ABD'de yaşayan Yahudiler'den İsrail'in Gazze saldırısına tepki yağdı

maalesef öyle..

bakın hala geziye dayandırılıyor olaylar hala aynı tas aynı hamam..

benim anneannem cahil bir kadınken bunları düşünebiliyor ama biz hala bir ileri iki geri...

devlet malına zarar vermekten atsın da içeri göreyim sonra cesareti......[/QUOTE]

atmadıysada bir neden vardır elbet:44:

Ayrımcılık yaptığım yok biri yorum yaptı sen de insanlıktan bahsettin.Ilk kim yapmış ayrımcılığı? Ayrımcılık yapıyormusum.Size iyi günler.

Ayrımcılık yaptığım yok biri yorum yaptı sen de insanlıktan bahsettin.Ilk kim yapmış ayrımcılığı? Ayrımcılık yapıyormusum.Size iyi günler.

kendi vatandaşına bu şekilde düşmanken insanlar elin yabancısının öldürmeside normal demekkii..:26:

devlet malına zarar vermekten atsın da içeri göreyim sonra cesareti......

atmadıysada bir neden vardır elbet:44:[/QUOTE]

inan herkesi anlıyorum senin ne demek istediğini anlayamıyorum..çok samimiyim.....rica etsem alıntı yapmaz mısın?kafa patlatamıyacam şimdi gereksiz yorumun için

Konsoloslugun önünde protesto yapanlar benim nazarımda haklıydı ama polis yine dağıttı.Onlara da haksız diyorsan eylemden bahsetmeyeceksin öyleyse.Bir kesimi karalamayacaksin.Olayın geziyle alakası yok ama her konu gibi yine buraya çekildi.Kısaca organize olup devlete ilişkileri kesin desek keserler ama kim var gelecek? Evde oturmakla olmuyor polise de taş atın diyen yok adam gibi çıkıp isteğini söyleyeceksin bu kadar basit.Ben hala organize olmuş bir millet göremiyorum.

inan herkesi anlıyorum senin ne demek istediğini anlayamıyorum..çok samimiyim.....rica etsem alıntı yapmaz mısın?kafa patlatamıyacam şimdi gereksiz yorumun için[/QUOTE]

ne demek istediğim açıkça ortada geziciler dediğin insanlarda senin ülkenin vatandaşı..onların ölmesi gerekmiyor düşünceleri için

inan herkesi anlıyorum senin ne demek istediğini anlayamıyorum..çok samimiyim.....rica etsem alıntı yapmaz mısın?kafa patlatamıyacam şimdi gereksiz yorumun için[/QUOTE]

evet evde oturp klavye başında beddua etmekle olmaz bu işler..gidin izin alın protestonuzu yapın o zaman..

onun bir kesim dediği ülkenin yarısı onlar gibi düşünmeyen..devlet eşit olarak halkını kucaklamak zorunda..kendi gibi düşünmediği için dışlayamaz..sırf bir partiyi tutmuyor diye halkına düşmanlık yapamazsın..sen yaparsan yahudisi hristiyanı yaptığında onlara beddua etmeyeceksin..sende aynını yapıyorsun çünki..

valla gayet yerinde bi fikir çünkü elle tutulur bir sebep var.....bende prosedürlere uyulduktan sonra yapılan eyleme sıcağım ki biran önce israil malları boykot edilmeli devlet tarafından....zira başka etkili yapılacak birşeyin olmadığını düşünüyorum...

yoo siz oturduğunuz yerden beddua edin daha mantıklı

inan herkesi anlıyorum senin ne demek istediğini anlayamıyorum..çok samimiyim.....rica etsem alıntı yapmaz mısın?kafa patlatamıyacam şimdi gereksiz yorumun için

evet evde oturp klavye başında beddua etmekle olmaz bu işler..gidin izin alın protestonuzu yapın o zaman..[/QUOTE]

alıntıları yanlış mı yapıyosun nedir benim senin yazdıkların ben yazmışım gibi çıkıyo dikkat et biraz....ilçede yaşıyorum canım 2 çocuğum var eylem organize edecek gücüm yok şuan ....organize eden olursa seve seve katılırım....şuan elimden klavye başından lanetlemek, savaşın durması için dua etmek ve israil mallarını boykot etmek geliyo....onları yapıyorum....umarım anlamışsındır....

Konuştukça ortak paydada bulusabiliyormusuz demekki.Saldırgan olmadan ılımlı yorum yapsak birlesecegiz.Inan çok büyük bir organizasyon olsun istiyorum katılmak için.Artık oturma eylemi mi grev mi olur iş yavaşlatma mi olur ne olursa olsun.Çünkü bir yerde çocuklar,kadınlar ölüyor ve bunlar bizim de paralarımızla olan şeyler kendimi bu konuda çok suçlu hissediyorum.

Böyle şeylerin konuştukça halledilebilecegini düşünüyorum ben.Çünkü artık öyle bir noktaya geldi ki durum dayanilmiyor.Ya meclis bile birleşti bu konuda artık halkın da birleşmesi gerekli.Gezici şu bu diye olmaz bu işler.

evet evde oturp klavye başında beddua etmekle olmaz bu işler..gidin izin alın protestonuzu yapın o zaman..

]

yoo bayağı vakit harcıyorsun senin gibi düşünmeyen vatandaşını dışlamak için klavye başında..ama eylem yapmak reeldir sanal değildir..sanal boykotuna devam et

Son düzenleyen: Moderatör:
tamam arkadaşlar bizler almayalım ama başımızdakiler esas protesto edecek. ilişkileri kesecek. büyükelçilernii yollayacak.
bunla nereye kadar.
biz hassaslığımızı belli ettik tamam. ama bu iisraili zorlamaz.
zorlayacak olan bizim hükümetimiz dahil tüm dünyanın bu ülkeyle her türlü diplomatik ilşkisini ve ticari ilşkisini kesmesi

Son düzenleme:

bu halk birleşmez canım..kendi halkına düşman bunlar bende artık empati yapmayacağım geçenlerde gezide ölen çocuk için pislik dedi bunlardan biri..oda Filistinli çocuklar gibi bir çocuktu sadece.. empati tek taraflı olmaz..

oky yaşın benden büyük ve yaşam tecrüben fazla bir süre önce senin çok empatik olmadığını düşünüyordum ..ama sonuna dek haklıymışsın..bu konuda senden özür dilerim..

hımmm evet bende farkettim....konuşabiliyoruz....evet bende aynı kanıdayım .....ben türkiyenin küçük ilinin küçük bir ilçesindeyim burada eylem yapılabilir ama ne derece etkili olur bilemem...o nedenle büyük şehirler daha etkili olur bu konuda diye düşünüyorum....elimden dua ve bireysel boykottan başka birşey gelmediği için bende üzgünüm...o kaldırım kenarındaki bebişin o an ne hissettiğini sonunun ne olduğunu düşündüğümde çıldıracak gibi oluyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…