45 yas üstü yumurta dondurma sgk karsilar mi?

pitircik2

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2024
1
0
46
Hanimlar iyi geceler, yasim 47. 2 basarisiz tüp bebek deneyimim var. Ikisini de ozelde yaptirdim, yani hic devlet destegi kullanmadim. Simdiyse menapoza girmeden yumurtalarimi dondurmak istiyorum, malum tip hizli gelisiyor ve yasa bagli yumurtada olusabilecek hasarlara cesitli sekillerde tamir yonunde farkli calismalar var, allahtan umit kesilmez diyerekten hazir varken donsun bir kosede dursun diyorum. Son AMH degerim 0,8 cikti, bu 3 ay onceydi. 1'in alti oldugu icin dondurma islemine uygun bulundum ve Zeynep Kamil'den rapor aldim. Fakat sagolsunlar rapor üstüne recete yazdirmak istedigimde dediler ki "Tüm tanklarimiz doldu, yenisi icin basvurduk ama ne zaman gelir bilinmey" Haydaa! E ben bu yastan sonra sizi bekleyemem ki, allah bilir kac yumurtam kaldi, her biri altin degerinde benim icin artik. Peki ne yapicam, dedim. Kartal Sehir Hastanesine bir sorun dediler ama otesini bilemediler.

Benim merak ettiklerim; 1) Yakinlarda benzer sorun yasayip cozebilen oldu mu, nasil cozdunuz? 2) Benim yasimda ve tüp bebek degil de yumurta dondurma islemi icin elimdeki raporu Kartal kabul eder mi yoksa illa bizde ayri dosya acilmasi gerek, mi derler acaba? 3) Diyelim ki rapor kabul edildi, veya dosya icerigini aynen onlara da sundum ve hizlica kendileri dosya acip yeniden rapor cikarttilar; sonrasinda recete yazmayi kabul ederler mi, ve de yazdiklari receteyi SGK karsilar mi acaba? Endisem, ileri yas ve dogrudan tup bebek degil de dondurma islemi olacagi icin acaba devlet yuksek risk gorup odemeye degmez der ve karsilamaz ise diye. Cunku islemin kendisi neyse de ilaclar cok yuksek tutuyor biliyorsunuz.

Son düzenleme:
X