim gibi saç uzatıyor diye kafanıza sarımsak sürmeyin. Dışarı çıkıp yağmura yakalandığınızda koca bir sarımsak demeti gibi kokabilirsiniz
Cheryl cıgım teyzemin kızı da sacı dokuluyordu surerdı sarımsak. Ona iyi gelmisti ama, kokusu zor cıkıyodu

Cheryl cıgım teyzemin kızı da sacı dokuluyordu surerdı sarımsak. Ona iyi gelmisti ama, kokusu zor cıkıyodu
Yaaa demee ajjfjdhd
Ben 10 15 sarımsağı ayıkladım, rendeledim, zetrinyağıyla birlikte kafamda 1 saat beklettim. O kokusu çıkmadı bir türlü. Çıktı sandım taaa ki yağmur yağana ve benden o leş koku yayılan kadar çıkaranlara hayret ediyorum, o koku o saçtan nasıl çıkar ya

Şimdilik bolca su ile yıkayıp yatıştırıcı bir krem sürün.
Ben evde muhakkak pişik kremi bulundururum mesela yüzdeki tanığa bilmeme neye varsa onu sürün.
Yoksa su bazlı bir nemlendirici.
Hiç olmadı az bi hindşsgancevizi yağı...
Sonra da bir cildiye görsün.
Yüzüme bi ara lavanta yağı yerine yanlışlıkla limon yapı sürmüştüm. Yanmasını asla unutamam resmen yüzüm eriyor sanmıştım. Suyla temas ettikçe ya mıştı temizlerken.
Pişik kremi 2 günde halletmişti...

Nöbetçi eczaneye çıkabilirseniz mutlaka bir fito krem alın, bu yanıklar çok iyi geliyor acısını da alıyor.

Sarımsak yanığımı hiçbir şey yapma sabahleyin cildiyeye git krem falan verir sirke zaten sürüp 10 15 dj sonra bol suyla durulanması gereken birşey

Valla cildiyeye gitmenizi kesinlikle öneririm en başta ama hemen elinizin altında bepanthol varsa onu kullanın. Malum randevu alıyoruz ama 10 gün sonraya veriyor bazı yerler randevuyu.
Bepanthol yada bepanthen hücre yenileyici olduğu için iyi gelir diye düşünüyorum. Ben sivilcem çıktığında sıkıp onu sürüyordum izi geçiyordu bir günde en azından öyle diyeyim. Birde aşırı sivilce sorununuz varsa kesinlikle cildiyeye söyleyin size özel bir tedavi uygular.

Ilk onlem olarak bol su ile yikayip bepanthol surun. Yarin da bir dermatologa gidin.
Kardesim de cenesindeki sivilcelere sarimsak surmustu. Onun da cene bolgesi yanmisti. Sonra gecti. Izi kalmadi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…