Ablam çocuklara çok kötü davranıyor fiziksel ve psikolojik şiddet uyguluyor?

cileklidon

Bir gün bende anne olacağım.
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
3.928
16.300
Kızlar selam,
Biraz dertleşmek istedim. Bazılarınız bilir belki benim bir ablam var 11 yıldır evliydi 2 çocuğu var 1 kız(9) 1 erkek(7) boşanma evresinde, hala tam olarak boşanamadılar. Çekişmeliye gitti. Adam ablamı aldattı zaten çok çıtırtılı bir evlilikti. Ablamı tanıdım tanıyalı sinirli öfke kontrolü olmayan biriydi, evlendikten sonra daha da arttı. Eşi de sinirli biriydi.
Neyse işte bu çocuklar şiddetin, sözlü tartışmaların yoğun olduğu bir evde büyüdüler. Tamam artık bitti boşanıyoruz dediler ve evleri ayırdılar. Yakınıma oturdular, ona hep destek oldum maddi manevi. Gözümde hep mağdur durumda olduğu için hiç sırtımı dönemedim sadece bir kere çok büyük bir tartışma yaşadık ilk defa içimden geçenleri pat pat yüzüne vurmuştum hep böylesin hep başkalarını suçluyorsun hiç hatayı kendinde aramıyorsun bıktım senin hep nankörlüğünden dedim ve beni evden kovdu çocuklara aldığım abur cuburları camdan fırlattı 1 ay konuşmadık hiç. Sonra yine kıyamadım barıştım çünkü o zor bir dönemden geçiyordu her kadın gibi boşanmanın verdiği yalnızlığı çaresizliği yaşıyordu.1 sene oldu alıştı artık sürekli gelir görüşürüz elimi hiç çekmedim ama ben çocuklara çok üzülüyorum. Kızı annem alsın oğlanı ben alayım eğiteyim istiyorum onlara sevgi vereyim ama tabi ki asla vermez. Sürünür ama onları da süründürür. Düşünün ki kocasına büyük bir oyun oynayıp çocuklarıyla beraber kadın sığınma evine gitti. Annemlere verebilirdi o çocukların orada ne işi var çok korkmuşlar orada. :KK43:

Çok dövüyor çok hırpalıyor çocukları, çok aşağılıyor.
Kız kendini hiç beğenmiyor aynaya bakıp çok çirkinsin diye kendine küsüyor fotoğraf bile çekilmek istemiyor saçlarını beğenmiyor erkeklerden iğreniyor aşırı feminist ergenliğe giriyor artık haliyle zaman zaman asabileşiyor pat cevap veriyor annesine annesi de gözlerini gözlerinin tam üzerine dikip üstünde bağırıyor bazen vuruyor. Oğlana da 'bıktım senden baban da almıyor başıma kaldınız istemiyorum artık' diyor çocukları ikisi de istemiyor düşündükçe ağlıyorum o çocukların haline o kadar akıllılar ki yetişkin gibi insanla sohbet ediyorlar öyle fikirleri var ki ikisinin de resmen ablamın elinde harcanıyorlar. Tamam yaramazlar biraz anlıyorum zor oluyor bir kadın olarak tek başına kalmak ama o çocukların suçu mu bu hırçın olmaları onlara yaşatılanlardan ötürü değil mi ? Bazen alıyorum bende kalıyorlar eşim hiç sorun etmiyor. Yazın birini 1 hafta birini 1 hafta alıyorum annemlerde alıyor okullar var diye bu ara alamıyoruz.
Sakinleştiricilerle yaşıyor ablam. İlaçlarını almayınca aşırı depresif sinirli tilkilerin dolaştığı bir ruh haline bürünüyor. Erkeklerle konuşmak istiyor, bekar gibi takılmak istiyor, arabası olan asi kadınlara özeniyor gezmek tozmak aşık olmak istiyor ve bunları çocukların yanında konuşuyor çocuklar anne kim arıyor dese çocuklara 'size ne be salaklar siz bana karışamazsınız' diye bağırıyor, vuruyor yani ben anlamıyorum ablam gerçekten diğer boşanma evresindeki kadınlara göre daha rahat. Evi var adam 3 bin lira veriyor faturalarını ödüyor çocukların ihtiyaçlarını alıyor. Ben anlamıyorum niye böyle. Bir şeyler söylemek haykırmak istiyorum ama cinnet geçirip ortalığı yıkıyor ne yapmak lazım şaşırdık kaldık annemler çok çaresiz onları da istemiyor yanında hayatına karışırlar diye.. ablam mağdur mu şımarık mı boşanma evresinde bu davranışlar normal mi? Her şeye para buluyor psiko tedaviye git diyoruz para yokki diyor. Falcılara para buluyor falan saçma sapan işler iğreniyorum artık. Öyle bir aile bireyim olduğu için genelde utanıyorum aradığında açmak istemiyorum geldiğinde geriliyorum oram buram kasılıyor bazende yalnız bi başına bırakmış gibi hissediyorum acıyorum. Bu hissim normal mi bilemiyorum. Çok uzun oldu kusura bakmayın içimi dökmek istedim. :KK200:

Zor bir zamandan geçtiğini sizde söylemişsiniz. Sakinleştirici kullanarak kadın sakinlesiyormus. Evet sizde haklısınız ama çocuklarda tam ergenlik zamanındalar onların çıkışları, etraftaki yorumlar inanın çok yorulmustur. Hırpalamasını, şiddet uygulamasını tabiki normal bulmuyorum, karşıyım. Ama sizde sevgi ile yaklaşmalısınız yani yalnız olmadığını bilmesi lazım. Erkeklerle konuşmaya merakı da sevmeye, sevilmeye ihtiyacı oldugundandır.

Zor bir zamandan geçtiğini sizde söylemişsiniz. Sakinleştirici kullanarak kadın sakinlesiyormus. Evet sizde haklısınız ama çocuklarda tam ergenlik zamanındalar onların çıkışları, etraftaki yorumlar inanın çok yorulmustur. Hırpalamasını, şiddet uygulamasını tabiki normal bulmuyorum, karşıyım. Ama sizde sevgi ile yaklaşmalısınız yani yalnız olmadığını bilmesi lazım. Erkeklerle konuşmaya merakı da sevmeye, sevilmeye ihtiyacı oldugundandır.
İşte bu yüzden üzülüyorum kıyamıyorum arkamı dönemiyorum ama gerçekten çok abartıyor mor çiçek yani diyorum abla her önüne gelenle konuşma bak biraz sakin ol çocukların sağlıklı şükret diyorum ama yok dinlemiyor yok ben zaten konuşmam da diyo ama konuşuyor bilmiyorum çok yanlış şeyler yapıyor gibi hissediyorum

İşte bu yüzden üzülüyorum kıyamıyorum arkamı dönemiyorum ama gerçekten çok abartıyor mor çiçek yani diyorum abla her önüne gelenle konuşma bak biraz sakin ol çocukların sağlıklı şükret diyorum ama yok dinlemiyor yok ben zaten konuşmam da diyo ama konuşuyor bilmiyorum çok yanlış şeyler yapıyor gibi hissediyorum
Arkanızı sakın dönmeyin. Ablanızı da geçtim yegenleriniz var. Yani bilemiyorum her onunle gelenle konuşmak hiç sağlıklı bir durum değil tabiki.

Arabasi olan asi kadinlar mi 😅
Bosanan her kadin caresiz ve yalniz mi 😅

Allah cocuklari kurtarsin. Cok amin...
Valla çok boşanan kadın gördüm geliri olmadığı için çaresiz kalanı da gördüm ki bu coğrafya da ne yazık ki çoğu boşanan kadın yalnız kalıyor kimse sahip çıkmıyor ablam arabası olan kadınlara aşırı özeniyor işte ona göre asi özgür mutlu görünüyorlar :KK70:

Şikayet ederseniz çocukların sosyal hizmet tarafindan alinmasi soz konusu olur. Size verilecegini düşünmüyorum. Guzellikle teklif edin. Abla annemle dönüşümlü bakalim sen de hayatini yaşa deyin.
Ya bi gün bak o kadar ilgili ki onlar için didiniyor çok da düşünüyor seviyor onları ama diliyle hep onları üzüyor. değişik biri ya tasviri yok yani

Arkanızı sakın dönmeyin. Ablanızı da geçtim yegenleriniz var. Yani bilemiyorum her onunle gelenle konuşmak hiç sağlıklı bir durum değil tabiki.
Dönmek istesem de annem babam izin vermez annem babam ben ona destek olabiliyorum diye yaşıyorlar valla o kadar çöktüler ki ikiside zayıfladı.

Şikayet ederseniz çocukların sosyal hizmet tarafindan alinmasi soz konusu olur. Size verilecegini düşünmüyorum. Guzellikle teklif edin. Abla annemle dönüşümlü bakalim sen de hayatini yaşa deyin.
yazın öyle yapıyoruz annem kızı istiyor hep uslu diye çünkü annem de yaşlandı bende oğlanı alıyorum arada vermezler tabi ki annem diyor bak bunlara böyle davranma bir gün alırlar elinden kimse benim çocuklarımı elimden alamaz onlarsız yaşayamam diye bağırınıyor ama ne fayda illaki bi saç çekme bi çimdikleme yapıyor yani

Konuyu okurken resmen gerildim çocuklara o kadar üzüldüm ki.
Ben hiç ablanız mağdur zor durumdan geçiyor güzellemesi falan yapamayacağım. Mağduriyet böyle olmuyor hiç kendinizi bunun için üzmeyin. Ailesi arkasında kardeşi arkasında eşi maddi destek veriyor eee şimdi bu mu mağduriyet. Bu mu çocuklara yaşattıklarının bahanesi. Sadece şımarıklık demek bile hafif kalır ya neyse. Bir çok kadın çok daha zor şartlarda aynı sıkıntılı dönemden geçiyor ama gerçekten ana olan evladına daha çok sarılıyor eksiklik hissetmesine diye gözlerinin içine bakıyor. Çok sinirlendim kusura bakmayın 😓

Prosedürü bilmiyorum ama öncelikle bu davranışlarını kayıt altına alır sonra sosyal hizmetlere bildirirdim. Hele ki ordan annenizin çocuklarına yanına alma şansı oluyorsa bunu sonuna kadar zorlandım. Dediğim gibi konuya çok yabancıyım ama bilen arkadaşlar illa ki vardır.

Kendinizi ablanıza karşı asla suçlu hissetmeyin hak etmiyor. İnşallah yeğenler için hızlıca bi çözüm bulunur. Enerjinizi ablaniza değil buna harcayin 😓

Güzel günleriniz olsun 🌺

Konuyu okurken resmen gerildim çocuklara o kadar üzüldüm ki.
Ben hiç ablanız mağdur zor durumdan geçiyor güzellemesi falan yapamayacağım. Mağduriyet böyle olmuyor hiç kendinizi bunun için üzmeyin. Ailesi arkasında kardeşi arkasında eşi maddi destek veriyor eee şimdi bu mu mağduriyet. Bu mu çocuklara yaşattıklarının bahanesi. Sadece şımarıklık demek bile hafif kalır ya neyse. Bir çok kadın çok daha zor şartlarda aynı sıkıntılı dönemden geçiyor ama gerçekten ana olan evladına daha çok sarılıyor eksiklik hissetmesine diye gözlerinin içine bakıyor. Çok sinirlendim kusura bakmayın 😓

Prosedürü bilmiyorum ama öncelikle bu davranışlarını kayıt altına alır sonra sosyal hizmetlere bildirirdim. Hele ki ordan annenizin çocuklarına yanına alma şansı oluyorsa bunu sonuna kadar zorlandım. Dediğim gibi konuya çok yabancıyım ama bilen arkadaşlar illa ki vardır.

Kendinizi ablanıza karşı asla suçlu hissetmeyin hak etmiyor. İnşallah yeğenler için hızlıca bi çözüm bulunur. Enerjinizi ablaniza değil buna harcayin 😓

Güzel günleriniz olsun 🌺
Sırf çocuklar için destek oluyorum inan ki vallaha onlar olmasa ablam diyip yüzüne bakmam ne bk yerse yesin derim ama çocuklara bir nebze yardımım oluyor onları koruyup kolluyorum diye içim rahatlıyor.
Çok teşekkür ederim güzel dileğiniz için. :KK200:

X