Ablayla surekli tartismak

sekerim00

Guru
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2013
6.150
9.642
Kizlar biz ablamla 3 sene once ayni senede 2 ay arayla evlendik ikimizde farkli sehirlere gittik ozlem cektik hep ayni sehirde olsaydik keske dedik evlenince kiymete bindik ikimizde :) bekarken cok kavga ederdik cok anlasamazdik o yuzden kardeslik iste.. aramizda 4 yas var bu arada. Velhasil biz 1 sene once esimin isi dolayisiyla ablamlarin oldugu sehire tasindik baskada kimsemiz olmadigi icin ayni yerden ev tuttuk kiralarda uygun oldugu icin.normalde esimin isine cok ters ama servisi var.cok sevindik hepimiz esimle enistemde cok iyi anlasiyolar. Neyse biz bi araya geldik ya yine basladi kavgalar sacma sapan sebeplerden ufacik seyler buyuyo birbirimize aliniyoruz ve surekli tartisiyoruz bu kocalarimizin yanindada oldu defalarca ablamin huyu biraz boyle oldugu icin enistem aliskin ama benim esim degil tabiki abes geliyo ve bi gun boyle devam ederseniz hic konusmazsiniz diyo. Suc bendede olabilir ben her zaman onu suclamiyorum ama kendisi saka yapacak biz alinmicaz ama o biz yapinca hemen aliniyor kusuyor bi lafi hemen ciddiye aliyor ve kavga edrkende agzindan cikani kulagi duymuyor karsidindakini cok kiriyor en son pazar gunu olan olayi soylim kahvaltiya misafirim gelicek ablamla kahvalti hazirliyoruz bizde. Bu baharatlikta bisey aramaktsn nefret ediyorum diye kizar gibi soyledi bende alinmadim aslinda saka yapiyorum ama aa neden ben esyalarimi severek kullaniyorum sende oyle kullan dedim ordan cikti ben sevmiyorummu dedimde her lafi yanlis anliyonuzda buyudu buyudu bizde kalmislardi o gece. Benim esim geldi noldu falan diye ve tartismalarimizda ilk defa yanimiza geldi normalde karismazlar esime bagirdi den ne karisiyon bizim aramizda yerini bil gibi agir laflar etti elim ayagim titredi o an enistem uyuyodu geldi ablama sus artik diye bagirdi neyse esim ben sana bisey demiyorum senin kardesinede bisey demiyorum ben karima soruyorum sana bi laf ettimmi diye soylendi ama esimin yapisi sakindir sonra sinirinden agladi zor sakinlestirdim ablamada bisey diyemedim cunku bizim evdeyz onuda anlamaya calistim ama esimle haksiz yere oldu butun bunlar misafirler geldi gitti hic bisey yokmus gibi davrandik ablamla kotu olmadim zaten enistem ablami esimden ozur diletti haksizsin dedi karisina istedigini sorar sen karisamazsin dedi. Cok uzulduk ama duzeldik bizim yedigimiz ictigimiz ayri gitmz ise bile birlikte gelip gidiyoruz cunku ayni sitede farkli bloklarda calisiyoruz misafr geliyo yine beraberiz ayri bi yere gitmeyz aralarimiz su an duzeldi soz verdik her halta alinmicaz diye ama sozumuzu ne kdr tutariz bilmiyorum ablam icin napmaliyim bizim cocugumuz yok biraz sorunlarimiz var olmuyo kendi ailemizden dolayi stres yasadigimiz zamanlarda cok oluyo ama ben onun gibi kirmak istemiyorum kimseyi bi sure gorusmeyelim desem mecbur gorusuyoruz napcami bende sasirdim. Karisik anlattiysam kusura bakmayin tavsiyelerinizi bekliyorum

belliki ablan alıngan bir yapıya sahip sende huyuna git onun kıralacagı seyleri yapma söyleme..sıcakkanlı ol etrafa pozitif bak görüslerine saygı göster.baska türlü çözüm yolu yok..

Konu başlığını resmen albayla sürekli tartışmak diye okudum benim gibi okuyan varmı acaba

genelde kardeşler pek anlaşamazlar... böyle birşey yaşamanız normal...ama zor oluyo... bende ablamla anlaşamam.. görüşmüyorum şuan da.. hayırlısı...

Merhaba

Ailede iki kız çocuğuz; ablam ve ben. Ablam da her zaman sinirlendiğinde ne dediğini bilmeyen, en ağır lafları söyleyen, hep onun istediği-onun gönlü olsun isteyen bir yapıya sahip. Bu yüzden dde kötüyken çok kötü ama iyiykende çok iyi oluyoruz. Burada bir şeyler yapması gereken aslında siz değil ablanızdır diye düşünüyorum. Çabuk patlayan, dilini tutamayan, alıngan bir yapıya sahipse bir psikolog veya psikiyatr ile görüşmesini tercih ederim. Çünkü o da bir süre sonra farkına varacaktır ki bu tavırlar insanı daha çok yorar.

Eskiden psikoloğa gitmek çok büyük bir şey olarak algılansa da artık herkesin gitmesi gerektiğine inanıyorum. Çok doğal bir ihtiyaç bence.

Sonuca gelirsek ablam şu an melek gibi bir insan -tabi bu bir genelleme, hiç kavga etmiyoruz diyemeyeceğim-

Merhaba

Ailede iki kız çocuğuz; ablam ve ben. Ablam da her zaman sinirlendiğinde ne dediğini bilmeyen, en ağır lafları söyleyen, hep onun istediği-onun gönlü olsun isteyen bir yapıya sahip. Bu yüzden dde kötüyken çok kötü ama iyiykende çok iyi oluyoruz. Burada bir şeyler yapması gereken aslında siz değil ablanızdır diye düşünüyorum. Çabuk patlayan, dilini tutamayan, alıngan bir yapıya sahipse bir psikolog veya psikiyatr ile görüşmesini tercih ederim. Çünkü o da bir süre sonra farkına varacaktır ki bu tavırlar insanı daha çok yorar.

Eskiden psikoloğa gitmek çok büyük bir şey olarak algılansa da artık herkesin gitmesi gerektiğine inanıyorum. Çok doğal bir ihtiyaç bence.

Sonuca gelirsek ablam şu an melek gibi bir insan -tabi bu bir genelleme, hiç kavga etmiyoruz diyemeyeceğim-
Ablaniz psikolaga gitti o zaman nasil ikna ettiniz ne dediniz ne kadarda duzeldi bunlarida soylermisiniz ablaniz evlimi bu arada

Ablaniz psikolaga gitti o zaman nasil ikna ettiniz ne dediniz ne kadarda duzeldi bunlarida soylermisiniz ablaniz evlimi bu arada

İnsanların biliyorsunuzdur ki eşref ve eşek saatleri vardır. Biraz uzun sürdü ama eşref saatini bekledim işte. Direkt ona yönelik bir yargı da bulunmamak için iyi hissetmediğimi doktora gitmek istediğimi falan söyledim. Sonra sen nasıl hissediyorsun, beynin yorulmadı mı falan derken beraber gittik doktora. Bir süre antidepresan kullandı, şu an yine doktor kontrolüyle bıraktı ama. Sizde suç ondaymış gibi değil de size destek olması için gelmesini ister gibi gidebilirsiniz

belliki ablan alıngan bir yapıya sahip sende huyuna git onun kıralacagı seyleri yapma söyleme..sıcakkanlı ol etrafa pozitif bak görüslerine saygı göster.baska türlü çözüm yolu yok..

Yapılması gereken dediğiniz gibi ama insan bir süre sonra gerçekten alttan da alamıyor. Ama ablama yine de teşekkür ederim bana sabırlı olmayı öğretti :KK22:

Yapılması gereken dediğiniz gibi ama insan bir süre sonra gerçekten alttan da alamıyor. Ama ablama yine de teşekkür ederim bana sabırlı olmayı öğretti :KK22:
Sabret birgün bu durumlara alışacaksın ne sen ona kızacan o ne sana çünkü insan yaşadıkça tecrübe ediniyor ve katlamaya baslıyor..kardeslik cok baska bişeydir kavga edersin edersin bi burnun kanar kendini parcalar.üzülmeyin eminim hersey yoluna girecektir..

İnsanların biliyorsunuzdur ki eşref ve eşek saatleri vardır. Biraz uzun sürdü ama eşref saatini bekledim işte. Direkt ona yönelik bir yargı da bulunmamak için iyi hissetmediğimi doktora gitmek istediğimi falan söyledim. Sonra sen nasıl hissediyorsun, beynin yorulmadı mı falan derken beraber gittik doktora. Bir süre antidepresan kullandı, şu an yine doktor kontrolüyle bıraktı ama. Sizde suç ondaymış gibi değil de size destek olması için gelmesini ister gibi gidebilirsiniz

çok mantıklı aslında denemek lazım bazen ben ona söylüyorumda kabul etmiyor tabi iyiyken çok iyiyizde
Psikiyatriye bir danışın o zaman.Hakkınızda hayırlısı olsun.

inşallah sağolun

siz neden kavga ederdnz mesela sonra nasıl düzelirdiniz evlimisiniz ikinizde

İkimizde evli değiliz fakat ablam evlenme aşamasında diyebilirim.
Genelde onun istediği şeyler yerine getirilmeyince başlardı kavgamız. Örn; o salondadır, ben odamda. Beni arar "kumandayı versene, kalkamıyorum der" Oysaki bir uzansa alacak. Bende şaka yapıyor olmalısın dememle kavga başlardı.

Ya da annemin ablama yaptığı şakalarda ben sessiz kaldığımda "beni neden savunmuyorsun" diye sesini yükseltmeye başlardı. Şaka olduğunu kabullenmezdi söylenenlerin. Alınırdı hemen.

Çoğu zaman hiç konuşmadan bir şey olmamış gibi devam ederdik. Ben hep alttan alırdım.

İkimizde evli değiliz fakat ablam evlenme aşamasında diyebilirim.
Genelde onun istediği şeyler yerine getirilmeyince başlardı kavgamız. Örn; o salondadır, ben odamda. Beni arar "kumandayı versene, kalkamıyorum der" Oysaki bir uzansa alacak. Bende şaka yapıyor olmalısın dememle kavga başlardı.

Ya da annemin ablama yaptığı şakalarda ben sessiz kaldığımda "beni neden savunmuyorsun" diye sesini yükseltmeye başlardı. Şaka olduğunu kabullenmezdi söylenenlerin. Alınırdı hemen.

Çoğu zaman hiç konuşmadan bir şey olmamış gibi devam ederdik. Ben hep alttan alırdım.
yaa kıyamam :) sizinkinin kumanda meseleside bi başkaymış :)
şu küçüklerin büyüklerden olgun olup davranmalarına bi yandanda üzülüyorum

Bence hatayı başta yapmışsınız.
Çok samimiyet tez ayrılık getirir diye boşuna dememişler.
Uzakta bu kadar tatlıydınız, ne gerek vardı dibine taşınmaya.
Yine aranızda biraz mesafe olsaydı, yine tatlı tatlı görüşürdünüz.
Bu noktadan sonra da "abla eskisi gibi görüşmeyelim" deseniz o bile ayrı bir tartışma davası olur, daha da işin içinden çıkılmaz bir hal alır gibime geldi açıkçası....

Benim bu kadar alıngan ablam olsa aynı sitede oturmam. Sık sık eşleri bir araya getirmeyin ki yüzgöz olunmasın.

Ablan biraz alingan ,bir psikologla gorussun ,sahsi algiliyor cok meseleleri

Ayni benim kizkardeşm. Afra tafrasini cekmekten biktim usandim konuda acmistim isterseniz bir goz atin. Heryerden engellemis bende engelledim ilk iki bucuk hafta hic annemlere gitmedim simdi oglum icin mecburiyeten gidiyorum ve asla konusmuyor muhatap almiyorum. Bir aydan fazla olacak cok mutluyum kafam rahat yani 28 yasindayim keske daha onceden yapsaymisim diyorum. Ben soylicem herkes kabul edecek ama ben her soylenene alinacam yok oyle dunya

X