Abartiyor muyum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben hayir dedigimde bazen tamam diyor bazen israr ediyor gidelim ayip olmasin nolucak yemek yer geliriz iste sende yemek yapmazsin diyor ama benim yemek yapmakla alakali bir problemim yok😂 bende sonra gitmek istemesine sinir oluyorum acikcasi madem annenden ayrilamiyodun ne diye evlendin diyesim geliyor
Israr falan ediyorsa, siz istemeden evet diyorsa tehlikeli sulardasınız. 😄 şu ara halletmeniz lazım.
Kv de belli ki evliliği kontrol edebilmek için sürekli gelin-gelsin istiyor.

Daha 3 hafta olmuş yahu. Bu nasıl bir düşüncesizlik.
Eşinize söyleyeceksiniz güzelce "Hayatım biz daha yeni evlendik, ben seninle baş başa vakit geçirmek istiyorum. Annenler ile elbette görüşeceğiz ama önce biz bir alışalım evlilik hayatımıza" gibi artık siz onun karakterine göre anlayacağı dilden konuşacaksınız.

Günde 4 kere aramak ne demek? Her aradığında açmasın, niye açmadın diye sorarsa da "Müsait değildim" diyecek. Belki anlar biraz ayıp yani.

Alıştırırsan bu böyle gider, sonradan araya mesafe koymak istediğinde ise "Aa bak sürekli gelirlerdi şimdi gelmiyorlar, gelin oğlumuzu bizden kopardı" olur.

anneleri genelde duygu sömürüsüyle özledimlerle yaklaşıyor ve esler olarak bizler net ve sert geliyoruz.Magdur olan anneleri oluuyor.Bu yüzden;
yeni evliyiz ,evime alısmak,düzenimi kurmak seninle bas basa vakit gecirmek bu özel zamanlari bize ait kılmak istiyorum.Ailelerimizle bol bol görüseceğimiz vakitler illa olacak ama sen nasıl istiyorsun bilemiyorum ben bu dönemler bizim olsun tarzında girerdim ben olsaydım🤓
Boyle dersem muhtemelen yanlis anlamaz deneyebilirim, bence esim onlara hayir demeye cekindigi icin bir sey diyemiyor cok ikilemde kaliyor kekeliyor falan cunku konusurken en son topu bana atiyor ve sureklide ben hayir diyomusum gibi oluyor bu yuzden rahatsizim yani kendisi yok biz bugun evdeyiz vs diyebilsin istiyorum, ailesine bagli evet ama boyle seyler yasiycagimizi dusunmezdim acikcasi evlenmeden once cok netti, evlenince bi annesine aciyasi geldi heralde😂

Daha 3 hafta olmuş yahu. Bu nasıl bir düşüncesizlik.
Eşinize söyleyeceksiniz güzelce "Hayatım biz daha yeni evlendik, ben seninle baş başa vakit geçirmek istiyorum. Annenler ile elbette görüşeceğiz ama önce biz bir alışalım evlilik hayatımıza" gibi artık siz onun karakterine göre anlayacağı dilden konuşacaksınız.

Günde 4 kere aramak ne demek? Her aradığında açmasın, niye açmadın diye sorarsa da "Müsait değildim" diyecek. Belki anlar biraz ayıp yani.

Alıştırırsan bu böyle gider, sonradan araya mesafe koymak istediğinde ise "Aa bak sürekli gelirlerdi şimdi gelmiyorlar, gelin oğlumuzu bizden kopardı" olur.
Ay agziniza saglik muthis yazmissiniz. Annesi oyle bi merakli ki musait degildik desem aa napiyodunuz bile diyebilir. Bunun dusuncesizce oldugunu soyledigimde kotu niyetli degil iste merak ediyor gibi annesinede objektif yorumlar yapamiyor

Ay agziniza saglik muthis yazmissiniz. Annesi oyle bi merakli ki musait degildik desem aa napiyodunuz bile diyebilir. Bunun dusuncesizce oldugunu soyledigimde kotu niyetli degil iste merak ediyor gibi annesinede objektif yorumlar yapamiyor
Hayatım maalesef ki erkeklerin gözünde anneleri/ablaları/kardeşleri, meleklerin yeryüzündeki temsilcileri olduğu için onlar göremiyor bizim açımızdan. Asla onlar art niyetli değildir, tamamen merak ediyorlardır, tamamen şaka yapıyorlardır. Hepsi birer melake.

Hayatım maalesef ki erkeklerin gözünde anneleri/ablaları/kardeşleri, meleklerin yeryüzündeki temsilcileri olduğu için onlar göremiyor bizim açımızdan. Asla onlar art niyetli değildir, tamamen merak ediyorlardır, tamamen şaka yapıyorlardır. Hepsi birer melake.
Gercekten oyle yani muhtesem tespitler sizi alkisliyorum, hep bizim iyiligimizi dusunur❤️ yersen tabiki. Dun sabah onu aradi acmadi beni aradi sonra ben actim illa ki kahvaltiya gelin gitmedik aksam tekrar aksam yemegine gelin hadi ayip olmasin diye 10/15 dk ugradik sabah aradim gelmediniz diyor bide, son zamanlarda beni delirtti acikcasi bunun neresi iyi dusunmek olabilir ki

Gercekten oyle yani muhtesem tespitler sizi alkisliyorum, hep bizim iyiligimizi dusunur❤️ yersen tabiki. Dun sabah onu aradi acmadi beni aradi sonra ben actim illa ki kahvaltiya gelin gitmedik aksam tekrar aksam yemegine gelin hadi ayip olmasin diye 10/15 dk ugradik sabah aradim gelmediniz diyor bide, son zamanlarda beni delirtti acikcasi bunun neresi iyi dusunmek olabilir ki
Canım sen plan yap eşin ile bol bol. Annesi aradığında da "Planımız var anne başka zaman" demek zorunda kalsın. Sümük gibi yapışmış resmen.

Ben hayir dedigimde bazen tamam diyor bazen israr ediyor gidelim ayip olmasin nolucak yemek yer geliriz iste sende yemek yapmazsin diyor ama benim yemek yapmakla alakali bir problemim yok😂 bende sonra gitmek istemesine sinir oluyorum acikcasi madem annenden ayrilamiyodun ne diye evlendin diyesim geliyor
valla benimde oyle diyesim geliyordu sürekli arar ne pişirdin ne yemek yaptın dne yedın paşam diye eşime söyledım nıye sureklı soruyor ben sevmıyorum her yedıgını ictıgını söylemek zorunda degılsın dıye ondan sonra sormayı kestı sonra kv aldım karsıma konustum her seyı soyledım yuzume sız mutlu olun vs laflar dedı hıcbır sey demedı sen haklısın demekten baska sonra gıdıp grmceye dolduruşa gelmıs bizim gelın dıye arkadan atıp tutmus genelı boule herhsalde :)

Annesi arayıp çağırdığında üzerine rahat birseyler giy 🤭😅. Benimki günde 4 5 kere beni arardı. Eşimi arasa umurumda değil ama beni niye arıyorsun be kadın. Kademeli olarak azalttım 10yilin sonunda haftada 1 arıyordu. En son akrabalarını kabul etmedim evime temelli küstü rahat ettim 🤭

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X