5 aydır korunmuyoruz gebe olmamam normal mi ?

omrum94

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2022
787
444
29
Hanımlar merhaba ,
Yaklaşık beş aydır korunmuyoruz bebek istiyoruz fakat bir türlü sonuç alamadık.Bugün adet dönemimin üçüncü günü.
Kadın doğuma testler için adet döneminde mi gitmem gerekiyor nasıl bir yol izlemem lazım ,
Yaklaşık 20 gündür dahiliye doktorumun verdiği tiroit ilacımı kullanıyorum b12 ve d vitamini için de ilaç kullanıyorum fakat hiç halim yok gözümü açamıyorum aşırı yorgunluk ve uyku problemi çekiyorum bana tavsiyeleriniz nelerdir nasıl bir yol izlemeliyim ?

Normal canım genelde çoğu doktor 1 sene korunmasız ilşki olduktan sonra tedavi yapıyolar onun dışında kan testi usg bakarlar bişey varsa söylerler deneyin derler

Normal canım genelde çoğu doktor 1 sene korunmasız ilşki olduktan sonra tedavi yapıyolar onun dışında kan testi usg bakarlar bişey varsa söylerler deneyin derler
Çok teşekkür ederim peki ben herhangi bir dönemde gidebilir miyim kadın doğuma yoksa adet dönemini mi beklemeliyim ?
Eşimle zor aştığımız vasjinümus sonrası cocuk sahibi olmak istiyoruz aslında 3,5 yıllık evliyiz :)

Çok normal, ortalama 1,5 seneye kadar da normal kabul edilir.

Hatta benim doktorum Allah razı olsun ondan 1 sene sonra gittiğimde hem polikistik overm hem tek tüpüm tıkalı çıkmasına rağmen bana tedavi yapmadı sadece kilo ver yumurtalıkların da düzelir dedi özel hastane olmasına rağmen beni geri gönderdi hatta ben ısrarla tedavi istedim kabul etmedi 3 ay sonra kızıma hamile kaldım şuan 1 yaşında sağlıklı beslenmek hareket etmek hem kadın hem erkek için tabi çok iyi oluyor yumurtalar ve spermler için

Adetin 2. Veya 3. Günü aç karna gidebilirsin hem usg hem kan tahlili yaparlar

Reglin en yoğun günlerinde (1. 2. ya da 3. gibi) kadin doğuma gidip gebelik planlıyorum. Hormonlarima baktirmak istiyorum, muayene olmak istiyorum diyeceksiniz. Amh degerime de bakilsin deyin. Bana 1 sene korunmasiz ilişki yaşa oyle gel demedi. Direkt muayene etti, kan aldı. Zaten bunun niye dendiğini de anlamıyorum. Belki yumurta sayim çok az. Neden 1 sene oyalanayım ki? Eşinizin de ürolojiye gitmesi gerek. Spermlerine baktirmasi gerek.

Allah bağışlasın darısı başımıza inşallah İşte bende acaba sorun var da mı olmuyor diyorum çünkü döngüye uygulama üzerinden takip ediyoruz bakalım vardır bir zamanı benim sadece bilmediğim şekilde. Bir şey çıkar da ne. Yapmam konusunda bilgisiz kalışım çok teşekkürler bir daha ki ay gideyim en azından umarım alttan muayene istemez ondan korkuyorum biraz

Bende işte bir sene beklemek yerine bir sorun yoksa tedavi basamaklarını merak ediyorum uzun süredir evliyiz fakat yeni eşimle bir araya geldik iş dolayısındann bir de rahatszlıpım vardı onu da aştım Allah’ıma şükğrler. Olsun inşallah sağlıklı ve hayırlı evlat nasip olur hepimize

Bende işte bir sene beklemek yerine bir sorun yoksa tedavi basamaklarını merak ediyorum uzun süredir evliyiz fakat yeni eşimle bir araya geldik iş dolayısındann bir de rahatszlıpım vardı onu da aştım Allah’ıma şükğrler. Olsun inşallah sağlıklı ve hayırlı evlat nasip olur
Çok normal, ortalama 1,5 seneye kadar da normal kabul edilir.
evet öyle diyorlarmış ben en azından değerlerimde. Bir şey bar mı diye gidip öğrenmek istiyorum cok farklı şeyler okuyorum ya da duyuyorum

Gidip kari koca muayene olun. Rahatsizliginiz ne bilmiyorum ama oyle durumlarda 1 sene beklenmiyor. Benim de vardi dogal yolla gebelik 6 ay içinde oluşmazsa tedaviye geçeriz demisti. Tabii ki değerlerime en baştan bakmıştı.

Gidip kari koca muayene olun. Rahatsizliginiz ne bilmiyorum ama oyle durumlarda 1 sene beklenmiyor. Benim de vardi dogal yolla gebelik 6 ay içinde oluşmazsa tedaviye geçeriz demisti. Tabii ki değerlerime en baştan bakmıştı.
Tamamdır önümüzdeki ay üçüncü günümde gideceğim herhangi kullandığınız bitkisel tavsiyeniz var mı?

Test yaptırmak istediğinde bunu demezler zaten. Ben düzenli olarak her yıl testlerimi yaptırıyorum çünkü henüz çocuk düşünmüyorum bunun için de kendimi kontrol etmek amaçlı gidiyorum. Bu muayeneler sonrası eğer değerler normalse o zaman diyorlar doktorlar 1 sene süre deneyin diye. Sonrasında çocuk olmuyorsa tedaviye başlıyorlar. 1 sene dedikleri şey bu testler için değil yani tedavi ya da aşılama gibi şeyler için :)

Hayır siz gidin yine muayenenizi olun, tüm testlerinizi yaptırın zaten. Doktorlar bunun için 1 yıl bekleyin demiyorlar. Testleri yaptırırsınız sonuç normalse ona derler 1 yıl deneyin diye.

Ben cok önceden kendim yaptırdım ama bebiş isteği yoktu bir yıldan fazla oluyor o zaman da tiroid yüksekti şimdi ilaç kullanıyorum bakalım başka bir rahatsızlık çıkmasın da her şeyimiz cok zor oturdu tam rahat edicez derken umarım yine. Bir sorun çıkmaz :)

İçinizi ferah tutun çıkmaz bir sorun bence. İyi düşünelim iyi olsun :)

Iste kimi doktorlar gebelik planliyorum dediginde 1 sene korunmadan deneyin olmazsa gelin oyle bakalim diyorlar. Burada da çok okudum, arkadaşımın da basina geldi.

Iste kimi doktorlar gebelik planliyorum dediginde 1 sene korunmadan deneyin olmazsa gelin oyle bakalim diyorlar. Burada da çok okudum, arkadaşımın da basina geldi.
Amh ve fsh testi yaptırmak istiyorum, yumurtalıklarımı-rahmimi kontrol ettirmek istiyorum denildiğinde bunlara bakmayı reddedip 1 sene sonra gelin mi diyorlar yani?

Amh ve fsh testi yaptırmak istiyorum, yumurtalıklarımı-rahmimi kontrol ettirmek istiyorum denildiğinde bunlara bakmayı reddedip 1 sene sonra gelin mi diyorlar yani?
Bu şekilde bir taleple gitmedim. Gebelik için gerekli testleri yaptirmak istiyorum deyince ne zamandir korunmasiz iliski oldugunu soruyorlar. 1 sene devam edin dogal yolla olmazsa hormonlara rahme bakalim diyorlar. Arkadasima aynen boyle oldu. Hiç anlayamiyorum bunun sebebini. Baştan savmak gibi geliyor bana.

Ben 6 ay bekledm en sonunda allahim sen hayrkisi ver dedim saldim cocugu hic takmadan ilskimi yasadm oldu ama dusuj yaptim ama osncta anne olabiliyormusum onu ogrenmis oldum dusunme kafaya takma oluruna birak olur bebek dusundugumde knstre gttm folik asite basladim ve acaba bu ay hamile kalicammi demedim saldim oluruna birakinca oluyor inan bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…