Ablam...

ifyouneedmedont

vivre pour créer
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2017
24
19
33
Merhaba, şu an izinde İzmir'deyim. Ben Ankara'da ablam da İzmir'de ailemle birlikte yaşıyor. Onların yanına geldim annem Ankara'ya toplantıya gitti babam da çalışıyor evde yoklar. Sorun şu ki ablam sabah dizüstü bilgisayarıyla uğraşıyordu ben salondan çıkarken ayağım kabloya takıldı yere düştüm "Geri zekalı" dedi. Sabah ağladım hatta bu yüzden. Her neyse bu ve bundan daha ağır küfürler de ediyor çoğu zaman sizce ses kaydı alıp hakaret davası açmalı mıyım? Tek delilim ses kaydı çünkü müstakil evde yaşıyorlar apartmanda olmadığı için komşular da duyamaz hadi bahçe de dese neyse... Ablam diye bazen üzülüyorum ama açmak da istiyorum sizce ne yapayım of. :KK43: :KK43: :KK43:

Merhaba, şu an izinde İzmir'deyim. Ben Ankara'da ablam da İzmir'de ailemle birlikte yaşıyor. Onların yanına geldim annem Ankara'ya toplantıya gitti babam da çalışıyor evde yoklar. Sorun şu ki ablam sabah dizüstü bilgisayarıyla uğraşıyordu ben salondan çıkarken ayağım kabloya takıldı yere düştüm "Geri zekalı" dedi. Sabah ağladım hatta bu yüzden. Her neyse bu ve bundan daha ağır küfürler de ediyor çoğu zaman sizce ses kaydı alıp hakaret davası açmalı mıyım? Tek delilim ses kaydı çünkü müstakil evde yaşıyorlar apartmanda olmadığı için komşular da duyamaz hadi bahçe de dese neyse... Ablam diye bazen üzülüyorum ama o beni hiç düşünmüyor açmak da istiyorum sizce ne yapayım of. :KK43: :KK43: :KK43:

alt tarafı pislik yapmış size, bunları nefretle mi söylüyor?? sizi kasten üzmeye mi çalışıyor?
ben de 5 yaş küçük kardeşime salak, geri zekalı diye tepkiler gösteririm genelde :KK70: ama sanırım siz alıngansınız.

Merhaba, şu an izinde İzmir'deyim. Ben Ankara'da ablam da İzmir'de ailemle birlikte yaşıyor. Onların yanına geldim annem Ankara'ya toplantıya gitti babam da çalışıyor evde yoklar. Sorun şu ki ablam sabah dizüstü bilgisayarıyla uğraşıyordu ben salondan çıkarken ayağım kabloya takıldı yere düştüm "Geri zekalı" dedi. Sabah ağladım hatta bu yüzden. Her neyse bu ve bundan daha ağır küfürler de ediyor çoğu zaman sizce ses kaydı alıp hakaret davası açmalı mıyım? Tek delilim ses kaydı çünkü müstakil evde yaşıyorlar apartmanda olmadığı için komşular da duyamaz hadi bahçe de dese neyse... Ablam diye bazen üzülüyorum ama o beni hiç düşünmüyor açmak da istiyorum sizce ne yapayım of. :KK43: :KK43: :KK43:

saka yapıyorsunuz herhalde
bu kadarcık şeyden dava mı açılır
boşverin umursamayın

Kız ne davası,ben tek çocuğum keşke ablam olsa da bana küfür etse saç baş girişsek bence çok eğlenceli :KK53:kardeş kardeşle didişir,eğer çok takıyorsan uyar,hatta bağır çağır sen de karşılık ver :KK48:

Daha ağır küfürler de ediyor dedim, düzgün okudunuz mu?

küfür ediyor ve bunu ciddi kavgalar sırasında yapıyorsa bence alın karşınıza düzgünce konuşun, olmadı anne babanız ile görüşün rahatsızlığınızı.
bu da olmazsa aynı evde durmayın fazla
ya da küsün

bu durumun mahkemelik bir tarafı olduğunu sanmıyorum
aile arasında büyük sorunlara neden olabilir.

Sadece gerizekalı demiyor emın olun. Bundan çok daha önce daha da ağır şeyler söylemişliği var bende dayanamayıp patladım artık.
Tamam da agzinizi acip cevap verebilirsiniz. Dava acsaniz nolacak hakim gelip ortanizda mi oturacak omur boyu?

I ifyouneedmedont hakaret davası açmayı düşünecek kadar söylediklerini içselleştiriyorsunuz ve üzülüyorsunuz demekki. Ailemiz dahi olsa bize yapılan psikolojik bir şiddet varsa hiçbir zaman kabul etmemeliyiz tabiki. Ama bu sorun sanki biraz çaba gösterirseniz çözülebilir gibi. Sadece kendinize güvenin ve böyle konuşmaya hakkı olmadığını anlamasını sağlayın. Kararlı davranın. Ayrıca ablanızın yaptığı hakaret ve küfürler onun ne kadar yanlış bir noktada olduğunun göstergesidir. O yüzden bu tamamen onun sorunudur, daha farklı yaklaşmayı öğrenemediği için. Siz kendinizden emin olursanız, daha az üzülürsünüz.

X