abim annemlere hiç saygılı davranmıyor çok üzgünüm

denevst

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2008
698
3
annemlerin müstakil bir g.kondusu vardı onu belediye yıktı henüz yapımı beklemede abim bekar kendisi krediyle bir ev aldı annemler şimdi onunla oturuyor. ama gelin görünki oturuyorlar ama onların burnundan getiriyor annemde babamda yaşlı iki insan annem o haliyle her işini yapıyor yinede memnun edemiyor onu. kızarkadaşıyla yada arkadaşlarıyla gelince eve anneme ve babama eve gelmeyin bugün diyor. babam çok gururlu bir insandır ama elinden bişey gelmiyor adamın emekli maaşı kendisine zar zor yetiyor. o kadar üzülüyorumki durumlarına ama bişey yapamıyorum bu beni daha çok yıkıyor.

Rabbim herseyin hayirlisini versin evladinda!!:Saruboceq:

Ben hep bunu söylüyorum iste, yaziklar olsun abine onun sifatina tükürmek lazim!!:mymeka:

Iki üc arkadasi icin nasil annesine babasina eve gelmeyin diyor ya, allahim sen evladlarimizin kalbinden gönlünden vicdani eksik etme...inanmak istemiyorum hep sirlar dünyasinda oluyor bu tür seyler saniyordum hep ama demekki gercektende oluyormus..:çok üzgünüm:

Abinle konus ama öyle bir konuski nerden geldigni sasirsin!! :mymeka:

Ben olsam baktim gördüm olmuyor ne yapar eder annemi babami yanima alirim onlara bu yastan sonra kimsenin böyle davranmasina hakki yok!!:kızgın:

Allah yardimcilari olsun allah kimseye evladindan böyle birsey göstermesin cok aci cok:çok üzgünüm:

sen al onlari yanina........

Allah basa vermesin ama benim kardesim boyle yapicak esek sudan gelinceye kadar doverim onu...............:mymeka:

ben çok istiyorum eşimde istiyor ama babam gelmez arkadaşlar onu o kadar iyi anlıyorumki yalnız başına ayagını uzatıp çay içmeyi tv seyretmeyi çok sever babam e haklıda bu yaştan sonra rahat etmek istiyor benim 2 küçük çocugum var birde dedim ya babam gurur yapar damadın evinde ne kadar rahat ederim gibisinden. anneme söyledim ben ama baban gelmez diyor zaten gelmeyeceginide biliyorum. babam 68 annem 67 yaşında

her aksam yataga yattigimda acaba kardesim bugun anne babama nasi davranmistir,
acaba mutlularmidir,acaba toklarmidir vs........diye dusunecegime....
ne yapar ne eder annemide babamida yanima alirdim........
sogan ekmek yerim ama huzurla yerim.........ne yap ne et al onlari ordan,,,,,sonra cok pisman olursun coooook......

ya abinle bir konuş bence bir evlat bunu yapamaz ya cok mu kötü bir kalbi var canım?acaba öncesinde nedne evini ayırdı annen baban ona kötü mü davrandı geçmişte bir sebep var mı acaba abinin bu düşmanlığına onu merak ettim yine de ana babadır cok ayıp etmiş.

arkadaslar kusurabakmayin ama ne ekerseniz onu bicerseniz o cucuk bi sekilde bu hale gelmis demekki sevgi sefkat gormemis demekki aile kavramini anlayamamis ogretilmemis ya cok basi bos birakilmis yada cok baski gormus bizler hicbir zaman ilerisini goremiyoruz malesef cocuklarimizi yetistirirken bazi seyleri goz onunde bulunduramiyoruz ya cok veriyoruz ya hic vermiyoruz. yinede cok uzuldum yasli insanlari cok seviyorum cunku onlar yaslandikca cocuklasiyor Rabbim kalplermizi sevgiden saygidan yoksun etmesin

amin....

arkadaslar kusurabakmayin ama ne ekerseniz onu bicerseniz o cucuk bi sekilde bu hale gelmis demekki sevgi sefkat gormemis demekki aile kavramini anlayamamis ogretilmemis ya cok basi bos birakilmis yada cok baski gormus bizler hicbir zaman ilerisini goremiyoruz malesef cocuklarimizi yetistirirken bazi seyleri goz onunde bulunduramiyoruz ya cok veriyoruz ya hic vermiyoruz. yinede cok uzuldum yasli insanlari cok seviyorum cunku onlar yaslandikca cocuklasiyor Rabbim kalplermizi sevgiden saygidan yoksun etmesin

amin....

sana katılmıyorum arkadaşım..
iki ayrı kardeş bunlar..verilen eğitim birine iyi birine kötü mü yani..
sen ne kadar yaparsan yap insanın içinden gelecek bazı şeyler..gamyoncuiremsu

gelelim sana..
bencede yanına al bir süre aileni.onların şu anki hallerine tanıklık edeceğine kurtar onları..
gururlarını okşamak içinde bende sizin kızınızım benimde size ihtiyacım var gibi şeyler söyleyebilirsin.
bir süre al yanına abinede iki kelime et..ben burda yazmayayım ban filan alırım..:bbo:

cnm çok üzüldüm ya allahtan her zaman herşeyin hayırlısını dilemişimdir. hayırsız evletta en zor olanıdır zaten. sen yanına al annen ve babanı evet anlıyorum gurur yapıyor baban ama o da artık mecbur kalınca gelmek zorunda kalır sen sadece bu konuyu onlara sürekli aç. bugün yanında olup yarın sırtlarını dönücek olan bir kaç arkadaş için anne babanın nasıl kalbi kırlır ya.onlar zaten kim bilir kaç sene daha sizlerle olucaklar.ısrarlarında devam et aileni yanına yal. yaşlı insanlar rahat ve huzurlu olsunlar. onlar çok daha iyilerine hak ediyolar anne ve baba sonuçta canlarımız onlar bizim. abinle konuş ama bence bu yapıda ki insanla ne kadar konuşsanda bişe değişiceğine inanmıyorum. hatasını elbette bir gün anlıcak ama hem o zaman çok geç olabilir hemde o insanların kalpleri kırıldıktan sonra nasıl telafisi olabilir ki .

arkadaşlar abim çok iyi ve çok duygusal bir insandı annemle babam sessiz sakin insanlardır . sadece abimin altından kalkamayacagı borçlar altına girmesi sonucunda bu hale geldiğini düşünüyoruz biz. yani bunalımda oldugunu. bugüne kadar hiçbir saygısızlıgı olmamıştı kimseye ama sanki karakter değiştirdi. konuş diyorsunuzda inanın konuşulacak durumda deil inanılmaz asabi oldu.

canım eğer imkanları varsa annen baban kiraya çıksın,böyle yaşanmazki..
yarın öbür gün abin evlenicek,abinden yüz bulup elin kızı anneni babanı istemeyip evden göndermek isterse ne yapıcaksınız,şimdiden önleminizi alın,o zaman daha çok kahrolurlar
hay Allahım büyüt,yetiştir,gözünden sakın,kalksın oda sana kötü davransın,yazık günah,nası bi psikolojidedir bu yaşlı insanlar kim bilir.çok üzüldüm çok.
gece yatarken ettiğim en büyük dua,Rabbim sen beni ve kardeşlerimi hayırsız evlatmak olmaktan koru,onlara yapılan hiç bir saygısızlığı kaldıramam.babama asla olmazda anneme evde birinin azıcık sesi yüksek çıksın diğer kardeşler anneme sesini yükselteni azarlıyor.lütfen anne ve babanız için bişeyler yapın..

sariboceq kardesim hepimizde biliyoruzki bazi aileler erkek cocuklarini daha simarik yetistiriyor kiz erkek cogu kes ayni kefeye konmuyor canim ben sadece kendi dusuncemi soyledim dogruluk payi ne derecedir bilemem herseyin hayirlisi olsun insallah dilerim sorunlar giderilir...

ailenizi ikna etmenin bir yolunu bulmalisiniz..hiçbir yolu yoksa ki bence muhakkak bi yolu vardir ozaman kirasi uygun ucuz küçük bir ev bulsaniz? ama bence en uygunu size gelmeleri..cunku sadece madden degil manende size ihtiyaclari var gibi..babacim torunlarin seni daha sık gormek istiyor deseniz..yada esiniz babanizla konussa..bba bende senin oglunum,yarin bigün benim başima boyle bişi gelse sen beni istemezmiydin gibi şeyler söylese? yani ne bileyim yaşlı insanlar ama elbet ikna edilecek bir noktalari vardir gibime geliyor..

abinize söylecek bişey bulamiyorum..ister bunalimda olsun ister binlerce derdi olsun ailesine bunu yansitmasinin bir bahanesi yok..ne derdi varsa ailesiyle paylaşsa enazindan biraz ferahlar belkide..sacma sapan hareketlerle onlari üzmek onu dahada beter bunaltiyordur muhakkak da farkinda degildir..onunla da konuşmayi deneyin bence..aileniz ile ilgili kisimdan önce onun derdiyle ilgilenin..neymiş ne degilmiş derdi bi ögrenin..belki olayin içine öyle dalmiştirki çözümleri göremiyordur..ona yardimci olursaniz belki ailenize iyi davranir,incitmez onlari..

Denevst, annenle babanı kendi evinize almaya ikna etmek dışında bir çare yok gibi eğer ayrı eve çıkma gibi bir durum sağlanamıyorsa...Annenle baban adına üzüldüm, ama yarın kimin ne olacağı belli olmaz...düşmez kalkmaz bir Allah...Eğer abinin kendi evladı varsa, o da büyüyecek, inşallah anne babası ona ihtiyacı olduğunda evladı öyle yapmaz....

arkadaşlar teşekkür ederim hepinize bugün ablam konuşmuş abimle çok bunaldıgını yapmak istemediği şeyleri yaptıgını söylemiş. sonra annemi arayıp anne ben biraz kafamı toplamak için gelmeyecegim 1hafta kadar eve demiş herşey için çok üzgün oldugunu söylemiş. Ablam o hatasını telaffi etmek için elinden geleni yapacaktır konuşmaları öyleydi dedi. dediğim gibi aslında kötü bir insan deildir. helede anneme çok düşkündür. İnşallah düzelecek bu durumlarımız.

arkadaşlar teşekkür ederim hepinize bugün ablam konuşmuş abimle çok bunaldıgını yapmak istemediği şeyleri yaptıgını söylemiş. sonra annemi arayıp anne ben biraz kafamı toplamak için gelmeyecegim 1hafta kadar eve demiş herşey için çok üzgün oldugunu söylemiş. Ablam o hatasını telaffi etmek için elinden geleni yapacaktır konuşmaları öyleydi dedi. dediğim gibi aslında kötü bir insan deildir. helede anneme çok düşkündür. İnşallah düzelecek bu durumlarımız.

hatasini anlamasi iyi olmuş..inşaAllah bunladigi ne varsa onlarda tez zamanda hallolurda ailece mutlu olursunuz a.s.

ALLAH kimseye hayirsiz evlat vermesin ne demisler evladim akilli mali neyleyim evladim deli yine neyleyim

inşallah her şey yoluna girer canım...abinin hatasını anlamasını ve telafi etmek istemesi çok güzel...a.s.:1hug:

X