Ac yasiyorum kilo aliyorum

Tubii1802

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2017
839
742
35
Bayanlar yaklasik 1 aydir cok dikkat ediyorm 5 ten sonra bisey yemiyorm gece 2 ye kadar uyumuyorm midem kaziniyo acliktan yinede yemiyorm eriyim zayiflayim diye buna ragmen kilom ayni hatta pantolonlarim bolarca yerine daraliyo lutfen önerilerde bulunun veya bu durum neden kaynaklaniyo bilen yasayan varsa soylesin lutfen. Bu arada 17 aylik oglym var sk sk emziriyorm

Örnek günlük bir menünü yazabilir misin ?
Bazen fazlası ile aç kalınarak yapılan sağlıksız diyetler de vücudunu kıtlağa sokarak , önlem almasını kilo vermeye direnmesini sağlar .

Ayrıca emziren bir anne olarak uzun süreli aç kalmak yerine , klasik az az ve sık sık beslenme tarzını seçmende fayda var ...

Son olarak insülin direncine baktırmanı öneririm ... onun da düşüklüğü kilo verme de etkili

Aç kalarak zayıflanmaz çünkü.. Aç kaldığınızda yağ yakmazsınız.
Az ve sık beslenmek gerekir.
Uzun süre aç kalınca insülin hormonunun dengesi de bozulur ve kilo veremezsiniz.

Sabah guzelce kahvaltimi yapiyorm 2 kepek ekmegi yumurta peynir cay salam oglen meyveli yogurt veya nesfit aksamda 5 e dogru leblebi yiyorm bazen corba bu kadar 2 gundur chia ya basladim
Yani genel olarak boyle besleniyorm ama 1 gram da mi verilmez anlamadim ki

kamera şakası gibi menü bu canım ama ....

yoğurt?
salata bol yeşillik ?
sebze yemeği?
protein?
meyve?
kuru meyve ya da kuru yemiş atıştırmalık ?

vücudunu resmen kıtlığa sokmuşsun .

bu şekilde kilo veremezsin .

sabah kahvaltın güzel .. yeşil çay ekle yanına ya da beyaz çay / zencefilli hibiskus çayı ya da ...(salamı çıkart)

öğlen mutlaka protein al ..et ..tavuk ..bakliyat tan biri ... bol salata .....

Akşamda sebze yemeği ..yoğurt ...salata ...

Kilon çok ise mutlaka 1-2 dilim daha kepek ekmeği ekleyebilirsin ....

Ben sabah 1 dilim tambugday ekmeği yiyorum yanında 6-7 zeytin ve şekersiz çay..
.
Öğlen şekersiz çayla 2 galeta.
.
Akşam ne yemek varsa ondan yiyorum 1 tabak ekmeksiz. Ve çorba..
.
Meyve yiyorum azcik gece cayindan sonra..Çayla kabak çekirdeği yiyorum azcik..ve kg veremiyorummmmm..Var bi bozukluk diycem ama doktorum normal herşey demişti..insülin direnci falan..Ne yapsam bilemedim yaeww

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…