7. Sınıfta dershane şart mı

Merhaba hanımlar.. kızım 7.sınıfa başlayacak, bu dönem için dershane kaydını birkaç ay öncesinden yaptırmıstim..ama şuan kendisi çok kararsız, bu yıl gitmesem ,evde çalışırım, seneye zaten LGS için gideceğim falan diyor..geçen yıl 6.sınıfta da gitmişti,biraz yoruldu galiba..cumartesi 6 ders saati ,hafta içi de 3 ders saati olacak..hafta ici 9.0 - 15.30 normal okulu olacak..dersanenin faydasını gördük..ortalaması 95 civarı..dersaneyi iptal etsem mi bilemedim..ne yapmalıyım sizce?
Benim kizim da 7. sınıfa geçti. Kursa ya da dershaneye göndermedim, bu yıl da gondermeyecegim. Seneye de matematik ve fenden özel ders aldırıp Türkçeyi kendim halledeceğim. Sosyal falan yapar zaten. Hafta içi okuldan sonra zaten yorucu olur. Hafta sonu verimli olur diye düşünüyorum. Benim kızımı da biraz dürtmek gerekiyor, oturup kendiliğinden bir şeyler yapmıyor. Bu yıl çalışma planı oluşturup disiplin sağlamaya çalışacağız, seneye de süreci devam ettireceğiz. Çocuklarımızı bu yaşta yarış atına dönüştüren sistemi kuranlar utansın...

Fen bilimleri öğretmeni olarak hep aynı şeyi söylüyorum ortaokulda matematikten özel ders almak dışında dershane vs Fuzuli masraf. Matematik ülkenin kanayan yarası olduğu için maalesef okulda öğrenen öğrenci çok az. Bunun dışında dersleri iyi dinliyorsa öğretmenleri de çok kötü değilse dershane vs gereksiz. Ekstradan soru çözsün istiyorsanız okul kurslarına gidebilir tabii kurs öğretmenleri sadece saat doldurmaya çalışmıyorsa
Dersaneden kaydını aldım, ihtiyaç duyarsa mat.,fen özel ders paketlerini görüşeceğim..kızim da dün yazılı notları adında kitabı almamı istedi, sipariş ettim..8.sınıfta lgs icin dershaneye bakacagiz artık ..

Genel olarak çocuğun ihtiyacına göre destek alınması taraftarıyım. Benim de oğlum bu sene 7. Sınıf. Ben 4. Sınıftan itibaren ek kaynaklarla destekledim. Özel okula gidiyor. Akşam çıkışı 5. Bu sene cumartesi öğlen 1 e kadar okul. Ben yine ek kaynaklar aldım. İhtiyaç halinde online olarak ders takviyesi aldirabilirim. Bizim de hedef yüksek bakalım hayırlısı, bu süreç uzun ve zorlu bir maraton. Umarım emeklerinin karşılığını alırlar cocuklarimiz

Kızım 7.sınıfta ben bu sene de matematik özel ders aldıracağım. Özelden devlete aldım 6.sınıfta ,proje okulu tam gün bir devlet okulu ama matematik konusu sizin dediğiniz gibi okuldaki yeterli gelmedi. Bir dersane ile anlaşmıştım geçen sene de haftada 1 gün 2 saat gitti. Bu sene de aynı şekilde devam ettireceğim.
8.sınıfta farklı derslerden de grup yada bireysel ders aldırırım gerekirse ama 7.sınıfta bence eksik kalanı tamamlamak yeterli. Diğer dersleri iyiyse bence zorlandığı dersten özel ders aldırın sadece bu sene.

eğer kaydı sildirecekseniz biraz zora solabilirler sizi kitap siparişi verildiyse kitap ücreti derler ,yüzdelik kısım derler girdiği ders ücreti derler ücret keserler .

Bence dershane konusuna gelince gerekli en azından aynı konuları tekrar orda görecek ve sadece lgs değil lise eğitiminde de bu öğrendikleri iyi bir temel sağlayacak tabi dershane iyiyse ve öğrenci istekliyse . Yaşlar biraz küçük ve işin ciddiyetini pek anlayamıyor çocuklar

X