6+4günlük hamileyim ama...

ayxsxegxuxl34

kuzucuklarım:)
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
513
8
42
adetime bir hafta kala öğrendim hamile olduğumu ilaç içiyodum öğrenir öğrenmez bıraktım ilaçları ve çok korkuyorum doktorum aldırıp aldırmamn senin elinde diyo bişey olabilirde olmayabilirde diyo napıcam bilmiyorum ya bişeyi yoksa bide adetim geçmemişti daha çok küçük doktorda ultrasyonda bakınca daha çok küçük bişey olmamıştır diyo ama benim yinede kafam çok karışık başından benim gibi talihsiz olay geçen varmıı:uhm:

benim dayımın gelini kendini bağlattığı halde hamile kalmış
tabi bağlı olduğu için hiç düşünmemiş gebe olduğunu ama sonradan anlaşıldı
oda birsürü ilaç içti aldıracakdı ama test yapılmış(bu test ne bilmiyorum)bebek sağlıklı denmiş evet gayet sağlıklı bir bebek doğuma az kaldı...merak etme rabbim korur

Ne aldırması arkadaşım. Birşeycik olmaz minik fasülyeye. Benim değil ama bir akrabamızın başından böyle bir olay geçti. Kadın hamile olduğunu bilmeden yığınla ağrı kesici antibiyotik filan içmiş. Çok ağır gripti çünkü. Sonra hamile olduğunu öğrenince doktoru aynı sizin doktorun söylediğini söylemiş. Aldırmadı tabi, hep diken üstünde oldu. Yapılan testlerden 3 boyutlu ultrasondan sonra rahatladılar ama . Çok şükürki sapasağlam doğdu. Şimdi 4 aylık :nazar:

bunda bir talihsizlik yok ki, nasıl aldırmak fikrini bu kadar kolay düşünebilirsin..
hamile olduğunu öğrenene kadar yaptığımız hiçbirşeyden sorumlu deiliz, önemli olan bundan sonra dikkatli olmak.
hem zaten ilk 3 ay riskli dönemdir bebeğin organları gelişecek, bir aksilik olursa ilk 3 ayda hamilelik kendinden sonlanır.
umarım böyle bişey olmaz ve sağlıklı bir hamilelik geçirip bebeğini kucağına alırsın.

saolun arkadaşlar aldırmıycam ama doktorlar çok kafa karıştırıyolar o testler nezman yapılıyo 3boyutlu ultrasyon felan bide perinatoloji bölümü varmış ona nezman giriliyo?

sakın sakın hiç bişiycik olmaz bizim bir tanıığımız vardı o senden daha sonra öğrendi hamile olduğunu bebeğini doğurdu hiç de bişiyi yok sakon aldırma

:uhm:saolun arkadaşlar aldırmıycam ama doktorlar çok kafa karıştırıyolar o testler nezman yapılıyo 3boyutlu ultrasyon felan bide perinatoloji bölümü varmış ona nezman giriliyo?

sağlıklı bebek kolay kolay düşmez ve etkilenmez bunlardan
eşimin teyzesi hamile kalmış ve bebeği istemediğinden kutu kutu hap içmiş hoplamış zıplamış hihoyyyt
sonuç mu?
eşimin 36 yaşında bir kuzeni var :roflol:

canım ya nasıl kıyacaksın o miniğe güzelim bende hamile olduğumu bilmeden içiyordum
antibiyotik içtim saçımı boyatmışım ama hiç aldırmayı düşünmedim rabbim düşündürmesin
ona can gelmiş artık kıyamazsın allahın izniyle hiç birşey olmaz bebeğime senin bebeğinde sağlıklıdır
emin ol canım vebaline girme

en mantıklısı 3 lü beşli kaçlı ne kadar test tahlil varsa hepsini yaptır...rahatla ..9 ay bu kuruntuyla yaşayamazsın strese girip bebeği daha kötü etkilersin..sağlıklı hamilelik geçirmen dileğiyle..

:uhm:saolun arkadaşlar aldırmıycam ama doktorlar çok kafa karıştırıyolar o testler nezman yapılıyo 3boyutlu ultrasyon felan bide perinatoloji bölümü varmış ona nezman giriliyo?

canım 2'li test 11. haftada.
3'lü test 17. haftada.
eğer gerekirse amniyosentez 21.haftada
perinatolji için ileri düzey ultrason 20-21. haftalarda.
tecrübesi sabit sırayla hepsi başımdan geçtii...
inşallah bir sorun olmadan bebişine kavuşursuun. :nazar:

canim bence de hic aldirmayi dusunme,ictigin ilaclari birak kullanma.
Allah korur bisey olmaz insallah...

aldırma bebişini bişeycik olmaz bende 5+5 im 3. haftada ripten antibiyotik aldım ilmiyodum tabi hamile olduğumu doktora gittim doktor bişecik olmaz dedi sen doktorunu değiştir bence iyi bir kadın oğum uzmanına başvur.korkma stres yapmaki bundan sonra bişey olmasın:)

X