9 haftalık gebelikte..

Pszg

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2019
196
61
Hanımlar göğüs hassasiyetim hariç hiçbirşeyim yok dört beş gün öncesine kadar karnımda yırtılma gibi bişey olurdu içinde kalmadı bi tek göğüslerim aşırı dolgun diğer belirtilerin geçmesi normal mi tecrübelerinize ihtiyacım var

Canım hiç mide bulantı filan olmadı mı. Bu kadar normal geçmesi normal degil. Ama bayada büyümüş Allah bagışlasın inşallah. Bende şimdi 9 haftalık hamileyim ama hastalıktan ölüyorum daha önce Bi düşük yaptım

Vardı ilk haftalarda altıncı hafta da kalmadı canm bulantım vardı kusma değilde Arada tiksinmeklerim devam ediyo ama bende hastayım bir haftadır giribim bugün de öksürük başladı benim de iki düşüğüm var allah bu bebeklerimizi sağlıklı sıhhatli bize bağışlasın inşallah

İnşallah canım bakalım geçikmeden doktoruna görün. Haberdar et benide :)

Gayet normal benim mide bulantilarim da 9. Hafta bitmişti . Ayrıca hiç hissetmeyenlerde var hiç bir belirti yaşamayanlar . kafanıza çok takmayın . inşallah hep rahat geçer

Çok normal bir durum. Endişe edecek bişey yok bünye meselesi. Benim gebelik başlangıcından itibaren ne bulantım oldu ne kanamam. Ara ara hafif kasıklarımda ağrı olurdu o kadar.

Normal canim ben de bulanti falan hic olmadi sadece ara ara kasık ağrısı olmuştu göğüs hassasiyetim bir oluyor bir olmuyor ki 5 aylık hamileyim şu an da.
Rabbim sağlıkla kavuşmak nasip etsin inşallah.

Başından beri herhangi birşey olmaması normal gibi de karnımda sancı iğne batması gibi olurdu arada da olsa yani şuan göğüslerim ve halsizliğim olmasa kesin kötü birşey var derim allah korusun yine de tedirgin oldum ne bileyim zırt pırt doktora da gitmek istemiyorum

Annelik böyle bir delilik işte bacim.
Bende 15haftamdayken butun belirtilerim birden gitmişti yedim durdum kendimi ki bebeğime birsey oldu diye eşime dedik korkma doktorun dediklerini düşün demişti ama gel bana sor onu bir de. Cuma aksamıydı dus ettim korka korka Allah'ım bana iyi ya da kötü bir işaret gönder diye pazartesi ya da salı doktora gidecektim yoksa. Yattım uyudum cumartesi sabah yatakta uzandim tlf bakıyorum karnımda bir şişlik oluştu sag tarafımda portakal kadar bismillah dedim bu ne elimi bir attim ki miniğim oradaymış hafif hareket ediyor bana mesak veriyor annemcim korkma ben buradayım iyiyim diye
O an nasıl hıçkıra hıçkıra ağladım sana anlatamam daha dedim tövbe hiç-bir belirtiden şikayet etmicem çünkü belirtiler geçmeden 1gun once eşime diyordum bu şişkinlik, göğüs hassasiyeti ne zaman gececek diye gecti 3, 4 gun bende kendimden gectim ama. Annelik delilik ve hep bir tedirginliktir canim korkma sakın hep iyi iyi düşün iyi olsun inşallah Allahın izni ile.

Okurken ağladım ya
Bende dün e kadar çok kötüydüm eşim aradı geleyim istersen diye Yok dedim akşam geldi nasıl bebişimiz dedi başladım ağlamaya birşey hissetmiyorum korkuyorum diye eşim elini karnıma koydu O yırtılma hissi gibi oldu nasıl sevindim çok şükür Allah’ıma bugün de mide bulantısıyla uyandım zoraki bişeyler yedim oruçta tutamıyorum dediğin gibi ağrı sızı olsunda şikayet etmicem

En başından beri Allaha şükür hiçbir şikayetim yok.göğüslerim bile acımadı öyle söyleyeyim.hala bile birşey hissetmiyorum öyle.arada hafif batma bel ağrısı oluyor ayakta kalınca o kadar.korkmayın lütfen.ben de çok takıyordum ama bebeğim hareket ettikçe olumsuz şeyleri düşünmemeye çalışıyorum:)

Bende 9cu haftadayim zaman zaman hiçbirşey hissetmem zaman zamanda bulantidan basimi kaldiramam

Bnde 9 haftalik hamileyim . yarn 10. Haftaya giriyorum. Bugune kdr cok hafif bulantilarim oldu ilk defa bugun tum yedigimi cikardim . ve mutlu oldum . kustuguna sevinen bi hamile. Yani seni cok iyi anlyrm bazen unutyrm hamileligimi cok korkuyorum yolunda girmyn bisey mi vr die Allah bizlere akil fikir versn 9 ay boyle gecmez

Her zaman iyi düşün iyi olsun inşallah arkadaşım.
Benim kızım da bazen içerde dört dönüyor bazen de cok uslu oluyor ister istemez tedirgin oluyorum ama sonra dua edip telkin ediyorum kendimi sakin ol herşey yolunda kızın nazlı oyun yapıyor Kasecim diye
Belirtilere cok aldanma bir gidiyor bir geliyor 21+4deyim hala gelip giden göğüs hassasiyetim var mesela. Yeter ki sağlıklı olsunlar da herşeye katlanıyorsun valla.

Zaten dünkü bulantıdan sonra asla birşey hissetmiyorum demicem bidaha mahvoldum ben kadar kötüymüş bulantı

Oyum oyum oynuyorlar bizimle bende aman bulantı olsunda iyi olduğunu bileyim diyorum ama bulantı da ben kötüymüş altüst oldum

Ay ben güzel maşallah yolu yarılamışsın darısı bana inşallah Öncesinden kayıplarım var ondan bu tedirginliğim ama dediğin gibi dua ve telkin çok rahatlatıyor sağlıcakla alalım kucağımıza inşallah

Çok şükür yarıladık, biz de biraz imtihanlı süreçten geçip kavuştuk kuzumuza ben de o yuzden zaman zaman tedirgin oluyorum ama sonra topla kendini kötü düşünmek yok diyorum hep.
Rabbim dileyen isteyen herkese tez vakitte sağlıkla hayırla evlat nasip etsin inşallah, bizim gibi hamile olanlara da sağlıkla kavuşmak nasip etsin inşallah Rabbim.

Amiin rabbim bize bağışlasın evlatlarımızla sınamasın bizi inşallah canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…