5 aydır korunmuyoruz gebe olmamam normal mi ?

Bu şekilde bir taleple gitmedim. Gebelik için gerekli testleri yaptirmak istiyorum deyince ne zamandir korunmasiz iliski oldugunu soruyorlar. 1 sene devam edin dogal yolla olmazsa hormonlara rahme bakalim diyorlar. Arkadasima aynen boyle oldu. Hiç anlayamiyorum bunun sebebini. Baştan savmak gibi geliyor bana.
Ne kadar saçma bir şey söylüyorlarmış ya. Belki bir sorunum var. 1 yıl öyle geçecek, eee ne kadar süre de sorun anlaşılsın uygun bir tedavi bulunsun diye geçecek. Yani normalinde bu testleri yaptırıp sonuçları temiz çıkan birine 1 yıl deneyin denilmesi gerek bence.

Ne kadar saçma bir şey söylüyorlarmış ya. Belki bir sorunum var. 1 yıl öyle geçecek, eee ne kadar süre de sorun anlaşılsın uygun bir tedavi bulunsun diye geçecek. Yani normalinde bu testleri yaptırıp sonuçları temiz çıkan birine 1 yıl deneyin denilmesi gerek bence.
Ben de öyle düşünüyorum. Belki amh çok düşük. Belki boş boş 1 sene beklerken yumurtalar tükenecek. Belki doğal yolla gebelik mümkün değil, erkekte sperm yok denecek kadar az. Tek çare tüp bebekse ve doğal yolla olsun diye 1 sene bekleyip sonucunda bu gerçekle yüzleşmek kolay mi? Baştan bilseler belki birikim yaparlar 1 seneyi öyle geçirirler. Kolay mı tüp bebeğin altından kalkmak? Kim bilir kaç bin lira olmuştur?
Bir doktor tahlil bile almadan gonderiyorsa mutlaka baska doktora gidilmeli. Gebelikten once kadinin üreme sağlığının kontrolü de gerek. Düzenli smear alınmalı. Hiçbirini yapmayıp 1 sene deneyin gelin demek baştan savmak gibi.

Ben 6 ay bekledm en sonunda allahim sen hayrkisi ver dedim saldim cocugu hic takmadan ilskimi yasadm oldu ama dusuj yaptim ama osncta anne olabiliyormusum onu ogrenmis oldum dusunme kafaya takma oluruna birak olur bebek dusundugumde knstre gttm folik asite basladim ve acaba bu ay hamile kalicammi demedim saldim oluruna birakinca oluyor inan bana
Bende hiç sıkıntı etmiyorum psikolojimi olacaksa olacak zaten diye hazırlıyorum çünkü stresten bile olmuyormus sonucta hormonlarımız duygularımıza mahkum :) ama en azından ne. Yapmam gerektiğini öğrendim çevreme sormak falan istemiyorum sürekli soranlara da maruz kalıyorum bu yüzü de vermiyorum kimseye de sormam insanlar cok rahat belki sorunum var yarama neden tuz basıyorsun değil mi ? Kimseyi kırmadan düşünmüyoruz diyorum ama inşallah Allahım bana sağlıklı ve hayırlı evlat nasip eder ve tüm evlatlarımız sağlıklı , hayırlı olsun temennim bu

Ben de öyle düşünüyorum. Belki amh çok düşük. Belki boş boş 1 sene beklerken yumurtalar tükenecek. Belki doğal yolla gebelik mümkün değil, erkekte sperm yok denecek kadar az. Tek çare tüp bebekse ve doğal yolla olsun diye 1 sene bekleyip sonucunda bu gerçekle yüzleşmek kolay mi? Baştan bilseler belki birikim yaparlar 1 seneyi öyle geçirirler. Kolay mı tüp bebeğin altından kalkmak? Kim bilir kaç bin lira olmuştur?
Bir doktor tahlil bile almadan gonderiyorsa mutlaka baska doktora gidilmeli. Gebelikten once kadinin üreme sağlığının kontrolü de gerek. Düzenli smear alınmalı. Hiçbirini yapmayıp 1 sene deneyin gelin demek baştan savmak gibi.
Benim bir arkadaşım da aynı dediğin gibi oldu üç dört sene önceydi sanırım doktor bir sene olmamış dedi aslında dediğinde çok haklısın ne varsa öğrenip ona göre davranmak en iyisi olmayacaksa olmasın olabilecekse de tüm işlemler başlatılsın :)))

Bende hiç sıkıntı etmiyorum psikolojimi olacaksa olacak zaten diye hazırlıyorum çünkü stresten bile olmuyormus sonucta hormonlarımız duygularımıza mahkum :) ama en azından ne. Yapmam gerektiğini öğrendim çevreme sormak falan istemiyorum sürekli soranlara da maruz kalıyorum bu yüzü de vermiyorum kimseye de sormam insanlar cok rahat belki sorunum var yarama neden tuz basıyorsun değil mi ? Kimseyi kırmadan düşünmüyoruz diyorum ama inşallah Allahım bana sağlıklı ve hayırlı evlat nasip eder ve tüm evlatlarımız sağlıklı , hayırlı olsun temennim bu
Ben yeni kurtaj oldum ve iki uc cahil bana ne dedi biliyomusn ne oldu agrmi kaldrdin neye zorlandim kalbi atmams suc benmmi yani soncta zaten canm yaniyo ne diyosun insanlar boyle bu tavrni koyman ck guzel bende bnu zamnla anlayip koydum

Ben yeni kurtaj oldum ve iki uc cahil bana ne dedi biliyomusn ne oldu agrmi kaldrdin neye zorlandim kalbi atmams suc benmmi yani soncta zaten canm yaniyo ne diyosun insanlar boyle bu tavrni koyman ck guzel bende bnu zamnla anlayip koydum
Çok geçmiş olsun Allah aynı zamanda sabır da versin insanlar haddini bilmediği gibi söylenen sözün nereye gittiğini bilmiyor :KK43:

Çok teşekkür ederim peki ben herhangi bir dönemde gidebilir miyim kadın doğuma yoksa adet dönemini mi beklemeliyim ?
Eşimle zor aştığımız vasjinümus sonrası cocuk sahibi olmak istiyoruz aslında 3,5 yıllık evliyiz :)
Merhabalar bende 3.5 yıllık evliyim bende vajinusmus hastasıydım ve aştık cok şükür yakaladık 4 aydır saçsa bebek istiyoruz ama olmuyor doktora da gözüktük bi problem yok acaba sizde gelişme oldu mu inşallah olmuştur

Merhabalar bende 3.5 yıllık evliyim bende vajinusmus hastasıydım ve aştık cok şükür yakaladık 4 aydır saçsa bebek istiyoruz ama olmuyor doktora da gözüktük bi problem yok acaba sizde gelişme oldu mu inşallah olmuştur
Doktora da adetinin üçüncü günü gitmeni söylüyorlar doktorlar eşinin de 3 gün boyunca cinsel perhiz yapması lazım sonra sperm testi vermesi lazım onunda

Merhaba çok sevindim sizin adınıza bu arada telefonumun ekranı karardı yazılım hatası varsa özür :)
Biziim evlilik hala iki kişilik fakat beklemedeyiz umarım olur :KK43:

Kızlar bendede pcos var henuz tedaviye baslamadım doktora gittim hormon değerlerime baktırdım esimden sperm testi istedi randevusu eylülde tüm sonucları al gel öyle tedaviye baslıcaz dedi bakalım ama çok zor bi sürec gercekten ya özellikle etrafında yakınlarında hamileleri gördükçe insan cok kötü oluyor :KK43:
Umarım artık 3 kişilik bi aile oluruz

X