Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

tamam ablam sen merak etme saana iyi tatiller bol eğlenceler

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrrr

Gezenti ceco geldiiiiiiiiii

Öğlende işlerim tam çok az kaldı derken bir baş ağrısıyla 1 saatten fazla uzandım
Sağ olsun büyük kız kalan işlerin bir kısmını yaptı
Tam kendime geldim derken eşim aradı hadi şirkette kimse kalmadı atlayın gelinde buradaki mağazalara bakalım dedi Tabi benim kızlarda analarına çekmişler gezme diyince bir 5 dakikada hazırlanıp çıktık
Allahtan fazla trafik yoktu da rahat gittik iş yerine
Tam 1 saatten fazla mağaza mağaza gezdik yani bana iyi yürüyüş oldu

Hadi akşam yemeğinide dışarda yiyelim diyince hayır diyen olmadı doğal olarak
Daha 1 saat olucak eve geleli ve şükür çok fazla kaçırmadım dışarda da olsak

Annecime gittim canımcım yazlıktaydı yeni döndü ,beraber tekrar gitmeye karar verdik yarın nasipse gidiyoruz ben bu sene gidememiştim iş güç telaş derken.

Canım sana şimdiden hayırlı yolculuklar

İnşallah bir kaç günde olsa çok güzel vakit geçirirsin ben doyamadım bari sen biraz daha tadını çıkar

Hemen aklımdayken bugünki menümüde paylaşayım

Akşamı büyük yayınladımki kuzum daha güzel çıksın şaka şaka yediklerim daha iyi görünsün diye yaptım

Bu arada akşam yemeğindeki pilavı ellemedim bile ama patatesleri hüplettim gitti tabi kızartma değildi patatesler fırınlanmış patates

Sonra o bir kaç patates bile beni aslında sinir etti keşke bildirim öncesi yemeseydim diye ( çok gelmedi aslında ama şimdi alıştırdım ya kendimi vicdan yaptım bir an ama sonra geçti )
Eşimde aşkım abartma yaw zaten fazla yemedin okadardan birşey olmaz dedi ama işte insülin direncinde patatesten uzak durmak gerekiyor Kırk yılın başı olursa sizde benim gibi sadece bir an dert edin sonra ertesi gün eksi bildirim yapacağına çok emin bir şekilde rahatca gecenin tadını çıkarın

Kızlarrrrrrrr bakın bugün instagramda takip ettiğim diyetisyen ne tarifi yayınlamış

Ben ilk fırsatta yapacağım bunu hem eminim çok lezzetlidir hemde faydası varmış

Zayiflatan domates corbasi

Malzemeler: 50 gram kıyma 1 adet soğan 2 domates 1 kabak 1 havuç Yarım fincan bulgur Biraz ıspanak Yarım bağ maydonoz Hazırlanışı: 50 gram kıyma ile soğan kavrulur,domates rendelenir.Domates suyunu çekince içine 1,5 litre su ilave edilir.Üzerine diğer sebzeleri ilave edin.Pişirin,isterseniz mikserden geçirin.Öğlen ve akşam bu çorbayı içerseniz,metebolizmanız daha hızlı çalışır ve daha hızlı kilo verirsiniz.

Sağol canım benim inşallah iyi geçer bu sene denize siftah edemicem demiştim ilk kez hayatımda inşallah havalar iyi giderde denize girebilirim
Eşimde diyo ,allem ettin kallem ettin illa gidiyosun
Menün güzel ben beyendimPilavıda götürürdüm hiç affetmezdim ben

Menümüde paylaşayım
Sabah

Ilık su sirkeli limonlu

Domates
Salatalık
Beyaz peynir
Zeytin

Ara yok

Öğlen
Pide dönerÇok acıkmıştım ,ayran bile içmedim su içtim kendimce sanki daha az kalori olsun diye

Ara
sütlü kahve az şekerli (ikeadaydım bari kahve içeyim dedim cecoşum )
kahveyi bi türlü şekersiz içemiyorum oysa çaya nerdeyse 25 yıldır şeker koymam

Akşam

Zeytinyağlı barbunya
Yoğurt

Bugün süt günümdü yoğurt mayalıcam birazdan 1 bardak da süt içerim yatmadan:)

Su,2 litre anca içmişimdir
Spor,fatihte,forum ve ikea da akşama kadar yürüyüş

Kızlar sabah çok erken evden çıkcam feribot 8.30 da burdan çok uzak ve acayip de trafik oluyor
Arada cepten bakmaya çalışırım telin şarjı müsade ettiği sürece
Bol yürüyüş yapmayı planlıyorum ve hava iyi olursa yüzmeyi.yediklerimede dikkat edicem inşallah

Canım keşke öğlende pide arası yiyeceğine tabakta yeseydin döneri ekmeksiz
Hatta iskender bile yiyebilirdin tabi üzerine tereyağ gezdirilmeden ve pidelerini yemeden
Neyse olmuşla ölmüş çare yok dememişler boşuna en azından akşam dengelemeye çalışmışsın

Bu arada İkeaya ve Foruma geliyorsun ve bana bir alo demiyorsun
şaka şaka eminim vaktin olsaydı arardın zaten
Bir dahakine gelmeyi düşündüğünde haberim olsunda görüşelim be güzelim senin hoş sohbetini özledim

Valla buraya bildirim yapamazsanda İGye bari yapmaya çalış zaten olmadı ben her gün hatırlatırım kendimi
Motivasyonun benden sorulur artık

Geçmişte nasıl birlikte güzelce zayıflamayı becerdiysek bu seferde becericeğiz ama bu sefer bir daha geri gelmemek üzere kışkışlıyacağız kiloları

Bi yerde oturup yemedim paket yaptırdımo yüzden öyle olduYolda yedim anlıcan
Evet canımcım malesef vakit yoktu fatihten foruma geç geçtim ve işyerimizde forumun arkasında olduğundan eşimin ne zaman hadi diyeceğinide bilemiyordum o yüzden haber etmedim inşallah gidip geleyim En kısa zamanda görüşücez Allahın izniyle
Forumun orda oturan arkadaşımı bile arayamadım tam gelir ,bizimki hadi der ayıp olur bırakıp gitmek diye ama bunları en kısa zamanda telafi edicem inşallah

Aynen banum inşallah bu sefer yavaş yavaş ve sağlıklı olarak gidecek kilolar ve biz asla bir daha o kiloları geri almıcazZaten yaza bir yıl var bir yılda neler olmazkiYolumuz meşakkatli ve uzun ama biz bu seferde başarıcaz
Dürtmelerini bekliyorum müdürüm

Amaninnnnn
Gider ayak ne buldum kızlar ,bu listeyle nasıl 30 kilo vermişse artık
Ben bunların yarısını yesem. Şimdi 200 kiloydum heralde
Aslında çokda cazip gelmedi desem yalan olurAy kız banu denesekmi napsak belkide az yemekle hata ediyoruz ne dersin

Tülin Şahin Diyeti Listesi

-kahvaltı : 08.00
•1 yumurta
•4 dilim esmer ekmek
•mevsim yeşillikleri
•10 zeytin
•2 dilim sevdiğiniz peynir
•bal, pekmez yada reçel
•1 dilim pasta yada tatlı yada kurabiye
•şekersiz çay
Öğlen yemeği sabah kahvaltısından sonra en önemli ikinci öğün. Tülin Şahin, Tülin Şahinle moda programında kendisinin nasıl 30 kilo verdiğini anlatıyor. Tülin Şahin diyetinde, kral-prens-fakir diye adlandırılan ana öğünlerle beraber 3′te ara öğün yapılması gerekiyor.

– ara öğün: 10:30

•1. Seçenek şekersiz kahve + 3 kurabiye
•2. Seçenek 1 meyve + yoğurt + badem
•3. Seçenek 1 meyve + fındık
Öğle yemeğinde de gerçekten her canınız istediğini yiyebilirsiniz, önemli olan saat 13′ten önce yemek. Öğleden sonra yediğinizde kaloriler harcanamıyor ve kilo olarak depolanıyor. Vücudumuz bir makina gibi, ve yakıt için doğru besinlere ihtiyaç duyuyor. Fazlası ise vücutta yağ olarak depolanıyor.

- öğlen yemeği: 12:30
•1.Seçenek 1 tabak mantı + salata
•2.Seçenek adana kebap + salata
•3. Seçenek 1 tabak etli yemek + salata
•4. Seçenek 1 tabak sebze yemeği + yoğurt
•5. Seçenek 1 porsiyon balık + salata

-ara öğün: 16:00
•1. Seçenek 1 dilim pasta + şekersiz çay
•2. Seçenek 3 kurabiye : şekersiz kahve
•3. Seçenek meyve salatası + yoğurt + badem
•4. Seçenek 1 meyve + ceviz
•5. Seçenek meyve salatası + fındık
•6. Seçenek 1 küçük paket tuzlu kraker
•7. Seçenek 1 paket bisküvi
•8. Seçenek 1 küçük çikolata
Tülin Şahin Diyetinde akşam yemeği ve sonrası ara öğünü hafif tutmak yani fakir gibi beslenme çok çok önemli. Akşam yemeğine yüklenirseniz anında kilo alıyorsunuz. Akşam yemeklerini salata ızgara zeytinyağlı gibi yemeklerle atlatmak zayıflamak için çok önemli. akşam yemeklerinde olabildiğinizce hafif tutacaksınız. Hem formunuz hem cildiniz hemde saçlarınız için doğru beslenmek çok önemli. Tülin Şahin bu diyeti uyguladığınızda zayıflamaya başlayacağınızı, sonrasında formunuzu koruyacağınız söylüyor. Cildiniz güzelleşecek ve saçlarınız parıldayacak.

-akşam yemeği: 18:00
•1. Seçenek 1 tabak zeytin yağlı türlü + yağsız salata
•2. Seçenek 1 porsiyon ızgara tavuk + yağsız salata
•3. Seçenek 1 porsiyon haşlanmış tavuk + yağsız salata
•4. Seçecek 1 kase çorba + yağsız salata
Tülin Şahin diyetinde en son öğün akşam yemeğinden sonraki ara öğünde meyve yoğurt ve bademden başka hiçbirşey yenilmeyecek. Bu kurala uyarsanız zayıflayabiliyorsunuz. Sabah uyandığınızda kendinizi çok iyi hissediyor, ve daha mutlu oluyorsunuz. Tülin Şahin diyetiyle yazdan önce tüm kilolarınızdan kurtulabilir yaza ince ve formda girebilirsiniz.

Hiçbir diyet sporsuz olmaz . Tülin Şahin bahanelerinizi kaldırmanızı ve sporla diyetinizi desteklemeniz gerektiğini söylüyor. Hasta olup yatmadığınız sürece sporu bırakmamalısınız. Hiç birşey yapamıyorsanız hergün yarım saat yürüyün ve size kattıklarını görün. Zaten bir süre sonra vücudunuz sporu isteyecek ve ve bu yarım saati arttırmak isteceksiniz.

-ara öğünü: 20:00

•1. Seçenek bir kase meyve salatası + yoğurt + 2 badem
•2. Seçenek 1 meyve
Tülin Şahin son olarak diyetinizle beraber en az 1.5 litre su içmeniz gerektiğini söylüyor. Her diyette olduğu gibi Tülin Şahin diyetinde bol bol su içimeniz zayıflamak ve vücuttaki toksinlerin gitmesi için çok çok önemli

Kız ben Tülin Şahinin bir röportajında izlemiştim kadın dilediğimi yiyorum diyordu ama bir yandanda her gün mutlaka en az 1 hatta 1.5 saat Anadolu yakasında bisiklet kullandığını onun haricinde de düzenli olarak spor yaptığını söylemişti Yani bizim ya bunları yemememiz lazım yada totoşları her gün en az 2 saat kaldırmamız lazım Ben totoşların oturmasından yanayım
Yani en azından az kalsın şimdilik

Ben şükür günde iki öğünle gayet tokum ve inan hiç acıkmıyorum acıkırsamda zaten kesin öğle yemeğide ekliyorum yada dışardaysam o an kesin büyük bir ayran alıp açlığımı gideriyorum çünkü biliyorsun insülin direncinin baş düşmanıda açlık zaten

Karatay iyi gidiyor şükür

Anaaaa uykum yok dedim ama resmen bilgisayar başında içim geçmiş
kafa düşünce sıçradım

Benim saatim dolmuş demekki
Ayşem kusura bakma ama hazır gözler kayarken yatağa kaçayım yoksa uykum kaçarsa bildirimimi direk uyumadan yapmak zorunda kalacağım
Zaten bu gece bu saate kadar ayakta kalarak canîm Leptinlerdende olduk bari sonuna yetişeyim
Hayırlı sabahlar
Sende yat sabah erken kalkacaksın

Bugün bildirim günü

Izinli sayılacağım ama ben gene de bildirim yapayım
100.4 kg
Dün 98,6 idi aksam yemekten sonra misafirliğe gittik yedim gene , kız o kadar hazırlık yapmış kötü oldu

Dün gercekten kaçırmışım yani düşününce farkettim boşuna yüksek çıkmadı kılom
Sabah 1 simit peynir domates maydanoz
Öğlen 2 karnıyarık 2 dilim ekmek yumurtalı mantar kızartması yoğurtla
Üzüm
Ara 2 dilim ekmek peynir maydanoz turk kahvesi şekersiz
Aksam zyaglı fasulye 2 dilim ekmek köme 3-4 parça
Misafirlikte
Küçük parça börek çorba kasığı cevizi erişte 2 sarma 3 küçük ekler kuruyemiş

Cok yemişim değil mi

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrrrr

Herkese bol eksili ve az kalorili bir gün diliyorum
Rabbim gönlünüzde olanların hepsini sizlere hayırlı olarak nasip eder inşallah ....Aminnnnnnnn

Hayırlı Cumalar diliyorum

Gece baya bir geç yattım ama bildirim günü diye nasıl bir heycan yaptıysam eşim işe giderken bende kalktım
İnşallah bundan sonra uyku düzenime daha çok dikkat edeceğim öbür türlü leptinden faydalanamıyacağım yoksa

Hemen aklımdayken bildirimimi yapıp kendimi duşa atıyorum anamın işi belli olmaz birazdan arar belki kalktınızmı hadi gelin diye
Öğlende de küçük kuzumun pasta siparişini vermeye gidiceğim bir ara ama tabi böyle bir sonuçtan sonra Pazar akşamı pastadan incecik de olsa bir dilim yermiyim onu bilmiyorum

Evetttttt lafı uzatmadan bildirimime geçiyorum

Başlangıç; 124.5 kg
Geçen hafta; 120.5 kg
Bu hafta; 119.4 kg
Giden; - 1.1 kg

Toplam giden; 5.1 kg
Spor; maalesef yok ama en kısa zamanda oda dahil olucak inşallah
Hedef; şimdilik 99 kg

Bu arada babacığım sağ olsun beni zayıflamaya motive etmek için uzun zamandır kızım sen kilo ver karşılığında ne istersen ben sana alacağım diyip duruyor
Sırf bana değil tabi kardeşim ve kızımada malum demişti; kızkardeşim beğendiği 3lü bir altın set isterim demişti ve söz verdiği 15 kilonun 6 sını verdi 3 ayda Benim büyük kızada dilediği bir laptobu alacak oda söz verdiği 15 kgnun 3ünü verdi daha ancak Bende geçen gece yine uykusuz kaldığımda ulen nasılsa vermeye başladım bende artık istediğimi belirliyeyim dedim ve kararımı verdim ne isteyeceğime Amerikayı çok merak ediyordum küçüklüğümden beri ama maşallah turlar kişi başı 3 000 TL falan eee sonuçta ben çok daha fazla kilo vermem gerekiyor o yüzden hediyemde biraz daha pahalı birşey olsada olur sanırım tabi tek gidemiyeceğime göre bugün babama diycem Babacığım eğer 95 kgya düşersem beni ve kocamı Amerika Turuna göndersene ya la diye
Eminim sırf ben daha çok motive olayım diye kesin kabul eder bende işte o zaman daha büyük bir iştahla asılırım beslenmeye

Canım her öğününde 2 dilim ekmek yemişsin onu 1e düşürmeyi denesen
Birde misafirliğe gideceğim zaman ben genelde ya cacık tarzı birşey yerim yada sadece salata çünkü dediğin gibi gideceğin yer mutlaka az yada çok bir ikram hazırlamış oluyor ve yemeyincede ayıp oluyor diye insan rahat edemiyor
Eminim bir iki gün daha dikkatli olursan çok daha güzel kilolar gidecektir ve sen tekrar 2li haneleri göreceksin
Birde şu var bir öğün fazla kaçırmakla 2 kg birden gelmez o yüzden büyük ihtimal ödeminde vardır o yüzden hiç moral bozmayıp aynen devam ediyoruz

***8.TAKIM 377.ETAP***

Moni (104,5/0 / 0/% 0)izinli
Ceco34 (120,5/ 119,4/ 1,1/% 0,91 )
Adayaren (71,6/0/ 0/% 0)izinli
Mavı_gunbatımı (63,5/ 0/ 0/% 0)izinli
Damla_1(53,4/ 0/0/% 0)izinli

8.TAKIM ORTALAMASI %

Harika bir hediye seçimi:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…