5 kilo vermek istiyorum...

gri00

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2011
272
5
29
17 yaşında bir yiğenim var, onun için açtığım bir başlık.

4-5 kilo fazlası var, onları atmak istiyor. Spor yapacak vakti yok, okulu ve dersleri yoğun. boğazına da düşkündür biraz :)
önerdiğiniz yollar var mı?
(rica ediyorumki diyet önermeyin daha yaşı küçük sayılır.)

en düzgün yardımcı olan dilesin bizden ne dilerse :)

slm konuyu daha yeni okudum.

yardimci olmak istiyorum.

öncelikle yigeniniz kendi istemesi lazim kilo vermeyi. bunu diyetsizde basarabilir. yemesine icmesine biraz dikkat ederse sonuc alabilir.

1. bol su icsin
2. abur cubur yemesin
3. yemek yerken tabaga kücük porsiyonlar koyarak ve yavas yesin.

kardesimde de ayni sorun var kardesimde kücük porsiyonlar aliyor tabagina ve kücük catal ve kasikla yiyor yemegini öylelikle hem yavas yiyor hemde kücük lokmalar alarak cabuk doyuyor.

günde 30 dakika yürüyüse ciksa bile onun icin iyi olur.

umarim yardimci olabilmisimdir!

yaşı küçükse ağır diyetler sağlığı açısından iyi olmaz zaten.

*bol bol meyve tüketsin. ( muz hariç diyebilirim çünkü muzda çok fazla kalori var )
*süt ve süt ürünleri tüketmeye dikkat etsin.
*kola, cips gibi abur cuburlardan uzak dursun.
*akşamları yeşil çay içsin, hem rahatlatıcı özelliği de var ayrıca iştah kapatıyor.
*ekmeği azaltmaya çalışsın, mümkünse çavdar ekmeği yesin.

aslında spor yapabilse genç bir insan için 5 kiloyu vermek hiç problem olmaz. onun dışında bi mucize beklememek lazım.

teşekkürler canım verdiğin öneriler için.

Günde 3 fincan kadar içine 6-7 damla limon damlatılmış yeşil çay içsin.Akşam 7 buçuktan sonra yemek yemesin.Çay içerken şekeri kessin ya da maksimum tek şekerli içsin.Beyaz ekmek yerine kepek ekmeği yesin.Birde ek olarak okuldayken tenefüslerde aşağıya insin hem temiz hava aldığından dolayı metabolizması hızlanacak hemde efor sarfettiği için kalori yakacaktır.Bu kadarı yeterde artar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…