Ablamın Amirinden Hoşlanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Shevo

Sui generis
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2022
29
65
Merhaba KK, sitedeki ilk konumu okumaktasınız. :KK52:

26 yaşındayım. Ablam adliyede, savcılık kaleminde zabıt katibi olarak çalışıyor. Meslekte 10. yılı. 2 yıl önce, yeni atanan bir savcıyla birlikte çalışmaya başladılar. 2 yıldır savcısının ne kadar iyi olduğunu, nasıl iyi iş yaptığını, öncekilere benzemediğini anlatıyor. Diğer personel de çok memnunmuş, adam zaten tam emin değilim ne olduğuna ama bir sınavda birinci olmuş ve buraya atanmayı kendi seçmiş, hatta kendine yazık etti avukat olsa köşeyi dönerdi şimdiye falan diye konuşuyolarmış, ablam anlattı. Eh bekârmış, onu da ilave etti sjsj.

Yalan yok, ilgimi çekmedi değil ama geçen hafta ablamın yanına adliyeye giderken asla aklımda savcı beyi görürüm gibi bir düşünce yoktu. Sonuç: 40 dk kadar odasındaydım, çaylar içildi, annesi kek yapmış sjsjs ikramlar yenildi, tabii ablam da yanımdaydı ve kesinlikle anlattığı kadar var ya :halay:. Özetle müthiş bir beyefendilik, on numara bir hitabet, çocuğun kültür ve görgüsünü şap diye anlayacağınız cümleler; ağzı kulaklarında dinleyen ben... :KK28: Tanımadığım birinin yanında, bunca resmiyetin içinde bu kadar rahat hissedebilmek çok tuhaf geldi.

Sadede gelecek olursak hanımlar, ben bir parça vuruldum bu beye. Ablamın ağzını yokladığım kadarıyla normalde her gelene böyle değilmiş, anca samimi arkadaşlarıyla sohbet muhabbet oluyormuş, şansıma adli tatil olduğu için iş yokmuş. Başka bazı şeyler de biliyorum hakkında ama uzatmayayım soruyu. (Soru başlığına "âmir" yazmamın sebebi "Savcının mesleğine mi âşık oldun?" tepkilerini önlemek. Hiçbir ilgisi yok, makam odasında değil de çay bahçesinde tanışsaydık, adamın savcı olduğunu da bilmeseydim bile şu an bu konuyu açmıştım. Ablamın işi gereği tanışmamız kolaylaştı sadece. Ayrıca güzel bir mesleği olması her zaman artı puandır.)

Şimdi bu dostunuz ne yapsın, ne etsin?

26 yaşındayım. Ablam adliyede, savcılık kaleminde zabıt katibi olarak çalışıyor. Meslekte 10. yılı. 2 yıl önce, yeni atanan bir savcıyla birlikte çalışmaya başladılar. 2 yıldır savcısının ne kadar iyi olduğunu, nasıl iyi iş yaptığını, öncekilere benzemediğini anlatıyor. Diğer personel de çok memnunmuş, adam zaten tam emin değilim ne olduğuna ama bir sınavda birinci olmuş ve buraya atanmayı kendi seçmiş, hatta kendine yazık etti avukat olsa köşeyi dönerdi şimdiye falan diye konuşuyolarmış, ablam anlattı. Eh bekârmış, onu da ilave etti sjsj.

Yalan yok, ilgimi çekmedi değil ama geçen hafta ablamın yanına adliyeye giderken asla aklımda savcı beyi görürüm gibi bir düşünce yoktu. Sonuç: 40 dk kadar odasındaydım, çaylar içildi, annesi kek yapmış sjsjs ikramlar yenildi, tabii ablam da yanımdaydı ve kesinlikle anlattığı kadar var ya :halay:. Özetle müthiş bir beyefendilik, on numara bir hitabet, çocuğun kültür ve görgüsünü şap diye anlayacağınız cümleler; ağzı kulaklarında dinleyen ben... :KK28: Tanımadığım birinin yanında, bunca resmiyetin içinde bu kadar rahat hissedebilmek çok tuhaf geldi.

Sadede gelecek olursak hanımlar, ben bir parça vuruldum bu beye. Ablamın ağzını yokladığım kadarıyla normalde her gelene böyle değilmiş, anca samimi arkadaşlarıyla sohbet muhabbet oluyormuş, şansıma adli tatil olduğu için iş yokmuş. Başka bazı şeyler de biliyorum hakkında ama uzatmayayım soruyu. (Soru başlığına "âmir" yazmamın sebebi "Savcının mesleğine mi âşık oldun?" tepkilerini önlemek. Hiçbir ilgisi yok, makam odasında değil de çay bahçesinde tanışsaydık, adamın savcı olduğunu da bilmeseydim bile şu an bu konuyu açmıştım. Ablamın işi gereği tanışmamız kolaylaştı sadece. Ayrıca güzel bir mesleği olması her zaman artı puandır.)

Gelecek yıl bu vakitler şimdi hakim/savcı olanların en az yarısı işsiz kalacak. Onu da hesap et :)

Şu kadarcık şeye yapacağınız bişey yok. Bekleyin adamda da bir hareketlenme varsa adım atar zaten. En fazla ablanızın yanına daha sık gidebilirsiniz.
Sonuna kadar haklısınız da insan biraz da kaderini kendi yaratır hesabı, her şeyi oluruna bırakmak gelmiyor bu sefer içimden, her zamankinden daha heyecanlıyım. Adam nasıl bir adım atar ki, ablama çağır kardeşini bir daha gelsin de görüşek diyeceğini sanmıyorum yav. 👀

Biraz hissettirdim. Ne güzel çocukmuş ya, ayarlasana bana falan diye takıldım şaka yollu.
Ablanıza söyleyince ondan sonra daha rahat hareket edersiniz. Ablanızın yanına gidin biraz inceden ilgi gösterin. Daha fazla bir şey yapmak için erken. O da sizle ilgiliyse bir adım atar sanırım.

Sonuna kadar haklısınız da insan biraz da kaderini kendi yaratır hesabı, her şeyi oluruna bırakmak gelmiyor bu sefer içimden, her zamankinden daha heyecanlıyım. Adam nasıl bir adım atar ki, ablama çağır kardeşini bir daha gelsin de görüşek diyeceğini sanmıyorum yav. 👀
Hoşlandıysa hiç bişey yapmasa bile hakkınızda bir iki soru sorar ablanıza. Cidden şu an adım atacak pozisyonda değilsiniz. Üstelik orası resmi bir kurum ve ablanızın iş yeri. Bunları da düşünerek hareket etmelisiniz.

Yani adam da aynı hissetmiyorsa hiç bir şey yapamazsınız ki. Adliyeye gidip gelseniz de adamın niyeti önemli. Ablaniz da ilgi duymasin dikkat edin.
Ay yok yok ablam evli mutlu çocuklu sjsj. Üstteki arkadaşımız da sizin gibi yazmış, öyleyse çocuktan bir hareket gelmeden hiçbir şey ummayayım mı? Böylesini de içim kabul etmiyor ki, sanki başka bazı fırsatlar bulsak aramızda çok güzel bir kimya uyumu var gibi hissediyorum.

Ablanla paylaş o biraz yol yapsın ne bilim senden konu arasında söz etsin sende yap kekini pastani ziyarete git başkada yapacağın birşey yok

Belki de ablanız hoşlanıyordur, ondan öyle ballandıra ballandıra anlatmıştır. Bence önce ablanıza söyleyin ağzını arayın. Onda öyle bir durum yoksa sık sık giderek muhabbeti ilerletirsiniz.
Yaa galiba en önemli kısmı yazmamışım soruya, aklıma bile gelmedi ki ablamın sevdiğine göz diktim gibi anlaşılabileceği 🤣🤣. Bilmiyorum mesajımı güncelleyebiliyor muyum ama dostlar, ablam evli sjsjs.

Arkadaşlar ablamın çok güzel bir evliliği, yuvası var. :nazar::KK48:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X