ABR BERA İŞİTME TESTİ KULAK

saniyece

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Mart 2024
10
1
26
Merhaba bebeğim 4 aylık. 3 kere yenidoğan işitme tarama testinden kaldı. Ve bizi klinik abr/bera testine sevk ettiler tıp fak referans merkezine. 4. Ayında hala yenidoğan işitme taramadan kalıyor. Klinik abr bera randevumuz haftaya. Kulak şekiller birbirinden farklı ve sol kulak deliği aşırı küçük. Sağ kulaktan geçti sol kulaktan kaldı. Özel bera testi yaptırdık içimize sinsin diye biraz parazitli geçti. Timponometri basınç testinde de dalgasız düz çizgi çıkıyor sıvıdan da şüpheleniliyor. Bu sıvı ne kadar sürede gider? Başına böyle bir şey gelen var mı çok endişeliyim.

Arkadaşım üzülme klinik bera mı yaptırdınız anlamadım timponogramı düzgün çalmadıysa onu yapmıyorlar kulak kiri ve sıvı var dıye bir kulaktan geçmiş ötekisinden de klinik bera dan geçer kulak darlığı oldugu ıcın işitme testlerınden kalınabılıuor bera dan geçer allahın izni ile sen gönlünü ferah tut endişeli bekleme süreci geciktirmeden klinik bera uyutularak bi 90 dk filan süren testi yaptırıp ona göre hareket edersınız bence bişey yoktur umarım ve pesınen duam olarak böyle dusunuyorum bebegın çok kucuk tadını çıkar çok gecmıs olsun

Çok sağolun Allah razı olsun iyi dilek ve dualarınız için işte doğumdan beri bu konu gündemde 4 aylık hala yapılan o tarama testini geçemiyor insan korkuyo Allah büyük beradan geçer inşallah

Allah senden de razı olsun annesi evet endişe etmen çok normal ama canını sıkma guzel düşün güEl olsun bu mübarek gunlerın yüzü suyu hurmetı ıle sevınclı haberlerını paylaşmanı bekliyoruz Allah’a emanet olun bolca dua bebegın etkılenır snn stresinden o yüzden bebegıne sarıl kokunu içine Çek doya doya anneliğin keyfını çıkar görüşmek üzere

Merhaba ayni sorun bizdede var sol kulaktan gecemedik uyaniyor yada uyumuyor test esnasinda nasil bir sonuca vardiniz

Merhaba hanımlar, 3 yaşında kızımın yaklaşık 5 ay önce rutin muayene esnasında sağ kulakta anomali olması sebebiyle araştırmaya başladık çok uzatmayacağım çarşamba günü bera testi var. Test odasında yarım saat içerisinde uyuması gerekiyormuş kızım öğlen uykularında bazen zorluyor uyuması yarım saatten fazla sürüyor siz uyku işini nasıl çözdünüz şimdiden stres oldum

Benim oğlum defalarca Bera testine girdi ve işitme engelli olduğunu öğrendik 3 ay işitme cihazı kullandık sonrada koklear implant olduk çift kulaktan çok şükür bülbül gibi konusyor
Ben Bera testlerine sokmadan önce olabildiğince uykusuz bırakıp teste girmeden bı 15- 20 dk önce 40 damla baybaynight veriyodum ancak ozamn test yapilabiliyordu bitkisel bı damla yine sorularınız olursa yardımcı olurum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…