Abartiyor muyum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kivircikiskoo25

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2024
9
3
29
Merhabalar kadinlar klubu uyeleri. Farkli gorusler almak amaciyla sizlere yaziyorum. Ben yeni evliyim henuz 3 hafta kadar oldu. Sorunum kayinvalidem. Benim kendi ailem gayet normal ama cokta samimi iliskeri olmayan, yani soyle surekli birileriyle gorusmek vs isteyen insanlar degiller zaten annem ve babam calisiyor, bu yuzden samimi surekli gorusulen iliskilere aliskin degilim. Kv ev hanimi ve surekli ama surekli esimi ariyor gunde en az 3-4 kez. Inanilmaz merakli, napiyosunuz nereye gittiniz ne yediniz bize gelin, evde yemek yapma bosver bize gelin siz gelmezseniz biz size gelelim. Surekli gorusmek
Istiyor bende tam tersi evin ve esimin tadini cikarmak istiyorum ve surekli gorusmek istemiyorum. Esimde ne diycegini bilemiyor bana bakiyor napalim diye banada onada hayir demeye cekiniyor anladigim kadariyla bu konuyla alakali konusmadik henuz. Annesi bitiyo kardesi basliyo size geliyim mi diye, konudan asiri rahatsizim. Ama kalp kirmadan kendim nasil konusabilirim bilemedigim icin sizlere akil danisiyorum, duzgun ve kalp kirmadan bunu kendisine soylemek istiyorum. Sizce nasil bir konusma yapabilirim, tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkur ederim.

Henüz çok yeni evlisiniz tabii life baş başa vakit geçirmek en doğal hakkınız annesi gün içinde arayabilir ona yapıcak birşeyiniz yok ne yazık ki sizden öncede böyleyse eğer ailesiyle tabikide bir araya gelin ama sık olmasın bence sonradan sıkıntı çıkmasın

Bak yavrum daha 3 haftalık evlisin tam bu noktada şu an yaptın yaptın çizgiyi koydun koydun…
Yoksa devamı çok gelir…
Kocana “hayır” diyebilmeyi öğret hemen…
Anasına yeni evlendik vakit geçiriyoruz desin her telefonunu açmasın…
Tam çizgiyi koyma noktasındasın…

Hadi sana güveniyorum yapabilirsin her şey eşinde bitiriyor.

Bak yavrum daha 3 haftalık evlisin tam bu noktada şu an yaptın yaptın çizgiyi koydun koydun…
Yoksa devamı çok gelir…

Yaa cok tatlisiniz cok tesekkur ederim🥹

anne bizi bi sal da birbirimize doyak de 😂 kemal sunalın filmi vardı ya böyle 😂😂

bence söyleyin. hani yanlış anlamayın ama henüz yeni evliyiz. bir süre evliliğe alışabilmemiz için bizi kendi halimize bıraksanız olur mu diye. bunda kırılacak, alınacak bir sey yok.

Merhabalar kadinlar klubu uyeleri. Farkli gorusler almak amaciyla sizlere yaziyorum. Ben yeni evliyim henuz 3 hafta kadar oldu. Sorunum kayinvalidem. Benim kendi ailem gayet normal ama cokta samimi iliskeri olmayan, yani soyle surekli birileriyle gorusmek vs isteyen insanlar degiller zaten annem ve babam calisiyor, bu yuzden samimi surekli gorusulen iliskilere aliskin degilim. Kv ev hanimi ve surekli ama surekli esimi ariyor gunde en az 3-4 kez. Inanilmaz merakli, napiyosunuz nereye gittiniz ne yediniz bize gelin, evde yemek yapma bosver bize gelin siz gelmezseniz biz size gelelim. Surekli gorusmek
Istiyor bende tam tersi evin ve esimin tadini cikarmak istiyorum ve surekli gorusmek istemiyorum. Esimde ne diycegini bilemiyor bana bakiyor napalim diye banada onada hayir demeye cekiniyor anladigim kadariyla bu konuyla alakali konusmadik henuz. Annesi bitiyo kardesi basliyo size geliyim mi diye, konudan asiri rahatsizim. Ama kalp kirmadan kendim nasil konusabilirim bilemedigim icin sizlere akil danisiyorum, duzgun ve kalp kirmadan bunu kendisine soylemek istiyorum. Sizce nasil bir konusma yapabilirim, tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkur ederim.

E açmayın telefonu günde 4 sefer?
Çağırdığında hayır diyin.
Çok basit yani.

Yoksa devamı çok gelir…

20 sene evveldi dün gibi hatirliyorum ey gidi..gılgamıs destanı,orhun kitabelerince cizgicikler olusturduk bu sürede ama nafile..Kıt olunca asla anlamıyorlar:olamaz:

Böyle devam et mesafeni koru eşinde bilsin bu kadar sık görüşmekten hazetmediğini yoksa ilerde tepende yatıp kalkarlar eşinde anasına bi zahmet söylesin yeniyiz bi rahat bırak diye

Çocukları evlenince kıymete biniyor bazi annelerin.

Günde 4 sefer arayacak ne yaşıyorsunuz arkadaş. Telefonlarını açmayın, bir kez konuşun yeter. Her gelin veya gelelim dendiginde kabul etmeyin, şu planımız var diyerek müsait olmadığınızı belirtin.

Evleneli 3 hafta olmuş biraz anlayış ya. Hayır dediğiniz zaman eşinizin tepkisi ne oluyor?

Çocukları evlenince kıymete biniyor bazi annelerin.

Günde 4 sefer arayacak ne yaşıyorsunuz arkadaş. Telefonlarını açmayın, bir kez konuşun yeter. Her gelin veya gelelim dendiginde kabul etmeyin, şu planımız var diyerek müsait olmadığınızı belirtin.

Evleneli 3 hafta olmuş biraz anlayış ya. Hayır dediğiniz zaman eşinizin tepkisi ne oluyor?
Ben hayir dedigimde bazen tamam diyor bazen israr ediyor gidelim ayip olmasin nolucak yemek yer geliriz iste sende yemek yapmazsin diyor ama benim yemek yapmakla alakali bir problemim yok😂 bende sonra gitmek istemesine sinir oluyorum acikcasi madem annenden ayrilamiyodun ne diye evlendin diyesim geliyor

Haftada bir görüşmek yeterli bence

Madem annenden ayrilamiyodun ne diye evlendin diye sinirlerim zipliyor sonra😂
Düğünün ertesi günü sabahı kayınvalidemin evinde mutfakta kahve servisi yapıyordum..aksama kadar gelen giden bitmemisti .Cocuktum ve yol gösterenim de yoktu.
Annesinin kardesinin anlayıslı olması lazım aslında iste de nerdee.Aynılarının x1000 mislini yasayıp bugüne geldigimde dönüp bakıyorum ve ilk zamanlarımdan sinir olacağım durumlar dısında gercekten bir anım yok.Eşin ne istiyor? Ailesine cok mu baglı? Evlendiniz ve o ailesi ile içli dıslı mı olmak istiyor mesela?

Kalbini kirarak soylemekte istemiyorum hemen annemi istemiyo musun diye triplere girebilir o yuzden guzel ve kalp kirmadan konusmaya calisiacagim bakalim insallah
anneleri genelde duygu sömürüsüyle özledimlerle yaklaşıyor ve esler olarak bizler net ve sert geliyoruz.Magdur olan anneleri oluuyor.Bu yüzden;
yeni evliyiz ,evime alısmak,düzenimi kurmak seninle bas basa vakit gecirmek bu özel zamanlari bize ait kılmak istiyorum.Ailelerimizle bol bol görüseceğimiz vakitler illa olacak ama sen nasıl istiyorsun bilemiyorum ben bu dönemler bizim olsun tarzında girerdim ben olsaydım🤓

Direk sadece eşiniz söyleyebilir. Siz söylerseniz yanlış anlarlar. Günde 1 kereden fazla aramayı açmayıp, gelin gelelimlere de hayır derseniz sınırı farkederler. Tabi alınarak, küserek. Aa demek öyle deyip anlayacak tipler değil belli ki. Yoksa 3 haftalık evlilere yapışmazlardı böyle. Nasıl kolaysa uzak tutun. Sonrası zor oluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X