5 aydır evlym

Canım benim. Aklını kullan. Mutsuz bir evliliğin var. Gerçekleri duymak acıdır ama adam seni sevmiyor ya da tercihleri farklı. Sakın çocuk düşünme. Sana ve doğacak çocuğa yazık olur. Çocuk evlilik kurtarmaz

Paragraf başı yapmış olsaydınız her olayı anlatırken iyi olacaktı gözlerim yandı okumaya çalışırken son kısmı okuyamadım zaten..

Eşiniz istemeye istemeye evlenmiş sizinle belli ki. Nisanliyken farketmediniz mi bunu ? Sessiz sakindi diyorsunuz muhtemelen sohbet bile etmiyordu sizinle..ailesi de edepsiz tipler anladığım kadarıyla. Anneniz ve kardesinizi kovmuslar sizin evden yanlış anlamadıysam bu durumda ortalığı ayağa kaldırır bende onları kovardim. Annemde sen gelme demezdi arkamda dururdu. Sizin aileniz de çok pasif ne biçim iş anlamadim

Canım benim. Aklını kullan. Mutsuz bir evliliğin var. Gerçekleri duymak acıdır ama adam seni sevmiyor ya da tercihleri farklı. Sakın çocuk düşünme. Sana ve doğacak çocuğa yazık olur. Çocuk evlilik kurtarmaz
ya çocuk değil isteğim sadece güzel bir yuvam olsun dertlerime güzel fikirler ile çözüm bulayim istiyorum.

Paragraf başı yapmış olsaydınız her olayı anlatırken iyi olacaktı gözlerim yandı okumaya çalışırken son kısmı okuyamadım zaten..

Eşiniz istemeye istemeye evlenmiş sizinle belli ki. Nisanliyken farketmediniz mi bunu ? Sessiz sakindi diyorsunuz muhtemelen sohbet bile etmiyordu sizinle..ailesi de edepsiz tipler anladığım kadarıyla. Anneniz ve kardesinizi kovmuslar sizin evden yanlış anlamadıysam bu durumda ortalığı ayağa kaldırır bende onları kovardim. Annemde sen gelme demezdi arkamda dururdu. Sizin aileniz de çok pasif ne biçim iş anlamadim
Hayır o kendi ailesi içinde de sessiz sakin biri .

Orta da yuva mi war ben anlamadm ki,
hala bu adamdan medet umuyorsunuz, istemiyor adam.sizi ne duruyorsunuz cikin gidin annenizin evine.
Evet annenize kizdim,kizim gel sen birak ne isin war o evde demesi gerekiyor size.

Yazıları yazarken kelime kısaltmalarına ifrit oluyorum ve konuyu okumuyorum, bilin istedim... açıkça yazmaya karar verip, icraata geçirirseniz, okuyup yorum yaparım...

Yazıları yazarken kelime kısaltmalarına ifrit oluyorum ve konuyu okumuyorum, bilin istedim... açıkça yazmaya karar verip, icraata geçirirseniz, okuyup yorum yaparım...
insan derdini en kisa yoldan anlatmak istiyor heycanlaniyor neyse sizde sağolun

gerçekten çok doğru bu konuda üzgünüm. Keşke hic annemleri kotu etmeseydim... Ama hayat devam ediyorsa illaki vardir bir cozum yolu.
Öncelikle yapacağın ilk iş doğum kontrol yöntemlerinden birini uygulamak olsun. Eşinle arandaki sorunları düzeltmeden cinsel birliktelik yaşamanız da zaten zor gibi. Bunun tek çözüm yolu oturup konuşmak , tek tek anlat derdini kocana. Ne istediğini sor. Boşanmak istiyorsa da açık açık söylesin, devam etmek istiyorsa da kendimizi düzeltelim de. Sende ailesiyle ilgili olumsuz hiçbir yorum yapma kocana, evinin içinde olan herşeyi de kendi ailene söyleme. Kocan çok sıkıntılı bir adam , böyle de düzelmezse artık son çare boşanmak.

Öncelikle yapacağın ilk iş doğum kontrol yöntemlerinden birini uygulamak olsun. Eşinle arandaki sorunları düzeltmeden cinsel birliktelik yaşamanız da zaten zor gibi. Bunun tek çözüm yolu oturup konuşmak , tek tek anlat derdini kocana. Ne istediğini sor. Boşanmak istiyorsa da açık açık söylesin, devam etmek istiyorsa da kendimizi düzeltelim de. Sende ailesiyle ilgili olumsuz hiçbir yorum yapma kocana, evinin içinde olan herşeyi de kendi ailene söyleme. Kocan çok sıkıntılı bir adam , böyle de düzelmezse artık son çare boşanmak.
Teşekkürler.

Merhaba lütfen akl akildan üstündür derler. 5 ay oldu evlendim. 2018 nisanda nisanlandim görücü usulü sonra agustos ilk hafta da evlendim.esim ile sadece görücü usulü tanıştım aylarca tanismak konuşmak olmadı birbirimizi gördük bir hafta geçti söz yaptık. Sessiz sakin pek konuşkan olmayan biriydi.Dugun günü ben kuaför de epey bekledim esim ve ailesi gecikti beni almakta çok üzüldüm ve kizdim onun bekar ablası var .sonra kardeşime dedim ki neden konusmuyon bak ne kadar üzgünüm. bugün dugun gunum sonra benm yzmdeb kardeşim ablasına kizdi. Ondan sora cekim oldu gelin çıkarma vs. Düğün oldu.kiz gidip ailesini dolduruşa getirmis aile bana ve aileme cephe aldilar. Daha sonra annem ve kardesin bana tatli aalip eve geldiler babam da dunurlerini de ara birbinzi gorun dedi. Sonra eşimin annesi ve evli ablasi geldi . annemle tartislar sebep ise bizim onlara hazirladgmz bohçalari begenmemeleri imis aslinda kizin gazına gelmişlerdi sonra annem ve kardesimi aglatp evden kovdular bende durmam gelrm dedim annem gelme eger gelirsen sana kiz değildi falan diye iftara atarlar dedi. Gtmedm . zaten evimzde ilk kavga olmuştu. Esim ile bizde ara sira tartstk sebep ise hep aile konualriydi haliyle onun ailesi suclu olsa da olmasa da hep o onlari tuttu bende kendi ailemi. Bu arada bizim cinsel ilişki durumumuz hic yok yani adam. beni arzualmiyor . ben konuyu acmadikca eger kavgalı degilsek opusme dokunma falan oluyor . sanki sevgiliyiz de evli değiliz . benimle cinsel iliskiye grme talebi olmuyor. Aslinda sık sık girsek cinsel ilişkiye bekide. bu kavgalarımz daha çabuk sönüp gider. Ve esim beni asla kiskanmiyor. Kesinlikle beni bir başkası ile bassa dahi bence ses etmez . ben anlamıyorum. Ona çocuk konusunu acinca sakin açma bu konuyu diyor. Ayrica gecen gün ailesine gitmis zaten evler yakin ve o hep gider gelir onlara .bensiz gider genelde. Ona demislerki neden gelmiyor gitmiyor biz naptik ona diye acıklı konsmuslar bende beni savunsaydin neden beni korumadin dedim . sora kavga ettik . su siralar birseyelre vurma kirma eğiliminde. dedi ki seni istmyom falan bende üzüldüm agladm gidip babana soykicem senin yaptıklarını dedim sonra cktm saat aksam 9 on gibi. Hc demiyor çıkma falan ,peşinden de gelmedi. Yolda annem aradi nerdesin npyon diye anlattim durumu gtme dedi onlar yasli kalp krizi geçirir ve olaylara dahil olurlar ise hep dahil olacaklar falan dedi. Onu aradi defalarca mesaj atti esim dönmedi geri sonra açmış tlf kızının canı sıkıldı biraz hava almaya ckti demis. Annem de bu saate eşini nasil sokağa ylnz ckarirsn dems geldi falan ben hala aglyodum . anneme ablasının gecen gün bana nankör dediğini babasının ise ilk günler bana köylü dediğini söyledim. Annem üzüldü ve kızdı bu arada saatlerce onunla guzelce konustu esim ise olmuyor mutlu değiliz ne olacaksa olsun falan. diye konsyodu. Annem benimde ona soylediklerimden sonra tlf ona verdi dedi ve kzmin kocasi baban veya bekar ablan degk dedi sahip cik onu sana emanet ettik dedi esim hala kendini nazar ckyodu annemde kimse sana kz vermyodu biz verdik. duzgun bi aile gül gibi bir kız ile tanstn senin ailen bizi kovdu baban kavatlarin memleketinden annenin soyu ise hrszlardan falan dedi. (Arkadaslar Annemi suclamyin ben onun ilk ccguyum ve agkadgni gorunce kocamin böyle umursamaz olduğunu görünce deliye döndü bunlari soyledi. )Sorna esim bana dusman oldu. Ailesi ise arayo sormadi genelde ararlardi gider glrdm .sonra bi gun ben gittim ablasi dedi braz Dertleşelim mi diye bende biz.bi aileyz gelip gtmeme konusunu tklmayn ha dert ise size gelir giderim konuyu kapatin falan sonra klktm eve geldim annem de eşine yemek yap gec oldu gec gttn evine dedi sonra kürtçe anneme ablasi onun huyu sessizlik falandir diye anlatım.o da geldi dinlems beni . tlf kapattm gttn esimimin yabjna esim ddediki yeter ailemi kötülüyon haklarında knsyon yemin ettin de dinlemedi.sonra daha da anneme ve bana düşman oldu bu evliliği kafamda btrdim istemiyom dedi seni. gecen gün eve gitmiş ablası onu sktrms oda esim size gülüyor aslinda iki yüzlü sizi sevmyo nefret edyo annesi beni aradi aileme kufur etti demiş. Bnde o gün ablasını aradim kahvaltiya ertesi gün cagrcktm baktm agkyo kardesim kendini öldürmek istediğini falan soyekdi dedi. Sonra kiz ckti bana geldi bende onun kardesinin beni evden kovdgnu elini ayağını bir yerlere. vurduğunu söyledim. Kiz da eski konuları acmayin o da sinirli üstüne varma gecer dedi. Neyse onunla da evli ablam knssun dedi. Galiba konuşmamışlar daha ailesi bugün geldi . bu arada onlardan nefret ettigimi dsnyolar bence cnku olayi anlattigi ablasi susskundu hc knsmyodu bnle. Aslinda nefret etmyim kim.kötülük yaparsa karsiligini bulur diyom icimden. Eşime ise gel
doktora gidelim belki sorun vardır dedim . oda dedi kavgalar beni isteksiz yaptı.dedi ama sen kavga olmayinca da istmyodun dedim .dedi bnmde ihtyclarm var dedin git nasil karslyosan kkarşıla dedi. Sonra cok ayıp bana ne muamelesi yapion dedim. dedi ozur dilerim. Dedim bağlanmış misin neden istmion cinsel iliski. sonra dedi gel odaya gdelm falan .cok zor durumdayim ben istmyo.evlikikten biktiginij bni artik istemdgini hayallerinin böyle olmadgni soyluyor lutfen yardim edin ablalarımkardeşlerim yuvamin yıkılmasini isteemyorum.
Gözlerim kanadı türkçenden imlandan ortada bı yuva göremedım ben açıkcası yuva olmak bırlıği beraberlıgı kenetlenmeyı saygıyı bıcok seyı gerektirir ben boşuna kürek çekme derim inceldiği yerden kopsun

düzenlenmiş halini okumaya çalıştım.

görücü usulu demek hemen tanışıp evlenmek demek mi? bundan 30 sene önce daha yaygındı ama o zaman bile insanlar aylarca bekliyodu bence. sosyal ilişkiler konusunda ileriye gideceğimize habire geri gidiyoruz. bir haftada sözlenmek, tanımadığınız insanla evlenmek nedir?

kaldı ki muhtemelen adam sizi istememiş. zorla evlendirilmiş olabilir. sizin seks isteğinize karşı adam git başkasıyla seviş diypr. siz de bu adama çocuk doğurma çabası içindesiniz.

şimdiye kadar pek kullanmamışsınız ama bence bu saatten sonra akıl ve mantık kullanmanın zamanı gelmiş.

10. Sayfadan sonra okuduğum hali,
konunun düzenlenmiş hali mi?
Gözlerime kastım yok benim, ne okurum,
ne yorum yaparım.

22 yaşında gencecik kız,kendinden 10 yaş büyük ve doğru dürüst tanımadığı bir adamla, alelacele evlenirse olacağı bu.
Ancak bu kadarını anlayabildim.

Yangından mal mı kaçırıyorsunuz anlamadım ki?
Sanki biri bağırıyor 'batan geminin son erkekleri bunlar,koş vatandaş koş,bitmeden,başkaları kapmadan erkeğini seç.'
Hah seçtin ve kaptın kocayı,oldu,başardın.
Şimdi uğraş, dur.
Tövbe Yarabbim.

X