ABD, Çin ve Rusya anlaştı: "Teyyip gidici"

ben ilk etapta sadece kitaplar çöpe israf oluyo noktasından eleştirdiğiniz için öyle yazdım çünkü bunun geridönüşüm vs çözümleri var yoksa diğer eksiklikleri hepimiz biliyoruz eğitim sistemi zaten çok kötü

ama benim merak ettiğim burda pek çok öğretmen arkadaş müfettişler gelince o kitabı işlediğimizi söylüyoruz ama normalde ek kaynak aldırıyoruz demişler

buna yönelik milli eğitime herangi bir girişimde bulunuldu mu
mesela bu kitaplardan faydalanamıyoruz öğrencinin seviyesinde değil anne babalar ödevleri yapıp getiriyo bunu engelleyemiyoruz
öğrenciler ödev yaparken sorularının cevabını kitaplarda bulamıyo ek kaynağa veya internete ihtiyaç duyuyo herkes bu imkanlara sahip değil vs bir sürü şey sıralanabilir

söylemek istediğim eğer girişimde bulunulduğu halde değişen birşey yoksa eleştirmek lanet okumak en doğal hakkımız ama eğer sadece kendi aramızda konuşup birbirimize şikayet edersek te bir yere varamayız sonuçta somut adımlar atıp tepkiler vermek gerekli diye düşünüyorum
o yüzden merak ettim herhangi bi girişimde bulunuldu mu diye

daha önce söylemiştim okullar birleşip sosyal medyayı kullanabilir ve ya temsilciler seçip sorunlar paylaşılabilir
milli eğitim bi komisyondan geçirip ona göre içeriği belirlemiyo mu yani bu şekilde işe yaramaz kaynaklar ortaya çıkması büyük saçmalık kitaplar basılırken en azından içeriğin belirlenmesi doğru düzgün kaynaklar ortaya çıkması onların sorumluluğunda
kitapların içeriğini ihaleyi alan kurum yandaş vs de olsa belirlemiyodur heralde

uzun uzun yazmıştım ama silindi :) kısmet değilmiş ahaha

şöyle kısaca söyleyeyim; bu yıl çalıştığım okulda ilk kez müfettiş geldi (4 yıl oldu) herkesi bir telaş almışken ben çok sevindim bakanlıktan geliyorlardı ve ben en azından kitaplarla ilgili dertlerimi anlatacak hem de yetkili bir makam bulmuştum..neyse müfettişler geldi tavırlarından falan hiç bahsetmeyeceğim..İngilizce zümresi olarak toplandık biz bişey söylemeden anlattı anlattı anlattı, çocuklara şöyle öğretin, şöyle teknoloji, kulanın böyle öğrenci odaklı olun vsvsvs klasik şeyler...bitirdi söyleyeceğiniz bişey var mı dedi ben hazırım ya; "kitaplar, yazım yanlışları , eksikler diyecek oldum, bekliyorum ki not falan alsın cümlemi bitirmeden" " hoca hanım kitapları boşverin, her şey değildir dedi " dedi ağzımın payını almış oldum...e o halde neden gereksiz olduğu müfettişlerce de onaylanan yalan yanlış milyonlarca kitap basılıyor ...kime neyi şikayet etmeli ki şimdi....

bir de ben yalnızca bilgisayar ile eğitim olacağına inanmıyorum...kitapsız, kalemsiz, deftersiz yazmadan eğitim olmaz...

Son düzenleme:

şöyle kısaca söyleyeyim; bu yıl çalıştığım okulda ilk kez müfettiş geldi (4 yıl oldu) herkesi bir telaş almışken ben çok sevindim bakanlıktan geliyorlardı ve ben en azından kitaplarla ilgili dertlerimi anlatacak hem de yetkili bir makam bulmuştum..neyse müfettişler geldi tavırlarından falan hiç bahsetmeyeceğim..İngilizce zümresi olarak toplandık biz bişey söylemeden anlattı anlattı anlattı, çocuklara şöyle öğretin, şöyle teknoloji, kulanın böyle öğrenci odaklı olun vsvsvs klasik şeyler...bitirdi söyleyeceğiniz bişey var mı dedi ben hazırım ya; "kitaplar, yazım yanlışları , eksikler diyecek oldum, bekliyorum ki not falan alsın cümlemi bitirmeden" " hoca hanım kitapları boşverin, her şey değildir dedi " dedi ağzımın payını almış oldum...e o halde neden gereksiz olduğu müfettişlerce de onaylanan yalan yanlış milyonlarca kitap basılıyor ...kime neyi şikayet etmeli ki şimdi....

bir de ben yalnızca bilgisayar ile eğitim olacağına inanmıyorum...kitapsız, kalemsiz, deftersiz yazmadan eğitim olmaz...

resmen başlarından savmışlar
yazıklar olsun bence
ne işe yarıyo bu müfettişler
boş boş okul gezmekle iş bitiyo mu yani
o yüzden topluca tepki verilmesi gerekiyo sanırım
kitap herşey değilse öğretmenler kafalarından mı anlatacak yani

bilgisayarla eğitimi örnek olarak vermiştim sadece yoksa bence de sadece bilgisayardan olmaz

Son düzenleme:
Gezi olaylarında bir avuç samimi eylemcinin dışındakiler için çıkarcı komplocu diyenler,
başörtüsü maduriyeti yaşayanların tamamının samimi olduğuna mı inanıyor? :44:

Kulitta seni burada görmek ne güzel...:KK19:

Evet,malesef inanılıyor.:KK31:

Ben de yıllardır düşünürüm müfettişler ne iş yapar diye.:KK55:

Bende İngilizce öğretmeniyim.Dynedden bi haberlerken ne olduğı hakkında bir fikirleri olmadıgı halde size demediler mi ''Hocam dyned çok faydalı kullanın mutlaka''diye :) İngilizce kitapları tam bir facia faciaa.5.Sınıflarda ilk ünite günlük aktiviteler.3. ünite hello.
Alalede hazırlanmıs berbat kitaplar.Ben geçen yıl sene sonunda ilçe zümresinde 6-7-8.sınıf kıtaplarımın değişmesini söylemiştim.Kimsenin umrunda olmadı.Hiçkimseyyi biryere şikayet edemiyyoruz.Dinlenmiyoruz çünkü.

Ileri demokrasi

$UnbenanntUnbe.jpg

-Çünkü Almanya'da ''BAĞIMSIZ YARGI''var,önceden Türkiye'de olduğu gibi.
-Diğer ülkeleri harekete geçirecek canlı yayın araçları ve demeçler yok çünkü Almanya medyası kendi vatandaşının haber alma özgürlüğünü kısıtlamıyor.
-Bizde de kutuplaşan MEDYA ve yazılı basın yok,çünkü Gezi olaylarında ''7 Haziran 2013'' günü 7 gazetenin (Zaman,Türkiye,Star,Sabah,Haber Türk,Bugün,Yeni Şafak) aynı MANŞETİ attığını ve
Halk Tv başta olmak üzere Ulusal Kanal ve 1-2 kanal dışında olan olayları tüm çıplaklığıyla yansıtan hiç bir kanal olmadığını da hatırlarsınız !!!
Kutuplaşan 2-3 AMATÖR kanala karşı hükümetin baskı altına aldığı diğer DEV KANALLAR mı bahsettiğiniz?
-Bizim de polisimiz haklı,bizim polisimiz Gezi olaylarında DESTAN YAZMADI MI!!!

hi hi almanyada 8 türk öldürüldü ne oldu davayi takip ediyor musunuz, bir türk genci evinde polis tarafindan plis köpegine saldirdi diye öldürüldü o polisler tutuklandi mi aciga alindi mi ?
almanyada hamburg bölgesinde sikiyönetim ilan edildi, gurb halinde toplanmak yasak edildi yaralilar hakkinda ne haberin olacak alman medyasi haber mi yapiyor ? almanlar alman polisi dünyanin en acimasiz irkci polisidir 10 tane alman arasindan gelir kara kafaliya kimlik sorar arama yapar. medyada polisle ilgili olumsuz bi haber duyamazsin cunkü bü ülkede polise dokunamazsin.

almanlar vatanlarini sever uluslararasi medyaya inglizce yayin yaparak jurnalcilik yapmazlar milliyetcidirler.
ayrica ülkemizdeki dhpkc nin de bas destekcisidir almanya. ama hic bir savci türkiyedeki terörü destekliyorsun diye sorusturma acmaz.

basbakan gezideki olaylarda dolmabahcedki ofisi basilmak istedi sözüm ona ofisi basilip hükümeti düsüreceklerdi.
basbakan tabiki sert olup dimdik ayakta bunlarin karsisinda oldugunu gösterecekti. yoksa onu menderes gibi asmayi planlayanlara kapilarini mi acmaliydi.

alman polisi konusunda aysebayezid e katılıyorum
bilip bilmeden yorum yapıyo bazı arkadaşlar ama sadece bizim ülkemizde olmuyo bu tür olaylar
almanya da kesinlikle örnek verilecek bi ülke değil adalet konusunda

ayrıca gezide medya kuruluşları iktidar yanlısı yayınlar yapıp haber alma özgürlüğümüzü kısıtladı bu kabul edilebilir birşey değil

bunun yanında ulusal tv halk tv gibi kanallar da çok yanlı yayın yapıyodu bunu da inkar etmeyelim bence
ben ilk günler hep halk tvyi izliyodum ama tarafsız olduğunu söylemem mümkün değil
hatta ulusal tvde spiker daha çok kişi ölse keşke tarzında laflar da etmişti
sözcü gazetesinin yazdığı herşey ertesi gün yalan çıkıyodu

o yüzden hiçbir medya kuruluşuna güvenmiyorum hepsi yanlı bence

Son düzenleme:
eskiden ne olduğumuzu pek güzel hatırlayanların şimdi ne halde olduğumuzdan haberleri var mı acaba
samanı euroyla dışardan aldığından
çin fasulye üretmedi diye aç kaldığından
avrupadaki en fazla hayvana sahipken ülkenin yarısının et yiyemediğinden
hatta hayatlarında süt görmeyen çocukların ilk gördüklerinde alerji olup zehirlendiklerinden
soğuk çadırlarda çocuklar ölürken baş kesen teoristlere dağıtılan prezarvatiflerden güneş kremlerinden
esmaya ağlarken çocuk hayvan hatta damacana tecavüzünde çocuk gelin ve çocuk işçilerde eğitimsizlik kültürsüzlük sağlıksızlık adaletsizlikte dünya birincisi olduğumuzdan
gazetecilere adalete hakka hukuka hiç girmiyorum dünya sonuncusu olduğumuzu herkes biliyor
hiç bir alt yapı oluşturmadan her köye yaptığı üniversitelerden öğrenci değil kpssde 19 soru yapabilen cahiller çıkardığından
doktora gittiğinde aldığın her ilacın yaptırdığın her işlemin en az 3 liradan başladığından
almadığın her hizmetin parasını seve seve ödeyip kullanmadığın elektiriğin izlemediğin tvnin de parasını pek seve seve ödediğinden
ama sokak lambalarının gündüzleri bile yandığından her seçimde kaldırımların tekrar tekrar kırılıp döküldüğünden
dünyada birinci olduğumuz ürünlerin üreticilerini geçindiremediğinden
çiftçiye ananı da al git
askere yan gelip yatan
engelliye seni adam yerine koyduk
kanser hastasına sorunlu
şehide kelle
şerefsize sayın dendiğinden de haberleri var mı

onlıne beddua pek modaymış
dilerim rabbimden her bir şehidin gazinin sokak çocuğunun açlıktan ölen çocukların fakirlikten okuyamayan çocukların işsizlikten canına kıyan gençlerin acıdan ölen annelerin hapishanelerde suçsuz yere yatan vatan bekçilerinin ahları yakanızı bırakmasın
zerre kadar sebep olan katkıda bulunanlardan fitil fitil gelsin öbür dünyada
amiiiin

Amiiinnn!!! Aynen katiliyorum.

Bu başlıkta yazılanları epeyce bir okudum da, anladığım şu:

Ayakkabı kutularına parayı ABD, bakan çocuklarının evine kasaları Rusya, banka genel müdürünün evine de bilmem kaç milyon euroyu Çin koymuş.

Hı hı.

:)

Bu başlıkta yazılanları epeyce bir okudum da, anladığım şu:

Ayakkabı kutularına parayı ABD, bakan çocuklarının evine kasaları Rusya, banka genel müdürünün evine de bilmem kaç milyon euroyu Çin koymuş.

Hı hı.

:)

dava sonuclansin anlariz kimin koydugunu, fadime sahin tiyatrosuna asina nesiliz hemen herseye inanmiyoruz, bir zamanlar da heryerden silah fiskiriyordu, polis de eliyle koymus gibi buluyordu.
hem bu kadar emin olma hayat seni bigün o önceden hükümlü savcilarin karsisina cikarabilir.:KK14:

dava sonuclansin anlariz kimin koydugunu, fadime sahin tiyatrosuna asina nesiliz hemen herseye inanmiyoruz, bir zamanlar da heryerden silah fiskiriyordu, polis de eliyle koymus gibi buluyordu.
hem bu kadar emin olma hayat seni bigün o önceden hükümlü savcilarin karsisina cikarabilir.:KK14:

Dava sonuclansin mi? Ortada dava mi kaldi? Savcilar hakimler, yargi susturuldu, deliller yokedildi. Kacirilan kacirildi, turuklama karari kaldirildi. Hukuk ezildi, yerle yeksan edildi. Kim yargilayacak da dava sonuclanacak? Siz bu ulkede yasamiyor musunuz? Olaylardan bu kadar da bihaber yazilmaz ki...

Dava sonuclansin mi? Ortada dava mi kaldi? Savcilar hakimler, yargi susturuldu, deliller yokedildi. Kacirilan kacirildi, turuklama karari kaldirildi. Hukuk ezildi, yerle yeksan edildi. Kim yargilayacak da dava sonuclanacak? Siz bu ulkede yasamiyor musunuz? Olaylardan bu kadar da bihaber yazilmaz ki...

bakan cocuklari icerde fezlekeler de mecliste ne olacakti baska ?. savci cuval dolu dosyayi acmadan gidin tutuklayin sonra bakariz dosyaya derse maksadinin adalet olmadigi anlasilir.

bakan cocuklari icerde fezlekeler de mecliste ne olacakti baska ?. savci cuval dolu dosyayi acmadan gidin tutuklayin sonra bakariz dosyaya derse maksadinin adalet olmadigi anlasilir.

Sizce bu kadari yeterli yani... Bilal Erdogan'dan devam eden zincir cozulmese, ustu ortulse de olur. Ne de olsa sevgili basbakaninizin oglu, he mi? Ucu birilerine dokunabilir sonra... Adalet anlayisiniza hayran oldum. Neyse, bekleyin siz gene dava sonucunu...:KK52: %50'nin buyuk bolumu de bekliyor boyle aynen sizin gibi zaten. Hayirli beklemeler...

Sizce bu kadari yeterli yani... Bilal Erdogan'dan devam eden zincir cozulmese, ustu ortulse de olur. Ne de olsa sevgili basbakaninizin oglu, he mi? Ucu birilerine dokunabilir sonra... Adalet anlayisiniza hayran oldum. Neyse, bekleyin siz gene dava sonucunu...:KK52: %50'nin buyuk bolumu de bekliyor boyle aynen sizin gibi zaten. Hayirli beklemeler...

eger savci Türkiye Cumhuriyetinin kanununlarina hukukuna göre degil de pensilyanyanin emri vicdanina göre verilyorsa, davalar maksatlidir adalet amaci gudulmuyordur, dolasiyla bu savcilardan adalet beklemez, ha sizin gülen e karsi bi sevgi meyliniz var ise onun emirleri basinizin üstüyse bilemem tabi, gönüllere kement atilamaz neticede:KK52:

eger savci Türkiye Cumhuriyetinin kanununlarina hukukuna göre degil de pensilyanyanin emri vicdanina göre verilyorsa, davalar maksatlidir adalet amaci gudulmuyordur, dolasiyla bu savcilardan adalet beklemez, ha sizin gülen e karsi bi sevgi meyliniz var ise onun emirleri basinizin üstüyse bilemem tabi, gönüllere kement atilamaz neticede:KK52:

Demogoji yapmayin hanfendi, Gulen kimin en buyuk aski idi burada herkes biliyor. TC kanunlari ve hukuku PKK ile carpismiz generallerimizi, gazilerimizi, iktidar muhalifi aydin gazetecilerimizi savci iddiasini bile yargiya sunmadan tutuklu olarak senelerce Silivri'de tek kisilik hucrelerde; "ne olur, sucumuzu aciklayin, bizi yargilamaya baslayin, ona gore avukatlarimiz da bizi savunabilsin" diye yalvartirken gene Zekeriya Oz bassavci idi. O zaman ayni iktidar ayni savci icin, "yarginin isine karismayin, savcilarimiza guvenin" diye demecler verirken simdi ne oldu da ayni savcidan adalet beklenemez oldu? :KK53::KK53: Ucu birilerine mi dokundu da savci tuuu kaka oldu?

56904399421 polis
78537253 savcı ve hakimin yeri değiştikten sonra görülecek olan dava mı?

ve bunlar üstelik, bahsettiğiniz diğer davalarda "kahraman savcılar."
demek ki neymiş? "kahramanlık" hükümete dokunana kadarmış,

Kahramanlıkla çete elemanı arasında para kutuları ve kasalar duruyormuş.

:) Siz o davanın sonucunu bekleyedurun.

M.Güler kasaların oğlunun ticari işlerinden kaldığını ve pinti olduğunu söylediği sırada yandaş basında "Kasaların hangi polslerce konduğunun videosu var" diye yayın yapıyordu.

komedinin böylesini de gördük.

Nerden tutsan dökülen bir hırsızlık, yolsuzluk çemberi içinde ülke.

Bak simdi, aslinda bu mesaja yazilacak daha iyi bir cevap vardi, yazayim bari, icimde kalmasin.. Su yukardaki kirmiziya boyadigim kisimlari Tayyip Erdogan olarak degistirdigimiz zaman tam benim fikrimi aciklamis oluyorsunuz. Ne ilginc degil mi?:KK52:

Yeter ki bilalime birşey olmasın ....dinim imanım

Olay Bilal'ime birsey olmasin olayi degil ki... Bilal ilmegin ucunda sallanan kisim, o ilmek bir cekildi miydi ucu nerelere uzanir, nerde son bulur tahmin edin... Yoksa yargi uc gunde yanlizca Bilal icin allik pulluk edilmedi... Gerci tahmin etmeyen oldugunu sandigimdan degil, kelimelere dokuyorum sadece...:KK34:

Son düzenleme:
X