7. Sınıfta dershane şart mı

Efes78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2022
1.196
1.281
46
Merhaba hanımlar.. kızım 7.sınıfa başlayacak, bu dönem için dershane kaydını birkaç ay öncesinden yaptırmıstim..ama şuan kendisi çok kararsız, bu yıl gitmesem ,evde çalışırım, seneye zaten LGS için gideceğim falan diyor..geçen yıl 6.sınıfta da gitmişti,biraz yoruldu galiba..cumartesi 6 ders saati ,hafta içi de 3 ders saati olacak..hafta ici 9.0 - 15.30 normal okulu olacak..dersanenin faydasını gördük..ortalaması 95 civarı..dersaneyi iptal etsem mi bilemedim..ne yapmalıyım sizce?

Çok yoğun geldi bana ya ama bilemiyorum tabi hafta içi okula ekstra 3 ders haftasonu 6 ders,geçen sene keşke göndermeseydiniz bu sene ve seneye gitseydi daha mı iyi olurdu acaba

Çok yoğun geldi bana ya ama bilemiyorum tabi hafta içi okula ekstra 3 ders haftasonu 6 ders,geçen sene keşke göndermeseydiniz bu sene ve seneye gitseydi daha mı iyi olurdu acaba
Geçen yıl matematikten özellikle okulda iyi verim alamadı,en kötü hoca bize denk gelmişti,öğretmen 1 derste,1 soru çözüyormuş ancak..bircok veli dışardan destek aldı..

Evet ,okula ve eve yürüme mesafesi
O zaman gitsin bence. Dersane duzene sokuyor. Ders tekrari sagliyor.
Uzak olsa ,yol da insani yoruyor. Ama bu dersleri calismak zorunda zaten dersane ile daha duzenli olur bence.
Gecen sene ben de gondermek istedim kizim gitmek istemedi. 5 ve 6 da dersleri cok daha iyiydi.7 de geriledi bana gore kizim Ve cok verimsiz gecirdi gunlerini malesef

Dersane şart değil ama faydalı oluyor. Bu sene evde belli derslerden özel ders aldırabilecekseniz Dersaneye seneye gitsin ama yapmayacaksanız madem kaydını olmuş o zaman dişini sıksın kendisini wn iyi seviyeye getirsin.

Gerçekten iyi bir lisede okuması çok önemli ve gerekli.

Merhaba hanımlar.. kızım 7.sınıfa başlayacak, bu dönem için dershane kaydını birkaç ay öncesinden yaptırmıstim..ama şuan kendisi çok kararsız, bu yıl gitmesem ,evde çalışırım, seneye zaten LGS için gideceğim falan diyor..geçen yıl 6.sınıfta da gitmişti,biraz yoruldu galiba..cumartesi 6 ders saati ,hafta içi de 3 ders saati olacak..hafta ici 9.0 - 15.30 normal okulu olacak..dersanenin faydasını gördük..ortalaması 95 civarı..dersaneyi iptal etsem mi bilemedim..ne yapmalıyım sizce?
Eğer kızınız gerçekten dediği gibi evde iyi çalışacaksa bu sene gitmeyebilir. Ama kızınızın iyice gevşeyeceğini düşünüyorsanız ve geçen sene dershane sayesinde disiplinli çalışmışsa bu sene de gitsin.

Dershane kimine faydalı olur kimine faydasız. O yüzden tamamen kişiye bağlı bir durum.

Valla darlamayin bence oğlum 5.ve 6.sinifta gitmişti sonra yollamadim şuan lise 2ye geçti oğlumla beraber başlayan arkdasi birakmadan liseye kadar devam etti kursa ama çocuk sınıfta kaldı bu sene,çok zorlamadan mola vererek devam edin bence,seneye gidecekse bu sene bırakın gitmesin

Temeli sağlam, bilinçli ve sorumluluk sahibi bir çocuksa olabilir. Ama durtmezsem salar diyorsanız gondermeye devam edin. Öğretmen olarak şunu söyleyeyim gönülsüz giderse 95 artık rüya olur. Onun duygularini onemsediginizi göstererek orta yolu bulmaya çalışın.

Temeli sağlam, bilinçli ve sorumluluk sahibi bir çocuksa olabilir. Ama durtmezsem salar diyorsanız gondermeye devam edin. Öğretmen olarak şunu söyleyeyim gönülsüz giderse 95 artık rüya olur. Onun duygularini onemsediginizi göstererek orta yolu bulmaya çalışın.
Seneye Iyi bir liseyi kazanırsa lise 3 e kadar,hatta 4, kursa göndermem diye düşünüyorum ..yorulduğum anlarda molalar verirsin bazen gitmezsin diyorum..

Ortaokul matematik öğretmeniyim 7. Sınıfta dersane yerine özel ders öneririm

Özel ders bu yıl oldukça maliyetli,sınıfta 7 kişiler..bütün dersler var..
Evet dersanelerdeki mantık budur zaten.. ama öğrenci yorulur zahmetli olur öğrenci için. Çocuk tam dersaneye ihtiyaç duyduğu anda 8. Sınıfta yorulmasın ki art arda iki yıl gidenlerde oluyor bu durum.dersaneden uzaklaşıyorlar.14 yıllık sınava öğrenci hazırlayan bir öğretmen olarak tavsiyem bu yönde

Özel ders bu yıl oldukça maliyetli,sınıfta 7 kişiler..bütün dersler var..
Hangi liseyi istiyor
Benim oğlum da bu yıl girdi sınava
Özel ders dershane şu bu derken baya yorucu bir süreçti
Üstelik o kadar çalışmasına rağmen istediği okul da olmadı🤷‍♀️
O yüzden bence bırakın 7. Sınıfı biraz daha rahat geçirsin
8 de zaten çok yorulacak

Kizim 8.sinif Lgs ogrencisi...gecen yil sıkı takiple koç destegi aldik.Bu sene özel matematik &fen derslerine basladik. Sözeli ben hallediyorum ki bende egitim mezunu bir egitim koçuyum. Bu sene dersane istemedi ama özel derslere asildik, deneme kulubu uyeligi yaptik. Ekstradan çift eğitim koçu olarak sıkı takipteyiz. 7 ve 8 de dersane yorar kaldi ki gecen senede gitmis. Dersane yerine ihtiyaci olan derslerde takviye alin birebir yeni nesil soru calissin ve mutlaka iyi bir eğitim koçu bulun...

Evet dersanelerdeki mantık budur zaten.. ama öğrenci yorulur zahmetli olur öğrenci için. Çocuk tam dersaneye ihtiyaç duyduğu anda 8. Sınıfta yorulmasın ki art arda iki yıl gidenlerde oluyor bu durum.dersaneden uzaklaşıyorlar.14 yıllık sınava öğrenci hazırlayan bir öğretmen olarak tavsiyem bu yönde
Gönderdiğim dershane şubeleri olan,bağımsız binası olan bir yer,özel ders paketleri de var..50 ders saati (1 ders saati 40 dk) 30 bin fiyat verdiler..

Fen bilimleri öğretmeni olarak hep aynı şeyi söylüyorum ortaokulda matematikten özel ders almak dışında dershane vs Fuzuli masraf. Matematik ülkenin kanayan yarası olduğu için maalesef okulda öğrenen öğrenci çok az. Bunun dışında dersleri iyi dinliyorsa öğretmenleri de çok kötü değilse dershane vs gereksiz. Ekstradan soru çözsün istiyorsanız okul kurslarına gidebilir tabii kurs öğretmenleri sadece saat doldurmaya çalışmıyorsa

Seneye Iyi bir liseyi kazanırsa lise 3 e kadar,hatta 4, kursa göndermem diye düşünüyorum ..yorulduğum anlarda molalar verirsin bazen gitmezsin diyorum..
Hafta içi değil de hafta sonu verin kursa okuldan sonra dinlenmiş olsun. onunla karar verin şuan ergenliğin de baslarinda.

6 erken olmuş. Bence de bu sene dinlensin..seneye zaten yoğun çalışacak

X