500 Yasin Okumam İçin Yardım Edermisiniz ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2 tane de ben aldım.
Rabbim tez zamanda sağlığına kavuşmani nasip etsin

Şöyleki sağlık durumum hala çok iyi değil ama çok korktuğum bir sağlık sorunu vardı onun testlerine girmeden önce adamıştım ve testler sorunsuz çıktı yani adağım oldu evet kendim okumalıyım ama çok uzarsa diye endişeliyim zaten okuyorum da elimden geldiğince

Teşekkür ederim Kazen abi iki ayrı KONU olunca kim nereye yaziyor belli değil ne kadar okuma oldu o hiç belli değil teşekkürler tekrardan
Adak, herhangi bir dilek yerine geldiğinde karşılığında yapılacağı veya verileceği söylenen şey ve bunun sonucunda insanın kendisini Tanrı'ya karşı yükümlü kıldığı durum.
Adağınız yerıne geldıkten sonra 500 tane okumanız gerekır dıye düşündüm sızın ki çünkü adak. Ve kendım okuyacağım dıye adamıssanız kendınız adağınız yerine gelınce okumanız daha dogru gibi. Kendım okuyacağım dıye adayıp dagıtmayı cok dogru bulamadım ve adagınızı yıne yerıne getırmıs olmuyorsunuz tabi soglık durumunuz ıyı olmadıgı ıcın dagıtıyorsunuz ama zaten saglıgınız için adamışsınız once bi adagınız gerçekleşsin sonra adadıgınız sekılde kendınız okursunuz ıcım rahat etmeyecek bıran once bıtıreyım dıye bıtırmekle adagınızı da yerıne adadıgınız sekılde yerıne getırmıs olmuyorsunuz ki maalesef açıkcası ben adadıgım sekılde yapmayıp 500 e tamamladıgımda içime sinmezdi tabi sızın tercıhıniz .şöyle düşünün biri oğlum olursa koç kesecegım adagında bulunuyor ve eşi hamıle kalıyor daha dogum yapmadan koç kestırmek ıstıyor koç ücretını de akrabalardan para toplayarak yapıyor sizce bu örnekte adam adagımı yerıne getırdım di demeli yanlış anlamayın sızın de adagınızı bu örnege benzettım. Önce adağınız yerıne gelsın sonra kendım okuyacagım dedıgınız için kendınız inanın çok kısa surede okursunuz saglıcakla kalınız

Sizide uğraştırıyorum ama böyle bir yorum var ne yapmalıyım ?

Amacım sızı üzmek kırmak yardım etmemek degıl sızın durumunuza benzer yasadıklarım oldu 4444 tefrıcıye okuyacagım dıyıp baslayınca bıran önce bıtırmek ıstedıgım ıcın dagıtmıslıgım da olmustur ve sayıyı tamamlayıp şimdı duam kabul olur rahatlıgı sonra olmayınca ama ben o kadar dua okudum neden olmadı iç isyan ama Allah bılmıyor mi bıran once okumak sayıyı tamamlamak oldugunu görev gıbı üstesınden gelemeyecgım bır şeye nıyet edıp sonra onu dagıtmak .duam kabul oldu dıyorsanız nasıl nıyet ettıysenız o sekılde yapılır dıye bılıyorum dua degıl de adak oldugu için zaten allah da kulum ne kadar istiyorsun göreyım çabanı demıyor mu? Yoksa ben de 1000 yasin adarım sonra bunu dagıtırım , 3 koç adarım parasını eş dosttan toplar 3 koçu keserım,3 günde 4444 tefrıcıye okucam derım o an ki duygu ıle yetısmeyecegı anlar sonra dagıtırım nıyetım olmayınca veya gecıkınce de dua ettım olmadı derım yıne yanlış anlasılmasın amacım kırmak sız saglıgım yerıne gelırse kendım okuyacagım dıye adadıgınız ıcın yorumum bu yönde .. 500 yasine niyet ettım seklınde bir dua istegınız olsaydı tabıkı dagıtın bırlıkten kuvvet dogar olurdu yorumum

Herkese selamlar 2 aydır hastayım 500 adet Yasin okumam var Allah rızası için bana yardım edebilirmisiniz ?
nezamana kadar teslim etmen gerekiyor ben hastayım şuan iki gün sonra temizlenecem bir günde 41 tane okuyabilirim eğer günü varsa tabi ve iki gün sonrasına kadar bana kalırsa yasin

Bir de adagınız testlerımıb sonucu ıyı cıkarsa 500 yasın okuyacağım olarakmıydı? Adagınız test sonucum ıyı cıkarsa seklındeyse adagınız gerceklesmıs oluyor ama saglıgım yerıne gelırse ıyılesırsem 500 yasin okuyacagım seklınde ise henuz adagınız gerceklemedıgı ıcın adak gerçekleşmeden yerıne getırılirse şöyle bir açıklama var.
Adak yerine getirilmezse ne olur?Bir şarta bağlanan adağın
yerine getirilmesi ise o şart gerçekleşince vâcip olur. Şart gerçekleşmedenönce adak yerine getirilirse geçersizdir; yapılan ibadet ise nâfile sayılır; şart gerçekleşince yeniden ifası lâzımdır

İkinci konu Yasin okuyamadığım için sadaka versem olur mu sorusuydu sadece 500 Yasin okumam var 455 kaldı
Benim dediğim konu bu

Link attigim konu da 500 yasin okuması var suannki konuda o yuzden sordum ikisi aynı mi ayrı mi diye aynıysa sayılar karışmasın diye o yuzden yazdım

Mesela arkadaşlar okuma yapıyor Allah hepsinden razı olsun
Fakat ne kadar okundu ne kadar kaldı
Yazın ki takibi yapılsın
Hani karışmasın düzenli gitsin diye yazdım

Inşallah sağlığınıza rabbim şifa verir herşey yoluna girer

En son benim okuduğum sayı 5 ti 455 kalmıştı amin Allah arzı olsun çok sağolun inşallah şifa bekleyen herkese Rabbim şifa versin

Testlerimin sonucu iyi çıktı bir ihtimal vardı en çok korktuğum oda değil ama hala iyileşmedim tam olarak

nezamana kadar teslim etmen gerekiyor ben hastayım şuan iki gün sonra temizlenecem bir günde 41 tane okuyabilirim eğer günü varsa tabi ve iki gün sonrasına kadar bana kalırsa yasin
Bir süre söylemedim adarken sadece test sonucum iyi çıkarsa diye adamıştım

Benim test sonucum içindi adak ve okuyacağım diye adadım test sonucum iyi çıktı ama bir süre belirtmedim o zaman yavaş yavaş da olsa kendim okusam olur değil mi ? yani süre uzarsa diye korkuyorum ben çünkü 1 taneyi okumam bile uzun sürüyor bilmediğim için

Test sonucum ıyı cıkarsa okuyacagım seklınde zaman belırtmeden adağınız olduysa 3 ay 5 ay gibi bir zaman kısıtlamanız yok adagınız gerceklesmıs oluyor 500 yasini adagınız ne sekılde ıse oyle okumanızın dogru oldugunu düşünüyorum sayıyı tamamlarsınız ama adagınız tam olarak yerıne gelmemiş oluyor bıtırınce bu yıne içinize sınmeyecek belkı tekrar okumak ısteyeceksınız .500 yasin adagım olsun dıyorsanız dagıtabılırsınız ama 500 yasın okuyacagım dedıysenız kendınız okumanız dogru olur saglıklı gunler dılerım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…