73 kilodan 55 kiloya inmek istiyorum 14.03.2016 dan itibaren :)

singjude

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2016
4
0
26
Merhabalar, ben 18 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli kilo vermek istemişimdir. Liseye geçince ergenlikle birlikte çok fazla kilo aldım ve onları ara ara versem de tekrar fazlasıyla aldım. Benim sorunum hep motivasyon eksikliği oldu. Çok bıkan ve sıkılan bir yapım var ne yazık ki o yüzden başladığım şeylere devam etme konusunda çok sıkıntı yaşıyorum. Vücudumun bu kadar yükü taşımasına gerek olmadığını ve ona eziyet ettiğimi düşünüyorum. Kendimi seviyorum ve kimse için değil sadece ve sadece kendi sağlığım ve özgüvenim için bu zayıflama maratonunu başlatıyorum. Onlarca kere girdiğim bu diyet sürecini artık son kere yaşamak ve gerçek benliğimi bulmak istiyorum. Çünkü biliyorum ki aynaya baktığım zaman gördüğüm kız ben değilim. Kendime bir hediye vermek istiyorum. Sizin de katkılarınız ve yorumlarınızla 3-4 ay sonra olmayı deli gibi arzuladığım genç kıza dönüşücem inşallah. Desteğinize çok ihtiyacım var :)

Zayıflama sürecime 14 mart pazartesi günü başlayacağım ve boyum 1.68 bu arada :)

Herkese günaydın!

Bugün zayıflama sürecime başlıyorum. Salı - Çarşamba - Cuma - Cumartesi günleri 40 dakikalık spor yapmaya karar verdim. Zaten gün içinde hareketli olduğum için haftada 4 gün 40 dakika benim için yeterli olur. Şimdilik tabi ki. Spor olarak evimde eliptik bisiklet ve yürüyüş bandı var bunun yanında yoga matı üstünde fitness hareketleri yapabilirim. :) beslenme biçimim de şöyle: ben kendime net bi diyet listesi yazmıycam çünkü 4 ay boyunca bundan sıkılacağımı biliyorum. Az çok çoğu yemeğin kilo aldırıp aldırmadığını biliyorum. Cumaları da izin günüm yapıcam. Abartmamak koşuluyla bütün hafta yemeyi hayal ettiğim şeyleri yemeyi düşünüyorum. Psikolojik olarak yorulmamak için. Sporun yetersiz olduğunu düşünenler varsa bana tavsiye verebilirlerse çok mutlu olurum. Ben gün içinde hareketli bi insanım okula gidip gelirken toplu taşıma kullanıyorum. Mimarlık okuduğum için de oraya buraya koşturuyorum malum bütün gün. Şimdilik bu kadar yorumlarınızı bekliyorum :)))

HA UNUTMADAN! Kilom 73,5.

Sabah 10 civarı kahvaltımı ettim kahvaltıdan yarım saat önce çörek otu yağı içtim

1 haşlanmış yumurta, domates, peynir, çok az bazlama ekmeği (evde başka ekmek yoktu midemi tutsun diye yedim), çok az da lifli mısır gevreği yedim. Yanında da yeşil çay içtim. Bir de elma yedim. Genel olarak kahvaltı porsiyonlarımı büyük tutmaya çalışıyorum ve kendimi çok kısıtlamamaya çalışıyorum çünkü kahvaltıda az yerseniz akşama doğru kendinizi tutamıyorsunuz denendi onaylandı:)

Kahvaltı-öğlen arası: 1 tane orta boy latte içtim. (Lattenin içinde sadece espresso ve sıcak süt olduğu için kilo yapmıyor)

Öğlen (Saat 15:00 civarı);

Yarım kâse tandır çorbası (çorbaların hepsini içiyorum çünkü bence hepsi zaten çok sağlıklı:) yarım tabak tavuk döner (okulda bu yemekten vardı) tabağın kalan kısmına da salata koyup yedim. Ayran içtim ve bi tane kepek ekmeği yedim.

Akşam;

Şu an canım hiçbir şey yemek istemiyor saat 18:35 bu saatten sonra da bir şey yemem heralde (yemek olarak). Bir şeyler atıştırabilirim ama belki.

Günlük su hedefim 2,5 litre.

Ayrıca ben doktor kontrolünde bağırsak bakterisi takviyesi alıyorum sindirim sorunu yaşadığım için. Sabah ve akşam içiyorum. Eğer sizin ilgilinizi çekerse doktorunuza sorabilirsiniz :))

Herkese iyi akşamlaar :)

X