9 aylık bebeğimin beslenme düzeni

meyveliruj

Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2023
50
19
37
Merhaba sevgili anneler, bebeğim 9 aylık ve bi gün beslenme düzeni şu şekilde, sabah 7:00 gibi uyanır biraz oynar vakit geçirir 8:00 gibi emerek uyur, 9:30 gibi uyanır en geç 10:00 gibi kahvaltısını yapar oyun aktivite sonrası öğlen 12:30 gibi emerek tekrardan uyur daha sonra 14:00 gibi uyanır çorba içer yine oyun aktivite vakit geçirdikten sonra 17:00 gibi emerek uyur ve en geç 19:00 gibi uyanır meyveli yoğurt, mama, ara öğün yer en geç 22:00 gibi gece uykusuna yatar. Arada uyku düzenlerinde sıkıntı olsa da genel olarak bu şekilde. Benim sorum artık menüsüne akşam yemeği de eklemeli miyim acaba nette baktım çok fazla öğün var emin olamadım siz tecrübeli annelerden yardım almak isterim teşekkür ederim

17de emerek uyumasını bırakıp 16 gibi ara öğün verip 18-19 gibi akşam yemeğinden sonra en geç 21de uyumalı

Çok geç uyuyor benimkiler de 2 de uyanırdı akşam 5 gibi uykuları geldi uyutmazdim oyun oynardık bisiler öğretmeye cabalardim akşam 6 da yada 18:30 da filan akşam yemeği etsuyuna sebze pureleri yoğurt yatarkende mama gece 12 de tekrar mama uykuda verirdim çünkü benimkiler ikizdi emmeyi birakmislardi sonra sabaha kadar uyuma çok şükür

Benimde bebeğim 9 aylık çok zorlanıyorum, kilo da aldiramiyorum mamaya mi baslatsam diye düşünüyorum. Bu sırada dişi cikmis iyic eistahi gitti

1 yasina az kalmis artik 3 ana 2 ara ogun yapabilirsiniz. Sabah kahvalti, oglen ve aksam yemegi. 3 ogun arasina 2 ara ogun olarak meyve eklersiniz. Belki gozunuze fazla gelebilir ama porsiyonlar az tutarsiniz. 3-5 yemek kasigi kadar.

Ben o aylarda hemen hemen herseyi taneli veriyordum. Mesela kabak yemegine az bi sehriye eklerdim yanina da yogurtla gayet guzel yerdi. Et tavuk baligi tiftifliyip verirsiniz. Bi ara red ediyordu ben de corbasina bunlari eklerdim.

X