5 aylık oğlumu kucaga nasıl alıştırabilirim

kelebek0312

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2024
99
19
31
Selam kızlar evet oğlum 5 aylık oldu ve 3 buçuktan beri meme reddi var. Son bir aydır şiddetlendi onun haricinde oğlum hiçbir zaman emme pozisyonunda kucağımda kalmak istemedi hala da istemiyor kucağıma yatırdığım anda ıkınmaya sıkılmaya kendini geri atmaya ağlamaya kızarmaya başlıyor ne kadar zorlarsam zorlayayım sakinleştirmeye çabalasam da bir türlü bu pozisyonda kalmak istemiyor sadece meme verirken değil normal kucağımda tutmak istediğimde dahi ağlamaya başlıyor bunu uykusundayken de yapıyor ve asla meme emerken uyumuyor veya kucağımda uyumuyor sadece beşiğinde uyuyor onun haricinde omuzumda rahat bir şekilde kalıyor. O zaman mızmızlanmıyor ve bir de şöyle bir sorun var ki meme reddi yaşadığımız için ben ayağa kalkıp ayakta emzirirken ninniler çocuk şarkıları söylüyorum bebeğim sakinleşmiyor emmiyor ya da bırakıyor hemen ancak bu şarkıları ninnileri babasına söylettirdiğim zaman oğlum çok güzel meme emiyor bu bende yetersizlik duygusu yaratmaya başladı sorun bende mi anlayamıyorum ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum sürekli babasına da şarkılar söylettiremem Bir de böyle alışmasın zaten.

ben yazmisim sandim benimki de yatar pozisyonda kucagimda durmuyor asla aglamaya basliyor ama isin kotusu benimki sadece o sekilde uyuyor aksi gibi once agliyor sonra sakinlesip uyuyor besigine oyle koyuyorum. ben de istiyorum ki besiginde uyusun her bebis farkli gercekten huylari da surekli degisiyor. bugun oyle durmak istemez bir ay sonra ister benim tavsiyem en guzeli “o an ne calisiyorsa onu yapmak” bebisler oyle ya da boyle buyuyorlar 1 yasina geldiginde amaan ne stres yapmisim diyecegim seyleri artik stres yapmamaya calisiyorum su an emmiyor 3 aylik sutumu sagip veriyorum mama takviyesi yapiyorum oyle ya da boyle doyuruyorum ac kalmiyor anne sutu de aliyor full olmasa da ben kendim de 3 ay emip birakmisim sonra full mama. su an da sagligimda zekamda bi problem yok cok sukur isimde gucumdeyim😅

Aylardır pilates topunda hoplaya zıplaya emziriyorum, meme reddi yaşıyoruz biz de. Bir de memesiz asla uyumuyor, biberon emzik bilmiyor benim bebeğim. Şimdilik ben evdeyim sorun yok ama işe dönünce ne yapacak bakalım, memesiz nasıl uykuya geçecek...
Babası şarkı söylese yine iyi, bizde daha büyük problem ben ninni yerine Plevne marşına alistirdim her uykuya geçiş öncesi Plevne marşı söylüyorum 😂 bakıcı marş ezberleyecek mecbur

ben yazmisim sandim benimki de yatar pozisyonda kucagimda durmuyor asla aglamaya basliyor ama isin kotusu benimki sadece o sekilde uyuyor aksi gibi once agliyor sonra sakinlesip uyuyor besigine oyle koyuyorum. ben de istiyorum ki besiginde uyusun her bebis farkli gercekten huylari da surekli degisiyor. bugun oyle durmak istemez bir ay sonra ister benim tavsiyem en guzeli “o an ne calisiyorsa onu yapmak” bebisler oyle ya da boyle buyuyorlar 1 yasina geldiginde amaan ne stres yapmisim diyecegim seyleri artik stres yapmamaya calisiyorum su an emmiyor 3 aylik sutumu sagip veriyorum mama takviyesi yapiyorum oyle ya da boyle doyuruyorum ac kalmiyor anne sutu de aliyor full olmasa da ben kendim de 3 ay emip birakmisim sonra full mama. su an da sagligimda zekamda bi problem yok cok sukur isimde gucumdeyim😅
Ya bnde ilk anneliğim istiyorum ki rahat rahat emsin memede uyusun benle hep temas halinde olsun. Ama yok ne kadar ugraşsamda olmadı en son meme reddine vardı durum işte. Kendi beşiğinde yatıyor ben yatagımda ayrı gayrı hiç yanımda uyumaz asla . Sanki ben doğurmadım

Aylardır pilates topunda hoplaya zıplaya emziriyorum, meme reddi yaşıyoruz biz de. Bir de memesiz asla uyumuyor, biberon emzik bilmiyor benim bebeğim. Şimdilik ben evdeyim sorun yok ama işe dönünce ne yapacak bakalım, memesiz nasıl uykuya geçecek...
Babası şarkı söylese yine iyi, bizde daha büyük problem ben ninni yerine Plevne marşına alistirdim her uykuya geçiş öncesi Plevne marşı söylüyorum 😂 bakıcı marş ezberleyecek mecbur
Memeyi reddedip nasıl memede uyumak istiyor ki. Plevne marşı iyiymiş 🤣🤣

Memeyi reddedip nasıl memede uyumak istiyor ki. Plevne marşı iyiymiş 🤣🤣
Memeye geldiğinde kafasıyla itiyor istemiyor, kafayı geriye atıyor, dışarıyı izlemek istiyor...her bir hüner var. Küçücük ama on parmakta on bir marifet.
Ama gel gör ki memesiz de asla uykuya geçmiyor, ne kucakta ne ayakta ne beşikte hiçbir şekilde memeden başka yerde uyumuyor.
Hay söylemez olaydım, İzmir marsindan giriyoruz mehteran takımıyla çıkıyoruz 😂 herkes eeeee söyler biz Osman paşa askerinle binler yaşa...

İlk red zamanlarında ten tene teması denediniz mi?
Çok stres yapıp bebek kucağınızdayken hızlı hızlı nefes alıp vermeniz, uff gibi stres gibi tepkiler verdiyseniz kolay kolay unutmuyorlar.

Ya bnde ilk anneliğim istiyorum ki rahat rahat emsin memede uyusun benle hep temas halinde olsun. Ama yok ne kadar ugraşsamda olmadı en son meme reddine vardı durum işte. Kendi beşiğinde yatıyor ben yatagımda ayrı gayrı hiç yanımda uyumaz asla . Sanki ben doğurmadım
benimki bu gece yanimda yataga isedi bezinden tasmis nasil olmussa sabahin 4unde ben uyutmaya calisiyorum esim nevresimi degistiriyor 😅😅 bence yataginda uyumasi kotu bir sey degil onemli olan iletisim bebeginizle iletisiminiz saglikli oldugu surece sukredin bence

Biz anneler istemeden veya farkında olmadan strese giriyoruz, tüm gün ilgileniyor olmanın verdiği yorgunluk da var.. Bende özellikle akşamları artık uyumadığında yorgunluktan geriliyorum, ben gerildikçe kızım daha huysuzlaşıyor.. Babası gelip iki sallayınca hemen uyuyor ama..

Beraber duşa girip duşta babası yavaşça sırtına bacaklarına su dökerken emzirmenizi öneririm. Ama sıcak olsun ortam kapıyı kapatın üşüyüp ağlamasın huylanmasın. Bolca suyun altında ten teması yapın omzunuza alıp beraber duşun altına girin sarılın. Ve en önemlisi sakin olun. Bebekler annenin bütün duygularını hemen çekiyorlar. O an stres olup sakinliğinizi kaybedeceğinizi düşündüğünüzde kucağınızda tutmayın hemen babasına verin. Ve ben kanguru öneririm, bir iki ağlasa da hoplaya hoplaya alıştırın içine koyunca hemen sarılın kafasını okşayın öpün. Gün içinde oturtturun kanguruya yürüyüşe çıkın evinizin işini temizliğini yapın sürekli üzerinizde olsun bebeğiniz

X