Acaba ayrılıyor muyuz?

kesenmakas

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2014
1.518
1.379
Uzun zamandır yoktum sitede.

Yalnızlığımı paylaşmak için belki de buradayım şimdi. Yazım çok uzun. Özet geç diyenler lütfen kendilerini yormasın.

Yargilayanlariniz olacaktır elbet. Ama kararı veren ben olmak istemiyorum.
5 yılı tamamlamak üzere olduğumuz evliliğimiz sallantıda.

Son zamanlarda eşimle aramız iyice açılmıştı. Görünürde bir şey yok fakat evde iki yabanciydik. Yaşanan bazı şeylerden sonra beni dürten kaygılarım sonucu eşimin beni sanal olarak aldattığını öğrendim cuma aksami.

Aramızda (daha önce de konularımda yazmıştım) temel bir sorun olmamakla birlikte bana kendimi değerli hissettirmiyordu. Böyle oldukça ben de ona öfkelenip kendimi çektiğim zamanlar oldu. Onun ve ailesi için yaptığım fedakarliklardan sonra karşı karşıya kaldığım durumu sindirmemem çok normal. Onu tek bir kişiye karşı sindirebilirdim. Babası. Olay yaşaninca k.Peder e gittim bu da mecbur benle geldi.
K.pederime her şeyi anlattım. Detaylar çok uzun. Adam perişan oldu. Yaptığımız uzun konuşmada hatırı için bir şans vermemi,ilişkinin şartlarını benim belirleyeceğimi kendisinin de şahitlik edeceğini söyledi.

Bu esnada eşim yaptığını elbet inkar edemedi. Fakat erkek muhabbeti olduğunu evliliğe böylelikle heyecan getirebilecegini düşündüğünü falan söyledi.

Yine daha önce bir konumda bahsetmiştim. Bu yıl evliliğimiz gerçekten kötü ve sorunlu geçti. Fakat ben bazı seylerden dolayi babamı üzmek için boşanan taraf olmak istemiyorum. K.pederime de bunu söyledim. Oturur konuşuruz, şartlarımı sunarım eğer oğlun yapamayacağına karar verirse boşanma davasını açar ve buna ne sebep olur herkes bilir dedim.

Bu arada eşim cuma gününden beri babasında kalıyor.
Pazar günü konuşmak için beni dışarı çıkardı. Oturmuş elinde madde madde nedenlerle gelmiş. Benim dağınık olmam, düzenli bir insan olmamam, yemekleri annemlerde yememiz,misafir sevmemem,cinsellik için benim de artık bir şey yapmamam,çocuğumuzun olmaması,benim sürekli mutsuz olmam gibi nedenlerin evliliği çıkmaza soktuğunu söyledi. Yaptığı için özür diledi ve bunun öyle erkek muhabbeti olduğunu belki bir heyecanla evliliği atesleyebilecegini düşünerek bir çıkış aradığını söyledi. Bunları benim de düşünüp karar vermemi istedi.
Ben cevaplarımı verdim,
1) ev düzeni konusunda haklı. Fakat bu konuyu ona hep sordum. Rahatıma düşkünüm. Her defasında sorun olmadığını söyledi.

2) Özellikle son 2 yıldır yemekleri ağırlıklı annemlerde yiyoruz. Ayni apt.dayiz. Bunu da ona hep sordum. Rahatsızsa evde yiyebilecegimizi her sorduğumda sorun yok dedi.

3)5 yıldır bir kez ya bu evin ne ihtiyacı var diye elimden tutup markete götürdü mu diye sordum. Çalışırken sormadın ben işsizken bile sen bu evin ihtiyacını neyle görüyorsun demedin dedim. Ben para istemedikce para sormadın dedim

4)Cinsellik evet sorun dedim. Sen beni kaç kere reddettin biliyor musun dedim. Ben hiç geri çevirmedim seni dedim. Sana aylarca (bir ara ağır yağ kokusu olan bir işi vardı) duşa gir diye yalcardim inat ettin girmedin, nefes alamamaya çalışarak senle birlikte oldum dedim. Performans sorunun var seni incitmemeye çalışarak sana bunu bir kaç defa söyledim üzerine almadın keciboynuzundqn medet umdun dedim

5) Ben 3 yıldır türlü tedaviler acılar çektim hiç yanımda olmadın, bir kez elimden tutup doktora gelmedin dedim. Bana aşılama yapıldığında beni doktor kapısında babamın mi beklemesi yakışıktı dedim. 3 yıldır yalvardim doktora gitmedin dedim. Geçen hafta gitmişti israrlarim sonucunda. Varikosel çıktı bugün ameliyat olacaktı. Doktora gittin performans sorununu konuştun mu dedim. Yok dedi

6) Ben işten atildigimda, aşılama tutmadiginda, takvim takip ederken hep aman canım büyütme sende dedin sadece dedim. İncindigimi hiç farkettin mi diye sordum

7) İşin konusunda sürekli üzerimde baskı kurdun, yapma dediklerimi yaptın maddi konuda yanlış harcamalarını uyardikca inadına yaptın dedim.

8) Misafir sevmiyorum madem de dedim her akrabana gittim hangisi kapımızi çaldı dedim. Gelelim diyen olup da gelmesin mi dedim hangi arkadasin var ailesiyle alıp getireceğin görüştüklerimız de benim arkadaşlarım dedim.

9) babanları çok cagirmamam konusunda haklısın dedim ( k.v ve k.p ayrı. K.p başkasıyla evli. Eşimin annesi de bizim aptda) annen sorun çıkardığı için hiç ısrar etmedim acikcasi dedim. Senin aileni ben idare edemem sen edeceksin dedim. Sen annenle baban arasında köprü kurmadin benden bekledin dedim.

Benim bi annem babam var. Senin annen,cici annen,baban abin var dedim. (Abisi babasıyla gorusmuyor) ben taraf tutyuysam annen ve abinleri seçtim çünkü babanlar 1 yıldır burda dedim. Ama ailenden hiç kimseye saygısızlık etmedim idare etmeye çalıştim sense kimseyle kötü olmamak için pasif durdun dedim.

Sonuç olarak sen bana suçlama olarak sunduğun hiç bir nedeni beni karşına alıp söylemedin dedimm ama ben verdiğim cevapların hepsini sana defalarca söyledim dedim suç bastırma dedim.
Konuşmayı da şöyle noktaladim.

Ben sana bir şans vermeyi denerim de ben oturup düşünmeyim sen git biraz daha düşün dedim. Bu evliliği gerçekten istiyor musun bu evliliği senin hayatını çekip çevirdiğim için değil beni sevdiğin için devam ettirmeli ve fedakarlık yapmalısın dedim. Ben her ne yasanir ne kadar öfkeli ve rencide olmuş olursam olayım denerim fakat kararı sen vereceksin alllasen beni seviyor musun dedim. Benim şu an düşünecek bir şeyim yok sen bu soruya cevap bul gel sonra ben şartları koyarım dedim.

Bu süreç içinde bu sabah eve üstünü değişmeye geldi, akşam da arabanın anahtarını bırakmaya. Bir iki kelime konuştuk sadece. Yüzü berbattı. Hani sanki ben kabahatliyim gibi kızgın ve ifadesiz. Fakat öğlen tel açıp sanki normal zamandayiz gibi benim sevdiğim bir sarma tutun var ondan gelmiş alayım mi diye aradi. Şaka gibi.

Icim o kadar boş ki ne hissedeceğim ne karar vereceğim bilmiyorum. Garip ama seviyorum bunu inkar edemem. Fakat bu yükü yüklenecek o. Bu kararı ben vermeyeceğim. Belki iyileşerek çıkacağız belki ayrılacağız ortasi yok bu sefer.

Dik durmaya çalışıyorum ama çok yara aldım. Kararım doğru mu bilemiyorum.

Bir de öfkem var ki sormayın. Mutsuzluk konusunda haklı. Zor biriyim. Ofke nobetlerim var. Çabuk sinirleniyorum her şeye. Cuma gunu siddet uyguladim Psikolojik destek almalı miyim yoksa bunu cift terapisine giderek birlikte mi yapmalıyız? Önce kararım için yola kendim mi çıkmalıyim bilemiyorum.
Hala okuyorsaniz artık bir yorum yaparsınız. :)

Son düzenleme:
Adam hem seni aldatmış üstüne bir de seni suçlu çıkarmış madde madde.

Boynuzlu olarak gezmek istiyorsan devam et .Ama kocana ilişkinize heyecan getirmek adına sanalda erkekler ile aldatma teklifini yapmayı unutma.

Blue hanim tabir biraz ağır mi oldu ne? Herkes hayata sizin pencerenizden bakmak zorunda değil ki. Burda çok konular okuduk böyle bi donemecten sonra ilişkisi rayına oturan. Dersiniz ki ben yapamazdim yaptığını teşekkür ederim. Ama Boynuzlu gezmek çok çirkin. Rica edicem.

İlişkiye heyecan katmak için aldatmak?
Heyecan arıyormuş madem heyecanı seninle yaratmaya çalışsaymış, seni reddedeceğine, senin isteklerine, hoşnutsuzluklarına da önem verseymiş..
Bu bazı erkeklerin her durumda haklı çıkabilmesini de anlayamıyorum...
Senin madde madde anlattıklarından sonra belki kendi yanlışlarını anlamıştır o yüzden herşey normalmiş gibi konuşmuştur diyeceğim ama yine de aldatma kısmını sindirebilecek misin herşey normale dönse düzelse bile?

Kusura bakmayin ama bende sizde biraz ilgisizlik gordum sanki, tamam sebeplerini belirtmissiniz ama yinede yuvada erkek ilgi bekler ev duzeni vs bekler. Daha boyle basit seyleri oturtmadan bide cocuk yapma girisiminde bulunmussunuz. Bosanmadan donersiniz ama evlilik eskisi gibi olur mu bilemem. Bence ikinizinde duzeltmesi gereken yonleriniz var. Kocanda ki en buyuk problem aldatmis olmasi cunku burdada okudugumuz kadariyla parazit gibi bu huy adamin icinde varsa devam ediyor. Bence durumlar duzelse bile uzun sure cocuk dusunmeyin inan hayat cok daha zor bi hal aliyor cocuk olunca

Bilemiyorum. Kadınla birlikte olmadığına eminim mesajlardan gördüğüm kadar aynı ilde değiliz. Zaten olay son 10 günde falan olmuş. Onun haricinde ramazan Bayramına kadar zaten is yerinde hep birlikteydik e evde de. Cinsellik yaşanmış olsa elbet bu kadar düşünmezdim. Bilemiyorum ki

Terk edilmek ne olursa olsun çok kötü.
Bir de üstüne aldatilmissan hiç buna fırsat bırakma.
Kendin karar veren taraf ol.

Zaten bana böyle bir ayna tutmasa bu kadar sakin olamazdim. O rahat bi adam ben rahat. Ben sorunu görmemişim. Zaten şu an ameliyatı erteledi eşim şu an da birlikte değiliz. Evliliğe şans verilmesi halinde de korunmaya yeniden başlayacağım.

Başlarda sizi suçlu bulacaktım ki yaptığınız madde açıklamanızla sizi haklı buldum. Ama boşanmakta istemiyorsunuz o zaman eşinizden gelecek cevabı bekleyin bakalım. Sevdiğiniz tütünü almak istemiş ya o da bana göre bir cevaptır.

Çok uzun olduğu için eklemediklerim var. Yıllardır görüşmesini istemediğim arkadaşları var. 2 tane. Ikisi de evli çocuklu. Birbirlerine çanak tutmuşlar. Üçünü de birlikteyken rezil ettim zaten. Pazar günü geldiğinde bunlardan birini aradığını benimle sorun yasadigini artık görüşmek istemediğini söylemiş. O da evliliğin daha önemli demiş. Diğeri ile de gorusecegini kendine asıl zararı onun verdiğini anladığını onunla ne ölü ne diri gorusmeyevegini söyledi. Bu ikinci arkadaşı ailede herkes tarafından kötülenen biriydi.

Sanki eşiniz aldatmamışta çok kızdığınız halde eve playstation almış sizde kızmışsınız sonrasında onun açıklaması "heyecan katmak için yaptım" olmuş. Madem affedebiliyorsunuz çift terapistine gidin en mantıklısı.

Su an ne hissettiğimi emin olun bilmiyorum. Çok boş içim. Öfkeli miyim seviyor muyum kırgın miyim. Zaman geçince unutacak miyim yoksa paranoyaklasacak miyim.

Yorumunuz ayrıca güzel. Fakat içimi doğuran tek şey babasına her şeyi tüm detayları ile anlatmış olmam. Babası kahramanıydi kalesini kaybetti. Belki de şimdi bu biraz soğukkanlı yapıyor beni.

Kusura bakmayın Bende Sert olabilirim istersen okumayabilirsiniz.

Adam mide bulandırıcı!

Affedebilirim demişsin pardonda senin için aldatma sadece fiziksel birliktelik mi?

Seni zerre sevmiyor,yok heyecan aramakmış,sen ara bakalım heyecanı Tamam diyecek mi?

Arada aldatma varsa affetmek sadece acizlik ya da genişlik.

Saygı,sevgi olmayan evlilikten ne bekleniyor.

Adam hiçbiir şeyde yanında yok,çocuk desen yok (burada çocuğum için ayrılamıyorum diyenler var,ki bu da yanlış)
Neyin çabası bu hala?
Sen seviyorsun sadece

Adam sana değer vermiyorki dışarıya sarılmış,belki başka kadınları izleyerek (canlı sohbet) konuşarak kendi rahatladı.
Cidden bu kadar her şeyi nasıl mideniz kaldırıyor? Kendinize zorunuz ne?

Affetme aklın ve gururun varsa.
Ama yok ben aldatan, yanımda olmayan bu adamı çekicem diyorsan çek.

Yarın bir daha boynuzladığında adama neden bile demeyin. Davalarda gördüğüm kadarıyla yine rahat durmayacak.
Belli zaten.Sen bir kere aldatılmayı silmişsin,yine sil diye yine yapacak.

Bu mesajda burda dursun.

Konunuzu ve gelen yorumları okudum.
Ben diğer yazanlardan farklı olarak bu evliliğe bir şans verilmesini düşünüyorum.Karşılıklı olarak hatalarınız var .Bu sürece bir günde gelmemişsiniz ve toparlamanız da zaman alabilir ama denemeye değer derim çünkü birbirinizi sevdiğinizi düşündüm. Sanal aldatma kısmı evet hiç hoş değil ama erkekler için bu bir oyun gibi ...

Sonuç ne olursa olsun sizin için en iyisi olsun.

once dusun.sonra konus tezinin Tam zamani hadi gelin sizde katilin ,sorarsaniz sanane?konuyu bende okudum ve sinir oldum "boynuz" kelimesine

acik sozlu olmak baska.patavatsiz olmak.baska
Kk daki bazi kadinlar ogrememedi gitti

konu sahibi siz çok olgun birisiniz anladığım kadarı ile (eski konularınızı okumadım),
eşiniz aynı olgunlukta değil.

Sizin gibi bir kadın tüm sorunları çözebilir bence, eşinize yeniden şans vermek istiyorsanız verin derim ben, evet aldatma kabul edilebilir bir şey değil, ama hatalar insan için demek gerekiyor bazı durumlarda diye düşünüyorum.
Ben olsam böyle yaparım diyemem, herkes farklı, ama siz kendiniz şans vermek istiyorsanız verin, eşiniz çok pis bir adama benzemiyor benim gözümde.
Sanki o kadar sorunun içinden çıkamamış, sizinle sağlıklı iletişim kurup dertlerini anlatamamış ve battıkça batmış biri izlenimi yarattı bende.
Elbette bu adamı adam etmek için çok efor sarf etmeniz gerekecek, değer derseniz devam edin.
Kendinizi ise üzmeyin, bu saatten sonra olursa güzel olur, olmazsa da güzel olur, sizin hayatınız kıymetli, bu kıymetli hayatta yanınızda olacaksa bu eş buyursun olsun, yoksa başkası olur.

Güzel bir gelecek diliyorum sizin için.

evliliği ateşleyebilmek için sanal olarak aldatmak? hmmmm çok güzel bi kafanın ürünü. valla siz de bunu sindirmişsiniz. cidden olay aldatmadan çıkmış artık evi toplamadın, yemeği annende yedik olayına dönmüş. eşiniz gerçekten çok cin. siz de biraz safsınız galiba. aldatılmayı sindirebiliyorsanız bu adamın yaptığı herşeyi sindirir devam edersiniz. bütün ipler de onun elinde olur.

Teşekkürler . Sağ duyuya ihtiyacım var. Iyi geldi yazdığınız.

Burada güzel ve iyi niyetli insanların olduğunu biliyordum. Bazıları var ki bu durum karşısında zil takip oynayacağımi düşünüyor. Bugünlere hiç kolay gelmedik. Herkes bir mücadele veriyor evliliğinde süreçlerden geçiyor. Ben cok kavga olan cok saygısız bir evde büyüdüm. Şiddet hakaret diz boyu. Ben büyüyene ve olaylara müdahale edene kadar böyleydi. Kendi evliliğime bakıyorum bugüne kadar eşim bana bir kez gerizekalı demedi biliyor musunuz. Evde bana değer vermediğini istesem de disarida herkese karşı yuceltti ailesine karşı psikolojik olarak ezdirMedi.
Zaten bu adam benim için iyi olmasa evlilik buraya gelmezdi ki. Ya o ya ben döner giderdik.
Çok iyisiniz teşekürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…