acele yardım

xoxzlems

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2007
137
0
kızım 15 mayısta doğdu. şu aralar aşırı derecede geriniyor. birde elini sürekli ağzına burnuna ve gözüne götürüyor. bende göz tansiyonu var. 10 gün sonra bebeğimde de olup olmadığını öğreneceğiz. göz tansiyonu olan bebekler ellerini sürekli gözlerine götürürmüş. bende çok korktum. sizinkilerde götürüyormu.cevap yazarsanız sevinirim.

benim oğlumda 14 mayısta doğdu ve aynen çok fazla geriniyor elinide göz değil sadece tüm yüzünde fazlasıyla gezdiriyor.normal hareketler sonuçta ama inşallah bebeğinde bununla ilgili bir durum yoktur.ben olduğunu sanmıyorum eğer bebeğin benim oğlum gibi fazla hareketliyse normaldir.. sanada çok geçmiş olsun...

Canim bebegini gerinmesi cok normal bu sayede boyu uzuyor, surekli yatmaktan kaynaklanan rahatsizligini gideriyor.Bebekler ellerini kesfettikten sonra dokunma duyularini gelistiriyorlar ve dogal olarak ilk kendi uzerlerinde kesifte bulunuyorlar.
Benim annemde glokom hastasi bu risk bnde de var .Ama bu rahatsizlik belli bir yastan once cikmiyor benim bildigim.Iicini ferah tut.Eminim ki hic bir sey cikmayacak

Benim bebişim ilk doğdu günden beri çok gerinio ellerini yüzüne götürüyo hatta bu aralar saçlarını tutup çekmeye çalışıyo benim çok hoşuma gidiyo onu öyle izlemek hiç sorun olabilceğini düşünmemiştim öyle olduğunuda sanmıyorum zaten sende çok fazla takma kafana mercan_dilaranın dediği gibi keşifte yavrularımız :)

bende arkadaşlara katılıyorum. htta konuşuyorum onunla yüzünden gözünden ne istiyosu diye:) gerinmeside normal bence

benim oğlum da 15 mayısta doğdu..şu aralar ellerini yüzünün her yerinde dolandırıyor..hatta uyumadan önce gözlerini oğuşturuyor ve elleri gözleri üzerindeyken uyuyor..çok da hareketlendi bu aralar hem ayaklar hem eller hiç durmuyor..sesler çıkarmaya başladı..gülüyor sürekli biri konuşurken...maşallah yavrulara...bence de herşey normal hiç üzülme..

özlems korkacak birşey yok canım... bizim bebişlerinde elleri sürekli yüzlerinde. benimki kulağını tutup bir çekiyor. öyle şiddetliki canı yanınca da ağlıyor. emziğine de aynı şeyi yapıyor. tutup hızlıca çekiyor sonra bir çığlık sorma gitsin. şimdilik uğraşacakları tek şey kafaları yüzleri gözleri. dün benim kolumu öyle bir güçlü tuttuki tırnaklarının izi kaldı. kendini de böyle sıkıyor. nasıl canı yanıyordur Allah bilir.. inşallah birşey çıkmaz bebişinde.

Arkadaşlar uzun zamandır internete giremedim.yazdıklarınızı şimdi gördüm.İnanın çok rahatladım. Hepinize çok teşekkür ederim. pazartesi öğreneceğiz inşallah sorun olup olmadığını. İyiki varsınız. İyiki bu site var.

benim kızımda 15 mayısda doğdu özlem aynen öyle eli kolu bacakları hiç durmuyo normal yani artık herşeyi benimsiyo en çokda acıkdığı zaman yapıyo parmağını elini felan emiyo korkma normal yani

çok teşekkürler arkadaşlar desteğiniz için. kızımda göz tansiyonu çıkmadı.çok mutluyum

X