Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Açıcılarla yanmış saçlara bakım?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
  • Konu Sahibi edaanqeldust
Yanık saca malesef yapıcak birşey yoktur ve kestirmediginde saglıklı saçlarda kırılıyo katlı kesim yaptırırsan daha uzun kalır ve daha çok kırık alınabilir
Teşekkür ederim katlı kestirmeyide düşündüm çok katlı kullandım hayatımda ilk kez küt kestirdim ama yanıklarım dipten uzadikca kestirme zorundamiyim yani :'( :KK43: kaziticam artık dayanamiyorim:KK43:

Teşekkür ederim katlı kestirmeyide düşündüm çok katlı kullandım hayatımda ilk kez küt kestirdim ama yanıklarım dipten uzadikca kestirme zorundamiyim yani :'( :KK43: kaziticam artık dayanamiyorim:KK43:
Böyle zamanlarda ilk önce sabır gerekiyor her ne kadar yapamasak da :KK43: 2-3 ayda bir kestirmek gerekiyor ve elseve mucizevi yağını öneriyorum . İyileştirmiyor saçı ama biraz daha sağlıklı duruyor ve besliyor . Ama yanık saç asla düzelmiyor . Ancak kestire kestire gider :KK43:

Çok teşekkür ederim :KK43: valla o kadar çok şey aldım ki söylediğini de alıcam :) bi saç tasarimcisiyla görüştüm loreal absolut repair ürünlerinden şampuan,krem,maske,serumlarini kullan mutlaka toparlicak dedi çok pahalı ama alıcam :KK43:

Çok teşekkür ederim :KK43: valla o kadar çok şey aldım ki söylediğini de alıcam :) bi saç tasarimcisiyla görüştüm loreal absolut repair ürünlerinden şampuan,krem,maske,serumlarini kullan mutlaka toparlicak dedi çok pahalı ama alıcam :KK43:
Bence paranıza yazık, kopan saça bir şey kar etmiyor, çoğu kuaförde sırf daha çok kazanmak için elindeki ürünleri satmaya çalışıyor. Önümüz kış zaten ben olsam tüm yanıkları aldırır, sonra düzenli bakıma sokardım. Boşuna ne para ne de zaman kaybetmeyin

Can'ım bak böyle şeylere para verme . Paranı boşa harcama . Ölen bi insanı ne yapsan geri getiremezsin tıpkı ölen saç gibi . Kestirdikçe gidecek o saçlar . Bu durumda sana düşen saçlarını hızlı uzatman . Tabi son karar senin

Can'ım bak böyle şeylere para verme . Paranı boşa harcama . Ölen bi insanı ne yapsan geri getiremezsin tıpkı ölen saç gibi . Kestirdikçe gidecek o saçlar . Bu durumda sana düşen saçlarını hızlı uzatman . Tabi son karar senin

İşte bendeki bi ümit:KK43: ama artık duzlestiricı masa yapmıyorum hep topluyorum 3 ayda bir uçlarından aldiricam:KK43:

Bence boyadan yanan yıpranan ve kuruyan saçlar, keratin yükleme ile en iyi sonucu veriyor. Tabi siz gider de kuaförde keratin yükletirseniz, bir sürü kimyasal katkılı ürünlerle saçınızı daha da berbat edebilirler. Ya da o anda saçınızı ve sizi memnun edebilir fakat uzun zamanda saçınızın yapısını bozabilirler. Size tavsiyem katkısız keratin yükleyin ve saçınızda mucizeler yaşayın. Hele boyadan, röfleden. oryalden, fönden vs saçınız kurumuş sonra da yıpranmışsa, daha sonra da kırılmışsa, hiç zaman kaybetmeyin. Ben yıllarca saç bakımı yaptım. Katkısız Keratin Yüklemesi kadar saça iyi gelen bir şey e rastlamadım.

Boyadan oryalden yanan yıpranan ve kuruyan saçlar, keratin yükleme ile en iyi sonucu veriyor. Tabi siz gider de kuaförde keratin yükletirseniz, bir sürü kimyasal katkılı ürünlerle saçınızı daha da berbat edebilirler. Ya da o anda saçınızı ve sizi memnun edebilir fakat uzun zamanda saçınızın yapısını bozabilirler. Size tavsiyem katkısız keratin yükleyin ve saçınızda mucizeler yaşayın. Hele boyadan, röfleden. oryalden, fönden vs saçınız kurumuş sonra da yıpranmışsa, daha sonra da kırılmışsa, hiç zaman kaybetmeyin. Ben yıllarca saç bakımı yaptım. Katkısız Keratin Yüklemesi kadar saça iyi gelen bir şey e rastlamadım.

Bence boyadan yanan yıpranan ve kuruyan saçlar, keratin yükleme ile en iyi sonucu veriyor. Tabi siz gider de kuaförde keratin yükletirseniz, bir sürü kimyasal katkılı ürünlerle saçınızı daha da berbat edebilirler. Ya da o anda saçınızı ve sizi memnun edebilir fakat uzun zamanda saçınızın yapısını bozabilirler. Size tavsiyem katkısız keratin yükleyin ve saçınızda mucizeler yaşayın. Hele boyadan, röfleden. oryalden, fönden vs saçınız kurumuş sonra da yıpranmışsa, daha sonra da kırılmışsa, hiç zaman kaybetmeyin. Ben yıllarca saç bakımı yaptım. Katkısız Keratin Yüklemesi kadar saça iyi gelen bir şey e rastlamadım.
YANAN SAÇLARA BAKIM YAPARAK ADIM ADIM KURTARMANIN YOLLARI
Benim de saçlarım açıcıdan yandığı ve yıllarca boya ve röfleden kuruduğu için saçlarım kırılıyor ve çabuk kopuyordu. Sonunda mutlu sona eren birisi olarak sizlere tecrübelerimi sıralayacağım.
1- Geçici çözüm için en ideal bakım Hindistan cevizi yağıdır. Saçınıza 1-2 haftada bir bakım yaparsanız çok rahat edersiniz. Hatta şampuanınıza katarsanız daha da kolay pratik bir yöntem olur.
2- Sadece yanan veya çok kırıklı yerleri kestirin ya d a aldırın. Bu size büyük bir moral olacaktır. Yalnız dikkat edersenız saçınızı kesın ya da kısaltın demiyorum. Sadece çirkin görünen saç tellerinı aldırın.
3- Saçınızı hızlı uzatma bakım yağı kullanın.
4- Yanan yıpranan saça kendiniz evde krem kullanmadan saf, doğal, katkısız keratin bakım uygulayın. Bu işlem saçınızı ciddi oranda onaracak ve yeniden yapılandıracaktır. Katkısız Keratin saçını azıcık sertleştirse de bir ıkı yıkamadan sonra yumuşar. Onu sorun etmezseniz süper bir toparlanmayı gözünüzle görürsünüz.
5- Üzerine doğal bir maske ile bakım yapın ve bunu haftada en az 1 kere devam edin.
6- Gün içinde saçınıza sulandırılmış gliserin sprey yapın. yıkamadan öylece bırakın, saınız yumuşacık ve nemli ve parla k olacak ve föne karşı dayanıklı olacaktır. İstersenz bu spreye katkısız keratinden azıcık karıştırabilirsiniz.

Birben Canım sana çok çok teşekkür ediyorum. Yazını okuduktan sonra önerilerini birer birer uyguladım. Hepsinden de olumlu sonuçlar almıştım. Yalnız bir fark öğrendim. Saça bakım yapmadan önce, katkısız keratin yüklenmesi gerekiyormuş. Ben Hindistan cevizi bakımını katkısız keratin bakımından önce yaptım, bu hatalıymış. Sonraki uygulamamda tersini yaptım ve saçlarım inanılmaz toparladı, kestirmeme hiç gerek kalmadı. Kısaca nasıl yaptığımı da anlatayım;
Ben önce saçımı silikonsuz bir şampuanla ve sıcak suyla 2 defa yıkadım. Bu yıkama saçı krem vb kozmetik kalıntılardan arındırdı. Sonra tamamen kuruttum. Kuru saçıma akşam yatarken keratinleri boya yapar gibi sürerek uyguladım. Sabahleyin de ılık suyla duruladım. Üzerine de maske yaptım. Gerçekten eski saçlarımdan eser kalmadı. Dipdiri capcanlı parlak saçlarım geri geldi. İşyerinde arkadaşlarım daha ilk günde fark ettiler. Sonra 2-3 hafta gözlemledim ve saçımdaki etkisi devam etti. Yakında bir seans daha geçicem.

Bu arada önemli bir hatırlatmam olacak; bu keratin yüklemesini artık her açma, boyama röfle veya düzleştirmenin bir gün öncesinde saçıma yükleyeceğim ve saçımı sert işlemlere karşı güçlendirerek koruyacağım. Böylece rahat rahat her istediğim rengi ve modeli deneyeceğim. Zaten biz bayanların sıkıntıyı atmak veya yeni bir imaj yakalamak için değişikliğe gitmek ilk yapacağımız iş olduğuna göre, bu bizim için bir cankuaran oldu.

Merhaba arkadaslar,
Benim saclarim boyali oldugu icin hem yipranik hemde koparak dokuluyor. Tek istedigim saclarimi yikadiktan sonra kolayca tarayabilmem ve kuruttuktan sonra yumusacik olmasi. Bunun icin elidor disinda onerebileceginiz sampuan sac kremi bir de taramak icin kolayca taramak icin duulanmayan sac spreyi onerilerinizi alabilir miyim ? ( Glissin tum sampuan ve kremlerini, Doveun bi kac serisini ve elidoru kullandim. Bunlar sac kremi ve maskesi kullanmama ragmen yumusatmadi yikadiktan sonra ve taramada kolaylik saglamadi bunlar disinda varsa bi oneriniz yardim bekliyorum )

Merhaba arkadaslar,
Benim saclarim boyali oldugu icin hem yipranik hemde koparak dokuluyor. Tek istedigim saclarimi yikadiktan sonra kolayca tarayabilmem ve kuruttuktan sonra yumusacik olmasi. Bunun icin elidor disinda onerebileceginiz sampuan sac kremi bir de taramak icin kolayca taramak icin duulanmayan sac spreyi onerilerinizi alabilir miyim ? ( Glissin tum sampuan ve kremlerini, Doveun bi kac serisini ve elidoru kullandim. Bunlar sac kremi ve maskesi kullanmama ragmen yumusatmadi yikadiktan sonra ve taramada kolaylik saglamadi bunlar disinda varsa bi oneriniz yardim bekliyorum )
Canım anladığım kadarıyla senin saçlarda ya yıllarca röfle yapılmış, ya da sürekli oryalle açma işlemi yapılmış veya aşırı işlem görmüş ve kuruyarak sertleşmiş. Bunun tek bir çaresi var. O da saçın hasarlı pulcuklarını ve kırık, çatlak noktalarını Katkısız keratin yüklemesiyle önce pürüzsüz bir hale getirmek saçı onarmak, güçlendirmektir. Sonra gerisi gelir. Yani saç katkısız keratinle onarılınca işin kolaylaşır. Bir de Organik Liquid Keratin Şampuan var onu dene saçları yumuşacık yapıyor.

Canım anladığım kadarıyla senin saçlarda ya yıllarca röfle yapılmış, ya da sürekli oryalle açma işlemi yapılmış veya aşırı işlem görmüş ve kuruyarak sertleşmiş. Bunun tek bir çaresi var. O da saçın hasarlı pulcuklarını ve kırık, çatlak noktalarını Katkısız keratin yüklemesiyle önce pürüzsüz bir hale getirmek saçı onarmak, güçlendirmektir. Sonra gerisi gelir. Yani saç katkısız keratinle onarılınca işin kolaylaşır. Bir de Organik Liquid Keratin Şampuan var onu dene saçları yumuşacık yapıyor.
Evet surekli aciciyla acildi koyulastirdim vs vs derken boyle oldu Bide simdi ombre yaptirmak istiyom bakalim nolcak Tesekkur ederim yardimci oldugun icin o sampuani alip deneyecegim

Evet surekli aciciyla acildi koyulastirdim vs vs derken boyle oldu Bide simdi ombre yaptirmak istiyom bakalim nolcak Tesekkur ederim yardimci oldugun icin o sampuani alip deneyecegim
Canım saçın ombre ye dayanır mı, çok dikkat et lütfen. Ya da parana kıy kendini garantiye al, Hiç olmazsa omre açma işlemınden bir gece önce saçına katkısız keratin sprey kullan, sabah yıka ve öyle kuaföre git. Saçlarını mutlaka keratinle güçlendirme takviyesi yapmalısın. İstersen ombreden sonra da bir kat yüklersin daha da muhteşem olur. Zaten şampuana diyecek yok o yumuşacık organık bir şampuan insana keyif veriyor. Ben banyoda bu şampuana keratin yağı katıyorum.

Canım saçın ombre ye dayanır mı, çok dikkat et lütfen. Ya da parana kıy kendini garantiye al, Hiç olmazsa omre açma işlemınden bir gece önce saçına katkısız keratin sprey kullan, sabah yıka ve öyle kuaföre git. Saçlarını mutlaka keratinle güçlendirme takviyesi yapmalısın. İstersen ombreden sonra da bir kat yüklersin daha da muhteşem olur. Zaten şampuana diyecek yok o yumuşacık organık bir şampuan insana keyif veriyor. Ben banyoda bu şampuana keratin yağı katıyorum.
Tavsiyen icin tesekkur ederim sampuani edinmeye calisacagim dedigin gibi ombreye dayanmayabilir saclarim

Tavsiyen icin tesekkur ederim sampuani edinmeye calisacagim dedigin gibi ombreye dayanmayabilir saclarim
Şampuan bebe şampuanından daha yumuşacık ve de sık kullanıma çok uygun boyalı sert saça uyumlu.

Yanmış sac tekrar kurtarılmaz dıye bılıorum ama bende delıce ısler yaparım mavı sıyahtan gri falan donmeye calısırım eser :) Bu sefer sacımı yanmaktan ıkı sayede kurtardım sacım ınce telli ve kuru yanı en beter türden:KK43: açıcı da affinage %40 volum solisyonla açtım hakikatten ilk defa kafamda yanma ve acı olmadan sacım acıldı üstüne de loreal expert vitamino color maske kullandım tabi üst üste defalarca acmadım bı kere acıp bı ay bekledım loreal silver sampuan kullandım maskeyı haftada 2 kere kullandım Bi daha koyu renk istersem su bazlı yarı kalıcı boya kullanıcam ya fevrı oldugumdan rahat duramıyorum sonra sacım yıpranıo

Merhaba arkadaslar,
piyasada yoğun adı cıkmıs markaları cok denedım hıc işe yaramıo bende bide gratis falan watson gibi yerlerde bulacagın downs naturals yağı var oda ıse yarıo yasken saçına ıkı damla sur rahat tara kurut faydasını gorursn

paraya kıyarım dersenız de olaplex alıcaksınız epey pahalı:KK51:

2 ay arayla saç rengimi açtırdım ve saçlarım öyle böyle değil fena yandı. Kısa kestirmek istemediğim için uçlarından aldırdım. 6 ay oldu ve uzadıkça uçlarından kestiriyorum. Zaten kısa olan saçlarım daha da kısalsa da ne yazık ki yanan saça tek çözüm bu! Denemediğim ürün bakım kalmadı diyebilirim ama 1 defa kuaförde olaplex bakım yaptırmıştım ve saçlarım 1 ay kadar yumuşacık oldu ama sonraki bakımlara devam etmedim. Malum kuafördeki olaplex bakım pahalı ama Olaplex No:3 bakımı alarak evde kendimizde yapabiliyormuşuz. Piyasada fiyatı 100 küsür, siparişini verdim. Saçlar yandıktan sonra bu bakımın yapılması gerekliymiş ki zamanla saç telinden ayrılan bilmem ne partikülleri saçın koparak kırılmasına dökülmesine neden oluyormuş. Düzenli olarak denicem bakalım nasıl olacak...
Bir de davines ürünlerini kullananlar çok memnunmuş, o markanında saç kremi ve şampuanını deneyim diyorum.

X