Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrr

Hele şükür bu sabah eski düzenime döndüm ve sabah 6 da uyandım
Büyük kızımla birlikte kahvaltımızıda yaptık bir güzel hatta büyük kuzu bir kaç gündür hasta sabah 3de uyanmış yavrum bugün Türkçe sınavı vardı ama geceden Öğretmenine haber verdik bugün doktora götüreceğim diye oda sağ olsun bana rapor getirmen yeterli doktora mutlaka gidin çok geçmiş olsun yazmış

Birazdan uyandıracağım ( koltukta abla kardeş tekrar uyuya kaldılar )
Götürüp ikisinide bir doktora göstereyimde içim rahat etsin

Bu arada Karatay kitabımıda iki gündür fırsat buldukça okuyorum ve gerçekten çok faydalanacağıma inanıyorum
Önceden iki öğün yapıyordum ama bu haftadan itibaren 2.5 öğün yapmayı düşünüyrum çünkü sabah çok erken kahvaltı ediyorum. SAat 4e yemek yemek sanki beni çabuk bezdirdi gibime geldi en azından öğlende 1 kase çorbada olsa Karataya uygun birşeyler yemeği düşünüyorum hem eşimlede 7ye doğru yemek yemiş oluruz olmadı öğlende yemeğimi yer akşam eşim yemeğini yerken bende sadece bir çorba ve salata yerim diye düşünüyorum.
Karatayın kitabında çok çok uzun süreli açlıktanda kaçınılması gerektiği yazıyor heleki zayıflamak isterken insülin ve leptin direnci oluşmaması için

Doktordan sonra gelip bol bol sohbet ederiz inşallah nasılsa dün temizlikde yaptım bu akşamda annemler ve KV çaya gelecek ama yapılacak bir tek akşam yemeğim var onunda adını daha koymadım
Manavın önünden geçerken artık doktor dönüşü birşeye karar vermiş olurum nasılsa

Herkes için çok güzel, az kalorili ve bol eksili bir hafta olur inşallah

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrr

Hele şükür bu sabah eski düzenime döndüm ve sabah 6 da uyandım
Büyük kızımla birlikte kahvaltımızıda yaptık bir güzel hatta büyük kuzu bir kaç gündür hasta sabah 3de uyanmış yavrum bugün Türkçe sınavı vardı ama geceden Öğretmenine haber verdik bugün doktora götüreceğim diye oda sağ olsun bana rapor getirmen yeterli doktora mutlaka gidin çok geçmiş olsun yazmış

Birazdan uyandıracağım ( koltukta abla kardeş tekrar uyuya kaldılar )
Götürüp ikisinide bir doktora göstereyimde içim rahat etsin

Bu arada Karatay kitabımıda iki gündür fırsat buldukça okuyorum ve gerçekten çok faydalanacağıma inanıyorum
Önceden iki öğün yapıyordum ama bu haftadan itibaren 2.5 öğün yapmayı düşünüyrum çünkü sabah çok erken kahvaltı ediyorum. SAat 4e yemek yemek sanki beni çabuk bezdirdi gibime geldi en azından öğlende 1 kase çorbada olsa Karataya uygun birşeyler yemeği düşünüyorum hem eşimlede 7ye doğru yemek yemiş oluruz olmadı öğlende yemeğimi yer akşam eşim yemeğini yerken bende sadece bir çorba ve salata yerim diye düşünüyorum.
Karatayın kitabında çok çok uzun süreli açlıktanda kaçınılması gerektiği yazıyor heleki zayıflamak isterken insülin ve leptin direnci oluşmaması için

Doktordan sonra gelip bol bol sohbet ederiz inşallah nasılsa dün temizlikde yaptım bu akşamda annemler ve KV çaya gelecek ama yapılacak bir tek akşam yemeğim var onunda adını daha koymadım
Manavın önünden geçerken artık doktor dönüşü birşeye karar vermiş olurum nasılsa

Herkes için çok güzel, az kalorili ve bol eksili bir hafta olur inşallah

RAbbim yardımcıları olsun...Aminnn
Kızın ailesi yurtdışında da olsa bir kaç günlüğünede olsa gelebilirlerdi
Erkek tarafı desen çok daha ayıp etmişler sonuçta sizin kanınızdan bir evlat geliyor
İşte hep derim çocuk herkes doğurur ama ana baba olmak öyle basit değil evladın hiç onaylamadığın biriylede evlense her anında ona destek olman şart başka birşey düşünülemez bile
Sizler ellerinizden geldiğince destek olun arkadaşlarınıza böyle zamanda emin ol 1 anlık ilgi bile onları çok mutlu eder
Rabbim sağ sağlim kuzuyu kuçaklarına almayı nasip eder inşallah...Aminnn
Sizin gibi yüreği güzel dostları oldukları için çok şanslılar

Sende canını daha çok sıkmadan hemen beslenmene dönüyorsun bu hafta hepimiz eksi bildirimler yapacağız bak kaptanımızda ufak ufak aramıza dönecek inşallah

günaydın hatunlar
yine pazartesi oldu.günler ne çabuk geçiyor ya..dün eski resimlere baktık eşimle eski dediğim ilk evlendiğimiz günlere bundan 3 sene öncesi vayyy karı sen neymişinn be dedi yüzün kaşık kadarmış dedi üzüldüm tabii demekki eski halımden eser yok.aslında bir bakıma da hırslandım .ben bu yaza lolita olcam dedim kendi kendime.

dün dedesine zorla götürdü orda kananamgilde vardı mantı yapmışlar yemedim tabii dolaptan köfte çıkardım onu yedim.kaynanam ikide bir bana light gülşen diyo milletin içinde sinir oluyorum.lightim lan var mı diyesim geliyo karıya :)

evet canım iki öğün bazen iyi ama her zaman değil.öğlende dediğin gibi çorba yada sebze yemeği yersin akşamada çok acıkmamış olup eşine yemekte eşlik edersin.hem insanın bir süre sonra tek başına yiyesi gelmiyo.ama ailecek sohbet ederek yemek yemenin tadı başka.

SElamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrrr

Hele şükür doktordan geldik
Giderken eşim bıraktı dönüştede yürüyerek döndük ve bugünki yürüyüşümüde yapmış oldum.
Doktor büyük kız için fena üşütmüş dedi ve 3 - 4 adet ilaç yazdı. Aslında bana kalsa iğne yazmasını istedim ama bu sefer büyük kız söylenince istemem diye bana gülümseyerek sipariş üzerine iğne yazmıyorum dedi
Bakalım ilaçlardan fayda görmezse mecbur iğne yiyecek

Ufaklıkta çok hafif bir soğuk algınlığı var diye ona sadece AFerin yazdı
Dönüşte birazda çarşıda dolaştıp alışverişimizi yapıp evimize geldik
Birazdan komşu ablam kahve içmeye gelecek
Öğlenlik mercimek çorbası yapıyorum hem çocuklara da iyi gelir sıcak sıcak

Bu arada tuhafiyeye girdik ve çok güzel ebruli bir ip aldım küçük kuşuma
Bugün çok üşümüş dışarda Anneciğim şapkam çok ufak geliyor bana güzel bir şapka alalım mı diyince hadi ben öreyim diye düşündüm hem banada eğlence olur

rabbım zor olsada nasıp etmıs canm rabbım saglıkla buyutmeyı nasıp etsın ıns gelmemelerı cok kotu olmus helekı boyle zorluklar ckerek bebek sahıbı oldularsa ne olursa olsun gelmelrı lazım ınsan guzl anlarda sevdıklerını yanınd ıstıyor

ah bu esler bazen guzel seyler soyleyeyım derken daha berbat yapıyorlar benım esımde 1-2gundur zayıfladıkca guzellesıyorsun daha cekıcı oluyorsun gıbı bıseyler soyledı o an bende cok bozuldum dedım dmekkı onceden cekıcı degıldım falan deyınce bu sefer o uzuldu :) kaynananı bosver cnm cekemıyordur cıtır gelını olacak catlasın hasedıncen

cok gecmıs olsun canım benım rabbım tez zamanda sıfa versın annem ballı lımonlu surup yapardı cok ıyı gelırdı tadıda guzel oluyor :) hamarat hatunsun vesselam

BOşver canım KVn ne derse desin sen sakın bozma kendini onlar asıl yazın görecekler lolita gibi olduğunda light gülşeni ondan sonra artık fesatlıktan ne yapacağını merak ediyorum açıkcası
Gerekirse her yere yanında götür yiyeceğin şeyleri ki güme gitmesin inan bende bundan sonra böyle yapacağım

Merhaba. Normalde kahvaltı yapmıyodum okula gelmeden önce ama bugün kalktım kahvaltı yaptım. Kahvaltım şöyle
yumurta peynir zeytin ve çay :)
öğle yemeğimi okulda yiyorum genelde bakliyat oluyo ama bugün ne olur bilmiyorum. Akşamda sevdiceğe bi yemek yapıp bende salata yumurta düşünüyorum :)

canım dünde yazdım sana bence kilo fazlan azmış dukan express yap internetten bul neler yiyeceğinde yazıyo anlamadıklarını bana sorabiliirsin.

canım dünde yazdım sana bence kilo fazlan azmış dukan express yap internetten bul neler yiyeceğinde yazıyo anlamadıklarını bana sorabiliirsin.
Ama spor yapamıyorum ki ben bugün 2de çıkıyorum okuldan 3te direksiyon dersim var gelinceye kadar saat 5 oluyo evi toplayıp yemek yapıyorum ve kıprdamaya halim kalmıyo

Evt baktım ama sadece protein olarak ne yiyebilirm ne önerirsiniz?

Canım dukan yapmıyorum ama eskiden denemişliğim var
Sırf portein olarak yiyebileceğin bir kaç şeyi fikir olarak verebilirim dukana uygun

TAvuk, balık ve etin her türlüsü ( söylememe gerek yok aslında )
Çılbır ( yumurtayı suya kırıp haşladıktan sonra üzerine sarımsaklı yoğurt )
Kıymalı yumurta
Sahta iskender ( eti çok çok ince kesip kızartıp üzerine domates sosu ( az da olsa domates izinli dukanda ) birde yoğurtla tereyağlı sos )
Yeşil mercimekte tamamen protein içeriyor ( yemeğini veya salatasını yapabilirsin )
Hindi füme alıp tüketebilirsin dilediğin kadar ( yağ oranı 10%un altında ki buna dukanda dikkat etmek şart )
Tavuk suyuna yoğurt çorbası yapabilirsin ( bol naneli ve pul biberli )
Tavuğun her türlü yahnisini yapabilirsin az salça, soğan ve biberle
Baharatlayıp fırına verebilirsin
Balık zaten her türlü olur hatta buğlama yaparsan daha lezzetli olur ( kızartma hariç tabi )
Dışardayken sırf döner yiyebilirsin ( tabakta tabiki )
Tavuk etini haşlayıp rondodan geçirip Tavuk köftesi yapabilirsin
Kırmızı ette zaten köfte her daim serbest dilediğin kadar ye

Şu anda aklıma gelen bunlar ama eminim adayaren daha fazla çeşit biliyordur

Evt baktım ama sadece protein olarak ne yiyebilirm ne önerirsiniz?
Mantık ve içerik olarak güçlendirme evresine çok benziyor.İlk gün atak evresi gibi sadece saf proteinlerle başlayan diyete 2. gün sebzeler ,3.gün meyveler ,4.gün ekmek,5.gün yağlı peynir,6.gün nişastalı gıdalar ve 7.gün ödül öğünü ekleniyor

saf protein gününde yumurta yağsız et,tavuk,balık süt yoğurt peynir yiyorsun ve ekmeğini yulaf kepeği alıp kendin fırında yapıyorsun.
2.gün proteinlerle birlikte sebzeleride ekle
3.gün protein sebze ve 1 meyve ekle
4.gün 2 dilim normal ekemek ekle
5.gün yağlı peynir ekleyebilirsin
6.gün nişastalı yiyecekeler ekle
7.gün 1 öğününü ödül yap

bu şekilde 1 ayı bitir

ben dukan express yapmadım sonucunu bilemem yapanların forumuna girip soru sorabilirsin.ben normal dukan yapıyorum benimkinde de 1 gün saf protein var 1 gün sebze protein var yine normal ekmek yok yulaf kepeği ekmeği yiyorsun benimkinde meyve nişastalı gıdalar baklagiller ödül yok tabi benimkini yapmaya zorlanmazsan daha hızlı kilo verirsin diye düşünüyorum.

canım şu tavuk suyuna nasıl yoğurt çorbası yapılıyo tarifini alabilir miiyim

Benn önce yapmştım normal dukan ama bu daha rahat gibi geldi bana :)

Hmm anladım yarın sadece protein yiyorum o zaman. Ama okulda ne yicem ki(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…