Bebek Beslenmesi 7 aylık günlük bebek menüsü

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Hayir canim aksam yatarken bikere weriyorum sabah kahvaltisini muhallebi tarzinda yapiyorum blendirdan geciriyorum yani
elifcim muhallebi yapıyorum akşamları ilk yaptığımda kıvamı çok güzel oluyo tabağa alıyorum soğudukça cıvıklaşıyo neden acaba

merhaba arkadaşlar 6 buçuk aylık kızım var ek gıdaya başladık ilk zamanlar çok güzel yiyordu ama şimdi çok isteksiz yemiyo zorlamak da istemiyorum ne yapmam lazım. yardımcı olursanız sevinirim

Canim bende ilk yaptigimda oyle oluyodu civiklasiyodu sogudukca biraz daha cok koyuyorum benim msela kuucuk cezvem var ona ayrliyorum suyunu ona gorede muhallebi katiyorum gzel oluyo kivami

Canim yemek.istmiyosa zorlama bide 3saat gecsin doyduktan 3saat sonra ver yani.bidr senidr emiyosa bziimki beni.zorlamiyo sukur yemedede tabak gorunce ustume atiliyo:)
Oyuzden sende cok isrrarci olma yani

yok israr etmiyorum zaten.annesi gibi narin o da ama yesin istiyorum ne bileyim sebze tarhanası bile yaptım onun için faydalı diye bir iki kaşık alıyo sonra yok. bu arada muhallebinin kıvamı da güzel oluyo az koyuyormuşum

valla yazılanları okuyunca şoklar içinde kaldım benim oğlum 7 aylık olucak 2 gün sonra ama bu kadar çok ek gıdayı hiçbir doktor onaylamıyor ki!!? siz naptınız böyle nerdeyse 1 yaşındaki çocuk menüleri yazmışsınız. Ben 8. aya kadar günde 2 öğün ve toplamda 2 çay bardağını geçmiycek kadar ek gıda verilecek diye biliyorum... sütüm yetmediği için devam sütü kullanıyorum. Verdiğim besinler de ayına göre verilebilecek sebze, meyveler ve yoğurttan ibaret.. Hangisi doğru bilemedim

arkadaşım ben de senin gibi düşünüyorum
ha benim ki gerçekten zayıf ayına göre ama fazla yedirirsem kusuyor,midesi küçük ne yapayım
ben 200 cc kendi sütümü veriyorum,300 cc civarı da aptamil içiyor
sabah labne,tereyağı,bazen avakado,bazen yunurta
sonra meyve azıcık,çok sevmiyor
öğlen yoğurt,sonra mama,4 gibi de püre
akşam muhallebi,gece süt
sen neler yapıyorsun

elifcim muhallebi yapıyorum akşamları ilk yaptığımda kıvamı çok güzel oluyo tabağa alıyorum soğudukça cıvıklaşıyo neden acaba
okuduğum kitaptan alıntı yapıyorum: muhallebi yedirirken bir süre sonra muhallebi sıvılaşabilir. bunun nedeni tükürükte bulunan ve nişastayı parçalayan enzimlerdir. kaşığı ara sıra içinde içinde sıcak su bulunan bir kapta çalkalayarak bu sorun giderilebilir.

katılıyorum size ki bu kadarı benim kızım asla yemez iki kaşık yiyo o kadar

Arkadaslar alinti yapamiyorim ama;
Ben de zaten dolu dolu veriyorum benim kizimda zaen doli dolu emmiyo ama kahvaltimiz kesin corba ara sira meyvede kesin tabi yanlis anlasilmasin lutfen tutupda dolu dolu kase kase vermiyoruz ki yani midesini aldigi kadar yani... 8ay oldu daha vermeyelimde napalim ki

tatlım senin beslenme tablon normal ama bazıları çok abartılı geldi bana da

9 aylik bebegim var.Sabah kahvaltisinda bir yumurta 4 5 tanr cici bebe ve cici bebenin icine peynir katiyorum birde pekmez. Bunlari bazen guzel yiyor bazen yemiyor farkli seylerde yapiyorum tabi de. Kahvaltidan kac saat sonra yemek yedirmem gerekiyor acaba

Bende cevizle findigi bilendirdan gecirdim toz hale getirdim her zaman olmasa da arada kahvaltisinin icine koyuyorum bir sey olurmu bu arada 7 aylik oglum

merhaba
ben 7 aylık bebeğime kendimce cok sağlıklı besledğimi düşünüyorum bakıcım ve ben uyguluyoruz tabıkı doktorumda bundan çok memnun bu yüzden 2 saatte 1 beslıyorum
sabah kahvaltısı
2 cici bebe ekmek
biraz köy peyniri yada ev yapımı peynir
1 yumurta çok az tereyağı ama oda bildiğiniz yerden almanız lazım marketten değil
formül süt (aptamil 60 ml)
bazende
çok az tereyağı ile yumurta ve ev yapımı peyniri yağsız tavada kızattarak veriyoruz

öğlen yemeği
tel şehriye , arpa şehriye pirinç gibi
önceden kaynattığım ve küçük küçük poşetlere koyup her öğünde cıkarttığım tavuk suyu ve tavuk parçaları ile çorba yapıyoruz

sonraki öğün meyve saati
mevsimlik meyveyi rendeden geçiriyoruz daha doyurucu olsun diye evde yapılmış bebe bisküvisi veya cici bebe bisküvilerinden karıştılarak veriyoruz

sonraki öğünde
mevsim meyvelerinden püre yapıp yine kuzu etinin suyu ile yada tavuk etinin suyu ile sulandırılarak ısıtıp veriyoruz (kabak patates havuç brokoli vs)

sonraki öğün
ev yapımı yoğurt

aksam yemeği
patatesi haşlayıp biraz peynir biraz maydanoz tereyağı ve zeytın yağı ile karıştırarak püre yapıyoruz

gece uyumadan önce
formül sütle birlikte bebek bisküvisi veya ev yapımı bebek biskuvisi ile karıştırarak mama yapıyorum gece bazen uyaniyor bazende hiç uyanmıyor doyurduğu için

Buradakileri menuleri girunce sasirdim benim kizim 7 aylik hicbisey yediremiyorum

8 aylık kızım var,burdakileri menüleri okuyunca ben de şaşırdım..vayy be,ben zar zor yedirirken,bu menüleri uygulayanalar varmış,şaşırdım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…