5 haftalık hamileyim kanamam var. Benimle aynı durumda olan var mı

Ne tesadüf ben de 5+4 haftalık hamileyim ve kanama nedeniyle bugün yatış verdiler. Kesede biraz bozukluk var dediler. Düşük tehdidi gördüler ben de. İnşallah bir şey olmaz da ne bileyim insan korkuyor yine de
Canım merhaba ne durumdasın noldu var mı bir gelişme

Canım merhaba ne durumdasın noldu var mı bir gelişme
Bugün özel hastaneye geldim. Vajinal ultrason baktılar. Kese çevresinde kan görmediler. Yolk keseyi gördü ve kalp atışını gördüm. Henüz çok küçük olduğu için sesi duyamadik ama kalbi pıt pıt atıyordu şükür. Önlem amaçlı yatırdılar. Düşük önleyici iğne ve progestan 200 mg hap verdiler. Şu an hastanede yatıyorum. Lekelenme tarzında kahverengi kan geliyor. Ama şunu anladım ki devlet hastanesi olmuş çöp. Halbuki daha yeni yapılmış bir hastane ama ultrason cihazları tamamen çöp ve amaçları sadece korkutmak. Var mı var. Bu kadar yani. Sizde durum nasıl? Ben de size yazacaktım

Bugün özel hastaneye geldim. Vajinal ultrason baktılar. Kese çevresinde kan görmediler. Yolk keseyi gördü ve kalp atışını gördüm. Henüz çok küçük olduğu için sesi duyamadik ama kalbi pıt pıt atıyordu şükür. Önlem amaçlı yatırdılar. Düşük önleyici iğne ve progestan 200 mg hap verdiler. Şu an hastanede yatıyorum. Lekelenme tarzında kahverengi kan geliyor. Ama şunu anladım ki devlet hastanesi olmuş çöp. Halbuki daha yeni yapılmış bir hastane ama ultrason cihazları tamamen çöp ve amaçları sadece korkutmak. Var mı var. Bu kadar yani. Sizde durum nasıl? Ben de size yazacaktım

Bende az evvel geldim kese çevresinde şükür kanama yok ama kalp atışı daha duyulmadı bugün kanamam da olmadı bakalım nasip inşallah 10 gün sonra kontrol dedi

Yok karından baktı vajinal kabul etmedim
Ben vajinal baktırdım. Kalbi o yüzden göründü. Sesi duyulmadı benimkinde de. Böyle duyulur duyulmaz gibi oldu yani. Frekansı çok düşüktü. Ama karından bebek bile görünmemişti. Yani bu da demek oluyor ki haftaya sizin de görünecek. Çünkü vajinal ultrasonda göründükten bir hafta sonra karından ultrasonda görünüyor. Yani kalp atışı da doktorun da dedigi gibi 10-15 günü bulabilir. Devlete mi gidiyorsunuz

Ben vajinal baktırdım. Kalbi o yüzden göründü. Sesi duyulmadı benimkinde de. Böyle duyulur duyulmaz gibi oldu yani. Frekansı çok düşüktü. Ama karından bebek bile görünmemişti. Yani bu da demek oluyor ki haftaya sizin de görünecek. Çünkü vajinal ultrasonda göründükten bir hafta sonra karından ultrasonda görünüyor. Yani kalp atışı da doktorun da dedigi gibi 10-15 günü bulabilir. Devlete mi gidiyorsunuz
Evet ben Erzurum da yaşıyorum. Bizim hastanelerimiz tam teşekküllü. Birisi yeni yapıldı şehir hastanesi biri de araştırma hastanesi. İkisi de çok ilgilendi. Üst doktorlara falan başvurdular. İki prof. Aynı şeyi dedi o yüzden özele gitmedim. Yatış içinde dedi ki istersen yatıralım. Ben kabul etmedim. Sadece Progestan uygulayabiliyoruz bu evre de dediler. Bende ev benim için daha iyi diye yatmadım.Önceye nazaran biraz daha rahatladım. İnşallah bir sorun olmaz. Rabbim hayırlısını nasip etsin. Hepimize ❣🥰

Evet ben Erzurum da yaşıyorum. Bizim hastanelerimiz tam teşekküllü. Birisi yeni yapıldı şehir hastanesi biri de araştırma hastanesi. İkisi de çok ilgilendi. Üst doktorlara falan başvurdular. İki prof. Aynı şeyi dedi o yüzden özele gitmedim. Yatış içinde dedi ki istersen yatıralım. Ben kabul etmedim. Sadece Progestan uygulayabiliyoruz bu evre de dediler. Bende ev benim için daha iyi diye yatmadım.Önceye nazaran biraz daha rahatladım. İnşallah bir sorun olmaz. Rabbim hayırlısını nasip etsin. Hepimize ❣🥰
Amin canım inşallah. Allah'ın izniyle bir şey olmaz. 10 gün sonra kalp duymazsanız da dert etmeyin çünkü tahmini 15 günü var bunun için. Yine de haberlerinizi bekliyorum bebişinizin ☺️

Arkadaşlar Merhaba 5 haftalık gebeyim. Perşembe günü başlayan bir kanamam var bugün 4. Gün. İlk gün hafif pembemsi bir kanamaydı. 2. Gün kırmızı ile karışık kahverengiydi. 3. Gün çok hafif kahverengiydi. 4. Gün ise yani bugün avuç içinden az tuvalet kağıdında kırmızı bir kanama vardı ama diğerlerinden fazlaydı. Tabi bunları gördüğüm her gün hastaneye koştum hemen. Doktor kesede bozulma olmadığını. Sürekli devam eden bir kanama ve kalp atışı duymadığı için yatıramayacağını söyledi. Yalnız sadece günde 1 kez geliyor. Ve sadece 1 peçeteye bulaşıyor. Doktor Progestan yazdı kullanıyorum 3 gündür. Bugün düşük önleyici iğne yaptı. İlk gebeliğim. Benim gibi bu durumu yaşayan var mı? Lütfen yardımcı olur musunuz🙏
Son durumunuz nedir acaba bende aynı durum içindeyim çok korkuyorum😔

Son durumunuz nedir acaba bende aynı durum içindeyim çok korkuyorum😔
Kesilmedi kanamam maalesef 13 gündür devam ediyor ilaca devam ediyorum. Doktorlarda birşey bulamadı kese de falan da sorun yok beklemedeyim. Alıştım sanırım. Sizin nasıl oluyor

Benim günde 1 kere kırmızı lekelenme oluyor. 5 6 doktora gittim birşey çıkmadı yarın kontrolüm
Merhaba son durumunuz nedir acaba bende dün devletin acil bölümüne gittim şu lekelenme için tam 5 haftalık bu arada vajinalden baktı kese gözükmedi çok korkuyorum dış gebelikten falan değer 2600 çıktı iki gün sonra tekrar kan vericem

inşallah değildir ama vajinadan 5 haftalık görünüyor herhalde. Benim kanamam devam ediyor ama sürekli değil ped falan kullanmıyorum. Peçete de görüyorum sadece günde 1 kez. Kesede görüldü benim 5. Hafta da şuan 7 olduk. Bugün gidecez. Bakalım hayırlısı bende daha kalp atışı duymadım maalesef 😢

inşallah değildir ama vajinadan 5 haftalık görünüyor herhalde. Benim kanamam devam ediyor ama sürekli değil ped falan kullanmıyorum. Peçete de görüyorum sadece günde 1 kez. Kesede görüldü benim 5. Hafta da şuan 7 olduk. Bugün gidecez. Bakalım hayırlısı bende daha kalp atışı duymadım maalesef 😢
Güzel haberlerle dönersiniz inşallah 🤲🏻

X