Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

GÜNAYDIN KIZLARRRR,

off ya ben hergün küçük küçük kaçmak yapmaya başladım.hemen motive olmam lazım.canım cips çikolata gofret falan istiyo.eşim de sanki inadıma yapıyormuş gibi dün markete girdi birsürü abur cubur aldı.sonrada karşıma oturup bir güzel yedi tabii bende içimden ona küfür ettim

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrrrr

Dün yine baya yoğundum o yüzden uğramaya fırsatım olmadı
Kahvaltıdan sonra eşim hadi boncuk yapalım diye tutturdu ve biz bir oturduk başına akşama kadar imalat yaptık tabi iyi oldu çünkü baya birşeyler çıktı
Öğlene doğru komşu ablama göstericeğim ( onun yeğenleri satacaklar iki farklı yerde ) eğer şimdilik bu kadar yeter derse sanırım hafta içi gidip onları yeğenlerine teslim ediceğiz tabi birde fiyat belirleyeceğiz
Sırf dün 100 adetten fazla iş çıkardık tabi şu anda avuç içlerim ağrıyor

Akşam üzerede eşimin arkadaşı ille yemeğe gelin diye tutturdu
Bende akşam balık yaparız diye düşünürken hadi gidelim dedi eşim Allahtan başka şey isteseymişim olacakmış çünkü menüde balık vardı
Şükür bu haftasonunu hasarsız atlattım
İnşallah cuma karşılığını fazlasıyla alırım

Aslında bugün kızı parka götürür hemde yürümüş olurdum diye düşünüyordum ama şu anda felaket soğuk ve sis var İstanbulda Bakalım bir iki saate değişmezse çıkamayız sanırım ama en kötü ihtimal Anneme kahve içmeye giderim

Şimdi oturup şu geçmişide bir okuyayımda aklım kalmasın Maşallah baya bir geçmiş oluşmuş

Bu arada inşallah Rabbim bize bu haftayı çok güzel bir şekilde bol eksili olarak kapatmayı nasip eder ....Aminnnnn

Canım inan şu yazılanları okurken herhalde seni benden daha iyi anlayacak kimse yoktur
Resmen ağladım bunları okurken çünkü benzer şeyleri bende yaşadım maalesef
O zaman sadece büyük kuzum vardı ve o sanırım 3 - 4 yaşındayken bende başladı o durumlar O ana kadar benim için kızım dünyanın en değerli en güzel şeyiydi ( ki şu an ikiside benim için öyle ) ama o berbat dönem başladığında ufak ufak ondan soğuduğumu hissettim hatta defalarca içimden af edersiniz Bok vardı da doğurdum şunu diye düşündüm İçimde anlam veremediğim bir mutsuzluk, bir sıkıntı vardı ve özellikle kendi evimdeyken hiç mutlu değildim nefes dahi alamıyordum sanki
Eşim ilk zamanlar sırf kapris yaptığımı düşünüyordu ve bunun huzursuzluğunda çok yaşadık geçmişte
Özellikle yatak odasından nefret ediyordum ve genelde ya sabahlara kadar oturuyordum salonda yada direk salona taşıyordum yorganımı battaniyemi Büyük kızım zaten babasına aşırı düşkün olduğundan eşimle yatak odasında yatıyordu O odaya girmek beni daha çok sıkıntıya sokuyordu ve inan toplamıyordum bile. Her yeri temizlesemde o odaya girmiyordum hatta eşim diyordu yahu yatak odası aldı başını gitti niye toplamıyorsun diye.
Günlerce en ufak şeyde ağlayıp ben ölmek istiyorum diyordum yada eşime her tartışmada bir gün kendimi öldüreceğim sende kına yakarsın ananla bilirlikte derdim ( yaşadıklarımın üzerine birde anası eklenince iyice zıvanadan çıkmıştım bende ) Bir kaç kere kızımı bile dövmüştüm sırf o anda beni çıldırtığı için ( ki şuu an inan her aklıma geldiğinde köpek gibi pişmanım ve hep dua ediyorum Rabbim beni af etsin diye Maalesef kızımda çok ufak olduğu halde o dönemin çok etkisinde kaldı belkide bazen hırçın davranışlarının sebebide o dönem yaşadığı travma eşim defalarca o olayları atlattıktan sonra sen o zamanlar sen değildin kendini suçlamaktan vazgeç diyor ama inan hala çok kötü hissediyorum o anları düşününce.
Düşünsene küçüçük çocuğu seni Çocuk esirgemeye vereceğim diye tehdit etmişim kızım iki sene boyunca Çocuk esirgemenin önünden her geçtiğimizde çıldırmış gibi ağlıyordu beni bırakacaksınız biliyorum diye

Özellikle ben kendimi öldürmek istiyordum hatta bir kaç kere intihara teşebbüs bile ettim o dönem ve en son eşim Okmeydanı SSKya götürmüştü beni hap içtim diye Zehirlenme olabilir demişti doktor ama ben ısrarla yok diyordum sonunda eşim ya baş ağrısı geçmeyince bir kaç hap içmiş aralıklarla diyince doktor olayı anladı tabi kustuğum için serum bağlayıp sabaha kadar hastanede tutmuştu
Halada o Hastanenin önünden geçtiğimde o günler aklıma geliyor ve ağlıyorum
En son hayaller görmeye başladım kendimle ilgili
İntihar senaryoları gözümün önünde canlanıyordu ve resmen filmlerdeki gibi defalarca aynı sahne arka arkaya akıyordu sanki En son balkondan kendimi attığımı görmüştüm üstelik pes peşe ve o an inanılmaz canım yandı ( sanki gerçekten düşmüşüm gibi )

Allah razı olsun o dönem Karşı komşum her an yanımdaydı ve devamlı bana dua edip bana telkinde bulunuyordu. Onun vasitasıyla Bir Hoca ve bir abiyle tanıştım ( abinin kalp gözü açıktı sanırım )
Onlarla bir araya geldiğimde ben hiç birşey söylemeden bütün yaşadıklarımı bana anlatmışlardı hatta ikiside bana yapılan birşey yüzünden olduğunu söylemişlerdi ama benim olayımda ortada muska yok resmen benim yatak odamın duvarına yapılmış birşeymiş ve istediğin kadar sil yada boya yap gitmeyen çinsten
Hoca bana muska verdi devamlı üzerinde taşı özelliklede yatak odana girdiğinde diye hatta şu anda devamlı yatak odamda hala o muska Diğer abide bana bu işin nasıl yapıldığını izah etti; yatağımın yerinin eskiden nerede olduğunu ( yer değiştirmiştim sonrasında ), nasıl benim yattığım tarafın yastığına basılarak o duvara yapıldığını ve ne için yapıldığı ( hiç iş yapmasın, içinden sıkıntı eksik olmasın, halsizlikten ve sıkıntıdan kafasını kaldırmasın yattıkça şişsin ve sonunda ölsün diye yapılmış meğer )
Kimsenin günahını almam ama yapanı biliyorum dedi ve ben yapan benim tahmin ettiğim insanmı dediğimde evet ama kızına yaptırmış demişdi ( tabi bunların hepsini eşime ilettiğimde adam şok oldu ve acı ama yapmamıştır diyemiyorum dedi ve biz Allaha havale ettik herşeyi )
O abide sağ olsun bir iki beni okudu birde yatak odama okuma yapıp okunmuş su serpti
Allah başta eşimden, Komşu ablamdan ve o iki şahıstan binlerce kez razı olsun.... Aminnnnnnnnnnnnn
Son 5 senedir çok iyiyim ama arada bir sanki birşeyler tekrar yokluyor ( ki demişti o abiler o zaman ara ara tekrarlayabilir dua eksik etme diye )
En son bir kaç hafta evvel birşeylerin gece benim adımı çağırdığını duydum ve korkudan tabiki eşim yapıştım aşkım kalk biri Banu diye beni çağırdı diye eşim bir daha öyle birşey olursa sakın kim bu diye bakmaya gitme sadece beni uyandır ve dua et demişti

Senin yazdıklarını okuyunca bunları hepsi tekrar aklıma geldi ve inan şu an gözümden yaşlar süzülerek bunları yazdım
Hep diyorum Rabbim kimseye böyle sıkıntılar vermesin ....Aminnnnnn
Yapanlarıda tez zamanda bildiği gibi yapsın....Aminnnnn

Bir insanın yaşayabileceği en kötü haller ama ben inanıyorum bol dua ve kuran okuyarak biz bu musibetlerden kurtulacağız Allahın izniyle

Ayyyy neyse bu ilk ve son olsun canım ikimizde okötü günleri unutup tertemiz bir sayfa açmak için niyetlendik ve ne olursa olsun kuzularımıza kendimizi affettirip çok daha iyi olacağız Rabbiminde izniyle
Bir daha hatırlamayalım o dönemleri ve birlikte hep beden hem ruh sağlığımız için elimizden geleni yapalım

evet canım beni anladığını biliyorum zaten en çok bu tür şeyleri yaşayanlar anlar.diğerleri bilmez o ruh halini.keşke evini değiştirme imkanın olsaydı bence daha iyi olurdu.ben o büyüden sonra evde aslında 1 tane daha buldum bu kez salonda.ama annemlere söylemedim üzülmesinler diye yırtıp yaktım.kim böyle bir şeyi yapabilir aklıma gelmiyo.kimsenin günahını da alamam.demekki yatak odama girip takılarımın olduğu kutuyu açacak kadar yakın birisi.
neyse dediğin gibi inşallah herşey geçmişte kaldı.Allahın bize bir sınavıydı belkide.demiştim ya geçenlerde size temmuzdan itibaren ilaç.larımı içmiyorum diye işte bu yüzden artık öyle olmamın sebebini öğrendim büyüymüş.zaten ilaçlar benim düşüncemi değiştirmiyordu ki sadece uyutuyordu.tabbii annemler hala kullandığımı sanıyorlar ama söyleyemem onlara üzülürler.
herşey geride kaldı geçmişe ne kadar çigi atalım desekte işte bazı geceler bunları düşünmeden edemiyorum.
Allah herşeyin hayırlısını versin amin..

Haklısın canım
Dediğin gibi eşimde bende o dönem çok istedik evden çıkmayı ama evimizi dilediğimiz fiyata satamadık ( ki inan biz uygun almıştık o zaman ama şu anda fiyatlar uçuyor daha geçen gün annem dedi iyiki geçmişte evleri almışız eğer para kenarda dursun emekli olunca alırız deseydik o paraya ancak bir daire alırdık dedi ki gerçekten öyle bakalım hep istiyoruz ama bizde kenara para koyamadık üzerine koymak için o yüzden henüz beklemedeyiz )
Bazen annem diyor bize birşey olunca kalan mirastan sana düşenle kendine bir ev alırsın diye kız sen ölmezsin tövbe ya Rabbim senin ölmenimi bekleyeceğim diyorum gülüyor
Şimdiden birer daire verdim diğer kenardakilerde sizlere birer güvence olur işte diyor

Bizim iş Yılbaşı ikramiyesine mi kaldı ne

Huzurumuz ve sağlığımız yerinde olsun gerisi önemli değil
Şükür geçmişte kaldı o günler ve inanıyorum herşey çok daha güzel olacak

ohh canım ne güzel babadan kalma eviniz varmış.bizim kayınpeder ev almadı bize durumları aslında çok iyi ama kaynanam aldırır mı hiç?
geçen kayınbabam istanbul dönüşü 3-4 kutu çikolata getirmiş biz de onlardaydık.çıkardı adam biz eve giderken 2 kutusunu bana verdi.kaynanam hemen süratle mutfaktan odaya gelip adam bana ne veriyo diye bakıyo ters ters.yani çikoltayı bile kendi oğlundan torunundan gelininden esirgeyen bir kaynana nasıl ev alır ki!

biz evimiizi aldık canım 230 bine 60 bini verdik kalan 170 bini 10 yılda kredi olarak ödeyeceğiz ayda 2 bin olarak çok zorlanacağız ama napalım. sağlıklı olalım da herşey ödenir.

Kahve keyfimide yaptım hatta yanına yaptığım kolyelerden birini ekledim görüntü güzel olsun diye
Durun sizlerede göstereyim

Canım Allah yardımcınız olsun İnşallah borcunuzu hiç sıkıntısız ödemeyi nasip eder Rabbim...Aminnnnn

Valla hep diyoruz ( eşimde aynı şekilde ) eğer benim Annemler almasaydı evimizi kesinlikle şu 15 yıl içinde en az 10 evden kovulmuştuk
Sağ olsun Annem ve Babam biz nişanlıyken aralarında konuşup anlaşmışlar ( hesapte KP anasının gece kondusu mütahitte verilince oradan bir daire düşünce bize verecekti ) tabi annemler ona daha vakit var ortada birşey yok diye biz alalımda KPde bir daire verirse ona geçer benim evi kiraya verir gelirimiz olur diye düşünmüşlerdi. Ben evlenmeden 6 ay evvel almıştık evimizi hatta KV yeni evliyken şu mal paylaşımı kanunu o sene çıkınca resmen gülerek; Ay işte şimdi boşansanız evin yarısı oğlumun olur gördünmü yeni çıkan kanunu demişti Hatta bende bunun üzerine gülerek valla ben senin oğlunu boşayacak olsam gider evi anamın üzerine yapar öyle dava açarım hiçççç sorun değil demiştim Hatta boşuna sevindin bu evlilik öncesi alınan mal için geçerli değil üstelik oğlunun totosunda donunu bile alırım boşarsam demiştim
Kadın anında beş karış surat asıp oturmuştu fena bozuldu tabi

Rahmetli KP ev mütahitte bir kaç sene sonra verildiğinde de evin üzerine 20 milyar verilmesi gerekiyordu ( bunlar 5 kardeşti mütahitte 20er bin lira verirseniz hepinizin 1er dairesi olur demiş çünkü o 4 daire veriyordu karşılığında )
Rahmetlide herkes 20er bin lira vererek daire sahibi olurken para almayı tercih etti ve o söz verdiği daire yalan oldu hatta o mirastan en azından 1er bilezik alırım diye söz verdi sonradan oda yalan oldu
KV ve KP el birliği ile bütün mirasi yediler anlayacağın hatta Annem hep der iyiki almışız o daireyi yoksa KPne kalsa sokakta kalırdınız diye

Halimize binlerce şükür en azından başımızı sokacak bir evimiz var o yüzden hep diyorum RAbbim olmayanlara nasip etsin nasılsa benim ve çocuklarımın geleceği biraz daha garanti sayılır ( Allah gecinden versin Anamlara uzun ömür versin varsın miras kalmasın )

Neyse kızlar bana müsaade

Anam aradı kızkardeşin geliyor öğlenlik birlikte yiyelim birşeyler sonrada Sosyete pazarına gideriz diye
Aslında pek Pazara gidesimde yoktu ama o bahaneyle yürümüş olurum
Git gel 1 saat garanti yürümüş olurum oradada bir saat yürürüz en azından

Artık akşam uğrarım ancak tekrar
Hepinizi kocaman öpüyorum

Bol eksili az kalorili bir gün olur inşallah hepimiz için

canım kolye çok güzel duruyo valla.toptancıya mı satıyorsun kaçtan gidiyo tanesi mesela bu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…