Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Küçüğümün doğuştan sağ burun deliğinde et büyümesi var. Üstüne gripte olunca çok zor nefes alıyor. Gece uykuları saçma sapan oldu yavrum benim

Kıyamam kuzuya peki ameliyat olma olasılığı yokmu
Benim iki kızımdada geniz eti vardı hatta ufakta film çekildiğinde doktor şok oldu bu çocuk sadece %10 nefes alabiliyor genizlerin %90ı tıkalı acil ameliyat edilmesi gerekiyor diye
Çocuk ameliyat olana kadar inan gece uykusu hep bölük bölüktü ve sabahları sersem gibi oluyordu ama ne zaman ameliyatı oldu inan ne horlama kaldı, ne gece nefes kesilmeleri nede başka birşey inan daha bir sakinledi kuzu

Normalde 7 yaşına kadar geniz eti ve bademcik ameliyatları için bekletiyorlar hani belki yenebilir gibilerinden ama büyük kızım 7 yaşında yenemeyince ameliyat oldu ve aynı sıkıntıyı bizde kuzuma çektirmek istemedik ( ki zaten doktor filmi görür görmez hemen yarın ameliyat edelim demişti )

Çok şükür ne ameliyatta nede sonrasında hiç bir sıkıntı yaşamadık ufak olduğu için büyüdükçe daha bir huysuzlanıyor kuzular

Burun deliğinin hemen girişinde canım. Deniz suyu kullanacaksınız dedi doktor horlamaya o da bizde alıştıkta akıntıyla tıkanınca ağızdan nefes alıyor boğazı kuruyor gıcık gelmiş gibiöksüre öksüre uyanıyor. Burnunu ne zaman temizlemek istesek etinden et kopuyor gibi bağırıyor

Ben
benim kızım 15 aylıkken geniz eti ameliyatı oldu hic nefes alamıyordu şuan da cok sukur iyi

Oyy kıyamam Rabbim yardımcınız olsun inşallah oda tez zamanda kurtulur

Ben doktora çok ısrar ettim biraz başından savdı gibi. Sonra aspire etmesini isteyince gönülsüz etti. Baktı burnu tıkalı. Bizi KBB ye sevk etti. Sonra telefonla filan aramışlar

Günaydın kızlar. Bugün dukan exprese yeniden başlıyorum. 1kilom gitti bile:)
İyileştimde şükür:)
bugünkü menüm
sabah peynir yumurta
öğle süt yada yoğurt
akşam tavuk:)

teşekkür ederim canım bana fazla gibi geldi çünkü ertesi gün artı gördüm

Canım abur cubur yerine kaçamak yapacaksan eğer meyveden yana kullan en azından yağ yok şekeri doğal şeker ben öyle yapmaya çalışıyorum

canım yediklerini takip ediyorum dediğin gibi tam dukan yapmıyorsun peki bundan önceki 10 kilonu dukanla mı verdin yoksa dukana yakın diyetinle mi

Evet tam dukan yapamıyorum dedim ya çok bunaldım gülşenciğim. Bu 10 kiloyu dukanla verdim ama yine arada bırakmalarım ve kaçamaklarım oldu. Tatile gittik mesela orada mümkün mertebe dikkat ettim bazen uygun yemek olmadı az yedim. Meyve yediğim zamanlar oldu. Arada abur cubur kaçırdığım oldu ama ipin ucunu hiç bırakmadım. Hep kontrolümde oldu yani. Öyle oturup bir paket cips yemedim de bir avuç yedim mesela. Gerçi kaçamaksa her türlü kaçamak ama miktarlarını azallttım.

Ben dün telefonumu işte unutmuşum akşam menümü yazamadım dünkü menüm şöyle:
Sabah: Lorlu yumurta, 1 dilim çok tahıllı ekmeğim, peynir, zeytin,
Ara: Bir avuç kuru üzüm ve yer fıstığı karışımı
Öğle: Haşlanmış tavuk, yoğurt.
Akşam: Yarım tabak etli kuru fasulye, turşu.
Ara: Yarım portakal, bir lokma bisküvili tatlı (işte bunlar bence kaçamak çünkü akşam yemeğinden sonra ne yersem sabah tartıda artı olarak görüyorum.

Bu hafta regl haftam canlar o yüzden çok eksi beklemiyorum kendimden.

Selamün aleyküm kızlarrrrrrrrrrr

Kahvaltımı edip ancak uğramaya fırsatım oldu
Küçük kuzum uyandığından beri canım sıkılıyor Anneciğim bugün bir yere gidelimmi diye tutturuyor İyi alıştı kuzu gezmeye ama bugün öğlende ütülerimi yapayım diyorum ( maşallah 3 posta çamaşır yıkamıştım şu bir iki gün içinde ve daha oturup ütülenecekler ve ütülenmeyecekler diye ayırmadım bile )
Onlarıda yerleştirmesi var o yüzden bugün evden çıkmayı şimdilik düşünmüyorum

İşlerim bitsinde küçük kuzuyuda yıkarım diye düşünüyorum hazır evdeyken

Bugün şükür daha iyiyim düne nazaran ama nedense bir bezginlik var üzerimde Havalardanmıdır nedir kendimi bunalımın eşiğinde gibi hissediyorum ama şükür beslenmemi etkilemiyor

Anammmm Annem aradı şimdi

Öğlende kızkardeşim gelecekmiş ona ille sende gel hem öğlenlik yemek yeriz hemde kahve içeriz diyor
Ütüm var dedim ama saat 11 buçuğa kadar yaparsın demezmi
Yaaaa ama ben öğlende yapacaktım onu diyemedim tabi tamam bir kısmını yaparım kalanınıda artık eve gelince yaparım dedim ( yalandan kim ölmüş sizle sohbet etmek varken ütümü yapacağım )
Bari akşamlık yemeğimi koyayım hemen ateşede o çıksın aradan

Cumaya kadar artı olma bari bu haftada düşük olursa ortalama kötü olur

Ay ben çok heyecanlıyım hergün farklı çıkıyor tartı hergün tartılmak kötü derler ama o rakamları görmek benim disiplinimi artırıyor

Bugün bende senin küçük kız gibiyim kendime gezme tüketmeye çalışıyorum :)

Kıza diyor bide gezmeci :) benide götürün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…