Doğuma Hazırlık 7. Haftamdayim bebek 6+2 cikti korkuyorum.

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Gebelikte gelisememis bebek 7. Haftada bu durumu yasayan var mi

• Evet

OY: 7 87,5%
  • Hayir

OY: 1 12,5%

• Ankete Katılan
    8

Kszm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2018
8
6
34
Merhaba bayanlar. Dun doktora gittigimde tam 7. Haftamdaydim. Bebek 6+2 gorundu. Doktor bu hosuma gitmedi dedi. 2 hafta once tam 5 haftalik gorunuyordu. Istedigim kadar gelismemis dedi. Kalbini de duyamadik. Beni daha cok korkuttu bir aciklama da yapmadi. Basina gelen var mi boyle birsey. Lutfen yardim edin. Size 2 ultrason goruntusunu de koydum. Yorumlariniz benim icin cok degerli

Eklentiler

• IMG-20181215-WA0000.jpeg
    IMG-20181215-WA0000.jpeg
    89,4 KB · Görüntüleme: 273
  • IMG-20181119-WA0023.jpg
    IMG-20181119-WA0023.jpg
    133 KB · Görüntüleme: 270
ultrasonla sat uyusmuyor ki genelde neden boyle bisey soylemis ki.. benim de baslarda gerideydi sata gore ama sonradan ileri gecti ultrason gunu doktor da gyet normal bu dedi.. bunun icin panik yapma sakin ol. panik yapmak senin icin daha kotu..

Ay zepnep zepnep sorma o kadar korkuttu ki beni. Bu normal degil dedi. Kalbini duymamiz gerekiyordu filan dedi. Bekledigim kadar gelismemis dedi. Bu benim ilk gebeligim daha 5 aylik evliyim ben. Hic bir tecrubem yok. Yeni yeni ogreniyorum bu durumlari. Carsamba tekrar bakacagiz dedi..

ya bi doktor nasil boyle konusup strese sokar ki yeni hamile bi kadini anlayamiyorum.. insanlar 8 haftaya kadar bebekleri goremiyor bazen kalp atisini birak.. bence doktorunu degistir imkanin varsa, yoksa da her dedigine kulak asma sakin kal hep.. ben bi dusuk yaptim doktorum dusuk yapmama gelen surece kadar o kadar stres o kadar korku yasatti ki bana bu stres ve korku sureci bence bebegimi kaybetmemdeki en buyuk sebepti.. malesef hic doktoru degistirmeyi dusunemedim o surecte o korkuyla.. sonra tekrar hamile kalinca sakin kalacagima kendimi ikna ettim doktora ayda bir gittim beta hcg bi kere bile olcturmedim, cok sukur gayet guzel geciyor hamileligim.. suanki doktorumu bulana kadar bi kac kere doktor da degistirdim beni rahatlatan ve anlasabildigim bi doktor bulana kadar..

ya bi doktor nasil boyle konusup strese sokar ki yeni hamile bi kadini anlayamiyorum.. insanlar 8 haftaya kadar bebekleri goremiyor bazen kalp atisini birak.. bence doktorunu degistir imkanin varsa, yoksa da her dedigine kulak asma sakin kal hep.. ben bi dusuk yaptim doktorum dusuk yapmama gelen surece kadar o kadar stres o kadar korku yasatti ki bana bu stres ve korku sureci bence bebegimi kaybetmemdeki en buyuk sebepti.. malesef hic doktoru degistirmeyi dusunemedim o surecte o korkuyla.. sonra tekrar hamile kalinca sakin kalacagima kendimi ikna ettim doktora ayda bir gittim beta hcg bi kere bile olcturmedim, cok sukur gayet guzel geciyor hamileligim.. suanki doktorumu bulana kadar bi kac kere doktor da degistirdim beni rahatlatan ve anlasabildigim bi doktor bulana kadar..

Vallahi beni doktordan cok sen rahatlattin su anda. Aslinda gerekirse degistirebilirim. Allah senden razi olsun vallahi zepnep zepnep . Insallah kotu bir sey yoktur saglikla kucagimiza almak nasip olur..

Benimde su an öyle canım gecen hafta gittim 4+2 ydi sonraki hafta gittim 5+2 olmasi gereken yerde 4+4 cikti 5 mm den 7 mm yükselmiş kesem ama doktorum da cok korkuttu beni öylece geldim ayin 24 ünde gel kalp atisana bakalim yoksa aliriz dedi dondum kaldim bise diyemedim bol bol dua et ben su an sadece öyle yapabiliyorum

Benimde su an öyle canım gecen hafta gittim 4+2 ydi sonraki hafta gittim 5+2 olmasi gereken yerde 4+4 cikti 5 mm den 7 mm yükselmiş kesem ama doktorum da cok korkuttu beni öylece geldim ayin 24 ünde gel kalp atisana bakalim yoksa aliriz dedi dondum kaldim bise diyemedim bol bol dua et ben su an sadece öyle yapabiliyorum

Ah N Ncydmr insallah iyidirler. Insan cok telaslaniyor . Daha cok kucukler.. allahim yardimciimiz olsun beklemek cok zor. Carsamba gunu gidecegim bkalim ben de tekrar.

Insallah her sey yolunda gider canimm canım insallah şu yükü atarız üzerimizden keyifli bir hamilelik geciriiriz

Insallah her sey yolunda gider canimm canım insallah şu yükü atarız üzerimizden keyifli bir hamilelik geciriiriz

Insallah N Ncydmr . Ama icini ferah tut. Ben kimle konustuysam hepsinden bunu duydum. 2 hafta gerilige kadar normalmis. Internetten de arastirdigim kadariyla. Allahim yuzumuze gulsun

Her sey allahtan, bana da bebek kucuk griden geliyo dediler 8-9 haftada gec dollenme dedi. Simdi iki hafra ondengidiyo bence baska doktora git, konusmasni begenmedim

ultrasonla sat uyusmuyor ki genelde neden boyle bisey soylemis ki.. benim de baslarda gerideydi sata gore ama sonradan ileri gecti ultrason gunu doktor da gyet normal bu dedi.. bunun icin panik yapma sakin ol. panik yapmak senin icin daha kotu..
Benimkide şuanda öyle 1 hafta 4 gün geride doktor geç döllenme demişti ama endişeliyim😞 9 hafta 4 günlük olması gerekiyor sat göre ama 8 haftalık ultrasonda bilgili olanlar yazabilir mi aşırı korkuyorum 😞😞😞

Benimkide şuanda öyle 1 hafta 4 gün geride doktor geç döllenme demişti ama endişeliyim😞 9 hafta 4 günlük olması gerekiyor sat göre ama 8 haftalık ultrasonda bilgili olanlar yazabilir mi aşırı korkuyorum 😞😞😞 nolur cevap yazın🙏

Kizlar cok sukur doktora gittim kalp atislarini duyduk .. allahim merakta olan herkese nasip etsin.
Benimkide şuanda öyle 1 hafta 4 gün geride doktor geç döllenme demişti ama endişeliyim😞 9 hafta 4 günlük olması gerekiyor sat göre ama 8 haftalık ultrasonda bilgili olanlar yazabilir mi aşırı korkuyorum 😞😞😞

Merhaba bayanlar. Dun doktora gittigimde tam 7. Haftamdaydim. Bebek 6+2 gorundu. Doktor bu hosuma gitmedi dedi. 2 hafta once tam 5 haftalik gorunuyordu. Istedigim kadar gelismemis dedi. Kalbini de duyamadik. Beni daha cok korkuttu bir aciklama da yapmadi. Basina gelen var mi boyle birsey. Lutfen yardim edin. Size 2 ultrason goruntusunu de koydum. Yorumlariniz benim icin cok degerli
Boyle doktorlari hic sevmiyorum zaten aklimiz cikiyor bisey olacak diye onlarda ustune tüy dikip daha beter strese sokuyolar insani. 6.haftadan snra iki haftada bir gittim bazi sebeplerden her gidisimde usg farkli gun verdi en son artik 5 gunluk bir uyumsuzluk cikti. Bi sorun mu var neden her defasinda hafta ve gun uyumsuz cikiyor dedim. Bebek kucuk oldugu icin ölcumler hatali olabiliyor gunude farkli cikiyor dedi hatta ornekle gosterdi bebek kafasini geri attiginda olctu bide kafasini goğsune dogru cektiginde iki gunluk fark cikti olcumlerde. Zaten 1 hafta 10 gun arasi uyumsuzluk normal kabul ediliyor bebek buyudukce 12. Haftadan snra net sekilde haftasi gunu belli oluyor son adetimden 5-6 gun uzaklasmistik ilk haftalar suan tam gunu gunune gidiyoruz

Canım o tarihte, bebeği ve yolku görmüş müydü doktor ?

X